Insurance

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Ами Марк, аз сравнявам нещата от моята си камбанария, говорим за трепачите... А пък то винаги има и по-добра застраховка...
Сърви, съгласен съм с теб. 2500 кинта могат да ти стигнат точно до никъде, ако има да се правят сериозни работи. Точно затова в момента с жената си оправяме сериозно зъбите, щото и двамата имаме зъбни планове та се покриваме един друг..
А за Бг зъболекарите мога да напиша романи... С две думи, ако мога да си го позволя, НЕМА да си "оправям' зъбите в България
Подчертавам все пак, че е въпрос на финанси.
Друго кво - пожелавам здрави зъби на всеки, щото зъболекарите са си е**ли мамата и в Канада, и в България.
Наздраве и лека нощ
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

Абе хора,вие луди ли сте,или аз нещо не разбирам????Единия си прави ексурзии на крибите всякак година,с екзотични масажи,почива по 5-6 пъти в годината,а няма 50 кината на месец за здравна застраховка,защото много спортувал и не бил болен?????Или ви занася,или ви взема ненасериозно,или той нещо не е добре :wink: :wink: :wink: То веднъж става.нали знаете,и 400 кинта за линейката ще е най-малкия проблем.Ама само с чукане по главата(на дърво) не винаги можеш да го отминеш/
А пък другия-като умрял,не го интересувало какво ще стане с него.Ами то е добре,ама ако имаш семейство,мъж(жена) деца и т.н. няма да те оставят да гниеш на пътя.Едно свястно погребение(с място в гробищата) тук е над 7000$.Горенето е по-тънка лайсна,ама то е скъпо.За мен е все още рано(ама аз мисля тъй),ако одъртея сигурно ще си направя една такава застраховка да не ме мислят децата :wink: :wink: :wink:
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Абе мечка , как четеш и какво разбираш :lol: . Застраховките живот нямат нищо общо със застраховките за погребение . Въобще не става дума за това дали ще оставиш нещо на роднините или не. Аз говоря аз като умрЪ ,не ми пука в какъв ковчег ще ме копат или въобще дали ще ме копат, дали въобще ще има погрбение ,те такива работи, да ме хвърлят у реката, голямата работа. Това казвам защото тук някои канадци много държат на хубаво погребение. На позната едната колежка даже вече си е избрала ковчега и за него събира пари ,че е скъп .Всъщност аз не съм против другите да спестяват за задгробен живот, може и те да се окажат прави.

Уф аз май нещо не съм го рабрала май мечката ,ама все едно.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

goliama mechka написа:Абе хора,вие луди ли сте,или аз нещо не разбирам????Единия си прави ексурзии на крибите всякак година,с екзотични масажи,почива по 5-6 пъти в годината,а няма 50 кината на месец за здравна застраховка,защото много спортувал и не бил болен?????Или ви занася,или ви взема ненасериозно,или той нещо не е добре :wink: :wink: :wink: То веднъж става.нали знаете,и 400 кинта за линейката ще е най-малкия проблем.Ама само с чукане по главата(на дърво) не винаги можеш да го отминеш/
Мечка, бързаш американската с канадската действителност като говориш за тези здравни застраховки. В Канада всичко важно ти е покрито от държавното здавеопазване. Ако си направиш допълнителна здравна застраховка, това означава че като отидеш в болница ще имаш право да лежиш в стая в едно легло, ще имаш някакви фондове за натуропатия, ще ти е безплатна линейката ако се наложи (иначе в Квебек е 100-200 лева и пак не е сигурно че ще трябва да си я плащаш). Всичко друго ти е безплатно, колкото ти трябва. Т,е. - допълнителната застраховка ти трябва за "лигавщини", не за нещо сериозно. Изобщо не е като при вас положението.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

сърви, забравяш лекарствата, факта че ще се буташ с още3 кой знае к'ви паплачи в една стая, това че много от уредите и допълнителните неща не се покриват...
и аз така си мислех като вас ама сега препоръчвам здравни застраховки в повечето случаи.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

