Здравей,Монреал или два месеца след "Чао,България"

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

JOY написа:Позволих си да цитирам човека от дир-а, защото обикновенно тези хора нямат смелост да излязат "неанонимно" и да разкажат какво всъщност мислят по този повод и как виждат нещата. Вероятно той има ник и тук..
О,ти читалка на човешки души,психолога на форума,нереализирала се мед.сестра,с незавършен колеж,,,спри остави другите да говорят за теб :lol: :lol: :lol:


П.С абе няма ли кой да напълни с нещо това гърне,а?????????? ПЛИИИИЗ некой хора вече нееме нерви :idea:
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

И аз горе долу от септември чета тук и в началото ми беше странно, но вече не обръщам внимание на всички 'ракети', на които все 'космоса' им е виновен ;)

И ето нещо, което е пускано вече във форума.
Бай Стамат, защо винаги някой друг е виновен за неуспехите ни и защо в америката е по-добре от България:

http://razkazite.hit.bg/Pesho_Peshev.htm
Аватар
avve
Мнения: 155
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 6:51 am
Местоположение: Montréal
Обратна връзка:

Мнение от avve »

към JOY
Тук е пълно с неща на светлинни години изостанали от българските и преди да е стъпил тук човек, е добре да си дава ясна сметка за това, защото болката от откритията е огромна.

Джой, уважавам твоето мнение, както и на всички останали с бегли изключения, но моля те, искам да бъдеш конкретна - какво точно имаш предвид с тези свои думи! Когато човек казва нещо такова трябва да се обоснове! Емоцията води всички ни , защото сме хора и за това всеки си преценява как да изживее остатъка от живота си! За това на мен са ми много полезни всякакви излияния на душата, с изключение на тези, които ото комплекси горките не могат да си намерят място!
Наиситна, когато вече издрапаш до финала - пред заминаване, например - те хваща едно шубе, та знае ли се! да, изпадам в паника като чета подобни неща, да - насълзяват ми се очите - но по-добре тук и сега, отколкото някъде, където няма да имам нищо своуе и познато!
Дерцзайте ...и смело напред....в лайната - нали за да се почувстваш чист и прероден първо трябва да се поизцапаш!
Savoir c'est pouvoir!
kalia
Мнения: 211
Регистриран на: Чет Юни 23, 2005 7:21 am
Местоположение: Montreal

Мнение от kalia »

"наглост е да ограбваш чуждите чувства и мечти. Това няма нищо общо с обстановката в Канада и твоите лични възприятия. Ако го правиш, прави го от дистанция и се съобразявай с публичността на интернет пространството. Аман от комплексари, нравоучители и новооткриватели !
В-Ъ-З-П-И-Т-А-Н-И-Е му е майката !"

ТОЧНО НА МЯСТО КАЗАНО.
Никой не е длъжен да ви чете личните съобщения, затова има ЛС, използвайте я.КАТО НЕ ВИ ХАРЕСВА-ВЪРНЕТЕ СЕ В БЪЛГАРИЯ, ТУК ИМА ДОСТА Л.....НА ЗА ЯДЕНЕ.
Angie
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 5:02 am

Мнение от Angie »

avve написа: Наиситна, когато вече издрапаш до финала - пред заминаване, например - те хваща едно шубе, та знае ли се! да, изпадам в паника като чета подобни неща, да - насълзяват ми се очите - но по-добре тук и сега, отколкото някъде, където няма да имам нищо своуе и познато!
Много вярно :?
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Kwon-Do, хайде викам аз, моля те, стига си помагал на кандидат-имигрантите ... Написа достатъчно, върни се и си препрочети сега одата "Чао, България!", която е връх на писателското изкуство. 8) Виждам, че талантът ти е неизчерпаем :wink: Обърни внимание, че не си първият "открил имиграцията" или Америка, разкази за първи стъпки в Монреал в подходящ литературен стил се намират на портала на бгканада. Както имах вече честта да отбележа, твоите впечатления са твърде лични, за да помагат на хората. Само си помисли, че не всички тръгват от твоето ниво ... има не малко богати българи, които имигрират, мутри, които си перат парите тук, както и сколасали да намерят значителни суми по семейни канали, за да им е широко около врата в рамките на години, без да имат твоите притеснения.

