Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти !

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от pumpy »

myhata II написа: Забрави га тичаше бос по улиците на Монреал от университета до вас и цялото семейство бяхте налапали шумажа, сега каката като те прочете ще те почне, тя такива като теб най много ги обича ! :D
Поредния лъжец:
Бисл съм се разхождал в Монреал, което няма как да е било между Унивестирета и нас, защото Университета се намира на около 2000 мили от Монреал.
Шумаж не съм лапал, лапал съм безработица с голямо удоволствие, защото съм си платил за нея преди това с 80 часа работни на седмица, в продължение на 3 месеца - въпрос на сметка; Аз и други неща съм лапал и ще продължавам да лапам, за целта ползваме и кредитна карта при всяка възможност.
Какво обича каката, батката или ти ми е все тая: когато започнете да ми плащате кредитната карта на 12 число на месеца, тогава може да давате мнение какво обичате. Дотогава сте част белия шум на екрана.....
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от myhata II »

pumpy написа:
myhata II написа: Забрави га тичаше бос по улиците на Монреал от университета до вас и цялото семейство бяхте налапали шумажа, сега каката като те прочете ще те почне, тя такива като теб най много ги обича ! :D
Поредния лъжец:
Бисл съм се разхождал в Монреал, което няма как да е било между Унивестирета и нас, защото Университета се намира на около 2000 мили от Монреал.
Шумаж не съм лапал, лапал съм безработица с голямо удоволствие, защото съм си платил за нея преди това с 80 часа работни на седмица, в продължение на 3 месеца - въпрос на сметка; Аз и други неща съм лапал и ще продължавам да лапам, за целта ползваме и кредитна карта при всяка възможност.
Какво обича каката, батката или ти ми е все тая: когато започнете да ми плащате кредитната карта на 12 число на месеца, тогава може да давате мнение какво обичате. Дотогава сте част белия шум на екрана.....
Е ок, такива са ми беглите спомени от форума бе Пумпи, ако съм казал нещо неверно сори, ама да ми се правиш на геновева точно пък ти, ще ме извиняваш, за теб кинтите са на първо място, винаги си наблягала точно на тях, и ако ти цъфна в кабинета съм 1000 % сигурен че ще захапеш кеша от вуле ! :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Vedren »

Аз в горния текст не видях примери за качество на живота.
Виждам лапане от държавата на гърба на тези които работят.
Виждам обикаляне по евтни бензиностанции.
Виждам трупане на точки за безплатни самолетни билети.
Виждам голяма завист и злоба към законен зъболекар в Торонто.
Муха ти да не ходиш при някои шлосер представящ се за зъболекар?
Пумпи що казва че е фалшив?

Пумпи дръж се като успял зъболекар. Остави ги тези измекярски сметки за хората с малки доходи.
Последно промяна от Vedren на Вто Ное 06, 2018 6:24 pm, променено общо 1 път.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от myhata II »

Vedren написа:Аз в горния текст не видях примери за качество на живота.
Виждам лапане от държавата на гърба на тези които работят.
Виждам обикаляне по евтни бензиностанции.
Виждам трупане на точки за безплатни самолетни билети.

Пумпи дръж се като успял зъболекар. Остави ги тези измекярски сметки за хората с малки доходи.

там по селата толкова си могат хората ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от jet »

Вие с кеша така и не показахте с какво точно забогатяхте (ние имаме кешбак и еърмаили, а удобството е несравнимо).

Муха видяхме твоите "познания" по инвестиране в недвижимо имущество (живееш под наем), сега видяхме и "силата" ти в разплащанията (да съм ползвал Пейпал - хехе), в злато няма ли да ме посъветваш с една ножовка в джоба и кантар.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от optics »

jet написа:Вие с кеша така и не показахте с какво точно забогатяхте (ние имаме кешбак и еърмаили, а удобството е несравнимо).

