Виза ... и к'во от това (да разлаеш кучетата)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

canat написа:А колкото до убежденията - някой път можеш да убедиш човек по-лесно ако му говориш обратното на това, което той очаква или на логичното. :lol:
Вика му се "обратна психология" (reverse psychology)
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Bily T написа: не забравяй, че не всичко в тоя живот са пари и заплати
Били,в Канада,който и каквото да ти говори ,знай ,че става въпрос за пари или за много пари!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

и за хубавия климат и хубавата манджа. :D
Аватар
Al Bundy
Мнения: 160
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 7:47 am
Местоположение: Торонто

Мнение от Al Bundy »

Bily T написа:не забравяй, че не всичко в тоя живот са пари и заплати има неща които не можеш да си купиш с пари
И аз ще се хвана за тая реплика. Четейки Били, все едно четях себе си преди да дойда в Канада. Просто нямаше какво, да не казвам пък изказване на някой в някой форум, който не познавам въобще, да ме накара да не тръгна. Някои неща в психологията на човек никога няма да се променят и това не е черта свързана с произхода или пък културата. Едно от тях е, че човек никога не може да разбере какво изпитва този насреща му, ако не споделят съща съдба. Било емиграция, било брак, било деца. Не би могъл човек да знае какво е да ги имаш тия неща само на теория. Който си мисли, че тука ще попадне на голяма кутлура е в голяма грешка. Който си мисли, че семейството е най-важното и идва в Канада също прави голяма грешка. Точно тук, човек би имал най-малко време за семейството си особено през първите няколко години. Щото се бачка здраво. Няма нищо по-хубаво от свободното време, ама трябва да усетиш вкуса на работа 365 дни в годината за да го оцениш. В 80% и повече от случаите на имиграция от България към Канада това се прави заради "по-добрия" живот, демек повече пари. Да не ми изскача някой, че бил емигрирал, щото му биля тясна БГ-та, ама заради децата и тем подобни. Заради децата ама ако ги увардиш. Средните им учлища са просто извън контрол. Наркотици, треви, секс в училищата. Ще се хванете за главата. М/у другото, ще се радвам ако някой сподели личен опит на тинейджърите в семейството им в училищата.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Мнение от klisurov »

Al Bundy написа:
Bily T написа:... ще се радвам ако някой сподели личен опит ...
... и аз би се радвал за всеки споденен личен опит, но отдавна се убедих, че тук всеки се крие и говори "наизуст"

В крайна сметка, ако си семеен, ако имаш деца, всичко прявиш заради тях. Реално, ти си помежду другото.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Orange
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 7:59 pm
Местоположение: Toronto, ON

Мнение от Orange »

ИЗВОД:
Не кандидатствайте по федералната процедура, а по quebecarskata за да няма после (след 5-6 години) такива въпроси като да имигрирам или да не имигрирам... 8)
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Hi Klisurov!Ти си от любимият ми типаж!Аз да си подам документите за канада да поизхарча едни 4000$ пък после ще му мисля като дойде визата/Ох,дано да размисля дотогава/ Ами ако не е тайна,защо го направи?Кое беше водещо в началото?Нали се сещаш,че за доста хора сума 4000 долара е непосилна.Някои продават къщи,коли за тази кауза!
Мутрите,дупките и т.н. са още тук,ами ти просто си привикнал с тази действителност!Вписал си се в пейзажа и мърдане няма.Бях в Ирландия февруари месец.Там ми направи веднага впечатление невероятната чистота и колко много правят тези хора за природата и екологията.Е,аз не искам да живея сред задушаващите ме боклуци и мръсотия ,сред строежите и лайната,които са под път и над път в БГ.
Сега си добре в БГ ,но дали утре,вдругиден и след още една година ще си така?Всичко е относително в този живот!А с пенсия 100 лв виждаш ли се?Аз не!
Истината е,че човек трябва да си подсигури достатъчно средства,че като остарее един ден да си позволи качествено медицинско обслужване,иначе никой няма да ти обърне внимание!Особено в БГ!
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Аватар
agaton
Мнения: 406
Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от agaton »

Al Bundy написа: (...) Да не ми изскача някой, че бил емигрирал, щото му биля тясна БГ-та, ама заради децата и тем подобни. (...)
Има и такива хора, но те са до6ли преди 95-та със статус на рефюджи - аз ли4но познавам хора избягали от Бг не заради пари, а заради мафия, полиция, закони, деца и т.н. :idea:
"Une réaction anormale à une situation anormale est une réaction normale."
V.Frankl (1962)
Аватар
shark6286
Мнения: 229
Регистриран на: Нед Яну 18, 2004 5:17 am
Местоположение: Calgary

Мнение от shark6286 »

estoyanova написа:Hi Klisurov!Ти си от любимият ми типаж!Аз да си подам документите за канада да поизхарча едни 4000$ пък после ще му мисля като дойде визата/Ох,дано да размисля дотогава/ Ами ако не е тайна,защо го направи?Кое беше водещо в началото?Нали се сещаш,че за доста хора сума 4000 долара е непосилна.Някои продават къщи,коли за тази кауза!
Мутрите,дупките и т.н. са още тук,ами ти просто си привикнал с тази действителност!Вписал си се в пейзажа и мърдане няма.Бях в Ирландия февруари месец.Там ми направи веднага впечатление невероятната чистота и колко много правят тези хора за природата и екологията.Е,аз не искам да живея сред задушаващите ме боклуци и мръсотия ,сред строежите и лайната,които са под път и над път в БГ.
Сега си добре в БГ ,но дали утре,вдругиден и след още една година ще си така?Всичко е относително в този живот!А с пенсия 100 лв виждаш ли се?Аз не!
Истината е,че човек трябва да си подсигури достатъчно средства,че като остарее един ден да си позволи качествено медицинско обслужване,иначе никой няма да ти обърне внимание!Особено в БГ!
Боклуци има и тук за съжаление. Днес както си карах колата и гледам някакъв каубой кара трак в срещуположната посока. Съвсем невъзмутимо си изхвърли през прозореца хартиената торбичка от Макдоналдс след като беше приключил със сандвича. Редовно съм ги виждал да плюят през прозореца или да си изхвърлят фасовете. Не знам, може да е само при нас това. Нека батето каже как е в цивилизацията (Монреал) ;)

