Проблеми със Zamunda.net

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
MFC
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 12:31 pm

Re: Проблеми със Zamunda.net

Мнение от MFC »

варненското прокси тръгва от работата, но у дома не. имам чувството че провайдерите блокират оопределени домейни. Скоро четох нещо, че ще се борят с нелегалния софт и бла бла, но това ми мина от едното ухо в другото.

Та май от там идва целата работа.

Да знаете други БГ уеб-прокита че нещо не мога да намерия

:devil:

П.С.

Ето кво ми връща като се опитам да заредя проксито варненско:

Forbidden
You don't have permission to access / on this server.
Аватар
Yemo
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Апр 19, 2008 5:10 pm

Re: Проблеми със Zamunda.net

Мнение от Yemo »

:)
Последно промяна от Yemo на Вто Дек 01, 2009 3:25 pm, променено общо 1 път.
Всички сме в канавката, но някои от нас гледат към звездите. [ Оскар Уайлд ]
Petran
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Ное 10, 2009 1:34 pm

Re: Проблеми със Zamunda.net

Мнение от Petran »

Uspial написа:Айде бе дойдохте в Канада и стоите без ТВ?
Ако вие не гледате и жената и децата ли лишавате от ТВ?
Много ще забогатеете от пестенето на 50 $ за кабел на месец.
Даже няма и да са толкова спестените като се има в предвид че плащате повече за неограничен интерент за да може да точите.

Латино сериали казваш. Ми тя баба ми гледа такива. :D
Ако нямаше интернет май нямаше да идвате в Канада щото няма как да гледате латино сериалите :D
ТВ не съм гледал от миналата година. Ето на, сега си седи и само ми заема място :D Интересното е че когато дойдох се бях награбил с телевизори от контейнерите с доста масивни размери... уви не им е бил описано да бъдат използвани.

За 50 кинта... пф. няма нужда да се пилеят за реклами през 5 минути. А рекламите не са какви да са а по 20 минути и една реклама върви по два пъти, една след друга (до запомняне). Сядаш, гледаш си филма, почват рекламите и когато свършат се питаш "по дяволите, какво стана преди рекламите?" Забравяш аджеба какво става във филма от тия реклами. А нета... ето го. Ръчкаш филми още неизлязли по кината и ги гледаш с кеф в домашни услови. Не си на кино и да се провикаш на Бай Пешо, че ти се е допикало и искаш да удариш пауза на филма. Тука в Канада няма такива работи |( Затва, седиш си в къщи, мааш мусака с кисело и си гледаш филмеца. Тия 50 кинта можеш да ги инвестираш я в прожектор я в някой усилвател и колони втора ръка. Удоволствието се увеличава многократно в домашни условия.

А за ограбването на американските актьори... моля, моля... те едни актьори, то една игра, то един сценарий... мани мани! Как да дадеш 25 кинта за тая простотия? Китайците и индийците са го измислили - дай им на хората да дърпат музика на аванта, печели от реклами и изплащай авторското на най-дърпаната песен. Хем си знаеш колко пъти си го продал, хем излиза на човек безплатно.

Лошо че излязохме оффтопик. Замундата все още не работи освен от прокси. Намерих едно, но сайта откъдето го взех не помня. Само се сещам че беше сив одзаде и с оранжеви букви пишеше номерът (бяха няколко адреса). Когато го намеря ще пиша пак.
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Проблеми със Zamunda.net

Мнение от Uspial »

Айде бе по хубаво било да гледаш УСА нов филм с унгарски или шведски субтитри ( които не може да махнеш щото ти се пречкат) на екрана на Лаптоп или 17 инчов монитор свален от интернет със съминително качество вместо да го гледаш на 50 инча плазма HD.

Ми така ще е като събирате строшени ТВ от улицата. :D
Вземете си купете по една плазма, пуснете си кабел с HD дигитал бокс.
Пусенте си пакета Муви нетуърк за 12.00 на месец.
Има 5 канала които едновременно дават филми 24 часа в денонощието без една реклама в тях.
Срещу 4.99 $ ( по евтино от билет за кинo на човек ) може да си пускате когато искате "Пей пер вю" и да гледате цялото семейсттво филми без раклама.
Викнете гости ако ви е скъпо и си разделете 5-те долара за филма . Ще ви излезе под 1 долар на човек. :D

Да не ревнете сега че 4.99 $ е скъпо за филм.

А на кино се ходи за да излезеш малко от в къщи, да видиш хора, да се ранообразиш.
Вие по тая логика и на ресторант не ходите никога в Канада.
Що да ходите да давате пари. Яжте си мусаката в къщи с киселото (мааш мусака с кисело ) и друго не ви трябва.

Направо ме е срам от такива сънародници. Серизно ви казвам.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Re: Проблеми със Zamunda.net

Мнение от IvHaydu »


Е хайде сега, да не бъдем крайни в мненията си...
Гледането в кино си е преживяване, но си има и своите неудобства, разбира се.
Пък и в тези грипозни времена...
А при гледането накомпютър не е задължително да е лошо качеството, наскоро малкия гледа Трансформърс2 на ХД (големината му беше 42ГБ, ама какво от това), така че нета предлага всичко за всеки вкус.
А Замунда-та си върви добре през БГ прокси, има достатъчно из нета, понякога някои спират да работят, просто сменяваш с друго и така.
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Проблеми със Zamunda.net

Мнение от ablood »

Uspial написа:Айде бе по хубаво било да гледаш УСА нов филм с унгарски или шведски субтитри ( които не може да махнеш щото ти се пречкат) на екрана на Лаптоп или 17 инчов монитор свален от интернет със съминително качество вместо да го гледаш на 50 инча плазма HD.
Това изказване би било доста актуално преди 8-9 години. 17 инчов монитор? Хъл, влез в новия век! Купи си голям монитор като нормалните хора!
Плазмите също са отживелица от миналия век. 3 панела висят по стените ми и нито един от тях не е плазма. Влез в час! Нали ужким си баровец?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
radkoT
Мнения: 248
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:44 am
Местоположение: Монреал

Re: Проблеми със Zamunda.net

Мнение от radkoT »

ablood написа: Нали ужким си баровец?
Баровец ама на думи :P
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Проблеми със Zamunda.net

Мнение от Uspial »

На Успял каквото му трябва си има и нищо не точи от интерент.
Като му се ходи на кино плаща си 12 $ билет на човек пали новата кола и отива на кино а после и на ресторант.

Знаеме ви вас баровците с ваучерите за ГСМ тел. (дето се продавали само на определени места и обикаляте половината град за да ги купите)

Я кажете за интернета от който точите да не е той с ваучери. :D
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Проблеми със Zamunda.net

Мнение от kill_u »

Uspial написа:
Я кажете за интернета от който точите да не е той с ваучери. :D
Не, него си го хакваме от баровците дето ходят на кино в това време и си карат новите коли.
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Проблеми със Zamunda.net

Мнение от Преуспял »

Абе няма ли психиатри в Отава????

Не се заяждам, наистина съм загрижен за Хълц.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Проблеми със Zamunda.net

Мнение от ablood »

Горкия, обикаля целия град да търси кина, където да гледа филм за $12, вместо да си купи домашни кино и да се размаже комфортно.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
radkoT
Мнения: 248
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:44 am
Местоположение: Монреал

Re: Проблеми със Zamunda.net

Мнение от radkoT »

Преуспял написа:Абе няма ли психиатри в Отава????
Няма толкова добър ! лечението е безполезно вече на тоя етап :lol:
Petran
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Ное 10, 2009 1:34 pm

Re: Проблеми със Zamunda.net

Мнение от Petran »

ablood написа:Горкия, обикаля целия град да търси кина, където да гледа филм за $12, вместо да си купи домашни кино и да се размаже комфортно.
:rock: Страшна затапка!

Ако направим равносметка

Вкъщи с нет.
30 кинта нет
Евтина и на всичкото отгоре, вкусна храна
Удобно място за гледане
Възможност за пишпауза
Възможност за цигара
Интернета си продължава да дърпа и не остава неизползваем
дори и да е тъп филма, ти излиза безплатен

Вкъщи с ТВ.
5 кинта(от това което казваш)
Евтина и на всичкото отгоре, вкусна храна
Удобно място за гледане
Възможност за пишпауза
Възможност за цигара
ТВ ти заема място
Плащаш за кабелна която не ползваш постоянно
Неудобство че трябва да каниш хора за да си платиш филма :D
дори да е тъп филма, гостите са си го платили :D
гостите постоянно говорят и не чуваш филма

Кино
Плащаш за бензин
... билети
местата са неудобни
има болни
филмът дори да е тъп, нямаш начин да си върнеш парите
няма пишпауза
няма цигара
храната е лоша
добра картина
добър звук
но ако няма места, трябва да събираш гилзите на първият ред
студено е (защото на канадците им е ужасно топло при минус 10 градуса)

хм... май ще си остана с мусаката ;)

Относно ресторантите - бааа... му! Храната е ужасна. То си поръчваш нещо като на картинката, а ти идва тотално различно. Някакво тотално умряло и забравено в някой фризер ястие, защото жълтура го мързяло да готви в последният момент.Не е като да си поръчаш едно шкембенце с червен и чесън, па да се оригнеш и всичко живо под масите с противогаз. Все още като отида в някой пъб и ме гледат като абортирали гугутки като си поръчам пържени картофи с фета. Викам й "фрайс уит фета". Тя ми носи фрайс с две-три топченца сирене. Няма братче, тия няма да се научат. Ами шопската...? Носи ми я с някакви подправки които дори и не съм искал, щото държали сиренето в него(някакви билки)... ае душко, как ще прецакваш така сиренето?! Изрично ти каах, домати, краставици, печен пипер и стабилно количество сирене... пък то... Отиваш на едно място, поръчваш си фрайс и чуваш как се провиква продавача на колегите си "Чипс". Викаш си убо, явно съм сгрешил думата. Отиваш на друго място, поръчваш си съответното с "Чипс" и ти носят чипс. Ай си, те тез хора ако се срещнат няма да могат да се разберат с тоя английски.

ПС. Много се отплеснахме, надявам се модераторите и админите да не се карат.
niki477
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Дек 23, 2007 7:36 pm

Re: Проблеми със Zamunda.net

Мнение от niki477 »

Както обикновенно по стар Български обичай пак се отклоняваме от темата ! Доколкото виждам темата е озаглавена " Проблеми със Замунда " а не " Заслужава ли си да плащаме за кабелна или сателитна телевизия " :$ Прочетох набързо коментарите и според мен всеки си е прав за себе си , в къщи си имам голям HDMI Sony Bravia със сателитен HDMI приемник на Bell богата колекция от около 1000 филма които съм си свалил от замунда , но не отричам киното и хората които ходят . Лично Аз предпочитам да си гледам в къщи със сокче и кафенце и задължителната за мен цигара , но от време на време ходя и на кино със съпругата си . Има едно нещо обаче което не разбирам , как в 21 век има хора в Канада / Българи / които нямат телевизор и не гледат телевизия ами разчитат да гледат някаква накъсана и с много лошо качество интернет телевизия , можеби Българинът не е свикнал да плаща повечко за кабелна , в България всеки гледа да шикалкави и да се прикача за кабела нелегално , но тук така не става . Сигурно това е отговора , защо много Българи в Канада нямат и не гледат нормална с добро качество телевизия ?!
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Проблеми със Zamunda.net

Мнение от Преуспял »

Ники, има хора които нарочно не гледат телевизия, за да не затъпяват децата им (пумпи май беше от тези).

Има други (като мене), които имат телевизор, но нямат време за зяпане на кабелна телевизия.

Тези, които искат да зяпат, но не им се плаща - да, малко тъпо е.

А, преди време един апап питаше тука откъде на намери специален ключ да отвори кабелната кутия на стълба отвън - сигурен съм по напълно легитимни причини. :D
Публикувай отговор