Вино на достъпни цени в Монреал?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Костко са СУПЕР ...
:beer: :beer: :beer:
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Се искам и аз, такова да се изходя по темата, ма е сложно! :lol:
Щото първо търябва да се дефинира кво е вино и второ - какво са достъпни цени. :lol: :lol: :lol: :lol:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Мнение от NaviD »

да, трол е прав...дефиниция за вино за МЕН е ферментирал гроздов сок по реда и правилата установени от столетия по земите български, като започнем с проверката за нивото на захарност с яйцето и стигнем до последното претакане в бъчвата и неотложната консумация до следващата реколта. Всякакви други набедени заместители, от Костко и от SAQ в зелени бутилки ( фрашкани с каква ли не химия, каквато се предлага разбира се и във всеки един кит за домашно производство ) са си компромис отвред. За съжаление нямам необходимото помещение да се опитам да си направя нещо истинско....няма и да имам скоро. Затова си забърквам концентрирания и шекеросан гроздов ( надявам се ) се сок от разни предлагачи ( в това число и от Костко ) и със сигурност мога да ви кажа ,ч е са 2 класи над Мераклийско червено, Механджийско такова и какво ли не още произведение на родната бг индустрия, че и от към цена го удрят в земята . От бутилираните от САК в диапазона 10-15 кинта съм опитал доста - същата работа , ама готова...А за разбирачите от форума - от 10,000 регистрирани потребители ( един бог знае колко с по 2 и 3 ника ) едва ли има поне един който да разбира от дегустация на вино .... и не само да разбира, ами и да има дарбата да го прави..инче има много теоретично подковани за букети, привкус на плод и глупости, глупости, глупости...

Маргинал 39, наздраве, поне за теб си мисля, че ме разбираш...
danielle

Мнение от danielle »

Marginal39 написа: Тва от пръстите ли си го изсмука ???
Като няма к'во друго да смучи и това е занимавка, я! :lol:
Petrova_bs
Мнения: 215
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 7:12 am

Мнение от Petrova_bs »

Въпрос към тези от вас, които живеят в апартамент споделете къде си оставяте да ви ферментира материала?
Благодаря.
Изображение
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Мнение от NaviD »

В нещо като килер...температура 22-24 градуса. Лятото бялото ферментира и при по-високи температури, нямаше проблем. лека миризма се усеща първите 3-4 дни, послед като се прехвърли в съда за бавна ферментация може да си го сложиш и в спалнята :D
Публикувай отговор