Още ли си харесвате емигрантския квартал?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
danielle

Мнение от danielle »

Нашият квартал си е наред. Едно 70% са месни канадци, предимно пенсионери. Живеем около 25 БГ семейства и дето сe казва дори носталгията не ни липсва. Имаме малък парк, където повечето от нас се събират през хубавите недъждoвни дни и децaта играят, докато възрастните оправим клюките...На този етап аз съм доволна. Като отида в центъра на city - то започвам да виждам разни изсипаняци - мъже и жени, пак предимно канадци - жалка картинка. :twisted:
ablood написа: Сред теми за кравешки лайна, Голфове, онанизъм и какво ли още не!?!
Карай нека и таквиз теми да има...не само поезия. То по едно време форума заприлича на трибуна за недоказали се поети/си.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

CFS 801 написа:Според мен Лавал е възможно най просташкия квартал на Грейт Монтреал с малки изключения от установили се там хора преди 20-30 години.Това е квартала на всичката позамогнала се измет и това би трябвало да бъде ясно на живеещите там ,особенно на тия пледиращите за имигрантските квартали.
Ако го преведа на български все едно да се населиш в Люлин 6 с новите блокове 1980 година.
Аз за нищо на света не бих се задомил в такова гето макар и евтино,някък си ще ми падне самочувствието,че нямам сили и възможности за нещо по добро.
Мдаааа. Лавал се превърна в "Квартал", "Гето" за позамогнала се "измет" :D
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

ablood написа:
Прости ми любопитството, какво е "квартал тип предградие" в географския център на Монреал?
Например Хампстед. Освен че предлага отрични жилищни условия в къщи, голямо предимство му е близостта до улица "Монкланд" в НДЖ.

А за КДН, ще ти напиша адреса на личния ми лекар - пак в КДН, до метро Сноудон. Ако имаш време някой път, мини оттам да разгледаш наоколо, пък после ще си говорим.
4930, Circle Road
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

Ти какво друго предложение имаш по въпроса. :wink:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Лавал е един доста голям остров с множество квартали - стари, нови, евтини, скъпи... включително и някои изцяло фермерски райони.
Който работи в Монреал - минава някой мост, и хоп!
Никой от съседите които познавам не е живял в Монреал, преди да стане "позамогнала се паплач". Кой местен "Селяндур, Кой от щатите, кой от друга провинция... и аз между тях. :shock:
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Мнение от Ascao »

Колкото и да отричате има си мизерни квартали има си и свестни такива и при някаква смешна разлика в наема не виждам що човек трябва да се набута в най-голямата цигания и мизерия (за миризмите няма да коментирам).
И нас отначало се опитаха да ну набутат във Вердън (сега една камара народ ще скочи, че Вердън си е супер квартал-на 5 мин от центъра), и ни убеждаваха колко си е супер за нови емигранти, ама мерси. Аз ако искам мизерия щях да си стоя в БГ-то или като една съфорумничка ако ми се прииска шарения и ориенталски барчета, колко му е, паля колата и за 5 мин съм на бул.КДН, ама за щастие само за малко!
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Бе малките авенюта на вердън продължават да са си много приличен квартал. :lol: Това е точно срещу метро Жоликьор. :lol: Но всичко се променя. :lol:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Май повечето от вас са забрвили откъде са тръгнали.
И между другото аз по-голяма цигния от центъра не съм виждала тук, дори и във фермерските райони на Лавал - пълно е с просяци, мръсни и оръфани хипита или каквито са там. Предпочитам да си стоя сред "позамогналата се измет" на Лавал отколкото да се гъчкам из центъра с не толкова позамогналата се. И вярно, има хубави квартали и в Монреал, но живущите там едва ли ги кефи да се разхождат из КДН или в НДГ.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Bubi написа: но живущите там едва ли ги кефи да се разхождат из КДН или в НДГ.
Не съм живуща там, ама определено ме кефи да се разхождам там. КДН ми е по-далеч, ама от НДЖ мога да направя малко снимки от днешната ми разходка и да ги покажа тук. Виж, в Лавал определено не ме кефи да се разхождам. Миналото лято се оказах там за около 40 минути в 10-11 сутринта на едно оживено кръстовище, много ми се искаше да питам някой минувач за нещо, ама за тези 40 минути такъв изобщо не видях:shock: Само автомобили. Сигурно има любители на американския тип градоустройство за които това е ок, ама не за всеки. И вие трябва да приемете че си има хора с различни вкусове и предпочитания и че не е задължително вашите да са по-"правилни" от другите.
Между другото Уестмаунт също е в центъра и по етническия си състав е един от най-имигрантските квартали :)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Що не пуснеш една тема - кой е най-хубавият неимигрантски квартал в банлиютата на Мтл ... и като първа точка да сложиш Лавал :)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Крими, Сървайвър, стига глупости бе! Лавал не е квартал, а много голям по територия град с множество различни квартали.
Това е все едно да влезете в Пловдив през Столипиново, да обявите, че в този град живеят единствено цигани, и да обърнете, без да видите центъра, стария град и хубавите квартали.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Град я, живо село.
Кой каза по-нагоре, 15мин вървиш, няма кьорав пешеходец.

Някои по големи компании има ли, да предлагат работа?

Или ако съм ИТ, ще трябва да се спущам до съседния град (Монреал) за да работя?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Някой да е казал, че Монреал е по-лошо място за живеене? Има много хубави квартали, чисти и красиви. Части от Южния бряг също са много по-хубави от Лавалските квартали. За много места обаче важи точно обратното.
За съжаление, за много хора земята е плоска и слагат всичко под един знаменател.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ablood написа:Някой да е казал, че Монреал е по-лошо място за живеене? Има много хубави квартали, чисти и красиви. Части от Южния бряг също са много по-хубави от Лавалските квартали. За много места обаче важи точно обратното.
За съжаление, за много хора земята е плоска и слагат всичко под един знаменател.
в такъв случай какво искаше да попиташ в началото още :roll:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Погледни началото :wink:
Ще ми улесниш живота.
Заключено