Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти !

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pyrelight »

klisurov написа:
pumpy написа: освен на бензиностанция, където има цена за кеш и за кредит
Все не съм се сещал да питам на такава бензиностанция, под cash само пари в брой ли имат предвид, или и дбитни карти.

Off-topic
При плащане с кредитна карта (в повечето случаи) авторизацията е за $1 независимо от сумата на бензиноколонката.
Т.е. бензинджията си връзва гащите само за $1, а за останалото стиска палци да има налични в кредитната карта, та да си получи парите.
Мисля, че това е една от причините да има по-ниска цена за cash - по-малко, но пък 100% сигурно.
Това не го разбрах, Клисуров. Ако си превишил лимита плащането автоматично се отказва. Така че не виждам, какъв риск поема бензинджията. :^)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от pumpy »

Pyrelight написа:
klisurov написа:
pumpy написа: освен на бензиностанция, където има цена за кеш и за кредит
Все не съм се сещал да питам на такава бензиностанция, под cash само пари в брой ли имат предвид, или и дбитни карти.

Off-topic
При плащане с кредитна карта (в повечето случаи) авторизацията е за $1 независимо от сумата на бензиноколонката.
Т.е. бензинджията си връзва гащите само за $1, а за останалото стиска палци да има налични в кредитната карта, та да си получи парите.
Мисля, че това е една от причините да има по-ниска цена за cash - по-малко, но пък 100% сигурно.
Това не го разбрах, Клисуров. Ако си превишил лимита плащането автоматично се отказва. Така че не виждам, какъв риск поема бензинджията. :^)
В Канада, където предплащаш. В САЩ е реално кредитна карта и има риск дали ще има сума за да се плати, но според мен след оторизацията веднага излиза и реланата сума на втори ред, а единия долар се отказва след време. Тази сутрин сипах на костко, нямам 1 долар, имам директно сумата от колонката....
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pyrelight »

klisurov написа: Единствените случаи, когато някой е навит на отстъпка е при плащане в брой и БЕЗ ФАКТУРА.
Само че, аз самият не винаги съм навит да платя без да имам насрещен документ.
Пример Pumpy.
Именно.
Аз затова и зададох на мухата въпрос, що не му приемат дебита за поправката на гърнето, ама той се изхлузи хлъзгаво. :rofl:
Ако не ти трябва гаранция или разходен документ, можеш да го направиш. Някой каза отгоре, не е много законно, но печелят и двете страни. :)
Губят истинските търтеи, които чакат на държавната хранилка.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Kpetrov »

Vedren написа:Смени си банката. При мен с 5000 са безлимитни и отделно изброих още колко много безплатни услуги предлагат.
Виза, Мастеркард, Американ екпрес не са търговски банки.
Ако банките са паразити то тези три фирми са мега, ултра паразити.
И при мен с затворени 5000 транзакциите са безлимитни, но 5000 затворени си е вид такса.
Ако ще сменям банката напълно ще я сменя със такава без такси, като Tangerine.
Да, ако навсякъде ми предлагат отстъпка за дебит вместо кредит ще почна да плащам дебит, но никъде не са ми предлагали.
Цените в бюрата по-туризма мисля са по-високи. Нали трябва да платят на някого да направи това което мога и сам на компютъра. Не виждам каква отстъпка ще ми дадът с тукашните нива на заплатите.
Няколко пъти ми се е налагало да платя за самолетен билет с е-трансфер, а не кредит защото е бил на друго име - не това на картата.
Така или иначе кредитната карта я ползвам, както и повечето тук - платена в срок. Не виждам смисъл да я предплащам след като не се налага.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Vedren »

Пумпи написа:
Аз не случайно не живея в Канада, където куцо и сакато могат да вземат изпит и да почнат да се упражняват на такива като теб и мухата,
Пумпи така обиждаш всички които живеем в Канада и ходим на зъболекар тук.
Излиза че зъболекарите тук са некадърни, куци и сакати и взимат гаден кеш.
Май забрави къде завърши и коя държава ти даде студентски заем за да завършиш.
Май забрави как работеше в затвора в Канда за да събереш стаж а може би защото си много кадърен.

Качество на живот е не да събираш точки за безплатни екскурзии когато може и има място в самолета. Не е да обикляш целия град за да заредиш в Костко за 2 цента по малко. А да отидеш на едни бензиностанции на които пише фул сервис. На които изобщо не слизаш от колата, други хора ти зареждат, други хора ти мият стъклото.
Последно промяна от Vedren на Вто Ное 06, 2018 2:49 pm, променено общо 1 път.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от myhata II »

klisurov написа:
myhata II написа:
jet написа:Мухич, кеша и на село е цар, ама нали ти беше с претенции за нещо повече.
Вземи си купи пак някой учебник, ама този път го прочети - глава платежни инструменти (или учебниците не са царе вече), той и Хъл се бараше за някакъв финансист, ама и той не е чел та чака във форумите да му ...
Джетчо, аз досега не съм срещнал човек който да иска да плати по висока цена !!!
Може би ти си първият ! :D
Както вече съм го казвал "КК са за цървули"-
какво имам в предвид ?!??

