храната

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

храната

Мнение от 7George »

кафето е скапано също
Тук кафета се продават много, шарени, луксозни и пр. интересни марки, но всичките ми са слаби. Може да са ароматни, черни и пр., арабика, но каквото и да пише на опаковката, са почти безкофеинови. Явно Канада се грижи за това, да не пострада някой поданик с високо кръвно, ако сложи повече от препоръчваната 1 лъжичка на чаша.
Аз си намерих за всеки ден едно кафе на Compliments: изглежда долнопробно и е в кутии по близо 1 кило, но иначе е достатъчно силно да ми поддържа тонуса, правено с к'ва да е кафеварка. Намирам го само в Sobeys.
Embrace your climate change!
jess
Мнения: 195
Регистриран на: Вто Май 02, 2006 12:15 pm
Местоположение: canada

Мнение от jess »

Една алтернатива на магазините са менонайтите.Те отглеждат всичко сравнително природосъобразно,имат мляко/е,мирише малко,но.../всички почти зеленчуци на сезона,картофи,мед,извара,ходещи пилета и пуйки/наесен/
Иначе мога да препоръчм селските пазари-най-големия е на скуеър 1 в неделя-там си купувате зеленото отгледано наблизо,свежо,и в повечето случаи с малко използване на пестициди.
А по въпроса кога стават зеленчуците в онтарио-почти когато ив БГ-юли,август,та до средата на октомври.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

За кафето, аз си купувам Лаваца, взимате си и една нормална кафе машина с помпа и си става супер кафе . На мен лично не ми е слабо, идеално ми е.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

jess написа:Една алтернатива на магазините са менонайтите.
toва какво е? за пръв път чувам?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Натали написа:С клонките са и струват различно-по 0.99$ ЛБ до 1.15$ ЛБ(паунда)
тц, тия са менте, от Мексико и Калифорния са, знам ги. Понякога съм намирал от Онтарио щоо годе добре, ама кат цяло е зле работата.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Всичко що идва като плод и зеленчук от Мексико и Калифорния е пълно менте,прави се под шаблон и е много як хранителен бизнес.На никой не му пъка какво ще се яде,важното е да се правят кинти.
emiliana

Мнение от emiliana »

bateto написа:Всичко що идва като плод и зеленчук от Мексико и Калифорния е пълно менте,прави се под шаблон и е много як хранителен бизнес.На никой не му пъка какво ще се яде,важното е да се правят кинти.
:P Аз ям доматите с коловете и хич не ме е еня дали са от шаблон или матрица :D
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

някой ден ще те взема с мен да видиш къде растат.аз лично по тия места не съм виждал колове,корените на доматите и марулите са забодени във вода която се захранва от разни химикалки ,нема хумос ,нема и кравешки фашкии за аромат,гола вода с некакви си оцветители.честно. :wink:
emiliana

Мнение от emiliana »

bateto написа:някой ден ще те взема с мен да видиш къде растат.аз лично по тия места не съм виждал колове,корените на доматите и марулите са забодени във вода която се захранва от разни химикалки ,нема хумос ,нема и кравешки фашкии за аромат,гола вода с некакви си оцветители.честно. :wink:
:P Ако удариш една ракия с тия домати, то химикалката веднага мутира във витамин С. А ако ги ядеш с нашенска Фета/добре осолена та и Паламуда да и завиди/хващаш рак на оная работа дет се блъска в коляното ти. Честна пионерска. Някой ден ще ми го покажеш, ако не ме слушаш сега :D
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

:lol: :lol: :lol:
Не забравяйте винцето и бирата с мезетата :beer: ...
Десетте най-полезни храни на света, по-малко готвене и повече салати и плодове и няма да има проблеми.
За съжаление наблюдавам ужасна тенденция в Бг., родните бейбибумъри, избутали социализма на гърба си и преживявали едиствено на сланина и ДДТ в момента са в различни стадии на изперкване, със запушени артерии, деменция, язви и други екстри. Докато тукашните ще живеят до 120 додини сигурно, при това доста самостоятелни и мислещи :? ...
Циганите - на Сатурн !
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Re: хххххх

Мнение от peter_pan »

Също така на гладния Канадски народ непрекъснато му се разяснява по всички медии за хормони, витамини и други благини които, ще му се налага да поглъща. С други думи чиновниците и Мултикорпорациите те образоват. Излишно е да казвам че в БГето подобни програми не са популярни и почти не съществуват а там където ги има са писани от разни Мичурин-ци ако знаеш за какво намеквам?
Не искам да убеждавам гладните как "Органик" е алтернатива, защото те вече се отказаха поради липсва на средства. Не се и спирам на твоя пример за "типикал канедиан хот брекфаст" :wink:
Няма друг начин да се пробутва ГМ храната освен с непрекъсната реклама, както и с ниските и цени. Тази храна води към затлъстяване и човек трябва общо взето да мине на БГ диети, ако може да ги адаптира от наличните храни на място. Всички протеини, хормони и т.н. съвсем не са благини, а бърз начин да се превърне човек в точно същото нещо което яде - едно тлъсто угоено пиле.
You are what you eat!
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Ха-ха, храната била менте в Канада, и това казано от хора, които са живели в БГ-то, държавата в която от цял свят се внасят боклуците с изтекла годност и после се чудим защо Българина не може да доживее до 65 години...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: храната

Мнение от c200 »

7George написа: Тук кафета се продават много, шарени, луксозни и пр. интересни марки, но всичките ми са слаби. Може да са ароматни, черни и пр., арабика, но каквото и да пише на опаковката, са почти безкофеинови. Явно Канада се грижи за това, да не пострада някой поданик с високо кръвно, ако сложи повече от препоръчваната 1 лъжичка на чаша.
Аз си намерих за всеки ден едно кафе на Compliments: изглежда долнопробно и е в кутии по близо 1 кило, но иначе е достатъчно силно да ми поддържа тонуса, правено с к'ва да е кафеварка. Намирам го само в Sobeys.
Арабика е за аромат, силата на кафето идва от робуста. Ако го предпочиташ силно, търси смеси с повече робуста.
Навремето кафето Нова Бразилия в БГ беше 100% робуста, щото беше по-евтина от арабиката и бая народ оттогава е свикнал на по-силни кафета.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Аз пук не разбирам какво лошо има в ГМ храната :roll:
kralimarko

Мнение от kralimarko »

в БГ храната бе6е истинска едно време,,,сега само споменат остава
Публикувай отговор