Необходими вещи от БГ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
digit
Мнения: 120
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 4:08 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от digit »

Не ми се смейте, ама възглавници някой носил ли е? И има ли нужда?

И все пак една олекотена завивка не трябва ли да се носи? То юргана е доста тежък ама олекотена завивка мисля че трябва за начало?
Торонто - 02.09.2007
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Не ми се смейте, ама аз си донесох пухени от БГ-то. :lol: Иначе обикновени възглавници има на съвсем нормални цени.
Let it go...
Аватар
digit
Мнения: 120
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 4:08 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от digit »

Ами то и аз си имам една любима пухена възглавница, дето даже е на баба ми от Киев. Та тя май ще се окаже възглавница-пътешественица щот мисля да я мъкна в Торонто (някой ден скоро като вземем визи дано дано!)
Торонто - 02.09.2007
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Яестно казано, като пристигнахме и като си извадих пухената възглавница и като си я гушнах и ми стана едно такова хууубавоооо. :lol: Та направо я бутай в багажа. :wink:
Let it go...
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

И ние си донесохме възглавниците от БГ и не съжалявам.
Я си взимайте всичко което сега си ползвате, че после да не съжаляваш за нещо. Аз така и направих,взех това което и там ползвах и хич не съжалявам. Вервайте, че тук ми влизат в употреба, даже и тенджерата под налягане по някога.
Успех и не се притеснявайте много.
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

С дрехите как стои въпроса? По-точно за тези които плануваме да заминаваме лятото? Ясно е че няма как да се облечем с зимните дрехи, а в багажа те заемат доста място? Май най-много любимите от зимните да сложим в багажа, и другото, от Канада като застудее...

Удачно ли е вземането на надуваемо легло за 1-вите дни, ако апартамента не е обзаведен в началото?
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Аватар
jadi
Мнения: 213
Регистриран на: Сря Мар 15, 2006 4:37 am
Местоположение: Plovdiv

Мнение от jadi »

И аз съм си мислила за надуваемо легло :D ,защо да не е удачно,по-добре така отколкото на земята.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ако Джакузито ви е разглобяемо може и него да си го пренесете ,щото тука са скъпи и доста некачественни. :D
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

zaia написа:
Aries написа:
Ivet написа:
nadya marinova написа:а колко струва комплект 4аршафи,например.
За съжаление - доста...
Е, чак пък доста...
Ариес, къде е тоя магазин наистина? В Сиърс ми се струват скъпи, в ИКЕА още не съм имала възможност да отида. Ние имахме място и мушнахме един комплект в багажа, но е малко тесен за леглото, а и да вземем поне още един.
А на въпроса - и за мен след документите, най-важни са лекарствата. Тука антибиотици и всичко друго, съдържащо антибиотик, се продава само с рецепта. Ако ти трябва втора опаковка пак отиваш на преглед и ако лекаря прецени ти изписва, ако не - не. Така че си вземете нещо такова, иначе сиропи за кашлица, прахчета против грип, бонбончета за гърло и т.н. има по магазините.
Завивки, с не по-лошо качество от българските, може спокойно да се купят от Zelers. Също така възглавки (около 6 долара парчето).
Друго подобно място е Уолмарта, но там е по-рядко.
Ползвал съм олекотен юрган в БГ (купен от БГ), както и такъв купен от Гърция. Е, канадските не са по-лоши. Чаршафите също.
За надуваема легло - канадската гума може да утрепе всеки един БГ магазин с цените си - голямо такова има по 40-50 долара, а ако ви трябва Twin може да го вземете и под 20 долара (абе то си е за сам човек).
Наскоро гледах надуваеми с полиуретанова пяна, която се поставя отгоре и всичко това се облича с калъфка. Цена 129 долара. Комплекта включва и помпа. Размера - Queen.
Моето лично мнение е, че всичко, което не надхвърля позволените кг и обем ТРЯБВА да се вземе. Иначе и тук човек може да се облече и обуе евтино.
За пример - миналата година, няколко дена след пристигането, си купих връхно яке (хем тъничко, хем топло) от Sears outlet - цена 25 долара. Якето след година и половина не е мръднало, а аз друго обикновено не слагам. Единствения недостатък е, че качулката след 30 минути на дъжда започва да пропуска (при това якето не).
Обувки, от естествена кожа, могат да се намерят в диапазона 20-30 долара.
Разбира се за тънките ценители на модата обувки под 2500 не се предлагат. Щото те и в БГ с такива са джиткали.
С две думи, степенувайте нещата по ценност за вас и след това вижте докъде ще ви стигне позволения багаж.
Всичко останало ще си го накупите от тук.
P.S. Интересно ми е да ми бъдат дадени примери за стоки, които са с еднакво качество тук и в БГ, но тук струват 2 пъти по-скъпо. Бате, очаквам да се включиш!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ми например домашна гроздова ракия .в Бг на пазара може да я намериш за 5 кинта литъра ,докато тук местните производители не падат под десятка за кило.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