Муха видяхме твоите "познания" по инвестиране в недвижимо имущество (живееш под наем), сега видяхме и "силата" ти в разплащанията (да съм ползвал Пейпал - хехе), в злато няма ли да ме посъветваш с една ножовка в джоба и кантар.
Ти па. С кеша не се забогатява а само се ръси, когато вече си забогатял. Това им е лайтмотива - забогатели са, макар и с широки пръсти и сега си праят масрафа.
:rofl:

Учудвам се че апологетът на биткоЙните не се е включил още в градския хор.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от pumpy »

Vedren написа: Пумпи дръж се като успял зъболекар. Остави ги тези измекярски сметки за хората с малки доходи.
няма как бе майна, делаверата на милите е в оборота. Няма как да имаш малки доходи, да харчиш 1000 кинта на месец и да очакваш мили за два самолетни билета на година. Просто няма как, за това и на теб с мухи не ви се връзва сметката с картите, а по ви се връзва с кеша, защото няма обем.
Виж ако имаш бизнес и всичко минава през кредитната карта си е друго нещо: property manager-a ни във Вегас има около 100 къщи под колана си. Тя е мениджъра, мъжа й има фирма за поддръжката на същите тези къщи, когато нещо се наложи. Питай ги тях дали имат кредитни карти и дали ги ползват. И са гяволи, те самите не приемат кредитни карти, като тебе хъл. Няма искам, не искам - просто не ги приемат, искат си кеша, тоест да им пратя чек или си удържат ремонтите от следващия наем, защото не им се губят едни 2-3 % от таксуваните суми. Но също ги питай кога за последен път са плащали за самолет и/или за хотел ......
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от roumensp »

optics написа:Учудвам се че апологетът на биткоЙните не се е включил още в градския хор.
Той ако е продал когато беше най-подходящия момент (демек точно преди година) вече е забогатял.

Изображение
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Marto »

roumensp написа:Темата по-скоро трябва да е насочена към такива дето не могат да си плащат целия баланс от стейтмънта.
Май това е ключа на палатката. Тия дето не могат в един момент кредитното кранче пресъхва и алтернативите остават само предплатените карти и КЕШа.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от myhata II »

Marto написа:
roumensp написа:Темата по-скоро трябва да е насочена към такива дето не могат да си плащат целия баланс от стейтмънта.
Май това е ключа на палатката. Тия дето не могат в един момент кредитното кранче пресъхва и алтернативите остават само предплатените карти и КЕШа.
както кажеш, само мир да има, ама как така всички китайци в Канада бачкат само с КЕШ и Дебит, и те ли са " пресъхнали" ? :D :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от pumpy »

myhata II написа:
Marto написа:
roumensp написа:Темата по-скоро трябва да е насочена към такива дето не могат да си плащат целия баланс от стейтмънта.
Май това е ключа на палатката. Тия дето не могат в един момент кредитното кранче пресъхва и алтернативите остават само предплатените карти и КЕШа.
както кажеш, само мир да има, ама как така всички китайци в Канада бачкат само с КЕШ и Дебит, и те ли са " пресъхнали" ? :D :lol:
ако масовия китаец в Канада са ми мерилото аз наистина трябва да се гръмна.
На чича ми предишната приятелка го караше да ходи по няколко мили из Манхатън до чайна таун да си купел доматите по 3 цента по-тънко на паунд. А той човека си има пенцийка, не му се пести, не му се мизерства и ..... вече не са заедно от години. А пък Джули не беше от Китай, ами от Хонконг и израстнала в Австралия, но кръвта вода не става.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от myhata II »

pumpy написа:
myhata II написа:
Marto написа:
roumensp написа:Темата по-скоро трябва да е насочена към такива дето не могат да си плащат целия баланс от стейтмънта.
Май това е ключа на палатката. Тия дето не могат в един момент кредитното кранче пресъхва и алтернативите остават само предплатените карти и КЕШа.
както кажеш, само мир да има, ама как така всички китайци в Канада бачкат само с КЕШ и Дебит, и те ли са " пресъхнали" ? :D :lol:
ако масовия китаец в Канада са ми мерилото аз наистина трябва да се гръмна.
На чича ми предишната приятелка го караше да ходи по няколко мили из Манхатън до чайна таун да си купел доматите по 3 цента по-тънко на паунд. А той човека си има пенцийка, не му се пести, не му се мизерства и ..... вече не са заедно от години. А пък Джули не беше от Китай, ами от Хонконг и израстнала в Австралия, но кръвта вода не става.
Джули знае от къде изгрява слънцето ! ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10122
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:Аз не плащам никога на колонката, дори и в Канада, така че неудобството да отидеш до къщичката за мен не е такова.
Няколко крачки в повече не са никога излишни за фигурата, пък и си побъбряш с продавача. :D