имам в предвид това че КК са инструменти за хора които в момента не могат да си позволят дадена покупка или услуга, защото са възпрепятствани да си платят в момента поради простата причина че нямат пари, затова тук в СА, това е един много голям проблем на масовият потребител който е потънал в Дебт, защото желанието е повече от възможностите, от което веднага се възползват големите мошеници от банките и веднага започват да пият кръв от нещастниците на 18 и кусур процента с растяща лихва т.е " лихва в/у лихвата"
аз само едно мога да ти кажа за тези "финансови инструменти" може спокойно да си ги навреш отзад !
Муха, просто нямам думи.
В спетовните сметки винаги имам сумата, която е изискуема по кредитни карти В МОМЕНТА, т.е. ако в момента банките поискат да им изплатя ползваното по кредитни карти, нямам никакъв проблем.
Единствено изключение са ипотеката на къщата и лиза на автомобила.
По къщата имам да връщам по-малко от сумата, на която мога да я продам до една седмица. Впрочем, дори и спешна продажба пак ще остане нещо за мен.
Лиза на автомобила не го броя, т.к. за мен това е сумата (+ поддръжка) да ползвам чужда кола.

Сега, би ли ми обяснил защо да плащам в брой, при положение, че:
1. Парите в спестовни сметки носят някаква лихва, макар и смешна;
2. Носеното на банкноти крие риск да бъдат откраднати;
3. Никой няма да ми направи отстъпка, ако платя в брой;
4. Кредитната карта дава допълнителна гаранция при евентуални спорове;
5. Кредитната ми какрта ми носи cash-back.

Единствените случаи, когато някой е навит на отстъпка е при плащане в брой и БЕЗ ФАКТУРА.
Само че, аз самият не винаги съм навит да платя без да имам насрещен документ.
Пример Pumpy.
Клисуров, тук в твоят пост сам си отговаряш на въпросите, първо къде съм казал че КЕША не е Дебит ???

Казах че използвам КЕШ когато имам сметка да ми е по евтино , а това е когато плащам за услуги или искам да купя някоя вещ по евтино, примерно лек автомобил втора ръка , там няма да обяснявам какво се прави в МТО :rofl:
Даже казах че имам 2 припейд кредитни карти с кеш вътре

Само че не си чел че твоите опоненти в темата те имат за балък че си държиш Кеша в Банката, а не като тях да го инвестираш в незнам си какво и т.н
Та темата беше За или против КК , а не за топлата вода от кранчето ! ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от myhata II »

Vedren написа:Пумпи написа:
Аз не случайно не живея в Канада, където куцо и сакато могат да вземат изпит и да почнат да се упражняват на такива като теб и мухата,
Пумпи така обиждаш всички които живеем в Канада и ходим на зъболекар тук.
Излиза че зъболекарите тук са некадърни, куци и сакати и взимат гаден кеш.
Май забрави къде завърши и коя държава ти даде кредит за да завършиш.
Май забрави как работеше в затвора в Канда за да събереш стаж а може би защото си много кадърен.

Качество на живот е не да събираш точки за безплатни екскурзии когато може и има място в самолета. Не е да обикляш целия град за да заредиш в Костко за 2 цента по малко. А да отидеш на едни бензиностанции на които пише фул сервис. На които изобщо не слизаш от колата, други хора ти зареждат, други хора ти мият стъклото.
Забрави га тичаше бос по улиците на Монреал от университета до вас и цялото семейство бяхте налапали шумажа, сега каката като те прочете ще те почне, тя такива като теб най много ги обича ! :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Vedren »

Темата беше дали ще станем богати ако ползваме КК.
Ако ще да си скъсате гъза да харчите с К.К. Ако ще моргиджите да ви позволят да плащате с тях. Ако ще 1 000 000 точки да съберете а от утре двойно повече точки да ви дават пак няма да станете богати от това. :D
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Kpetrov »

Vedren написа:Темата беше дали ще станем богати ако ползваме КК.
Ако ще да си скъсате гъза да харчите с К.К. Ако ще моргиджите да ви позволят да плащате с тях. Ако ще 1 000 000 точки да съберете а от утре двойно повече точки да ви дават пак няма да станете богати от това. :D
Ми аз ползвам КК и всяка година ставам все по-богат, но не благодарение на нея - картата.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от klisurov »

pumpy написа:
Pyrelight написа:
klisurov написа:
pumpy написа: освен на бензиностанция, където има цена за кеш и за кредит
Все не съм се сещал да питам на такава бензиностанция, под cash само пари в брой ли имат предвид, или и дбитни карти.