за цигарите да не говорим ,тук в цивилизацията са 3,4 пъти по скъпи от Бг,а в реднек провинциите даже и 5,като за сметка на това качеството им е по ниско от родното производство. :wink:
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

bateto написа:за цигарите да не говорим ,тук в цивилизацията са 3,4 пъти по скъпи от Бг,а в реднек провинциите даже и 5,като за сметка на това качеството им е по ниско от родното производство. :wink:
За цигарите - оригинално боро на цена 4.50 (информация от първа ръка). Очаквам да ми кажеш цената в БГ. Ама трябва да е под 2.80 Освен това съм чувал, че при вас в Монтреал има индианси резервати...
За ракията - предполагам си прав. Ама то щатско до нас е близко и ако толкова си закъсал винаги можеш да си направиш екскурзия.
Като бях в Калгари нещо не видях цените на стоките да са по-различни. Не само за цигарите, но също така и за останалите стоки. Или Калгари вече не е в реднешко?!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Наскоро видях в Алдо мъжки летни чехли мейт ин булгариа на цена 79д + такс 90.Качественните дрехи и обувки тук са 2 пъти и +по скъпи от Бг.Цените на гарбича са като на гарбича в Бг. ,даже и по евтини.
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

bateto написа:Наскоро видях в Алдо мъжки летни чехли мейт ин булгариа на цена 79д + такс 90.Качественните дрехи и обувки тук са 2 пъти и +по скъпи от Бг.Цените на гарбича са като на гарбича в Бг. ,даже и по евтини.
Бате, казах ти вече, за ценителите на екстравагантните модни течения и любители да се изфукат с таво, колко им струват патъчките, винаги ще се намери услужлив продавач, който да им лепне необходимото етикетче.
Можеш ли да ми кажеш, с какво едни маратонки на New Balance на цена 99 долара са по лоши от такива на адидас с цена 150+ в БГ?
С какво едни кожени мокасини, на които им разказах играта от носене, на цена 20 долара са по лоши от същите турско производство?
А, мокасините още са живи и здрави. Не се късат, мамицата им!
Да, тениските не са 3 за лев, ама можеш да ги скъсаш от пране и пак нищо им няма. Да не говорим за това, че когато обличаш такава тениска разбираш разликата между тези в БГ и тези тук.
Не казвам, че по магазините няма изцепки - и аз видях едни чехли на найк за скромните 175 долара, ама все още чавката не ми е изпила акъла.
Винаги можеш да си намериш нещо, което ще е качествено и ще ти върши работа.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

остави марка-цена.сравнението ми е за качество на комплекса-материали,тъкани,кройка,изпълнение,дизайн ,модна тенденция.все неща от които се определя цената на стоката.при равни параметри ,аз твърдя ,че цените в Ка са минимум 2 пъти по високи от Бг.освен ,че имам набито око за тия неща имам и 10 год. експирианс :D с тази материя. :wink:
то ,ако е за изцепки там е друга работа ,днес видях в Уинърс дамски летни шапчици от обикновен плат на Емилио Пучи намалени от 400 на 200 д. и плажни роклички от 2500 на 1000.
на мен думата ми е за качественни стоки за масова консума
Публикувай отговор