Трябва да взема важно решение

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.

Да ходим ли в Канада, ако имаме собствен бизнес в България?

Анкетата свършва на Пон Май 02, 2005 3:27 am

1. Да
13
33%
2. Не
25
64%
3. Може, ако .....(изпрати мнение)
1
3%
4. Недей, ако .....(изпрати мнение)
0
Няма гласували
 
Общо гласове: 39
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

bateto написа:Те от мераклиите/разбирай кандидатите/ само китайците повече. :D
:D Много грешиш. От мераклии до кандидати разликата е огромна. :wink:
някаква КАНДИДАТ медицински работници тема се отвори
А където двама заговорят за това, ти си трети. :lol: Да не си решил да сменяш "ориентацията"?
valBG
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Юли 31, 2003 12:22 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

1..

Мнение от valBG »

Zdr

e az ne vzemax 1500leva /mesec ama imashe sedmici sam vzemal pove4e

tyk e mnogo trydno...
Nai xybavoto koeto m se sly4i
OTNOVO ME4TAYA

valBG
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Da istina e osobeno vav ontario ....tuka sa care na falitite... az sam vav canada 4 god. vav toronto na 38 sam zavarshil sam turizam vav bg. tuka sega sabiram bokluk...potochno karam goliam kamion i sabiram boklyk vav etobiko...kvartal na toronto. vzemam po 5000 na mesec.. no kak se raboti tyka... samo az si znaja...oshte poveche upravitel evrein...sobstvenik grak...naj loshata kombinacija...ozenih se tuka za bg-kadovolen sam niama da se pribiram...no kato ni priemat vav evropejskija sayz..zena mi shte vzeme kanadsko zitelstvo a az 6te ostana sas lendita si. po hubavo ne idvaj... kanada ne e darzava za da dojdesh da spechelish pari... az dojdoh kato beglec ciganin de...moze da zagybish semejstvo,shtastie ne shte namerish tuka...no si ima i hubavi strani
kakвото потърсило,такова намерило
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Потребител ,леле съвпадението ,и аз съм от туризма ,и аз съм в Канада от почти толкова време,правя същите пари бруто като въртя геврека,само че не в То. ,а в Мтл. и не събирам боклука ,ами разкарвам биологични храни по магазините.Шефовите ми са същите изроди,макар и местни ,а работа има докато откачиш.
Добре дошли в трудовия лагер.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

bateto написа:Потребител ,леле съвпадението ,и аз съм от туризма ,и аз съм в Канада от почти толкова време,правя същите пари бруто като въртя геврека,само че не в То. ,а в Мтл. и не събирам боклука ,ами разкарвам биологични храни по магазините.Шефовите ми са същите изроди,макар и местни ,а работа има докато откачиш.
Добре дошли в трудовия лагер.
Само дето не си циганин и що-годе пишеш още на български. :lol:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Не се знае дали не съм,в очите на моите зомбирани началници може и да съм циганин.
Нагледах се на сления и простотия в Канада.
Аватар
taralej
Мнения: 701
Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 4:01 pm
Местоположение: GTA

Мнение от taralej »

bateto написа:Колко от вас сте дошли заради необятните канадски простори,а не от зор за пари ,щото в Бг. не сте били способни да изкарате лев ,а сте чакали на една заплата с подложени шепички в края на месеца?
Е, какво излезе сега...по твойта собствена логика ти си точно от тия......

Всеки си има приоритети Бате...всеки си търси нещо различно...това, че твоите не се припокриват с тези на някои други хора, не ти дава право да иронизираш и обиждаш....Защото в отговор мога да те попитам:Ти като си толкова способен и толкова горд и не чакаш с подложени шепички-Що дириш на край света тогава....?
"Книгата на живота започва с един мъж и една жена в една градина, а завършва с Апокалипсиса." - Оскар Уайлд
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

JOY написа:
някаква КАНДИДАТ медицински работници тема се отвори
А където двама заговорят за това, ти си трети. :lol: Да не си решил да сменяш "ориентацията"?
абе много се отваряте, а никой (без поумпи) не е работил в сферата, та реших да ви напомня, че тук сте КАНДИДАТИ или ПОМОЩНИЦИ БЕЗ СТАЖ

Просто да не забравяте, иначе бая пот ще полеете да дойдете на моята "ориентация" :wink:
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
taralej
Мнения: 701
Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 4:01 pm
Местоположение: GTA

Мнение от taralej »

sasho71 написа: :shock: а вероятността да станеш зъболекар тука каква е ? клони към нула.
айде след като се изпотиш от ритането помисли пак :D
Ми в този случай каква е вероятността ти да станеш лекар?
Пак ли същата?

