как се изпариха пенсиите в Квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

Marto написа: И двете. Не знам какво престъпление са извършили... може би ти ще ни обясниш
Били са некомпетентни. ИМХО некъдърността при управление на обществени ресурси трябва да е наказуема. Не е достатъчно само да не гребнеш от кацата с меда, блъскането на обръчите с големия чук нарочно или от плиткоумие също трябва да води до дебелия край.
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

А тези некомпетентните с преврат и революция ли са грабнали управлението или някой ги е избрал? Измежду компетентните.
А тези дето са ги избрали какви са и какво заслужават? Пък на тях кой им е дал правото да избират?
И така ако вървим ще се затвори омагьосаният кръг и ще се окаже, че всички са некомпетентни и еднакво виновни което ще рече, че всички са невинни.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Хе-хе, абе тука доста социалисти като гледам сте се навъдили, явно социалистическото куче в Бг-то не прощава... дайте да вкараме всички в затвора, шефовете на банки, застрахователни компании, форд, крайслер, Уорън Бъфет, той горкият колко пари загуби на акционерите си... А тези, които останат ще им дадем по $500 заплата и ще ги задължим да инвестират само в държавни ценни книжа за да се сбъдне прогнозата на поредният тупан, че нямало да има праи за пенсии след 20 години...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Напълно подкрепям идеята на Любо за Народен Съд :haplio:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Marto написа:
filipne написа:
Marto написа:Съдебна отговорност? Подсъдими? :rotfl:
Смешно ти е, защото няма да стане или защото не би трябвало да стане ?
И двете. Не знам какво престъпление са извършили... може би ти ще ни обясниш:)
А, никакво , само са затрили $40 млрд обществени пари.
Които трябва да се покрият от данъкоплатеца.

Няма престъпление - парите ги няма и виновни няма
Всяка прилика с комунистическите изпълнения е напълно случайна....
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

След 1944 г. та до 89-та за всичките ни беди бяха виновни капиталистите. След 1989 г. вече 20 г., т.е. близо половината от предния перид, за всичко са виновни комунистите и май така ще е и в следващите 25 г. или дори повече. Защото след това няма да има кой да обвиняваме освен себе си, което никак не му отърва на българина.
Смърт на фашизма, свобода на народа! - беше преди.
Смърт на комунизма, свобода на народа! - крещят сега.
Много съзидателна нация сме, нали?
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

filipne Разбирам, че хората са възмутени. Някои може би с право.

Аз също съм възмутен от много неща, но това не означава, че те са престъпления. Като те питах какво точно престъпление е извършено се надявах да ми цитираш нещо конкретно от наказателния кодекс на Канада, защото аз лично не мога да се сетя за нищо. А поне в тази област имам малко повече знания от тебе.

Подозирам, също така, че знам много повече за структурата, вътрешните механизми и управлението на канадските пенсионни фондове - от икономическа, политическа и правна гледна точка - не само от тебе, не само от всеки друг в този форум, ами може би и отколкото всичките ви събрани заедно. ;) Жалко, че ме мога да обсъждам опита си, но предишните ми мнения са информирани и формирани от него.

А твоите?
miko
Мнения: 305
Регистриран на: Вто Дек 23, 2003 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от miko »

filipne написа:
Marto написа:
filipne написа:
Marto написа:Съдебна отговорност? Подсъдими? :rotfl:
Смешно ти е, защото няма да стане или защото не би трябвало да стане ?
И двете. Не знам какво престъпление са извършили... може би ти ще ни обясниш:)
А, никакво , само са затрили $40 млрд обществени пари.
Които трябва да се покрият от данъкоплатеца.

Няма престъпление - парите ги няма и виновни няма
Всяка прилика с комунистическите изпълнения е напълно случайна....
Само да поясним, че тези 40 млрд се измерват каква е пазарната стойност на инвестициите в момента. Това не са загубени кеш пари както журналистите го изкарват. Пафежа на тези кнежа е след 3-5 години, така че ако има загуба тогава юе трябва да се измерва.
В момента активите на Касата се измерват на 120 млрд срещу 108 млрд на федералния фонд. Така че, изказвания как нямало да има пари за пенсии са абсолютни глупости и журналистически спекулации.
Подкрепям мнението , че пенсионните фондове нямат работа при рисковите инвестиции.