Виждам, че си зареден с алтруизъм, но енергията си я пести да оцелееш и да си намериш хубава работа, за да си доволен от новия си живот. Казва ти го човек, който като теб си мислеше че помага с "достоверна информация" от доста дълго време в този форум ... В действителност само пречиш на себе си, а хората възприемат думите ти както им е изгодно и според собствената си ценностна система. Качеството и стандарта на живот не са аксиома никъде по света, те са само миражи в отчаяните глави на имигрантите. По право те се полагат на хората, които са се справили с реализацията си или пък са се родили в подходяща среда/семейство. В ултра-капиталистическия свят се печелят, не се появяват просто така на улицата ... в образа на супер луксозния депаньор. След известно време ще се върнеш в България и тогава ще си дадеш отговор на въпроса какво всъщност е твоя стандарт на живот ... Засега си само заблудена птица над океана от мъдрости. :lol: :beer: :beer: Приятен и лек ден !
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

kalia написа: КАТО НЕ ВИ ХАРЕСВА-ВЪРНЕТЕ СЕ В БЪЛГАРИЯ, ТУК ИМА ДОСТА Л.....НА ЗА ЯДЕНЕ.
Л...а има навсякаде, въпроса е кой ще ги яде. Вероятността да ти ги сервират без подправки в огромна чиния още с пристигането ти в Канада е доста голяма. Та затова голямо л...о лапни, голяма дума не казвай.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

kalia написа:"наглост е да ограбваш чуждите чувства и мечти. Това няма нищо общо с обстановката в Канада и твоите лични възприятия. Ако го правиш, прави го от дистанция и се съобразявай с публичността на интернет пространството. Аман от комплексари, нравоучители и новооткриватели !
В-Ъ-З-П-И-Т-А-Н-И-Е му е майката !"

ТОЧНО НА МЯСТО КАЗАНО.
Никой не е длъжен да ви чете личните съобщения, затова има ЛС, използвайте я.КАТО НЕ ВИ ХАРЕСВА-ВЪРНЕТЕ СЕ В БЪЛГАРИЯ, ТУК ИМА ДОСТА Л.....НА ЗА ЯДЕНЕ.
скъпа, кой те кара на сила да четеш и ти държи очите фиксирани в темата и монитора ?
имаш ли глава на раменете си за да преценяваш кое да и кое не?
големи хора сме и всеки е свободен да пише и чете каквото си иска, изключвам термините използвани в цитатите на старшата.
Хайде да не ставаме стожери на възпитанието, морала и етиката - как пък за две години тук веднъж не ми се случи някой да ме отределя като възпитан или невъзпитан, а в нашия си български форум винаги ще се намери някой да ни характеризира, без даже да ни познава.......
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Аз пък докато четох Куон-До имах чувството, че е преписвал дума по дума писмата ми до България. Ето, отварям си пощата, отивам на Sent и ги преглеждам едно по едно. Абсолютно същите впечатления - и за търговските центрове (тук даже бях пуснала една случка със змия в един подобен център), и за редовните рейсове, че дори за светофарите. Не, аз съм разочарована, огорчена и възмутена, че някой по такъв долен начин може да ограби написаното от мен!

Сега сериозно. Всички ние се сблъскваме с първоначалното разочарование и желание да се връщаме обратно, при това, което ни е познато. За някои този период минава бързо (аз например половин година си подсмърчах от носталгия и избухвах в рев без видима причина, докато не отидох на изненадваща ваканция по родните земи), за други този период никога не минава (както става ясно от постингите на някои всенародни любимци в тоя форум). Само и единствено от нас зависи колко дълъг ще е той - колкото си по-приспособим и борбен, толкова по-лесно ще ти е да превъзмогнеш несгодите и да си уредиш живота. Откажеш ли се обаче, това е края. Това, което всички трябва да помнят е, че това наистина е крачка напред, да си го повтарят и да не се отчайват. И да не се впрягат много-много на негативни постинги в този форум. Някой го каза по-добре от мен, ама не ми се ходи назад да търся цитати. Да, вярно е, че всички в една или друга степен първоначално сме били разочаровани. Да, вярно е, че някои така и не успяват да изплуват. Но никой, никой, абсолютно никой не може да каже, че ето, видите ли, щом той е неудачник, значи всички останали след него ще бъдат и те неудачници.

А цитата на оня от дира хич не ща и да го коментирам. Там е такова блато, останал е само Сянката, който чат-пат сипе плюнки по Квебек, както и някоя заблудена душа, неразбрала, че там е умряла работа и пита за нещо.

И хора, истината е в рок-енд-рола. Слушайте рок и рано или късно ще попаднете на това:
Bon Jovi - Welcome to Wherever You Are написа: Welcome to wherever you are
This is your life; you made it this far
Welcome, you got to believe
That right here, right now you're exactly where you're supposed to be
Даже отивам да си го сложа като подпис.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

the brain is programmed by experiences unique to each individual, everybody thinks in a different way. This means that what someone else tells you is nowhere near as meaningful as ideas based on your own experiences.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

avve написа:към JOY
Тук е пълно с неща на светлинни години изостанали от българските и преди да е стъпил тук човек, е добре да си дава ясна сметка за това, защото болката от откритията е огромна.