Айде като поразмислиш в този ред на мисли - пиши пак.
"Книгата на живота започва с един мъж и една жена в една градина, а завършва с Апокалипсиса." - Оскар Уайлд
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

taralej написа:
sasho71 написа: :shock: а вероятността да станеш зъболекар тука каква е ? клони към нула.
айде след като се изпотиш от ритането помисли пак :D
Ми в този случай каква е вероятността ти да станеш лекар?
ami голяма е, защото аз съм "вътре", а той не. Жой също е "вътре", а той не. ако не знаеш каква е разликата между хигиенист и зъболекар е друг въпрос. ама мога да ти я кажа- за зъболекар се искат Университет, също така си има изискване да имаш преди туй университетско образование + държане на тест. За хигиениста е нужен някакъв ялов колеж да завършиш и толкоз...то затова и после работата е да почистиш зъбния камък и да вземеш снимка, за по-сложни процедури си "малък" :wink:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

защото много се отваряш ще ти обърна още малко внимание по темата
за да ме приемат в канада да уча има изпит и на последия такъв се явиха 267 души със редна оценка от изпита на всички 65 %, най-ниска 30% и най-висока 84 %
та от тези 267 души да кажем, че може би 2/3 имат що годе оценки повече от 65 % минимума за кандидастване в повечето университети в канада. годишно се отпускат около 55 миста за стоматолози със чужди дипломи, какъвто съм аз мужду другото, и за тези 55 местаприемаме, че кандидатстват около 180 човека - горните 2/3, тоест има по средно 3 кандидата за място - е сам сметни къде е нулата и дали клоня към нея?
в Бг когато кандидатствах бяхме 10 момчета за една място и аз влязах от първи опит, което видимо на теб не ти се е отдало, поради което си записал биохимия.
не е важно кой къде е, а кой кога ще почне да работи и да прави пари, но и това не е важно за мен, защото съм усетил чувството да правиш кинти и не ми е тръпка повече, един ден когато и ти почне да правиш много пари, да си живи здрав ще ме разбереш за какво ти говоря - нали знаеш една поговорка " гладна кокошка просо сънува "

освен горния процент далече от нулата ще те светна, че на американския борд имам 84 % напълно достатъчни да ме приемат в американски университет, както се е случило на двама колеги от моя курс със зелени карти вече, просто аз нямам зелена карта и моя път ще е малко по-дълъг но аз съм търпелив и имам време, защото знам какво гоня.

и на последно място, но не с последно значение, ще ме светнеш ли какъв ти е проблема с моята професионална реализация - преди бяха мизерните виетнамки, сега ще съм нещастен хигиенист, е аз бачкам и на ново място - представи си там като какъв ?, но това няма значение, аз съм щастлив, а пък ти явно си спомняш личното ми съобщение до теб от преди време и това те прави малко раздразнителен, но това е живота - да си мислил на време :D
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

sasho71 написа:
taralej написа:
sasho71 написа: :shock: а вероятността да станеш зъболекар тука каква е ? клони към нула.
айде след като се изпотиш от ритането помисли пак :D
Ми в този случай каква е вероятността ти да станеш лекар?
ami голяма е, защото аз съм "вътре", а той не. Жой също е "вътре", а той не. ако не знаеш каква е разликата между хигиенист и зъболекар е друг въпрос. ама мога да ти я кажа- за зъболекар се искат Университет, също така си има изискване да имаш преди туй университетско образование + държане на тест. За хигиениста е нужен някакъв ялов колеж да завършиш и толкоз...то затова и после работата е да почистиш зъбния камък и да вземеш снимка, за по-сложни процедури си "малък" :wink:
още нещо - аз нямам нужда да съм вътре, аз вече съм доктор
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

Taja tema i tia e zawila kam riakata ..., ama da otgoworia na horata s moeto mnenie :


Idwajte i ne se maite ! W BG pak 6te si otidete kogato iskate !

Ama idwajki tuk 6te widite kolko ste dobri w sprawianeto s trudni situacii.

Ina4e w BG po utapkana pateka e lesno ...
Аватар
rose
Мнения: 265
Регистриран на: Съб Май 08, 2004 9:09 am
Местоположение: Montreal

Мнение от rose »

На мен много ми се струва, че подобни теми имат за цел, да провокират хората в този форум и да убеждават другите, които се готвят за емиграция, колко е ужасен и нещастен живота в Канада... :roll:
Моето отношение към хората, които пускат такива теми е, че единствената им цел е да създават смут...
Моля, да ме извиниш dudu, но ми се струва, че един човек като теб, който е минал процедурата и дал доста пари, за да вземе ВИЗИ, едва ли разчита на мнението на шепа хора, които да го насочат в решение, което може да се окаже смисъл на живота му...
Но, ако все пак всичко това е вярно, моят съвет е да не заминаваш...!
Не си достатъчно мотивиран, а тук оцеляват хората, които знаят за какво идват и от какво бягат...
Проблемът е, че всичко започва отначало, а мотивацията за това е добър старт...! :lol:
Късмет!
Аватар
dobri4uk
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 10:09 am
Местоположение: Montreal.Qc

mm daaaaaaaaa

Мнение от dobri4uk »

sedi si v bg ... :beer:
DOBRI4UK( ne go durpaite za op6kata)
Заключено