+ 100$ na mesec za dete do 6 godini

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

добре мон ами,
обаче ако искам да уча, наистина имам желание, тогава с мойте 20 хиляди с които ще стъпя в канада, как ще изкарам трите години+една до приемане?
идеи?
ами наем, хляб и прочие
давай народе, хвърляй инфо насам.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

nikito написа:добре мон ами,
обаче ако искам да уча, наистина имам желание, тогава с мойте 20 хиляди с които ще стъпя в канада, как ще изкарам трите години+една до приемане?
идеи?
ами наем, хляб и прочие
давай народе, хвърляй инфо насам.
пристигаш и си намирате работа и двамата - когато започнеш да учиш с три деца предишната ти работа няма да влияе особено на стипендията ти, освен ако разбира се не си получавал по 30 кинта на час, при което защо би учил full time ?
виж тази програма и си разиграй различни варианти по доходи и семестри за да си направиш сметката кога и колко да изкараш и как ще ти повлияе на стипендията

http://www.afe.gouv.qc.ca/renseigner/lo ... alcul1.asp
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: искам да уча

Мнение от 7George »

Za Nikito, ot Burgas:
Да знаеш, че сошъла и студентския заем няма да можеш да ги дублираш.
Освен ако не се разведеш.. Студентският заем се връща само 50% ако завършиш успешно и навреме. А от сошъла удържат всички други доходи, които получаваш през същото време.
А иначе вашите 20 хиляди ги прежали още сега, те са сметнати да ти стигнат за 6 месеца в Canada и горе-долу е така. Така че си намерете ква да е работа, поне единия от вас, и после мислете за образование и повече доходи. И тука хич не е лесно, ама хайде да не те отчайвам отсега..
Наздраве! :beer2:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Edna podrobnost, ako rabotish na bialo, predi da uchish , shte ti namaliat stipendiata s opredelen procent ot tova koeto si zarabotil !
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

filipne написа:Edna podrobnost, ako rabotish na bialo, predi da uchish , shte ti namaliat stipendiata s opredelen procent ot tova koeto si zarabotil !
ако си с ТРИ деца това никога няма да се случи освен ако не печелиш по 30к и нагоре годишно и така и двамата партньори...
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

Така че си намерете ква да е работа, поне единия от вас, и после мислете за образование и повече доходи. И тука хич не е лесно, ама хайде да не те отчайвам отсега..
благодарско за всичко, което пишете. така се помага :D
важно е човек да е подготвен за трудностите и да знае, че няма да ми сипят мед в чинията, само защото имал хубави очи, а пък ако всичко е по-добре, супер.
аз не се плаша от трудното, защото си знам как със 250 лв заплата на даскал и 5 гърла в къщи се живее. и бачкаш на още места, за да докараш допълн. и освен това с 2 гр. инвалидност, не ми позволява да редя теракот в Сл. бряг. ама нищо. Господ да помага.
жената няколко пъти почва в БГ да работи и не може да докара 180 на месец плюс събота. а кой ще наглежда децата? голямата като донесе няколко двойки (2 клас) и познай......
та така.
извинете за мърморенето. просто даже да е трудно, мисля, че ще е по-лесно отколкото тук. дано не греша!
Заключено