Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти !

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от speedy »

Pavel M написа:
speedy написа:Само да напомня нещо:

Използването на кредитни карти е законно, но не е задължително. Тези, които имат финансови и морални принципи срещу този финансов инструмент, имат пълното право да не го използват.

За хората, които нямат подобни принципни проблеми, но не разбират условията, кредитните карти не са препоръчителни.

За хората, които погрешно си мислят, че разбират условията и имат някакво непоклатимо мнение, нищо не мога да препоръчам.
а за хората които имат малко свободно време и само си чешат езиците
ний сеа кво да параим
си пропуснал да отбележеш :lol:
Могат да се оплачат.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от jet »

Pavel M написа: а ти така и не обясни какво е предимството на кредитната карта пред кеша освен да трупаш някакъв мижав кешбек и еърмайли

** Имам неограничен брой транзакции - при дебитната карта след 20бр. на месец почват таксичките

ако дебитната ти карта е изпълнена със съдържание и направиш с нея някаква по голяма покупка като кола,къща,апартамент,вила,лодка,каруца няма да ти донесе кешбек,точки или еърмайли ,но няма да претърпиш и огромни загуби от плащане на лихви ако направиш същите покупки с кредитна карта макар и да получиш някакви мижави бонуси от нея

** Тука пак бъркаш моргиджите с КК

и понеже явно нямаш капацитет да го осъзнаеш било то с четенето или нечетенето на книжки ще ти го обесня цветно със следния пример
-купуваш си апартамент с дебитната карта който струва 100К и приключваш без печалба ,но и без загуба по транзакцията

*** Абе младеж откъде ги имаш тези 100К по дебитната карта, нъ'л не си ги намерил на пътя, а си ги спестявал. Въпрос: къде си живял дорде събереш този 100к кеш за апартамент. Правилно - плащал си наем на някой и ако можеш поне малко да смяташ в което се съмнявам си е по гадно от плащане по лихви.

-купуваш си същия апартамент с кредитната карта и получаваш на момента 2К кешбек,2К кеш бек си напред ,но за да не влезеш в загуба която ще ти изяде печалбата от кешбека трябва до 21 дена да погасиш сумата от 100К

** Тука пак бъркаш моргиджите с КК (само Рокфелер може да си купи апартамент с КК - оставям ти за домашно защо, а и е безмислено дори за него)

ако не го направиш започват да текат едни лихви от 18% на година ,ама те да са само 18 здраве му кажи защото както каза Мух лихвата е в/у лихва и за 1 година току виж лихвата е станала 50%

*** Това е като да ореш нивата с Ферарито, щото това е МПС-то дето имаш и познаваш (да ти го кажа с по тръкаджийски термини, та да ти светне) има по-подходящи инструменти за тази работа

т.е. спечелил си 2К за 1 година ,но си загубил 50К -вземаш 100 връщаш 150
малко по нетрагично е положението с останалите финансови инструменти като ауто лоани,моргиджи и кредитни линии.там лихвния процент е по нисък отколкото на кредитните карти и ако купиш апартамент за 100к 50К ще ги загубиш за 10 години а не за една но пак загубата си е загуба.

*** Докъто спестиш този 100к кеш (а през това време трябва да се папа и нанка), ще станеш дърт дядка, апартамента, ще е вече 400к и е май по-добре да си вземеш местенце на бакърена фабрика щото ще ти е все едно.

*** с Моргич, апартамента се получава сега, при сегашни цени и започваш да живееш в него, дебитната карта/кеша от тюфлека се изпразват за отидат за даунпеймънт и така плащанията ти по моргича стават наполовина на наема дето иначе би плащал. Когато си вече станал дядка няма да е останало нищо за плащане и няма нужда да бягаш обратно в Русе и да станеш работещ пенсионер горд собственик на панелка за саниране.
Иначе продължавай да ни "учиш" на финанси, няма лошо. А, и забрави да кажеш, че заемите са буржоазна работа.

Мухата май почна да стопля (поне лъже, че е взел моргич), но ще му трябва да изкара едно вишУ за да се убеди в това.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Vedren »

И сега се връщаме на кеша. Ако ползваше кеша дали щеше а имаш подобни проблеми? Ако поллзваше дебитна карта пак нямаше да ги имаш защото трябва пин при покупка а с новите чипове е доста по сложно от колкото старите карти с магнинтна лента.