Off-topic
При плащане с кредитна карта (в повечето случаи) авторизацията е за $1 независимо от сумата на бензиноколонката.
Т.е. бензинджията си връзва гащите само за $1, а за останалото стиска палци да има налични в кредитната карта, та да си получи парите.
Мисля, че това е една от причините да има по-ниска цена за cash - по-малко, но пък 100% сигурно.
Това не го разбрах, Клисуров. Ако си превишил лимита плащането автоматично се отказва. Така че не виждам, какъв риск поема бензинджията. :^)
В Канада, където предплащаш. В САЩ е реално кредитна карта и има риск дали ще има сума за да се плати, но според мен след оторизацията веднага излиза и реланата сума на втори ред, а единия долар се отказва след време. Тази сутрин сипах на костко, нямам 1 долар, имам директно сумата от колонката....
Не е съвсем така.
В Канада Esso правеха авторизация (пли плащане на бензиноколонката) т.е. искаха блокиране на $150.
До три дни си искаха реалната сума, а $150 отпадаха като непотърсени в срок (от три дни) от търговеца.
В момента Esso правят авторизация за $150 при започване, авторизация за реалната сума и ривърс на първоначалните $150.
По този начин блокираните $150 са за няколко минути, докато преди бяха за три дни.

В САЩ на доста бензиностанции при плащане с кредитна карта на бензиноколонка се прави авторизация за $1 (реално се проверява достоверността на картата), след което в срок от три дни се изпраща искане за плащане на реалната сума.
От тук идва и проблема, че в момента на авторизация $1 може и да има, но в дена на транзакцията лимитът по картата да е достигнат и плащането да се отхвърли.

Впрочем, пробвайте да обявите канадската карта като дебитна на бензиниколонката.
В някои случи става. Знам за случаи с българска такава.
Аз лично имам щатска кредитна карта и проблема ми е да помня пощенския код на местоиздаването ;)
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от roumensp »

Kpetrov написа:Ми аз ползвам КК и всяка година ставам все по-богат, но не благодарение на нея - картата.
Мда, общо взето е така и при мен. :D
Темата по-скоро трябва да е насочена към такива дето не могат да си плащат целия баланс от стейтмънта. Ние както ги ползваме е все едно ползваме кеш.
Последно промяна от roumensp на Вто Ное 06, 2018 3:52 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pyrelight »

Аз не плащам никога на колонката, дори и в Канада, така че неудобството да отидеш до къщичката за мен не е такова.
Няколко крачки в повече не са никога излишни за фигурата, пък и си побъбряш с продавача. :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от myhata II »

roumensp написа:
Kpetrov написа:Ми аз ползвам КК и всяка година ставам все по-богат, но не благодарение на нея - картата.
Мда, общо взето е така и при мен. :D
Темата по-скоро трябва да е насочена към такива дето не могат да си плащат целия баланс от стейтмънта. Ние както ги ползваме е все едно ползваме кеш.
Че кой от тук, всички баровци ще ти каже истината ?
:rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от roumensp »

myhata II написа:
roumensp написа:
Kpetrov написа:Ми аз ползвам КК и всяка година ставам все по-богат, но не благодарение на нея - картата.
Мда, общо взето е така и при мен. :D
Темата по-скоро трябва да е насочена към такива дето не могат да си плащат целия баланс от стейтмънта. Ние както ги ползваме е все едно ползваме кеш.
Че кой от тук, всички баровци ще ти каже истината ?
:rofl:
Абе то на всеки може да се случи да не успее някой път. На мен май ми се е случвало няколко пъти, но това е за 15+ години. Лихвата тогава не е приятна, на всеки 1000 кинта даваш 15-16/месец. Ако човк не може да плати целия баланс това трябва да му е първата грижа за следващия месец. КК не е за хора пазаруващи без да си правят сметката, за такива наистина кеш е най-добре. :D
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от pumpy »

Vedren написа:Пумпи написа:
Аз не случайно не живея в Канада, където куцо и сакато могат да вземат изпит и да почнат да се упражняват на такива като теб и мухата,
Пумпи така обиждаш всички които живеем в Канада и ходим на зъболекар тук.
Не, обиждам тези, които се циганите за 20 кинта, ходито по нелегални зъболекари и се подлагате на рист за да е ефтинко
Излиза че зъболекарите тук са некадърни, куци и сакати и взимат гаден кеш.
Като работодател, интервюирал чуждоземннин зъболекари, получили лиценз САМО с изпит, мога да кажа горното за мнозинството от същите
Май забрави къде завърши и коя държава ти даде студентски заем за да завършиш.
Аз съм завършил в Щатите, със заем от Канада, който е частен заем от банка
Май забрави как работеше в затвора в Канда за да събереш стаж а може би защото си много кадърен.
затвора всъщност беше щатски затвор в колорадо, а не канадски
Качество на живот е не да събираш точки за безплатни екскурзии когато може и има място в самолета. Не е да обикляш целия град за да заредиш в Костко за 2 цента по малко. А да отидеш на едни бензиностанции на които пише фул сервис. На които изобщо не слизаш от колата, други хора ти зареждат, други хора ти мият стъклото.
За моя статут с Юнайтед лимити на места НЯМА. Костко ми е на път за офиса и центовете не са два, а 28 днес на галон, при цена от 3.09 за галон и все още мога да си сипвам бензина сам, фул сървиз ми не требва :)
И събирането на точки не е цел, а се получава между другото: докато харча, а не докато обикалям поредния майстор, който ще ми даде отстъпка от поредната поправка на нещо счупено....
Както винаги МНОГО ЛЪЖИ. Ти случайно да си обучавал тръмп в занаята ???
Публикувай отговор