KOFI- promeni V.2004

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Otgoworih ti, za6toto az biah mai edinstwenata w tazi tema, dowolna, 4e Cofi go ima. Puk i drugi ima6e, deto wzeha powod ot moite dumi, ta otgoworat be6e i kam tiah.
I da, praw si za stipendiata ot nebeto, I pretovete sa s hubawi uslowia za wra6tane... Zatowa niama da zacwilia protiw Qc. Ne i predi da re6a, 4e sam rawna na Quebecois-to, a te me prenebregwat. O6te ne sam dopriala do tozi moment oba4e.

Ok, piem li birata na pomirenieto?
:beer:
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Rosi написа:
AlexAA написа:Hi Mladeji,
Abe prosto iskam da vi popitam neshto, no savsem chistosardechno, zashtoto sam ozadachen.
Tova COFI yavno e big deal in Quebec. Ta vaprosat mi e sledniyat- Kak be adjaba minahte interview za Quebec s takav mijav frenski, ta sega da vi se nalaga da go uchite v Quebec. Tokova li sa niski kriteriite na interviewto? Ne znam, napravo me izumyavate.
Az na moeto interview za Federalna Canada napravo razbih immigration officera. Samo deto ne go napravih geolog kato men- govorihme si, chertah mu geolojki karti tzeli 60 minuti. Nyamashe da mina ako anglijskiyat mi ne beshe jelezen. Vi e kak minavate tezi Quebekarski interviewta, akalat mi ne go pobira.
Tuk v Calgary е sashtoto- prez den pristigat bulgari minali Quebecarska protzedura. Sled tri mesetza zapochvat da uchat english. Plashtat im po 700-1000 CAD/mesetz v prodaljenie na 10 mesetza.
Govoril sam s pone 10 choveka minali Quebekarska protzedura. Kato gi pitam kak im e frenskiyat, te samo povdigat ramene...
Последният човек дойде преди 10 дни. Има жена, дъщеря и син. Той учил френски 5 месеца (преди това нищо), жена му учила 3 месеца.
Пак ви питам хора- това интервю верно ли е такъв та**к?
Наздраве
COFI-to e sazdadeno niakoga za da podpomaga 4lenovete suprovojda6ti osnovnia kandidat za koito se predpolaga 4e govori frenski.V posledstvie oba4e, prinzipa stava"Abe za6to da ne se vuzpolzvam kato 6te mi pla6tat, ia da ne se mina" i sum vijdala slu4ai kogato hora s frenski gimnazii se praviat na udareni i neznae6ti izob6to frenski, samo i samo da vzemat "zaplatka ot COFI" i da mogat da porabotiat i na4erno.Tarikatlzi , zna4i. :D :DSpomniam si kak me gledaha kato nai-goliamata budala edni poznati, kogato otkazah da hodia na testove za COFi. Za men hodeneto na COFi osobeno ako znae6 ezika si e 4ista zaguba na vreme.Za su6toto vreme moje da se vzeme niakoia mestna diploma i da se nameri po-burzo rabota.Mejdu drugoto po statistika Quebec priema okolo 60% imigranti anglophoni i 40% frankofoni.Zelta im e prozentite da budat smeneni na 60/40 za frankofonite.Znaeneto na frenski e goliam plus , no ne vode6 element v selekziata.Spored sluhovete, 6are 6te vuvede miarkata koito sega e samo po dokument- 4e novi imigranti niama da imat pravo na sozial 6-9 mesetza i tova strogo 6te se kontrolira.Osven tova CLE-tata 6te predlagat rabota na tezi na sozial i pri otkaz 6te im bude namaliavan i daje spiran.I az mislia kato Dani- koito idva tuk zaradi COFI i soziala po dobre da ne idva.
Share-to mi stawa simpatichen.
Taka triabwa da se postapwa inache shte staneme kato priut.
Zatowa nowite imigranti sa s godini po-zle tuk otkolkoto w US.
Kato te razgleziat i nishto ne stawa ot teb - stawa samo mashina za glasuwane na kandidatite koito obeshtawat da ne pipat social-a.
Spomniate li si minalata godina kogato wi kazah che krawata ne moje da se doi poweche i PQtata shte go duhnat? Ami eto kakwo stawa - ne stigat samo socialnite glasowe za da stoish na wlast!
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Заключено