Истината за КАНАДА!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

Истината за Канада е:

Който го може, го може, останалите са мрънкачи.
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Мнение от Pehlivan »

Точно така Smart Dust и друго кой как му харесва така и живее,някои им харесва Канада,други не,но общо взето Канада не е за мързеливи и неспособни,лошото е,че ние булгарите станахме такива,вечно недоволни и мрънкачи.Ние когато се явявахме на интервюто служителят в посолството ни каза,че не е лесно в Канада,така,че ние знаехме за какво става въпрос и въпреки всичко очакванията ни бяха по големи,но уви малко се разочоровахме,но с времето нещата си доидоха на място.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Споко AlexAA, в Кебек също никой не ти пречи, filipne какво се оплаква за стени и пробиви като работи нерегулирана от отдери и подобни глупости професия?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
chinois

Мнение от chinois »

Тук всички сте големи спецялисти, но бизнеса е нещо друго. :lol:
Знае ли тук някой, какво се нарича приемливо качество? (Това е реторичен въпрос, на които тутакси отговарям сам - пояснение за недосетливи! Които не е - да не чете!)
Това е най-ниското възможно качество , което клиента приема.

Ако задачата е да се прикрепят две дървета то:
1. Слагат се едно върху друго
2. Ако клиента писка се залепват със силикон
3. Ако клиента писка се търси спецялно лепило за дърво
4. Ако клиента писка за студа се праща най-оправния, които взима триона и прави една сглобка
5. Ако клиента писка, че има опън (или натиск) се забива пирон
6. Ако клиента писка, че се вади поради вибрация, се забива спецялен такъв или се завива винт (което е по-евтино или каквото има)
7. Ако пирона/винта раждясва и клиента писка , щото се къса и дърветата пак се разделят се вади и се слага неръждавейка.
8. и.т.н.

всичко туй е много скъпо , но много от клиентите си траят още на 1. :lol:

всички тези действия показват бързата реакция и огромен интерес към проблемите на клиента, с които всеки път се комуникира и се завързват връзки, докато направи нов контракт да му се ъпгрейтват парчетата до железни, които:
1. се слагат се едно върху друго...
2. ...
3. ...
:lol:

А тука сега се появява някой , които си мисли , че знае решението. :lol: И се чуди . що няма работа, след като ако го вземат тутакси ще утерпе целия бизнес и ще предизвика купища проблеми по цялата хранителна верига:
клиент,работа с клиенти,проектанти,ръководител проекти,началници,собственици,работници, приемчици, технолози, товарачи, изпращачи, монтажници,касиери, портиери, личен състав,директори, изледване и развитие и прочие идиоти. :lol: :lol: :lol:
chinois

Мнение от chinois »

Та мисълта ми беше , че ако има някаква задача, тя се дава на някой.
А той ако е пич я прехвърля на друг, които от своя страна я харзулва ... докато стигне до некадърника , които нито я препраща, нито я върши и тогава се появява проблем.
Когато се натрупат проблеми започват да се решават. :lol: т.е. Ако има пари де !
Започва търсене на човек, които да сече дърва, да бичи трупи, да ги влачи до фабриката, а продукцията да я докара в Монреал, и да работи с нея докато се получи необходимия продукт за клиента, които да закара и монтира на място за минимална заплата и 6.5 цента на километър. :lol: Естествено никой не обижда познатите си като им предлага такава работа. Получават се безбройни е-майли, в които доктори по дървообработване с практически опит от Авганистан (страна известна с горските си масиви и мебелната си промишлености и въобще дървените си традиции) предлагат услугите си. Всички майли се изтриват и се обаждат на Роже. Роже вече трети път напуска фирмата, но едно птиче е казало на ръководството , че пак го е закършил и е готов да им прости срещу 16 на час вечерна смяна. :lol:
Ръководството спинка спокоино и с чувство за добре изпълнен дълг, роже след три седмици пак напуска, а работата се възлага на новосформирания отдел : Извънредни работи и сервиз. :lol: Заплатите са добри и работата не е много и отдела бързо се попълва. :lol:
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Мнение от haimana »

chinois, ти сега ще ме накараш зорлем да правя фирма за забиване на пирони :D и да утрепя конкуренцията(ако се доредя до поръчките на клиентите де :wink: )
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Lub0 написа:Споко AlexAA, в Кебек също никой не ти пречи, filipne какво се оплаква за стени и пробиви като работи нерегулирана от отдери и подобни глупости професия?
filipne не се оплаква а констатира.

И моля, идеята за стената бе дадена от пантата , не от мен !

И да не забравя , стената не е само професионалните организации.

Поствам за опресняване на паметта :
pantata написа:такава стена има винаги, когато попаднеш в нова среда..
познай като се върнах от унгария навремето, дали на мен ми бе по-лесно да си намеря работа в София или на моите приятели, завършили в ТУ, поработвали тук, там и имащи познати и поглед в-у местните фирми?