survivor написа:
goliama mechka написа:Абе хора,вие луди ли сте,или аз нещо не разбирам????Единия си прави ексурзии на крибите всякак година,с екзотични масажи,почива по 5-6 пъти в годината,а няма 50 кината на месец за здравна застраховка,защото много спортувал и не бил болен?????Или ви занася,или ви взема ненасериозно,или той нещо не е добре :wink: :wink: :wink: То веднъж става.нали знаете,и 400 кинта за линейката ще е най-малкия проблем.Ама само с чукане по главата(на дърво) не винаги можеш да го отминеш/
Мечка, бързаш американската с канадската действителност като говориш за тези здравни застраховки. В Канада всичко важно ти е покрито от държавното здавеопазване. Ако си направиш допълнителна здравна застраховка, това означава че като отидеш в болница ще имаш право да лежиш в стая в едно легло, ще имаш някакви фондове за натуропатия, ще ти е безплатна линейката ако се наложи (иначе в Квебек е 100-200 лева и пак не е сигурно че ще трябва да си я плащаш). Всичко друго ти е безплатно, колкото ти трябва. Т,е. - допълнителната застраховка ти трябва за "лигавщини", не за нещо сериозно. Изобщо не е като при вас положението.
Сърви,тъкмо това исках д акажа.Ако стандарта ти е такъв,че ходиш на острови всеки 2-3 месеца,почиваш често,и имаш хубави доходи,надали ще искаш да се възползваш от "безплатното"здравеопазване".Няма ли д апосикаш нещо по-спешъл,както отделна стая,по-млада сетра,и т.н. :wink:
аз бих имал такава застраховка,но това е мойта камбанария.Аз просто обичам лукса :lol: :lol: :lol:
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ти пък сега млада сестра. В Канада е почти невъзможно. Тук е толкова трудно да завършат ,че остаряват до края.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

goliama mechka написа:Няма ли д апосикаш нещо по-спешъл,както отделна стая,по-млада сетра
Аааа има имаааа.Млади сестрички има.
Познавам много такива.
Само,че ще трябва да ми се обадите за купона.......Мечо!
Аз ще ги докарам........
Док...........
П.С.
Някой да не си помисли нещо от рода на това,че ще докарам и "старшата" от Монтриол!
Нищо такова!
TROUBLEMAKER
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

IRA написа:Ти пък сега млада сестра. В Канада е почти невъзможно. Тук е толкова трудно да завършат ,че остаряват до края.
:rotfl: :rotfl: :rotfl: аааа,не сменяй темата,че ще стане една :lol: :lol: :lol:
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

goliama mechka написа: аааа,не сменяй темата,че ще стане една :lol: :lol: :lol:
Най-много хубави работи да ги забъркаме Мечо.Кво толкова?
Така де пак поркане,сестрички и т.н.
Най-много да се изложем отново ама........сефте.
Поне като се излагаме се излагаме докрай.
А аз на думата си държа-Виж по-горе какво съм писал.
Док...............
TROUBLEMAKER
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

Doktora написа:
goliama mechka написа: аааа,не сменяй темата,че ще стане една :lol: :lol: :lol:
Най-много хубави работи да ги забъркаме Мечо.Кво толкова?
Така де пак поркане,сестрички и т.н.
Най-много да се изложем отново ама........сефте.
Поне като се излагаме се излагаме докрай.
А аз на думата си държа-Виж по-горе какво съм писал.
Док...............
Писал си по едно и също време с ИРА,та съм пропуснал :lol:
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Добре де, какво толкова му е странното?
На лекар не ми се е налагало да ходя от 4 години (освен редовните прегледи при гинеколог, но това е друго нещо и е профилактично)
В болница не съм влизала от 8 годишна, когато ми извадиха сливиците.
Късогледството ми е добре измерено и компенсирано, лещите които нося се сменят с нов комплект веднъж в годината и струват 20 кинта.
Имам невероятно добр зъболекар в БГ, роднина, който не си измисля проблеми само за да ми вземе мангизите и повече от 100-150 кинта на година не съм давала.
И така - 150 + 20= 170
250 да ги сложим за някой и друг Тайленол и витамини
50 *12= 600
600 - 250= 350 кинта загуба
Е за какъв дявол ми е тая застраховка?
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

iliana написа:Добре де, какво толкова му е странното?
На лекар не ми се е налагало да ходя от 4 години (освен редовните прегледи при гинеколог, но това е друго нещо и е профилактично)
В болница не съм влизала от 8 годишна, когато ми извадиха сливиците.
Късогледството ми е добре измерено и компенсирано, лещите които нося се сменят с нов комплект веднъж в годината и струват 20 кинта.
Имам невероятно добр зъболекар в БГ, роднина, който не си измисля проблеми само за да ми вземе мангизите и повече от 100-150 кинта на година не съм давала.
И така - 150 + 20= 170
250 да ги сложим за някой и друг Тайленол и витамини
50 *12= 600
600 - 250= 350 кинта загуба
Е за какъв дявол ми е тая застраховка?
както казах всеки гледа от гобствената си камбанария.Не всеки има познат в БГ,и не всеки си ходи всяка година,не всеки е с такова здраве като твоето,и не всеки е застрахован от влизане в болницата.аз си казах мойто мнение.
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

досега крали ли са ви от бюрото?
а тогава защо го заключавате?
нямате ли пропърти и лайабилити иншуранс?

не отговаряйте защото аз със сигурност няма да се възползвам от информацията но пък някой други може и да се.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

да се включа за последно-аз икономия със здравето си не правя,ама всеки знае себе си.Имам застраховки и на къщата,и на колите.Човек на може да живее без такива неща.Мое мнение
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
Заключено