Къща в Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
vanko22
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Ное 25, 2003 4:40 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от vanko22 »

Tornad-ke,ne pavish razlika mejdi Ploskosti ot durvesni chastici-talashit i shperplat-ploskosti ot presovani furnirni listove.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ами Торнадо не знам да ти кажа :).Сигорно са по скъпи ама защо :nenam:
Всъщност вие защо се вълнувате толкова от еластичността на преградните стени.Ако има мазилка да да се притесниваш че ще се напука ама иначе :conf: ...а и носимосбособността няма никакво значение по моему,за преградните стени имам предвид.
Ние тука в мойта фирма правима окачени фасади (Curtain Wall/Mur -Rideau) и остъкляване,дори и за жилищни сгради. Всичко е предварително сглобено - рамката със стъклото ,понякога има и прозорец(това не е точната дума ама да стане ясно един вид) и изолацията , пристига така на обекта монтира се,теглиш силикона и заспива.В началото полудявах с тия фитове и инчове ама вече свикнах.
Уф ние май напъвиме първоначалната идея на темата на нищо.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

Аз на прозорците им нямам голям "мерак", обаче се надявам в скоро време да си купя ето това и да си го инсталирам във всяка баня: - електронно биде
Изображение за по-голям комфорт при Изображение

Според мен най-голямото неудобство на дървените къщи в Канада е пожароопасността - човек не може да си вземе една хубава
Изображениена свещи! Ако къщата пламне буквално се унищожва за минути!
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

vanko22 написа:Tornad-ke,ne pavish razlika mejdi Ploskosti ot durvesni chastici-talashit i shperplat-ploskosti ot presovani furnirni listove.
Виж не знаех, че става дума за такъв ... :oops: Аз така подпитвам за технологиите, защото искам да съм "в час"...не се сърдете... :oops:
Обаче нали съм си любопитна и питам !!!
По въпроса за многолистния - знам че е водоустойчив - може би затова е по-скъп.?!... В БГ го ползваме за кофраж...
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

tornado написа:.../в БГ суровината е на 95 % от отпадъчен материал/...т.е. мели се, след което по същият начин със специални лепила...и се пресова...вероятно понася повече атмосфери преса при направата ? :nenam: и съответно става по-здрав /особено ако е и по-дебел/ и хомогенен като материал...с по-плътна структура...но по мое мнение и за него влагата е мор...просто си разсъждавам...
ИРкА светни ме моля те !!! :confused2:
Това за което говориш е талашит. За шперплата Ванко22 вече ти е обяснил, аз ще добавя само, че шперплата е много по-водоустойчив и съответно много по-траен с годините от OSB-то и особенно от талашита, но е по-скъп и затова го ползуват само при строеж на по-скъпи къщи.
Obey gravity ... It's the law!
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

VanBC написа:
tornado написа:.../в БГ суровината е на 95 % от отпадъчен материал/...т.е. мели се, след което по същият начин със специални лепила...и се пресова...вероятно понася повече атмосфери преса при направата ? :nenam: и съответно става по-здрав /особено ако е и по-дебел/ и хомогенен като материал...с по-плътна структура...но по мое мнение и за него влагата е мор...просто си разсъждавам...
ИРкА светни ме моля те !!! :confused2:
Това за което говориш е талашит. За шперплата Ванко22 вече ти е обяснил, аз ще добавя само, че шперплата е много по-водоустойчив и съответно много по-траен с годините от OSB-то и особенно от талашита, но е по-скъп и затова го ползуват само при строеж на по-скъпи къщи.
Някой ще ме светне ли как изглежда лист OSB и как - лист шпертплат? Има ли го някъде на картинка, за да си идентифицирам материала на строеж?
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

beckythomas9 написа: Ако къщата пламне буквално се унищожва за минути!
Mda, ei sega provedohme edno ot redovnite uprajnenia: alarma, pojarna i stoene polovin chas van dokato mine proverkata.I to samo zashtoto niakoi si beshe popriparjil luka. 8)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Tornado ще ти пусна да видиш малко окачени фасади .Има снимки и 3д на достта сгради ако ти е интресно да видиш какви сгради се строят ,ама не в Квебек де (нищо лично) :lol: .
http://sotawall.com/
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

IRA написа:Tornado ще ти пусна да видиш малко окачени фасади .Има снимки и 3д на достта сгради ако ти е интресно да видиш какви сгради се строят ,ама не в Квебек де (нищо лично) :lol: .
http://sotawall.com/
Благодаря IRA, харесаха ми!
Ние правим окачени фасади системи -"SCHUCO" и "ALUMIL"...обаче нещо се дъним с изолацията... :oops: Мине малко време и протече от някъде...а не бих казала, че пестим силикона!
Какви системи ползвате там - може и тях да поразгледам .
- За жилищното - тук при нас основно РVС работим като за по-добро...Какви са предпочитанията в Канада? :roll:
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

Само да допълня...
VanBC, срам ме е да си призная... :oops: , но бях изключила за шпертплата / обаче не го бъркам с талашита! :P /Сега се светнах-...МЕРСИ!
Заключено