та - стена има.. въпроса е да знаеш, че я има и да си готов да я превземеш, а не да дойдеш на новото място и като видиш стената да почнеш да мрънкаш, че видите ли ква па е тая стена тук, че ти на такава стена не си свикнал...
такива ми ти работи..
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

chinois, чета ти произведението и оставам с впечатлението за една нискоефективна система , нещо като социалистическата в БГ преди време :wink:
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

Galaxy написа:
За тази цел ако сте семейство с малко дете достигате до извода 4е много по-функционално е да пратите детето на 1-2годишно изгнание при баба и дядо за да можете вие да понаучите езика през това време а след това да изкарате курс, след което ще имате право за кандидатстване за работа за бърсане на старчески дупета за 14-15$ на час, което все пак си е една добра заплата :lol:
Галакси,
а как мислиш човек може сам да се издържа с 14-15$?????????? ееее ако на някой му харесва да вегетира в КАНАДА , това е точния вариант........ аз не бих стояла и минутка..въпрос на личен избор.. също така небих тръгнала никъде ако не знам езици ... пак въпрос на личен избор... пак в същия смисул горе-изложения вариант може на някого да допадне?! .... и никого не коря затова, всеки е свободен в мечтите си, само после да няма мрънкане.... :wink: :lol:
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

chinois написа:Та мисълта ми беше , че ако има някаква задача, тя се дава на някой.
А той ако е пич я прехвърля на друг, които от своя страна я харзулва ... докато стигне до некадърника , които нито я препраща, нито я върши и тогава се появява проблем.
Когато се натрупат проблеми започват да се решават. :lol: т.е. Ако има пари де !
така обаче, ако проблемите са големи , а Роже не се слави с голям капацитет, тогава именно може да дойде ред и на Манго :wink: веднъж на едно място ми казаха , че са ме взели именно мен, защото щом съм успяла да се справя в толкова бедна, изостанала....страна (Зинзибар с две думи) и там все пак уча., да работя.... няма начин и тук да не се справя..... спомням си доста смесени чувства изпитах тогава :lol:
Galaxy
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Окт 28, 2006 11:30 am

Мнение от Galaxy »

zorina написа:
Galaxy написа:
За тази цел ако сте семейство с малко дете достигате до извода 4е много по-функционално е да пратите детето на 1-2годишно изгнание при баба и дядо за да можете вие да понаучите езика през това време а след това да изкарате курс, след което ще имате право за кандидатстване за работа за бърсане на старчески дупета за 14-15$ на час, което все пак си е една добра заплата :lol:
Галакси,
а как мислиш човек може сам да се издържа с 14-15$?????????? ееее ако на някой му харесва да вегетира в КАНАДА , това е точния вариант........ аз не бих стояла и минутка..въпрос на личен избор.. също така небих тръгнала никъде ако не знам езици ... пак въпрос на личен избор... пак в същия смисул горе-изложения вариант може на някого да допадне?! .... и никого не коря затова, всеки е свободен в мечтите си, само после да няма мрънкане.... :wink: :lol:
Ами Зоринче аз точно това имах предвид с този пример, че има хора които правят такива жертви, за да достигнат това заплащане в Канада а какво ли жертви ще трябва да направят ако трябва да се прицелят по-нависоко като например 20-30$ на час.
Относно езиците сам убеден че минимум 80% от новопристигналите по една или друга причина не са научили на достатъчно добро ниво езика в България така че тук със сигурност им се налага да го учат ако искат да започнат все пак някаква работа. :roll:
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

kevin написа:http://www.youtube.com/watch?v=q0GUolkhHRo

Тая госпожа заслужава малко комисионна за усилията да убеди хората:)
На мен ми се види, че не е много убедена в това, дето казва, щото на всяка втора сричка поглежда в текста, който за пръв път и попада в ръцете. А пък текстът не е от изключителна сложност. Тук ми възниква едно питане: "Aimez-vous Canada?", че така вяло я презентирате... :lol:

Joana
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

Galaxy написа:
Ами Зоринче аз точно това имах предвид с този пример, че има хора които правят такива жертви, за да достигнат това заплащане в Канада а какво ли жертви ще трябва да направят ако трябва да се прицелят по-нависоко като например 20-30$ на час.
Относно езиците сам убеден че минимум 80% от новопристигналите по една или друга причина не са научили на достатъчно добро ниво езика в България така че тук със сигурност им се налага да го учат ако искат да започнат все пак някаква работа. :roll:
разбрах Галакси за какво пледира :wink: и пак ще кажа въпрос на време и на избор. Значи 80% трябва да са готови за жертви... избирайки доброволно да дойдат тук..еееее нима другите 20% не са правили жертви - на друго време и място :?:
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Re: 1111

Мнение от THC »

alen vid написа: Та ,аз как бих постъпил :
1. ако съм собственик на фирмата и печалбите ме интересуват /а не пера пари ,примерно ! / - избирам този от двамата ,който ще ми донесе повече шансове за печалба ! - па ако ще да е манго от остров Тамбукто , а на Пешо му казвам че си е облекъл мноо хубав костюм.
мноо ме кефят такива отговори на чавдарче от букварче.
по едно време имах гадже социоложка, дето тия работи ги описваше с термини - как де се пита така че да се напипа тру нейчър на отговарящия.
и примерно , понеже на въпроса "расист ли сте?" повечето българи умнеят и естествено ще кажат "не", за да се разбере истината въпроса се видоизменя примерно:
"имате ли нещо против дъщеря ви да се ожени за негър?"
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Re: 1111

Мнение от Smart Dust »

THC написа:"имате ли нещо против дъщеря ви да се ожени за негър?"
Аз нямам против. Ама той ще има след като си поговорим насаме. :D
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
Публикувай отговор