няколко крачки в повече за твоята фигура съдейки от модните ревюта дето от време на време публикуваш тука явно не са достатъчни
няколко пъти по няколко крачки и трябват/на фигурата/ или поне мало фотошоп :lol:
Последно промяна от Pavel M на Пет Ное 09, 2018 9:48 am, променено общо 1 път.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10122
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pavel M »

jet написа:Вие с кеша така и не показахте с какво точно забогатяхте (ние имаме кешбак и еърмаили, а удобството е несравнимо).

Муха видяхме твоите "познания" по инвестиране в недвижимо имущество (живееш под наем), сега видяхме и "силата" ти в разплащанията (да съм ползвал Пейпал - хехе), в злато няма ли да ме посъветваш с една ножовка в джоба и кантар.
а ти така и не обясни какво е предимството на кредитната карта пред кеша освен да трупаш някакъв мижав кешбек и еърмайли
ако дебитната ти карта е изпълнена със съдържание и направиш с нея някаква по голяма покупка като кола,къща,апартамент,вила,лодка,каруца няма да ти донесе кешбек,точки или еърмайли ,но няма да претърпиш и огромни загуби от плащане на лихви ако направиш същите покупки с кредитна карта макар и да получиш някакви мижави бонуси от нея
е освен ако не си възстановиш сумата по кредитната карта до 21 дена в които ползваш кредита без лихва.

и понеже явно нямаш капацитет да го осъзнаеш било то с четенето или нечетенето на книжки ще ти го обесня цветно със следния пример
-купуваш си апартамент с дебитната карта който струва 100К и приключваш без печалба ,но и без загуба по транзакцията
-купуваш си същия апартамент с кредитната карта и получаваш на момента 2К кешбек,2К кеш бек си напред ,но за да не влезеш в загуба която ще ти изяде печалбата от кешбека трябва до 21 дена да погасиш сумата от 100К
ако не го направиш започват да текат едни лихви от 18% на година ,ама те да са само 18 здраве му кажи защото както каза Мух лихвата е в/у лихва и за 1 година току виж лихвата е станала 50%
т.е. спечелил си 2К за 1 година ,но си загубил 50К -вземаш 100 връщаш 150
малко по нетрагично е положението с останалите финансови инструменти като ауто лоани,моргиджи и кредитни линии.там лихвния процент е по нисък отколкото на кредитните карти и ако купиш апартамент за 100к 50К ще ги загубиш за 10 години а не за една но пак загубата си е загуба
докато при кеша като направиш транзакцията с дебитната карта загуба няма,ама наистина няма
единственото условие да не си цървул е да имаш кеш с който да се разплащаш,а ако си цървул както да цитирам за втори път Мухата 2 паразитите са измислили кредитните карти защото и ти си човек макар и цървул и имаш нужда от покрив над главата и превозно средство с което да ходиш до работа и до коско да напълниш торбите с лапачка ,а не да ги мъкнеш на ръка с метрото но това си има и съответната цена и я усещаш когато ти смъкнат 9 кожи от гърба

това ако е несравнимото удобството за което споменаваш здраве му кажи
тогава просто няма за какво да разговаряме
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10122
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pavel M »

optics написа:
jet написа:Вие с кеша така и не показахте с какво точно забогатяхте (ние имаме кешбак и еърмаили, а удобството е несравнимо).

Муха видяхме твоите "познания" по инвестиране в недвижимо имущество (живееш под наем), сега видяхме и "силата" ти в разплащанията (да съм ползвал Пейпал - хехе), в злато няма ли да ме посъветваш с една ножовка в джоба и кантар.
Ти па. С кеша не се забогатява а само се ръси, когато вече си забогатял. Това им е лайтмотива - забогатели са, макар и с широки пръсти и сега си праят масрафа.
:rofl:

Учудвам се че апологетът на биткоЙните не се е включил още в градския хор.
един смислен и правдив отговор
Жет да си го препише и да си го сложе под възглавницата.С него да ляга и с него да става.
Накрая може и да се получи :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор