Само момиче в Канада

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Само момиче в Канада

Мнение от kikolilokiko »

всеки вика кофти е в бг :)
искам навън :idea:
ама ако може нещо по лесния начин :lol: :lol: :lol: само за мен ей така :wink: другите да събират точки, да учат езици....
направете изключение
даже мога да се усмихвам чаровно :roll:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

едно от нещата, от които искам да се махна е съвремената бг младеж - някак си не искам децата ми да израстват заобиколени от т.нар. бъдеще на България

относно стандарта на живот и инфраструктурата питай чичко Гугъл ;) не е толкова трудно предполагам :lol: :lol: :lol: :lol:
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
Lusi_bg
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 4:49 am

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Lusi_bg »

kapitan написа: П.С.Защо Канада?Може и Европа?
Защото знам, че Канада е много социална държава, а и в Европа никога няма да ме приемат като равна и винаги ще имат едно на ум, че съм емигрирала. Иначе и аз съм се замисляла за идеята да емигрирам някъде из Европа ( най-вече Испания), но сега е много голяма криза и никъде няма работа, а да не говорим, че с никой език не се оправям освен с английския и то не перфектно , имам някакво средно владеене.
всеки вика кофти е в бг :)
искам навън :idea:
Ами какво? Да не е много хубаво? Ти сигурно не виждаш мизерията и бедността на хората, но аз да. За това който може да се маха да се маха, а не да си пропилява най-хубавите години тук!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Само момиче в Канада

Мнение от hadministratora »

А като стана дума за любов и брак: случайно да живееш с някой на съпружески начала? Ако да, сподели малко инфо за него - има вероятност да може той да бъде "ракетата-носител", която да ви изстреля към Кнада.
Аватар
Lusi_bg
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 4:49 am

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Lusi_bg »

hadministratora написа:А като стана дума за любов и брак: случайно да живееш с някой на съпружески начала? Ако да, сподели малко инфо за него - има вероятност да може той да бъде "ракетата-носител", която да ви изстреля към Кнада.
С никого не живея , нито пък съм обвързана. Нищо не ме задържа в България (освен семейството ми).
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: Само момиче в Канада

Мнение от kapitan »

Канада е много социална държава, а и в Европа никога няма да ме приемат като равна и винаги ще имат едно на ум, че съм емигрирала.

Абе,най-социалната държава в света е Франция.Канада е далеч от нейния статут.Освен това,ако говориш за социални придобивки,Квебек е най-добре в Канада.В др.провинции на Канада,поради по-високите цени,най-вече на наемите на жилищата,тези социални придобивки имат слаб ефект.В сравнение със САЩ,Канада е по-социална,така съм чувал......
Ама наистина Франция е върха!Така,че се замисли!
Наистина,тук,в Монреал,не се осеща,че си имигрант.Не е като в Европа,но пък не е и голям решаващ фактор за имиграция.
И още един съвет,гледай никога и нищо да не те спира,да направиш,това,което е добро за тебе!
Нито родина,нито любов,нито......не знам дали е така......сигурно е свобода. :beer:
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Re: Само момиче в Канада

Мнение от koceto77 »

Прегледай програмата за live-in caregiver. След 2 години работа имаш право да кандидатстваш за landed immigrant, но в зависимост от семейството на което ще попаднеш тези 2 години може да ти се видят 20. Филипинките го правят масово но те много носят на бачкане
Аватар
Lusi_bg
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 4:49 am

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Lusi_bg »

Ами, аз си правих теста и не покривам точките. Не мога нищо да направя. Така, че явно нямам шанс, ще трябва да се ориентирам към Европата. А и как ще ми е време за женене. Само на 21 съм! Нямам намерение скоро да се женя.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Само момиче в Канада

Мнение от myhata II »

Кое не ти стига ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Lusi_bg
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 4:49 am

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Lusi_bg »

myhata II написа:Кое не ти стига ?
Aми едното е за трудовия стаж, а другото е за това, че съм сама и от там нямам точки и също че езика не ми е перфектен, а и образованието не ми е в търсените професии също.
Правилно си се ориентирала моето момиче.И аз съм се ориентирала за Европата,Канада не е за бели хора.
Защо да не е за бели хора?
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Само момиче в Канада

Мнение от hadministratora »

Lusi_bg написа:...Нищо не ме задържа в България (освен семейството ми).
Както стана дума, семейството ти може да е това което да ти помогне да заминеш. Но ти най-добре си знаеш какво ти е положението. Valioiko спомена за евтини университети, а той е доста информиран. Какво като образованието няма да е на ниво (пък и не се знае) - ти би могла да идеш не за да учиш, а за да го използваш като начин за легално влизане и оставане в Канада.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Marto »

Lusi_bg написа: Ако имах толкова пари защо щях да искам да ходя в Канада?
Ако имаше достатъчно пари, би ли била щастлива в България?
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Само момиче в Канада

Мнение от kikolilokiko »

нищо не казахте на девойчето за стандарта на живот и инфраструктурата :lol: :lol: :lol: :lol:
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
Lusi_bg
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 4:49 am

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Lusi_bg »

Marto написа: Ако имаше достатъчно пари, би ли била щастлива в България?

Зависи какво разбираш под достатъчно. Но пак има неща в България, които колкото и пари да имаш пак ще те дразнят. Като това например, че си заобиколен от темерути и само се чудят как да те прецакат.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Само момиче в Канада

Мнение от kikolilokiko »

колко пари са достатъчно, за да преглътнеш темерутите в бг?
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
calculator
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 12:05 pm

Re: Само момиче в Канада

Мнение от calculator »

Kapitan написа:
"Освен това,ако говориш за социални придобивки,Квебек е най-добре в Канада.В др.провинции на Канада,поради по-високите цени,най-вече на наемите на жилищата,тези социални придобивки имат слаб ефект."

Стига с тая демагогия, де.
Процентът истина в подобно изказване е
пренебрежимо малък.
Процентът сляпо вярващи в него - също.
"A fool's paradise is a wise man's hell!"
Thomas Fuller
Публикувай отговор