Джой, уважавам твоето мнение, както и на всички останали с бегли изключения, но моля те, искам да бъдеш конкретна - какво точно имаш предвид с тези свои думи! Когато човек казва нещо такова трябва да се обоснове!!
ami е знам дали Жой ще ти отговори, но примерно да вземем GSM-te тука, нещо което много ме дразни е че моделите им са поне 1 година назад от в БГ, кат излезеш малко извън града покритие нема, постоянно си в роуминг дет се вика, плащаш входящите разговори, плащаш си отделно call ID и другите екстри. Нещо което мобилтел го правеше преди 6-7 години, а сега е безплатно, за разлика от тукашните.
Ако вземем медицината и науката то тогава нещата стават още по-сложни- има лаборатории, методи и апаратура от които ум да ти зайде, екипи с публикации в "Nature" и "Science", но има и архаични методи и лабораторно оборудване а ла БАН 60-те години. Често съм чувал и диагнози, съпроводени с коментара че за момента това е най-модерното лечение и няма друго по-добро на света, което в последствие се оказва че въобще не е така. Но няма значение, те си знаят че са "дъ бест ин дъ уърлд" и това си е, и не приемат друго мнение. За дългия waiting list за някои заболявания да не говорим, че ще ти стане лошо. Все пак не разбирай погрешно, тук е по-доброто място за живеене определено, НО стига да си здрав, прав, корав, да не си shy, а нахален и всичко ще е ок :wink:

п.с. аз пък не мога да разбера защо толко много хора се нахвърлят върху Жой и как може да "мразите" някой без да го познавате лично, а само следствие неговите писания тука.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

sasho71 написа:... примерно да вземем GSM-te тука, нещо което много ме дразни е че моделите им са поне 1 година назад от в БГ, кат излезеш малко извън града покритие нема, постоянно си в роуминг дет се вика, плащаш входящите разговори, плащаш си отделно call ID и другите екстри. Нещо което мобилтел го правеше преди 6-7 години, а сега е безплатно, за разлика от тукашните....
Sa6o, Mobiltel i sega taksuwa na ceni, podobni na tuka6nite (pri zaplati w BG 10 pati po-malki ot tuka6nite). Da ne goworim kakaw procent ot minimalnata zaplata struwa pokupkata na edin GSM tuk i tam.

A kojto si iska moje da si kupi i tuk GSM posleden model - niama problemi nikakwi.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

GSM-ite v BG sa golema dalavera kogat chovek ne moze da si plati parnoto prez zimata, postoianno si govorim s priatelite po GSM-a kolko ni e toplo che da spestim ot parno.
:)
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Джой, уважавам твоето мнение, както и на всички останали с бегли изключения, но моля те, искам да бъдеш конкретна - какво точно имаш предвид с тези свои думи! Когато човек казва нещо такова трябва да се обоснове!
То човек трябва да е сляп да не забелязва нищо около себе си, но т.к. подозирам как моите впечатления се възприемат веднага на нож без значение какви са и в чия защита, та ще постна нещо за размисъл-този път от доста по-образован и културен човек.
Ако някой от бг наивно си мисли, че такива като сянката в дира са единици, сериозно се лъже. И най-яростните тук защитници си изяждат своята порция от "кофата" ако се опитат да надигнат глава за повече, ако не- си остават там, в самата кофа завинаги.

http://www.russianexpress.net/details.a ... ategory=79

Между другото, за почти 4 години на канадска земя, всичките ми оптимистични възгледи за Канада бяха приемани точно по същия начин, по който сега реагирате на някои болезнени истини. Странно как батето не прави впечатление, или Хемоглобина, или Снежи, или бгмонреал или...дълъг е списъкът. Та дори...(да не ровя сега из архивите за цитат) и кримон.
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

Джой , статията е интересна .
аз понякога се радвам , че нямам някаква тясна специализация и винаги се чудя и същевременно уважавам хора , които залагат толкова много , за да постигнат целта си .
по повод писмата на автора на темата - мисля , че всеки минава през такъв период, въпроса е докъде стига компромиса .
важното е , че предстои лято - повече работа :) , града става по-интересен , и проблемите се забравят от време на време .
и да не забравите утре да празнувате деня на победата , аз мисля да попея малко утре на работа .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Заключено