Цени на авточасти и автоуслуги в Монреал !

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
rolyd
Мнения: 299
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 2:20 am
Местоположение: Montréal

Мнение от rolyd »

emimilanova написа:Едно бързо сравнение на цени - нищо лично :D
1. NPM Auto: -шарнир между 50 и 100$ - от опит обикновенно иска повече от обявената горна граница :(
2. Митко boul. Gouin шарнир 85$, амортисьор 85$. Бях ги прежалила вече тези пари, но след цял ден звънене и телефонни секретари ми писна та се отбих при:
3. Владо Форда: шарнир 50$, амортисьор 25$. Има речник кат на пернишки каруцар (не искам да обиждам никого), ама прави хубави цени и е затрупан от работа, така че Вие решавайте :beer:

Да ама нали се сещаш, че и марката на авточастите оказва влияние върху цената ..........Ако ти сложи испански амортисьор AL-KO за 25 CAD и немски SACHS за 80-100 CAD /примерно говоря/ на кой от двата живота ще бъде по-дълъг ?
Early awoken chicken early sings (Рано пиле рано пее)
Изображение
delisted_2
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 11:23 pm

Мнение от delisted_2 »

rolyd написа:
emimilanova написа:Едно бързо сравнение на цени - нищо лично :D
1. NPM Auto: -шарнир между 50 и 100$ - от опит обикновенно иска повече от обявената горна граница :(
2. Митко boul. Gouin шарнир 85$, амортисьор 85$. Бях ги прежалила вече тези пари, но след цял ден звънене и телефонни секретари ми писна та се отбих при:
3. Владо Форда: шарнир 50$, амортисьор 25$. Има речник кат на пернишки каруцар (не искам да обиждам никого), ама прави хубави цени и е затрупан от работа, така че Вие решавайте :beer:

Да ама нали се сещаш, че и марката на авточастите оказва влияние върху цената ..........Ако ти сложи испански амортисьор AL-KO за 25 CAD и немски SACHS за 80-100 CAD /примерно говоря/ на кой от двата живота ще бъде по-дълъг ?
Като гледам цените мисля че става въпрос само за труда. За разлика от Бг тук един час труд е $50 минимум.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Като казва, че смяната на амортисьор струва $25 недей да разбираш, че и самия амортисьор е вклкючен в нея!

За $25 в Канейдиън Тайър в момента могат да ви сменят маслото с включени в цената масло и филтър. Дори ще ви направят безплатна диагностика на състоянието на колата... което е голямата уловка. Трябва твърдо да отстоявате позицията, че какъвто и проблем да открият, не искате те да ви го ремонтират. Твърдо!
aseto

Мнение от aseto »

Аз предпочитам сам да си избирам и купувам частите. Не ходя в Канедиън Тайър, защото предлагат пакет, а аз искам да си избера това, което на мен ми трябва. Освен това монтьорите в Канадската гума са недобре платени и нямат стимул да си вършат добре работата. Аблъд за 25$ синтетично масло ли ще ти сложат? При тази цена сигурно няма да е синтетика. При ниските цени на маслата в Канада според мен има смисъл да се купува само най-доброто за двигателя. Аз си купувам и една добавка Слик 50 и я слагам на всяка втора смяна на масла и по принцип съм доволен.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

aseto написа:Аблъд за 25$ синтетично масло ли ще ти сложат? При тази цена сигурно няма да е синтетика. При ниските цени на маслата в Канада според мен има смисъл да се купува само най-доброто за двигателя. Аз си купувам и една добавка Слик 50 и я слагам на всяка втора смяна на масла и по принцип съм доволен.
Прекалено се вманиачаваш. Въпреки, че в момента съм със синтетика, предпочитам по-честа смяна на по-евтино масло. Някои производители дават 30'000 км пробег със синтетично масло, което обаче иска прекалено специален филтър, чекване...
А това с надбавките за мен е чисто плацебо. Ефективни са колкото и козметиката срещи оплешиваване, бръчки и целулит.
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Мнение от petiov »

dtodorova написа:Извинявам се, нашата кола се поддържа от

Сервиз NPM AUTO:

Адрес: 1100, Hickson Str. , Verdun Postal Code: H4G2L4

Телефони за контакт: 514-969-1751 - Николай,
514-303-5177
Нещо лично:аз лично не бих посъветвал когото и да било да ползва услугите на НПМ АУТО.Познавам и други хора които веднъж отишли...никога не повторили.Нито ценита са добри,нито качеството на работата.Споделям моя личен опит, с надеждата да помогна на някой,засилил се натам.
aseto

Мнение от aseto »

ablood написа:
aseto написа:Аблъд за 25$ синтетично масло ли ще ти сложат? При тази цена сигурно няма да е синтетика. При ниските цени на маслата в Канада според мен има смисъл да се купува само най-доброто за двигателя. Аз си купувам и една добавка Слик 50 и я слагам на всяка втора смяна на масла и по принцип съм доволен.
Прекалено се вманиачаваш. Въпреки, че в момента съм със синтетика, предпочитам по-честа смяна на по-евтино масло. Някои производители дават 30'000 км пробег със синтетично масло, което обаче иска прекалено специален филтър, чекване...
А това с надбавките за мен е чисто плацебо. Ефективни са колкото и козметиката срещи оплешиваване, бръчки и целулит.
Всеки си решава за себе си, аз си слагам най-доброто масло и го сменям на 10000км. Вземам си и качествени филтри, свещи, накладки, гуми.. Като си ги поръчвам по интернет ми излизат на цената на продуктите куча марка на Канедиън Тайър. Моята философия е да си вземам най-качествените консумативи за колата и никога да не ходя на автомивка. Общо взето спестеното от последното се компенсира от разликата в цената за по-качествени части. :)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

petiov написа:
dtodorova написа:Извинявам се, нашата кола се поддържа от

Сервиз NPM AUTO:

