среща Варна

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: среща Варна

Мнение от klisurov »

Philip1747 написа:Мърмеид какво да ти кажа на митницата ни казаха че по документи сме за мон реал и не можело така да влизаме в федерална канада ...
Off topic!

Не мога да повярвам!!! Аз пък са "федералист", на който, кебекарите казаха да им даде федерален (онтарийски) адрес.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Philip1747
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 6:19 am

Re: среща Варна

Мнение от Philip1747 »

Нямам представа как е било през 2007 но 2009 година нещатата явно са се изменили. Ние извадихме късмет но не мога да ти кажа колко човека още ще го извадят. Това е истината няма фаида да лъжа. Лек ден
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: среща Варна

Мнение от cocose »

Philip1747 написа:Мърмеид какво да ти кажа на митницата ни казаха че по документи сме за мон реал и не можело така да влизаме в федерална канада имало хора по федералната процедура които чакали по 5-7 години за да доидат тук. В краина сметка тя не ни попълни докс за пр картите и ни каза че няма да ги изпрати докато не и дадем квебекски адрес. Нещата по късно се оправиха но все пак е голям стрес. Това обаче не означава че всички ще имат този тип проблем. Колкото до квартирата за момента сме доволни намира се на хоспитал стреет 338 близо е до метрото. Цените не са много скъпи 750 долара като в тези пари влиза отоплението и топлата вода. Ако искате още инфо пишете на лични.Стига да мога ще отговоря на всички
По скоро некой не е знаел закона и затова се е заял. Имайте предвид че в канада има изричен закон, забраняващ дискриминацията по местоживеене. В превод, никой няма право да ви дискриминара/отказва работа, жилище, или каквото и друго да е, само защото сте от друга провинция. А вие на практика сте от Квебек, по документи :) и веднъж кацнали в Квебек примерно, можете да се шматкате из цяла Канада, без ограничение......
Philip1747
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 6:19 am

Re: среща Варна

Мнение от Philip1747 »

Ако си кацнал в квебек няма как да ти направят проблем но в нашият случеи ние кацаме направо в ванкувър и тя за това ни направи проблем ние и казахме че бихме искали да живеем в ванкувър и тя тогава се заяде с нас пък и да ти кажа точно с тях не е хубаво да е заяждаш защото те са последната инстанция която може да те върне на самолета за бг. Такаче моят съвет към хората които смятат да кандидатстват по френската а да кацат в БРИТИШ КУЛУМБИЯ да не опонират на митницата защото може да ги върнат или да чакат самолет за монтреал или на самолета за българия.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: среща Варна

Мнение от klisurov »

Philip1747 написа:... да не опонират на митницата ...
Никога не е добра идея да опонираш по границите. И няма значение за коя граница става дума.
Убедил съм се, че са най-упоритите служители са тези, които са най-далеч от истината.
Три часа обяснявах на границата САЩ-Канада, че не спонсорирам синът си, показвах моя статус, показвах че синът ми е придружаващ ме член на моето семейство, но безуспешно. Служителят чак се обажда в министерство на имиграцията на Кебек да пита дали наистина съм кандидатствал за сертификат за кебекар, какъв е отговора и т.н. ако живееш в Кебек, но нямаш сертификат, не можеш да правиш спонсорство, поне така ми бе обяснено тогава). Накрая пусна синът ми "до излизане на решението". Реално до свършване на смяната му, след което се върнах на границата и за 15 минути казуса беше изяснен и проблема решен. Още ме е яд, че си загубих три часа, вместо само да кимам с глава.

В случая, казвате: Да, добре, обезателно, още утре.
След което си взимате документите и на другия ден пускате факс с адреса, на който желаете да ви бъдат изпратени PR картите.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Philip1747
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 6:19 am

Re: среща Варна

Мнение от Philip1747 »

точно така и направихме самоче не след един ден а след около 1 седмица
Fireman

Re: среща Варна

Мнение от Fireman »

Само за информация ,ние също имахме този проблем на летището в Калгари,минавайки митницата.
На "митничарите" им е ясно ,че ние и всеки друг щом каца в английската част всъщност и там ще се установява.
Независимо какво им обясняваме.
Единственото,което може само да се каже и без да спори и продължава да се дискутира с "митничаря" е : "Идваме да се видим с наши приятели".
Публикувай отговор