Да казвам ли и друг пример. Бяхме в Тайланд с едно друго семейство. Там се местехме от място на място през 3- 4 дни без предварителна резервация. Просто така е по интересно и виждаш повече места. Това друго семейство резервираха предварително 1-2 дни по рано да не останели без хотел. А то хотели колкото искаш. Аз не страдам от такива предрасъдаци. Където те там и аз ама плащам в последния момент кеш или с една карта издадена от Банк оф Америка която е дебитна но като я гледаш прилича на Виза и върши същата работа. Не може да видиш разлика и терминала на хотела не прави разлика.
Та на тези хора 2 пъти им блокираха кредитната картата от Канада защото си мислили че някой я ползва неправомерно в Тайланд или е клонирана. Търсили ги на моб. тел. ама понеже те си смениха сим. картата с Тайландска за да имат интернет и местен тел. банката не могла да ги намери и блокирали картата като не са сигурни че те ползват картата. Похарчиха сума ти пари за тел. да звънят на банката в Канада. Седяха на тел. с часове защото има 12 часа разлика във времето а банките не вдигат веднага тел. Ядосваха се с тая кредитна карта до безкрай. Докато аз вече се къпех в басейна. За това че плащам в кеш винаги бе по евтино от колкото на тях. На два пъти ми даваха безплатен мотопед ако платя в кеш. Цената да рентваш мопед е 12 УСД долара на ден. Още ли ще твърдите че е по добре с кредитна карта? Никога не съм имал проблеми с моята карта която прилича на Виза защото са си мои пари. На никой не се обаждам, на никой не трябва да казвам или да предупреждавам. Да не говорим че не навсякъде може да се ползват карти по ресторанти, барчета, кафенета на плажа, таксита.
Трябва ти кеш така или иначе.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от IFF »

Vedren написа:И сега се връщаме на кеша. Ако ползваше кеша дали щеше а имаш подобни проблеми? Ако поллзваше дебитна карта пак нямаше да ги имаш защото трябва пин при покупка а с новите чипове е доста по сложно от колкото старите карти с магнинтна лента.

Да казвам ли и друг пример. Бяхме в Тайланд с едно друго семейство. Там се местехме от място на място през 3- 4 дни без предварителна резервация. Просто така е по интересно и виждаш повече места. Това друго семейство резервираха предварително 1-2 дни по рано да не останели без хотел. А то хотели колкото искаш. Аз не страдам от такива предрасъдаци. Където те там и аз ама плащам в последния момент кеш или с една карта издадена от Банк оф Америка която е дебитна но като я гледаш прилича на Виза и върши същата работа. Не може да видиш разлика и терминала на хотела не прави разлика.
Та на тези хора 2 пъти им блокираха кредитната картата от Канада защото си мислили че някой я ползва неправомерно в Тайланд или е клонирана. Търсили ги на моб. тел. ама понеже те си смениха сим. картата с Тайландска за да имат интернет и местен тел. банката не могла да ги намери и блокирали картата като не са сигурни че те ползват картата. Похарчиха сума ти пари за тел. да звънят на банката в Канада. Седяха на тел. с часове защото има 12 часа разлика във времето а банките не вдигат веднага тел. Ядосваха се с тая кредитна карта до безкрай. Докато аз вече се къпех в басейна. За това че плащам в кеш винаги бе по евтино от колкото на тях. На два пъти ми даваха безплатен мотопед ако платя в кеш. Цената да рентваш мопед е 12 УСД долара на ден. Още ли ще твърдите че е по добре с кредитна карта? Никога не съм имал проблеми с моята карта която прилича на Виза защото са си мои пари. На никой не се обаждам, на никой не трябва да казвам или да предупреждавам. Да не говорим че не навсякъде може да се ползват карти по ресторанти, барчета, кафенета на плажа, таксита.
Трябва ти кеш така или иначе.
Ей тая жена е загубила 3 300$ от нейния кеш (дебитна карта).
https://ici.radio-canada.ca/actualite/l ... ebit.shtml"
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от miteto »

