Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от Koko »

miteto написа:
Uspial написа:А най има значение да се поправи това дето ablood написа но сега ablood не иска или не смее да коментира.
Аblood няма такъв филм дето ти отишваш в една нова банка и си уреждаш тя да ти купи дълга към кредитна карта срещу нов дългосрочен кредит който пък кредит имал лимит и ти бързаш да похарчиш лимита за нов компютър. :D
ablood се е изразил неясно, но може би е имал предвид че банката му е отпуснала нов заем (кредитна линия или потребителски заем с фиксирани вноски) и той е използвал заема да изплати дължимите суми по кредитните карти. След което с новоосвободени кредитни карти е отишъл и купил "гъзарския" компютър.
Да, наистина Аблъд не го е обяснил добре, но варианти човек да си консолидира задълженията натрупани по кредитните карти чрез предоговаряне с банките има, макар че е въпрос на преговори, доколкото банките ги устройва повече да си получит цялата главница, дори и с по-малка лихва, отколкото да се окажат в ситуацията длъжника им да обяви фалит и банките да получат обратно само част от парите или въобще да не получат нищо.
Прехвърлянето на баланси между кредитни карти също може да се изплозва като начин да се плащат по-малки лихви, но този вариант е по-краткосрочен и по несигурен.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от Koko »

ablood написа:Странно, как Митето ме разбра, а Хъл не?!? Ако не му се поднесе оформено и стермините с които е свикнал не схваща.
Извинявам се за неграмотното, нескопосано оформяне на поста. Преживей го!
Както виждам, писали сме едновременно - на Хъл му е простено, той така или иначе не разбира. ;)


Това е негов цитат от една вече заключена тема - от него ставя ясно че от истински курс по счетоводство има нужда Успял, само заради двете подчертани изречения Успелия би трябвало да си скъса сертификата или там каквото са му дали от колежа.
Uspial написа:Пумпи много си бос по счетоводство. Ходи се запиши на един курс. Гарантирам ти че там ще те научат да взимаш по рационални решения.
Менят се нормите за данъци но не и за счетоводство.
Счетоводител е едно, данъчен експерт е друго.
Счетоводството е само плюс и минус като математиката.
Математиката мени ли се всеки 5 години?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от Uspial »

Коко бъди по конкретен и кажи кое точно се мени всеки 2-3 години. Ето пример за мои разходи и приходи.
-Мени се как се записва разход за наем, за ток, за тел, за интернет, разход за покупка на валута? Такивва са ми разходите.
-Мени се как се записва доход от продажба или доход от комисиона каквато ми плаща Уестерн Юнион всеки месец?
Аз такива разходи и доходи имам и гарантирам че нищо не се мени в начина на записване на всеки 2-3 години както се опитвате да изкарате с Пумпи.
Последно промяна от Uspial на Пет Юли 16, 2010 9:46 am, променено общо 1 път.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от Koko »

Uspial написа:Коко бъди по конкретен и кажи кое точно се мени всеки 2-3 години. Ето пример за мои разходи и приходи.
-Мени се как се записва разход за наем, за ток, за тел, за интернет, разход за покупка на валута? Такивва са ми разходите.
-Мени се как се записва доход от продажба или доход от комисиона която ми плаща Уестерн Юнион всеки месец?
Аз такива разходи и доходи имам и гарантирам че нищо не се мени в начина на записване на всеки 2-3 години както се опитвате да изкарате с Пумпи.
През последните няколко години бяха променени и продължават промените в доста от международните стандарти, а доста от тези промени засяга и националните стандарти по един или друг начин, като например (листа е непълен)
- стандарта за изготвяне на годишните счетоводни отчети
- стандарта за използване на МСС за първи път
- стандартите за осчетоводяване на финансовите инструменти
- стандарта за изготвяне на паричните потоци
- стандарта за осчетоводяване на отделени сегменти от бизнеса
- стандарта за бизнес комбинации (консолидиране)
- приет беше и предстои да влезне в сила отделен стандарт за малките и средните предприятия

Това че твоето счетоводство се свежда само до осчетоводяване на първичните документи е отделен въпрос, но тук следва въпроса - правиш ли разлика между счетоводен принцип, счетоводен стандарт и що е това елемент от счетоводния отчет?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от Uspial »

Така. Остава сега да обясните защо някой счетоводител който си обслужва 5-10 малки фирми в Канада трябва да си скъса дипломата след като никога няма да се занимава с международни стандарти.
Човека си следва учебника по GAAP осчетоводява си приходи и разходи на малки фирми и така може да си го кара докато се пенсионира.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от Koko »

Uspial написа:Така. Остава сега да обясните защо някой счетоводител който си обслужва 5-10 малки фирми в Канада трябва да си скъса дипломата след като никога няма да се занимава с международни стандарти.
Човека си следва учебника по GAAP осчетоводява си приходи и разходи на малки фирми и така може да си го кара докато се пенсионира.
Първо, този някой счетоводител не е Успял, защото Успял дори и 5-10 малки фирми не може да обслужва, а този дето трябва да си скъса дипломата е Успял, който трябва да си защити твърдението от по-горе че счетоводството е просто събиране и изваждане на колонка с цифри, защото за такова твърдение дори в УНСС ще ти напишат двойка.
Второ, това дето го написах по-горе за това кои стандарти бяха променени следва да покаже че дори и така наречените GAAP също се променят с времето. Също не е лошо да се има предвид че влияните на МСС върху канадските счетоводни стандарти се засилва.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от Uspial »

Разни счетоводители на по голями фирми и разни професори може да се изказват пампозно за да впечатляват клиенти, малди студентки и тези дето не разбират от счетоводство на малки фирми.
Истината е че разходите и приходите които съм описъл а такива имат всички малки фирми е точно събиране и изваждане и нищо не се мени с години.

Давам пример с плащане на сметка за ток, тел, интернер, наем.

Дебит: Ток, Тел. Интернет, Наем ( Расте група разходи )
***Кредит: кеш или бизнес банкова сметка. ( Намалайва; кеш, или банкова сметка ако плащаш с чек или автоматично теглене на пари от бизнес сметката.)

Няма никакви други начини на записване. Това е единствения.
Така е било преди 50 години, така е днес, така ще бъде и след 20 години ако освен тези услуги не станат безплатни а такава тенденция няма.

Така се въвежда мануално в счетоводна програма и това е основата на счетоводството да знаеш как да въведеш всяка транзакция в Дженерал Леджър.
Всички важни репорти след това като: Отчет за приходи и разходи, Активи и пасиви на фирмата, Продажби на месец, се генерират автоматично от счетоводната програмата.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от Koko »

Браво, Успял бележи напредък, от по-общия извод
Uspial написа:Менят се нормите за данъци но не и за счетоводство.
Счетоводството е само плюс и минус като математиката.
стигнахме до по-частният случай, касаещ малките фирми
Uspial написа: Истината е че разходите и приходите които съм описъл а такива имат всички малки фирми е точно събиране и изваждане и нищо не се мени с години.

Давам пример с плащане на сметка за ток, тел, интернер, наем.

Дебит: Ток, Тел. Интернет, Наем ( Расте група разходи )
***Кредит: кеш или бизнес банкова сметка. ( Намалайва; кеш, или банкова сметка ако плащаш с чек или автоматично теглене на пари от бизнес сметката.)