Простотията ходи по хората както са казали. Има всякакви хора.

За медицинското обслужване само ще кажа, че трябваше да чакаме 1 седмица за вадене на млечен зъб на дъщеря ми. Новия беше покарал, а стария не падаше и ни беше страх да не тръгне на криво. Обаждах се на 5 или 6 места. На всякъде казаха 1 седмица. На едното място казаха, че първо трябва да я прегледат и ще назначат втора дата да извадят зъба. И това за млечен зъб. А това, че ще изпитва болка 1 седмица никой не го интересува. Аз ако имах с какво да го хвана по-добре щях сам да го измъкна.

С това не искам да се наредя в групата на хората, които критикуват Канада, само искам да кажа, че за някои неща най-вероятно очакванията на новопристигналите няма да съвпаднат с реалностите.

Има и положителни неща, но има и отрицателни. И най-дразнещото за мен е, че в много случаи канадците са като коне с капаци.
"Life is the art of drawing without an eraser." - John W. Gardner
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ми кво да кажа за чистотията.По добра е малко от българската ,но е на светлинни години зад западно европейската.Даже в едни бедни Турция и Гърция е доста по лъскаво и по чисто.Ама това да му е проблема ,бял кахър сравнимо с другите кахъри.Даже на много места в Бг. можеш да видиш мангалки да въртят метлите и водоноски да мият улиците ,докато тук каквото измие дъжда измие.Това дето го пише колежката по горе за каубойско е валидно даже и на куб за цивилизацията.
А на Клисуров не му правете сметката.Човекът е имотен и като му дойде време за пенсия продава имотите ,згъва 200-300К еуро и се изнася в някое софийско село,хем на чист въздух и природа ,хем на спокойно.Нищо по различно от това което правят пенсионерите тук ,само дето му липсва тукашния манталитет.Със згънатите кинти може да си ходи по разходки по света и да плаща рушвети на доктори дето и на ръце ще го носят,ако му се разклати здравето.
Клисуров набор си ми и така като те гледам до сега потен вода не си пил както мен преди да дойда тук и заради това ти казвам :
-Моля те,моля те не си прави експерименти с живота си на тези години,стой си на гъза и си гледай кефа.Не ,че тук пари няма ,ама що ли ми се струва ,че ако дойдеш ще ми се наложи за пореден път да напътствам поредния авантюрист как се вади проф. шоф. книжка и как се върти геврека ,щото тея работи за бизнеса дето си ги намислил най вероятно 99% първите няколко /5-10/ год. няма да станат даже и седна шапка пари да дойдеш.Ама най добре е да дойдеш за няколко месеца и сам да се увериш,а не да ме слушаш мен.
Желая ти успех.
dr.oh.boli

Мнение от dr.oh.boli »

Бате, не гони инвеститорето бе :wink:
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

Клисуров, трябва ти английски задължително ако искаш хубава работа. Знаеш ли езика няма значение възрастта ти, 42 години си е съвсем добре. Но не можеш ли да говориш - или се откажи или се настрои че добра работа много трудно ще намериш. Бих казала даже никога но понеже казваш че си компютърен специалист чувала съм много такива случаи - че ги назначават въпреки слабия English стига да си вършат добре работата.

За всички онези които сте тук и го съветвате да не идва - вас какво ви спира да се върнете обратно в БГ? Не се заяждам просто питам защото искрено ме вълнува този въпрос. Аз имам хубава работа тук но ми е много мъчно за БГ и не знам ...
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

да ти се представя.аз нямам хубава работа ,но ми вади сравнително добри пари.мога още утре сутринта да си взема самолета ,нищо не ми пречи.стоя обаче все още тук единственно заради парите които изкарвам и от които имам нужда ,защото те за осъществяването на моите цели са инструмента ,подобно на отвертката и клещите за електротехника.абсолютно нищо,ама нищо друго няма което да ме задържа тук.даже по някой път се опитвам да си измисля нещо за да ми е по леко ,но уви не се получава. :wink:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

и да допълня ,че пропуснах.изобщо не ми е мъчно за българия.може да е мъчно на някой човек който безвъзвратно я е загубил ,за такива тикви като мен които са тук само заради парите на гурбет защо трябва да им е мъчно. :wink:
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Orange написа:ИЗВОД:
Не кандидатствайте по федералната процедура, а по quebecarskata за да няма после (след 5-6 години) такива въпроси като да имигрирам или да не имигрирам... 8)
Ами вече въпроса не е по коя процедура ще се кандидатства ,а дали въобще си струва усилието,надеждите,терзанията и не на последно място парите ,да кандидатстваш,да чакаш ,да се надяваш, за да се озовеш....... у канала :tk: :tk:
Заключено