За посрещането на летището ....?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Hullboy, въобще не си схванал учебниците по икономика.
Никога, ама никога движещата сила на пазара не е била общия интерес, хеле пък клиентите на банката да мислят за нейния :)
Пример - банковите кризи по света - като чуеш че народа тегли всичко от твоята банка, ти чакаш да се закрепи с твоите пари или се редиш на опашката за да теглиш?
Ако не го знаеш - консултирай се с другаря Фидел Кастро или любимия ръководител Ким Чер Ин.
Аз си стискам 100-те кинта и търся някого да ми ги прехвърли по-евтино.
ИНГ предлагат оферта (банкиране на дребно му викат на български), изгодна за такива паразити като мен и аз се възползвам.
Всъщност те целят други клиенти, но мен не ме интересува, просто ми изнася тяхната оферта.
Ако на тях не им излиза сметката - променят условията или фалират.
Аз си пращам 100-те долара и запазвам едно приятно чувство, което ще ме заведе пак там като станат доларите 100 бона.
Money Gram и тям подобните юниъни от уестърните за мен са само в краен, в смисъл на спешен случай. Повтарям - ЗА МЕН.
Но аз не казвам, че са гадини, дребни душици и т.н. - светът е широк, Канада още повече, не си пречим.
Спри се малко, вярно че е цирк като ръсиш из форума за пицарии и бандюги на пусия пред банкоматите в БГ, ама вече зацикляш :)

П.С. преди мен вече Godis каза - объркани понятия, чети ги пак пущините.
Карай, нали сме ти фенове :)

П.П.С. 3-те кинта няма да ги спестя, ама по ми харесва биричка да пийна с тях, отколкото да ги дам на Западния Съюз
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

hullboy написа:
Zapomnete edno ot men.
Tova koeto e dobre za choveka, ( da spestjava ) ne e dobre za ikonomikata.

Kolkoto poveche harchis tolkova poveche pomagas na ikonomikata. Ako vseki si gotvese pizata sam, njmase da ima rabota za Aries. Ako vseki si remontirase kolata na ulitsata v Canada ( koeto e zabraneno ) njamase da ima rabota za servizite.
Ne sme dosli tuk za da spestjavame osven v sluchai kato Bateto. Ili v tozi forum vsicki ste si hodite sled 800 dni.

Kato harchite pomagate na ikonomikata. Poveche hora imat rabota.
Cherni dni tuk njama. Horata sa izmislili kreditni karti, Line of credit za takiva sluchai.
Хълбой, нямах време да прочета всичко, но повод част от горното ти мнение имам един два съвсем конкретни въпрос:
Ако никой не спестява - а само харчи за да стимулира икономиката - то тогава откъде банките ще генерират пари за да дават заеми?
Какво разбираш под това "Черни дни тук няма" - според теб няма опасност икономиката да навлезе в депресия или дори и икономиката да не се срине, каква е гаранцията че човек при лошо стечение на обстоятелствата може и да остане без работа?
Последно промяна от Koko на Сря Май 17, 2006 9:53 pm, променено общо 1 път.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Темата е 'За посрещането на летището ....?"

Хора, почистете я.

Това с тия карти и пращането на пари до България се превърна в някакъв кошмар. :twisted: . Не знам за вас ,ама аз скоро ще почна да сънувам кошмари с дебитни карти и всичките апокалипсиси около тях. Стига вече :twisted: :twisted:
Последно промяна от IRA на Сря Май 17, 2006 10:23 pm, променено общо 1 път.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

хехехе, не можах да се въздържа и трябва да се намеся - целта на занятието на предприятията и компаниите е да предоставят по ефтина и качественна услуга от всички други предоставящи същия предмет или услуга.
Ако уестърн юниън можеще да предостави услуга за абонат кой когато му скимне да може да отиде на който и да е банкомат и да си вземе определена сума за по ефтино отколкото с нормален уайър трансфер или с карта щеше да има опашки пред бюрата...ама скоро ще може да се пращат пари по и-мейла и валутите да се бледндват в 1-2-3 главни и тогава бюрата за смяна и за телеграмно изпращане ще станат "обсолйт" както телефонните компании започват да издишат...за това лека полека е добре нашия приятел (ти) да се пренасочи към диферсификация и също да се поита(ш) да си запазиш доброто име и благоразположението на тълпата за да може да се преквалифицираш в друга сфера
и ако си забравил тази сентенция си я припомни - клиента винаги е прав...освен ако си монопол...ама малко от монополите са вечни.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Имам чуството че отвреме-навреме некои пишман "бизнесмени" ги хваща verbal diarrhoea, ама що все ги влече тука точно да я изливат :roll:
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Kvartira

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Spokoino dragi saforumnitsi.
Ne sam si zagubil razuma oste.
Pisa za udovolstvie i klienti ne si tarsja. Prosto izrazjavam svoeto mnenie. Mislja che imam pravo na takova.

Po vaprosite.

Kam Koljo.
Bas se hvastam che skoro njama da ima samo 2-3 valuti, transferi vinagi ste ima dori poveche. Poveche hora se razdat, poveche biznes se pravi.