Няма никакви други начини на записване. Това е единствения.
Така е било преди 50 години, така е днес, така ще бъде и след 20 години ако освен тези услуги не станат безплатни а такава тенденция няма.
Само дето разходите и приходите са само 2 от общо 5-те основни елемента на счетоводните отчети – нещо за останалите 3 елемента да ни кажеш? А какви би станало ако разходите са предплатени в аванс или пък едно плащане обхваща 2 различни отчетни периода? Пак ли записването ще е по същият начин?
Uspial написа:Така се въвежда мануално в счетоводна програма и това е основата на счетоводството да знаеш как да въведеш всяка транзакция в Дженерал Леджър.
Всички важни репорти след това като: Отчет за приходи и разходи, Активи и пасиви на фирмата, Продажби на месец, се генерират автоматично от счетоводната програмата.
Всъщност от последният цитат става ясно че Успял всъщност не се занимава със същинско счетоводство, а само с въвеждане на данни от първични документи (на английски на това му казват Data Entry). А какво прави след това счетоводната програма за да генерира необходимите отчети му е тъмна индия и въобще не му и трябва да го знае.
Това как да въвежда данни в компютърната система го знае всеки Data Entry Clerk, но поне след това не се бие в гърдите че разбира от счетоводство.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от Uspial »

На мен и на всеки счтоводител на малка фирма това му е достатъчно.
Счетоводството е вярно, принципite на GAAP са спазени.
Нужните ми репорти за пред банка, данъчни са генерирани.
По сложно счетоводство от това не е нужно за малки фирми.

Коко написа:
А какво би станало ако разходите са предплатени в аванс или пък едно плащане обхваща 2 различни отчетни периода?
Нищо няма да стане порсто ще се запише по друг начин.
Това е почти в сферата на изключенията при малки фирми.
Дай пример за нещо което ще ми се налга да предплащам щото аз за такава услуга не се сещам нито ми се налага да предплащам вече 8 години в Канада.
Много рядко някой предплаща за услуги, по скоро се плаща 20 - 30 дни след доставка или извършена услуга и след представяне на фактура.

Разберете че има огромна разлика между голями корпорации и малки фирми.
Има си работа за счетоводители на малки фирми които не е нужно да си късат дипломите и да ходят всеки 3 години на нови курсове за да пълнят джоба на разни дето те убеждават че имаш спешна нужда от такъв курс.
На тези хора това им е работа да продават курсове и да взимат пари за обучение. Дали сте е стока или курс по счетоводство все тая. Хората от това живеят и това се опитват да ти продадат.
Счетоводителите на малки фирми си работят, печелят , ходят на ваканци и си живеят повече от дебре.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от myhata II »

От догодина Канада влиза във международните стандарти е разгеле,България от 15 години си бачкат по тях,Успял ти защо мислиш Коко си бачка навън от Канада,ми много просто -плащат повече пари и работи в международна компания,някой ден като му се отвори позиция в Европата и там ще отиде,такава е системата 8)

Коко кое ниво имаш,на Си Джи Ей или на ЦЕЙ ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от ablood »

Uspial написа:Човека си следва учебника по GAAP осчетоводява си приходи и разходи на малки фирми и така може да си го кара докато се пенсионира.
Значи, ако си намериш някой дърт счетоводител, да ти върти фирмата по едновремешните стандарти си ОК?

Във всяка една област професионалистите са длъжни да са в крак със съвременните изисквания.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от Uspial »

ablood написа:
Във всяка една област професионалистите са длъжни да са в крак със съвременните изисквания.
Няма такива филми длъжни.
Няма такива задължения счетоводителя на малки фирми.
Клиента ако е доволен, фирмата ако е печеливша, банките или данъчните не плачат за някакви промени по репортите никой нищо не е длъжен да променя.
Последно промяна от Uspial на Пет Юли 16, 2010 3:52 pm, променено общо 1 път.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от ablood »

Предавам се.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от Omega3 »

ablood написа:Предавам се.


Ти си железен щом издьржа толкова дьлго. Аз вдигнах бялото знаме от доста време. Гледам обаче има доста които продьлжават да геройстват и неразбрали още че Успял винаги успява, иначе нямаше да е Успял.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Вярно ли е, че мързеливите имигранти се връщат в България?

Мнение от ZanzibarHero »

ablood написа:...Във всяка една област професионалистите са длъжни да са в крак със съвременните изисквания.
Това заклинание ли е или е цитат от MBA въвеждащ курс? ;) ;) ;)
Заключено