Vedren написа:Та на тези хора 2 пъти им блокираха кредитната картата от Канада защото си мислили че някой я ползва неправомерно в Тайланд или е клонирана. Търсили ги на моб. тел. ама понеже те си смениха сим. картата с Тайландска за да имат интернет и местен тел. банката не могла да ги намери и блокирали картата като не са сигурни че те ползват картата. Похарчиха сума ти пари за тел. да звънят на банката в Канада. Седяха на тел. с часове защото има 12 часа разлика във времето а банките не вдигат веднага тел. Ядосваха се с тая кредитна карта до безкрай.
Като ходиш в чужбина трябва да се обадиш предварително на банката, точно за да знаят че не ти е открадната и някой се опитва да я източи на друг континент. Такова блокиране може да стане и с дебитна карта ако не си се обадил предварително, не само с кредитна. А да се разхождаш в държава от третия свят с джобове пълни с кеш - само ставаш таргет за джебчиите, те така или иначе те виждат от 2 километра че си богат "фаранг" :D
Vedren написа:На два пъти ми даваха безплатен мотопед ако платя в кеш. Цената да рентваш мопед е 12 УСД долара на ден. Още ли ще твърдите че е по добре с кредитна карта?
Естествено, че е по-добре с кредитна карта. Да караш мотопед в Тайланд е равно на самоубийство :rofl: Не без пари да ми го дават, ако ще и $100 на ден отгоре да ми дават, пак няма да се кача на мотопед там. Тайланд е на първо място в света по смъртност от мотоциклетни катастрофи http://www.samuitimes.com/motorbike-acc ... one-world/"
Ето и една лична снимка от кръстовище в Банкок, за какво става въпрос. Имах и една друга дето караха трима на един мотопед по джапанки и без шлемове, ама не можах да я намеря :D
Изображение
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от optics »

Vedren написа:... Бяхме в Тайланд с едно друго семейство.... прилича на Виза ....
Трябва ти кеш така или иначе.
В страни от третия свят - да.
Толко изписал за една проста истина.
Ама прилича на Виза - хахаха :D
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от pumpy »

Pavel M написа:[
или стоката да бъде платена кеш/разбирай със собствени средства/ за да се избегнат тия разходи
или по твоята логика когато платиш дадена стока с кредит и заплатиш за услугата няккъв интерес би бил и той минимале с последващата продажба реализираш 50К за разлика ако си купил стоката кеш и поради тая причина не можеш да направиш 50К профит при продажбата зашото я продаваш на 0 само заради едната причина че при продажбата реализираш профит докато при заплащането на стоката кеш с твои средства стоката автоматично се обезценява и не можеш да реализираш печалба и по твоята логика за да забогатееш е по добре да купуваш стоки на кредит отколкото с лични средства
на мен лично ми се струва и заради това питам хора с опит
ей маа му стара що навремето не учих във вишия икономически институт по управление на народното стопанство а се набутах в института за подготовка на детски учитлки да не си бия сега главата в земята и всичко щеше да ми е ясно :lol:

Батка, ще ти обясня: да предположим, че имам 100к КЕШ. С тези пари имам две възможности:
1. да купя едно кондо КЕШ, да не сължа нищо, да го продам след 2 години за 150 и да реализирам 50к печалба; или
2. да купя 5 кондота за по20% даун и 80% заем от банката. След две години продавам 5 кондота за по 150, или тотално 750, плащам си задълженията обратно на банката и съм спечелил 250к ( минус наказателните такси за предсрочно изплащане)
Виждаш ли разлика между 50 и 250 ?
Разбира се за това ти трябва добро кредитно досие (кредитни карти), добро стечение на обстоятелствата за пазара на имоти (както е последните 5-6 години в Канада), и малко желание за риск (ако ти стиска)
Иначе и аз бях като тез преди 4 години когато започнах този процес. Исках да си купя първата инвестиция КЕШ за да не плащам лихви. Обясниха ми горното и аз купих не една инвестиция кеш, а 7 със заем от банката. В момента държа само 4 то тези 7, останалите са продадени, заемите изплатени, печалбата сложена в изплащането на основното ми бунгало, където живея. Срещу него има кредитна линия за няколко стотици хиляди и чакам търпеливо пазара да се срути за да си напазарувам още около 10 къщи и да ги завъртя отново преди да се пенсионирам.

Зашото колкото и да дължа, като махна заемите, все да имам нещо, което е мое, не мислиш ли ? Тигана със сигурност, матрака е още на изплащане, както и колата, но това са неща, които се обезценяват, недвижимата собственост не се в дълъг план.....
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Vedren »