Стига с тези комунистически лозунги, народен съд и такива. Такава е била ситуацията така са решили. На кого се сърдиш за твоето РРСП и кого съдиш.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Точно за това иде реч, а именно: къде е нарушен закона, къде има престъпление и кой какво е откраднал?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Lub0 написа:Хе-хе, абе тука доста социалисти като гледам сте се навъдили, явно социалистическото куче в Бг-то не прощава... дайте да вкараме всички в затвора, шефовете на банки, застрахователни компании, форд, крайслер, Уорън Бъфет, той горкият колко пари загуби на акционерите си... А тези, които останат ще им дадем по $500 заплата и ще ги задължим да инвестират само в държавни ценни книжа за да се сбъдне прогнозата на поредният тупан, че нямало да има праи за пенсии след 20 години...
Точно щях да питам за Уорън Бъфет и ти ми взе думите от устата. Между другото според "теорията" за некадърност на ФилипНЕ, трябва и най-големия съвременен инвеститор да го сложим в графата пълни некадърници (предполагам той също е стигнал дотам с връзки). Остава висящ въпроса кой и с каква инвестиционна програма да изберем на върха? Може би ФилипНЕ има далеч по-добри идеи как се сменят многомилиардни портфейли за нула време, избягвайки срутването на борсите. :lol:
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

Кажи му банкер, и не го обиждай повече. :lol: :lol: :lol: Майтап бре, не всички са такива, но доста от тях гледат тьпо, с празни погледи и няма много много какво да си дьрдориш с тях. Без тях не може де, и ще требе да си ги тьрпим такива взимайки премийки даже и пред резултати много,много по слаби от средните за бранша им. Ма нали все пак е банкер, и знае да прави пари, де, за себе си !!! :lol: :lol:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Уорън Бъфет човечеца е взел само 180 хил. заплата за 2008 :).
И поне има какво да каже, а не само мрън-мрън, ми пазара :lol: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

anxeli написа:Уорън Бъфет човечеца е взел само 180 хил. заплата за 2008 :).
И поне има какво да каже, а не само мрън-мрън, ми пазара :lol: ...
Абсолютно съм съгласен - в това отношение въпроса има две страни. Едната е загубата на порфейлна капитализация, което е нещо съвсем нормално в тази ситуация, докато другата е потенциалното нагушване с яки бонуси, въпреки отрицателните резултати. Това второто е голямата болест на корпоративна Америка в момента (не знам доколко заразата е пуснала корени и в Канада). Всъщност за мен подобни издънки като въпросните $165 милиона, които продънената AIG трябва изплати като бонуси точно на тези, които я закопаха с деривативите е крещящ пример за тихото навлизане на пост-комунистическо мислене в управлението на големите корпорации. Това явление трябва да се изтреби възможно най-бързо с прилагането на съответното законодателство. Бонусите на висшия мениджмънт трябва задължително да са обвързани с финансовия резултат, точка. Всичко останало са гадни номера за прилагане на легално ограбване на инвеститорите, които са гръбнака на капиталистическата система.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

MrGeek написа:
anxeli написа:Уорън Бъфет човечеца е взел само 180 хил. заплата за 2008 :).
И поне има какво да каже, а не само мрън-мрън, ми пазара :lol: ...
Абсолютно съм съгласен - в това отношение въпроса има две страни. Едната е загубата на порфейлна капитализация, което е нещо съвсем нормално в тази ситуация, докато другата е потенциалното нагушване с яки бонуси, въпреки отрицателните резултати. Това второто е голямата болест на корпоративна Америка в момента (не знам доколко заразата е пуснала корени и в Канада). Всъщност за мен подобни издънки като въпросните $165 милиона, които продънената AIG трябва изплати като бонуси точно на тези, които я закопаха с деривативите е крещящ пример за тихото навлизане на пост-комунистическо мислене в управлението на големите корпорации. Това явление трябва да се изтреби възможно най-бързо с прилагането на съответното законодателство. Бонусите на висшия мениджмънт трябва задължително да са обвързани с финансовия резултат, точка. Всичко останало са гадни номера за прилагане на легално ограбване на инвеститорите, които са гръбнака на капиталистическата система.

Договорьт прави закона между две страни. Трудно ми е да си представя, че договорите на тези шефчета, нямат клаузи от тип Хардшип. Но да речеме че нямат, с понятието Фрустрайшьн договорите могат да се презаглеждат при извьнредни ситуаций извьн контрола на страните в договора. АКо да вземеш 165 Мил,. $ дьржавни пари за да се спасиш от фалит не е подобна извьнредна ситуация, здраве му кажи.
Така или иначе, фактьт, че тези шефчета не са се отказали само от премийте си, показва наглоста им и откьсването им от реалната ситуация.
А между другото, кьде се изпари една тема с едно бг списание?
мерси
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Виж сега, то май трябваше държавата да стане собственик на такива забатачени корпорации като AIG, за да им просветне най-накрая на американците, че тази заразна тенденция, избрана привилегирована клика от пролетариата на 21-ви век (защото всички тези тарикати са си чисто и просто наемни бачкатори, макар и безумно скъпо платени) да ограбва така безмилостно и законно инвеститорите е проблема, който може да закопае съвременния капитализъм. Предполагам душите на Маркс и Ленин злорадо се кефят някъде от деветия кръг на ада, наблюдавайки какво се случва на земята.
Сенаторът-републиканец Чарлз Грасли от Айова прави доста добро предложение по въпросния казус:
"Obviously, maybe they ought to be removed," the Iowa Republican said. "But I would suggest the first thing that would make me feel a little bit better toward them if they'd follow the Japanese example and come before the American people and take that deep bow and say, I'm sorry, and then either do one of two things: resign or go commit suicide."
:lol:
Публикувай отговор