Pokana za visi naskoro?!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Lucien_vr
Мнения: 79
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 2:29 pm
Местоположение: Vratsa,Montreal i kude li ne...

Мнение от Lucien_vr »

Pritesnqvam se da im pi6a za6toto sum 4ul,4e ako im dosajda6 moje da te zabavqt.Ima li takova ne6to???
Ride to live, live to ride
DOLPH

Мнение от DOLPH »

Аз си мисля че е точно обратното! :wink: Аз лично им пратих 2-3 мейла докато чаках поканат за виза, като им писах че имаме резрвация за полет и т.н. Няма такава зависимост. Писах им също да ми изпратят поканат по меила, защото нямам доверие на пощите.
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

DOLPH, а защо между поканата за визи и получаването им е минало цял месец и 5 дни отгоре, като сроковете са 15 работни дни. Ти ли си се забавил, или те?
DOLPH

Мнение от DOLPH »

Jeeves, за забавянето вината е изцяло наша. защото 2 седмици се забавихме с пращането-бяхме на море :) . Освен това искаха потвърждение за адреса, и там се забавиха 1-2 дни така че това е причината за голямата разлика между поканата и визите!
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

DOLPH написа:Jeeves, за забавянето вината е изцяло наша. защото 2 седмици се забавихме с пращането-бяхме на море :) . Освен това искаха потвърждение за адреса, и там се забавиха 1-2 дни така че това е причината за голямата разлика между поканата и визите!
Е, щом забавянето е по ваша вина...
Потвърждение на адреса?!?! :shock: Какво пък е това? И как го искаха - по имейл?
DOLPH

Мнение от DOLPH »

Когато пращах паспортите, в товарителницата писах настоящия ми адрес който е различен от адреса за кореспонденция с Букурещ. Те вероятно са се учудили и са решили да ме питат да потвърдя адреса. Това е!
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

А-ха, ОК, благодаря, DOLPH. На нашата товарителница пък пише адреса на куриера /за обратната пратка/. Значи може и нас да попитат :lol:
DOLPH

Мнение от DOLPH »

Просто по-често си проверявай мейла за да не губиш време ако стане така! Аз загубих 1 ден така ! :wink:
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

Mersi za infoto, DOLPH. Shte go pravim :)
Аватар
Lucien_vr
Мнения: 79
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 2:29 pm
Местоположение: Vratsa,Montreal i kude li ne...

Мнение от Lucien_vr »

Abe 6te po4akam o6te malko puk 6te vidim.Lo6oto e 4e nikoi s OK ot 04.08 ne pi6e kak sa ne6tata pri tqh.
Ride to live, live to ride
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

ПОКАНА

Мнение от DIMELBE »

Lucien_vr написа:Abe 6te po4akam o6te malko puk 6te vidim.Lo6oto e 4e nikoi s OK ot 04.08 ne pi6e kak sa ne6tata pri tqh.
Пишем и още как, но не си обърнал внимание на датите в подписа :D . И ние пуснахме едно любезно мейлче вчера и днес получихме покана за виза - сега отиваме да изпратим паспортите си. Така че, пишете и не се притеснявайте - разбира се в учтива форма! :)

УСПЕХ!!!!!!:wave2: :thumbsup:
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
lilava
Мнения: 199
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 2:35 am
Местоположение: Montreal

Пишем, пишем

Мнение от lilava »

lilava написа:Пускайте е-мейли!
А, аз ще тичам към Спиди :lol:
- от 28.08
Ама този издън със Спиди - просто нямам думи!
На всичкото чакане, притеснение и сумата пари изсипана по цялата процедура на капак да ти заявят, че са ти загубили паспорта!?!
:evil:
Възможно ли е от Спиди да са го продали?Колко ли върви на черно паспорт с канадска виза?
Аватар
Lucien_vr
Мнения: 79
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 2:29 pm
Местоположение: Vratsa,Montreal i kude li ne...

Мнение от Lucien_vr »

6te izprobvam nervite si o6te edna sedmica i ako sledva6tiqt ponedelnik nqma ni6to 6te pi6a i az nai-nakraq e-maili.Blagodarq na vsi4ki za pomo6ta.
Ride to live, live to ride
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Re: Пишем, пишем

Мнение от Jeeves »

lilava написа:
lilava написа:Пускайте е-мейли!
А, аз ще тичам към Спиди :lol:
- от 28.08
Ама този издън със Спиди - просто нямам думи!
На всичкото чакане, притеснение и сумата пари изсипана по цялата процедура на капак да ти заявят, че са ти загубили паспорта!?!
:evil:
Възможно ли е от Спиди да са го продали?Колко ли върви на черно паспорт с канадска виза?
Не че нещо, обаче на всеки етап от процедурата ползвахме ЮПС - абсолютно перфектни бяха. 24h доставка, 24h проследяване по интернет. Използвали сме ги и преди и сме много доволни. Особено пък за паспортите не може да се рискува с "такива мижави компании", за да се спестят 50лв. Това е смешно. В момента визите ни чакат в офиса на ЮПС да минем утре и да си ги вземем... та тогава ще се по'фалим официално.
А към Лусиен - единственото, което ще стане ако им напишеш мейл, е да получиш покана за паспорите ;)
ПС - и ние имахме ОК на медицинските от 04.08 - ама паспортите ги чакахме 21 дни, така че си правете сметка кога сме ги притеснили с мейл ;)
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Мнение от DIMELBE »

Разбира се, че е доста опасно да се рискува с изпращането на документи /особено пък червени паспорти/ с доказано несериозни куриерски фирми, а трябва да се разчита на по-наложили се такива - със сигурност и те имат пропуски, но важно е какво е цялостното мнение за тях, а за SPEEDY то съвсем не е добро :( . Ние също ползваме от самото начало UPS и напълно споделям мнението, че са сериозна фирма, както разбира се, има още доста такива. Така че, умната с изпращането на документи и паспорти и успех! :D :thumbsup:
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Заключено