Говорехме за неудобството с кредитна карта. Нагледно ви го показах.
Никога ама никога не съм имал проблем с дебитна карта. С кредитна обаче познавм много които са имали. Нямям проблем да си нося кеш. Има хотели, хотелите имат каси за клиенти. Ама кеша е незаменим, ако има проблеми с карти, няма ток, няма интернет, тел. не работят неща които трябват за да работи терминала и банковат машина.
Много си е хубаво да караш скутер без каска и по джапанки. Скороста е 30-40 км. Предреждаш се най отпред докато колите чакат и не могат да минат и на 5 зелени светофара.. Паркираш лесно и навсякъде за разлика от кола. Почти всички скутери се рентват от чужденци и често дори няма та трябва да идеш в друга рент фирма. Толкова е голямо търсенето. Местните си имат свои и не рентват. Доста малко хора карат коли. Почти всички са на скутери.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от miteto »

Vedren написа:Много си е хубаво да караш скутер без каска и по джапанки. Скороста е 30-40 км. Предреждаш се най отпред докато колите чакат. Паркираш лесно и навсякъде за разлика от кола. Почти всички скутери се рентват от чужденци и често дори няма трябва да идеш в друга рент фирма. Толкова е голямо търсенето. Местните си имат свои и не рентват.
Абе то сигурно е много хубаво да клатиш местните каки без презерватив, ама носи определен риск :rofl: Също като да караш мотопед без каска и по джапанки...

Кредитната карта няма дневен лимит като дебитната. И най-важното, ако имаш правилната кредитна карта спестяваш 2.5% FX fee на всяка транзакция дето банката ти ги набива отзад с дебитната :rofl:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от pumpy »

Аз до сега НИКОГА не съм имал неудобство с кредитна карта, освен веднъж на магистрала във Франция ми искаше ПИН код като плащах таксата на толл-а. За щастие имах в джеба си и канадския си портофейл и извадих веднага една виза от CIBC и си платих с ПИН. Имам съм америкаснакта си Виза хакваня няколко пъти през около 6 месеца, което е дразнещо, защото аз си знам номера на изуст и трябваше да запаметявам по 8 нови цифри, но от няколко години нямам този проблем. Кеш нося рядко, ако ми трябва има си банкомати, конкретно в Тайланд, не съм имал проблем да изтегля и да се разплащам кеш. Всеки с опита си
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от myhata II »

pumpy написа:
Pavel M написа:[
или стоката да бъде платена кеш/разбирай със собствени средства/ за да се избегнат тия разходи
или по твоята логика когато платиш дадена стока с кредит и заплатиш за услугата няккъв интерес би бил и той минимале с последващата продажба реализираш 50К за разлика ако си купил стоката кеш и поради тая причина не можеш да направиш 50К профит при продажбата зашото я продаваш на 0 само заради едната причина че при продажбата реализираш профит докато при заплащането на стоката кеш с твои средства стоката автоматично се обезценява и не можеш да реализираш печалба и по твоята логика за да забогатееш е по добре да купуваш стоки на кредит отколкото с лични средства
на мен лично ми се струва и заради това питам хора с опит
ей маа му стара що навремето не учих във вишия икономически институт по управление на народното стопанство а се набутах в института за подготовка на детски учитлки да не си бия сега главата в земята и всичко щеше да ми е ясно :lol:

Батка, ще ти обясня: да предположим, че имам 100к КЕШ. С тези пари имам две възможности:
1. да купя едно кондо КЕШ, да не сължа нищо, да го продам след 2 години за 150 и да реализирам 50к печалба; или
2. да купя 5 кондота за по20% даун и 80% заем от банката. След две години продавам 5 кондота за по 150, или тотално 750, плащам си задълженията обратно на банката и съм спечелил 250к ( минус наказателните такси за предсрочно изплащане)
Виждаш ли разлика между 50 и 250 ?
Разбира се за това ти трябва добро кредитно досие (кредитни карти), добро стечение на обстоятелствата за пазара на имоти (както е последните 5-6 години в Канада), и малко желание за риск (ако ти стиска)
Иначе и аз бях като тез преди 4 години когато започнах този процес. Исках да си купя първата инвестиция КЕШ за да не плащам лихви. Обясниха ми горното и аз купих не една инвестиция кеш, а 7 със заем от банката. В момента държа само 4 то тези 7, останалите са продадени, заемите изплатени, печалбата сложена в изплащането на основното ми бунгало, където живея. Срещу него има кредитна линия за няколко стотици хиляди и чакам търпеливо пазара да се срути за да си напазарувам още около 10 къщи и да ги завъртя отново преди да се пенсионирам.