Адрес: 1100, Hickson Str. , Verdun Postal Code: H4G2L4

Телефони за контакт: 514-969-1751 - Николай,
514-303-5177
Нещо лично:аз лично не бих посъветвал когото и да било да ползва услугите на НПМ АУТО.Познавам и други хора които веднъж отишли...никога не повторили.Нито ценита са добри,нито качеството на работата.Споделям моя личен опит, с надеждата да помогна на някой,засилил се натам.
И аз нищо лично, вече 2 години ползвам NPM AUTO, някои от приятелите ми също, никой за нище не ми се е оплакал, Ники работи много добре, не взима скъпо, при него си през цялото време, лаф става, няма изненади и счупени неща както при дилърите и веригите сервизи, ако колата ви е извън гаранция, това е мястото...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
rolyd
Мнения: 299
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 2:20 am
Местоположение: Montréal

Мнение от rolyd »

А някой ходил ли е при араби примерно......... те също не са лоши майстори а и работят с нетолкова лоши части.
Там има ли ги като в БГ.

ПС. Тук в БГ работих дълго време с един арабин от известната ул.Симеон в Сф., който ми даваше сравнително евтини части и качествени....... даже ме съветваше от кой да взимам и от кой не...... явно добре си познават вносителите. Проверявал съм го доста пъти и цените винаги съм ги одобрявал.
Early awoken chicken early sings (Рано пиле рано пее)
Изображение
Stoimir
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:43 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Stoimir »

Какви араби ?! това да не ти е Европа. Ако има монтьори араби, аз поне не съм срещал, то при тях ходят само други араби. А за частуите мисля, че всички идват от едно и също място, от които и сервиз да ги купиш. Аз например сменям на всеки 20000км задните спирачни дискове независимо дали сам ги купил от официалния дилар за 400$ или от монтьора до нас за 200$.
ПС. Теб като те гледам май вече не спиш нощем - само за Канада мислиш. Ше вземеш да си загубиш работата накрая
:wink:
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от emimilanova »

rolyd написа:
emimilanova написа:Едно бързо сравнение на цени - нищо лично :D
1. NPM Auto: -шарнир между 50 и 100$ - от опит обикновенно иска повече от обявената горна граница :(
2. Митко boul. Gouin шарнир 85$, амортисьор 85$. Бях ги прежалила вече тези пари, но след цял ден звънене и телефонни секретари ми писна та се отбих при:
3. Владо Форда: шарнир 50$, амортисьор 25$. :beer:

Да ама нали се сещаш, че и марката на авточастите оказва влияние върху цената ..........Ако ти сложи испански амортисьор AL-KO за 25 CAD и немски SACHS за 80-100 CAD /примерно говоря/ на кой от двата живота ще бъде по-дълъг ?
Това са цени само за труд. Мислех че е очевидно. (Бих искала да го видя тоз амортисьор дето струва 25$ заедно със смяната :D )
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

автомонтьор ли е,
на снимка да го видиш - избоди му очите :lol:
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

aseto написа:Всеки си решава за себе си, аз си слагам най-доброто масло и го сменям на 10000км. Вземам си и качествени филтри, свещи, накладки, гуми.. Като си ги поръчвам по интернет ми излизат на цената на продуктите куча марка на Канедиън Тайър. Моята философия е да си вземам най-качествените консумативи за колата и никога да не ходя на автомивка. Общо взето спестеното от последното се компенсира от разликата в цената за по-качествени части. :)
Щом го сменяш на всеки 10'ооо км не виждам защо трябва да е синтетично, но ти си знаеш. Ако почти всичките са ти в трафик (тръгни-спри) тогава разбирам.
Ама ти що и добавки слагаш, значи наистина си фен.
Аватар
dtodorova
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 3:45 am
Местоположение: Montreal

Мнение от dtodorova »

petiov написа:Нещо лично:аз лично не бих посъветвал когото и да било да ползва услугите на НПМ АУТО.Познавам и други хора които веднъж отишли...никога не повторили.Нито ценита са добри,нито качеството на работата.Споделям моя личен опит, с надеждата да помогна на някой,засилил се натам.
При Ники колата ни е ходила цели три пъти за една година. И трите пъти той ни прие и си свърши работата перфектно. Ние лично предпочитаме колата ни да ходи само на едно място, а не за всеки ремонт да звъня с часове и да се пазаря за 10-15$. От друга страна за нас има и значение, колко време ще ни отнеме и отиването до сервиза ...
aseto

Мнение от aseto »

ablood написа:
aseto написа:Всеки си решава за себе си, аз си слагам най-доброто масло и го сменям на 10000км. Вземам си и качествени филтри, свещи, накладки, гуми.. Като си ги поръчвам по интернет ми излизат на цената на продуктите куча марка на Канедиън Тайър. Моята философия е да си вземам най-качествените консумативи за колата и никога да не ходя на автомивка. Общо взето спестеното от последното се компенсира от разликата в цената за по-качествени части. :)
Щом го сменяш на всеки 10'ооо км не виждам защо трябва да е синтетично, но ти си знаеш. Ако почти всичките са ти в трафик (тръгни-спри) тогава разбирам.
Ама ти що и добавки слагаш, значи наистина си фен.
Аз не съм специалист, просто се вслушвам в съветите на приятели, които са такива. Имам двама приятели, единият има сервиз на Мерцедес, другият е изследовател и изпитател в Ауди. Те ми дават съвети, аз слушам и изпълнявам :)
Публикувай отговор