Ako si mnogo dobar v nesto kriza za teb njama, ima v daden sektor, v daden bransh no tova ne vazi za nai dobrite.

Kogato harchis ti si konsumator na drugi uslugi.
Tova dvizi ikonomikata.

Kriza v bankovia sektor ne vizdam v Severna Amerika v blizko badeste, predi da ima kriza tam, tja obiknoveno e na drugo mjasto predi tova.
Primeri s krizi ot 1930 godina sa otzivelitsa.

Ne sam kazal da harchis vsichko do poslednia cent. No da pestis kato zivees na raba na pravilata e drug vid pestene. ( po skoro otiva kam guzna savest i pogled zabit v zemjata ) Dostatachno za da ne te iskat za naematel v hubava sgrada v hubav kvartal.

Znam che liderite na partii, prezidentite, biznesmenite imat mnogo krititsi ot talpata, no te sa horata koito pisat istorjata, ne krititsite im.

Takava e sadbata na horata na stsenata osveteni ot prozektorite.

Hullboy
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Kvartira

Мнение от filipne »

hullboy написа:Zdraveite


Znam che liderite na partii, prezidentite, biznesmenite imat mnogo krititsi ot talpata, no te sa horata koito pisat istorjata, ne krititsite im.

Takava e sadbata na horata na stsenata osveteni ot prozektorite.

Hullboy
Май тези прожектори така са те ослепили (пардон - осветили ) че дори не си забелязал за какво все пак е темата - " За посрещането на летището ....? "
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

Мале,оно от Магурата пак подиве,няма ли модератори да заключат и тази тема :wink: аз не го чета,щото не чета мнения на латиница,най-вече неговите,ама по отговорите гледам,че нещата пак към към пращане на пари отиват,ние тук дребнитре душици нали се стискаме за 3 кинта,то полуде,иска да стане по неговата,меси се в теми и за посрещане на летище вече :lol: :lol: :lol:
Аве хилбой,що не се намеси преди време в темата с гърнето,тогава щеше да е пълен екшъна,как си изпуснал шанса да комбинираш преводите до БГ,пластмасовите карти,и едно гърне :?:
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Хълбои, извинявай но само в близките 5 години ,10 валути ще отидът в историята, верно в Европа, но няма начин да не се отрази в световен мащаб.
За да стана префърд къстъмър на Уестърн, колко време трябва да ги спонсорирам.По Великден трябваше да изпращам пари с тях, резнаха ми ушите, десетина евро повече комисионна и можех да си хвана Уизеър и да занеса на крака.Това последното е само, за определени ситуации, като моята да речем.
...мразя мастика без айрян...
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Kam Totev

Moga da te napravja preferd customer vednaga ot men zavisi dori da e parvia ti transfer.
Za goljami sumi ima po dobri nachini, prosto pitai.
Tova che horata ne znajat che ima i drugi nachini ne znachi che W. Union sa losa firma.

Hullboy
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

не знам как стоят нещата, но честно не ми звучи правдоподобно да ме правиш префърд къстъмър от първия път когато изпращам пари.Предполагам че за твоя сметка остава разликата в комисионната от нормален и такъв с преференции клиент.На мен никои никога не ми е дори казвал ,че има някакви намаления, но това си е от моя опит в БГ и тук.Обяви някакви намаления, за тези които са в Канада, и може хората да се откажат да използват карти.
P.S. докъде ще пада американеца, според теб?
...мразя мастика без айрян...
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdraveite

kam Totev

na teb moze da ne sa ti kazali ili da ne ti zvuchi pravopodbno, no az ti kazvam che nikoi ne mi darzi smetka za tova.
Stiga sumata da e goljama ili klienta da kaze che ste prasta redovno ( moze i da izlaze ) tova e dostatachno za da go napravja preferd customer ot parvia pat. Daze predpochitam da e zastoto v badeste pisa po malko. Tsljata informatsia za nego e sahranena i ne se nalaga da ja pisa vseki pat.

Da komisionata ste mi e po malka ot kolkoto ot regular customer, no ne e drastichno za men.
Primer.
100 $ fee *15 % = 15 komisiona za men
90 $ fee za preferd pri sasta suma pratena;
90 * 15 % = 13.50 komisiona za men.
s 1.50 $ po malko no pestja vreme ot pisane.

Dokato ne svarsi voinata v Irac, ne se stabilizira polozenieto s Iran, defitista na USA ne e namalen, i tsenata na petrola e viskoka USD ste prodalzi da e slab.
V momenta e 1,119 spot srestu CAD.

Hullboy
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Оф, аман от тези уестърн юниъни, банкови преводи и т. н.

пак оакахте темата
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

...
Последно промяна от Joana на Вто Юни 13, 2006 6:13 pm, променено общо 1 път.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

айде съвсем да таковаме темата - който не е щастлив в БГто, тук хептен няма да е щастлив
щастието идва от вътре (поне дълготрайното такова).
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Заключено