Зашото колкото и да дължа, като махна заемите, все да имам нещо, което е мое, не мислиш ли ? Тигана със сигурност, матрака е още на изплащане, както и колата, но това са неща, които се обезценяват, недвижимата собственост не се в дълъг план.....
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Vedren »

И най-важното, ако имаш правилната кредитна карта спестяваш 2.5% FX fee на всяка транзакция дето банката ти ги набива отзад с дебитната
Нищо не спестяваш Мите с кредитна карта. С кредитна карта мопед без пари не дават. А той струва 12 УСД на ден. За кеш обаче дават.
Не плащам и никакви 2.5 %. Даже вече станаха в някои банки за кредитни карти 3.5%. На вас с кредитните карти ви го набиват.
Както казах плащам с кеш местна валута. . Като проверявам цената и в интернет.
Ако се окаже че е по добре през интернет много сайтове предлагат в УСД плащане. Такава ми е картата в УСД и няма никакви 2.5 %
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от miteto »

Vedren написа:
И най-важното, ако имаш правилната кредитна карта спестяваш 2.5% FX fee на всяка транзакция дето банката ти ги набива отзад с дебитната
Нищо не спестяваш Мите с кредитна карта. С кредитна карта мопед без пари не дават. А той струва 12 УСД на ден. За кеш обаче дават.
Не плащам и никакви 2.5 %. Даже вече станаха в някои банки за кредитни карти 3.5%. На вас с кредитните карти ви го набиват.
Хълка, ти вече не помниш какво си писал:
Vedren написа:Никога ама никога не съм имал проблем с дебитна карта.
Е как хем дебитната ти карта била по-добре от кредитната на твоите приятели в Тайланд, ама не си плащал 2.5% с нея? Понеже си много специален и банката не те чарджи foreign currency transactions fee :D
Да, за кеш няма 2.5% понеже ти си ги обърнал в твоето бюро и не си сложил "такси паразит" на самия себе си, ама всички други които са купили кеш някой чейнчаджия паразит вече ги е изгърбил с някакъв процент :rofl:

Хълка, тия миризливи 12 долара ми идват автоматично от 2% кеш-бек кредитна карта на всеки 3-4 похарчени нощувки в хотел. Няма нужда да се развявам по джапанки на мотопед из лудницата наречена "трафик в Банкок" :rofl:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от pumpy »

Vedren написа:
И най-важното, ако имаш правилната кредитна карта спестяваш 2.5% FX fee на всяка транзакция дето банката ти ги набива отзад с дебитната
Нищо не спестяваш Мите с кредитна карта. С кредитна карта мопед без пари не дават. А той струва 12 УСД на ден. За кеш обаче дават.
Не плащам и никакви 2.5 %. Даже вече станаха в някои банки за кредитни карти 3.5%. На вас с кредитните карти ви го набиват.
Както казах плащам с кеш местна валута. . Като проверявам цената и в интернет.
Ако се окаже че е по добре през интернет много сайтове предлагат в УСД плащане. Такава ми е картата в УСД и няма никакви 2.5 %
Сега РАЗБРАХ: кеша ти осигурява безплатен мотопед и си НАПРЕД с 12 кинта. Това е половин спирка в Старбъкс бе майна. За това ли иде реч през цялото време - за 12 кинта печалба. Значи моите 12 кинта икономия за бензин от костко си е мизерия, а твоите 12 кинта за безплатем мотопед в Тайланд (просто не е истина там да карам мотопед сам) си е делавера. Всичко ми е ясно
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Vedren »

Мите.
Казвам че никога не са ми блокирали дебитната карта по какъвто и да е повод и не съм имал ядовете които имаха моите познати с кредитната.

Тези 2.5 % Мите са плюс обмения курс който в банките винаги е по висок от колкото в бюрата.

Ето ти пример.
1000 УСД купени в бюро днес струват 1335 КАД

В банка струват 1350 КАД
С кредитна карта са 1350 + 33.75 ( 2.5 % такса за обмяна ) = 1383.75 КАД

С други думи и да я няма таксата от 2.5 % пак е по скъпо в банката или с кредитна карта само заради курса от 1.3500.

Моята дебитна карта е в УСД и хотела ако се наложи да платя е пак в УСД.
Няма никаква обмяна и никаква такса от 2.5 %.

Пумпи научи се да смяташ първо преди да пишеш. Ако хотела е 100 УСД на вечер но ми дават мопед за 12 УСД без пари това е отстъпка от цената 12 % на ден. На теб какъвто и кеш бак да ти дават, каквито и точки да ти дават е най много 1,2,3 % . Кое е по добре 12 $ или 3 $ ако ти дават 3 % ?
Публикувай отговор