От Канада в Европа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: От Канада в Европа

Мнение от newcomer »

myhata II написа:
tonny написа:Имал си ти...фиЛми в България. Тук некадърността е зад всеки ъгъл... ;)

myhata II, така и недокопах книгата с идиомите, понякога не ти хващам термините, последно това с баровците кои бяха?
Като кацнеш у ванкувърско и след като ти се отвърне гомн..то от полета ще разбереш кои са !

няма даже и да се сетят за него когато започне да бърше говната в билдинга
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: От Канада в Европа

Мнение от tonny »

klisurov написа:Вие двамцата май и на тая тема ще й ударите ключа :D
Ааа не аз прекрачих границата там, и не мои коментари бяха изтрити. Може би темата е била изчерпана от към Ванкувър, куфари, новодошли и админите са решили да я заключат.

Шегувам се разбира се, извинявам се за некомпетентните и неподходящи коментари. :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в Европа

Мнение от roumensp »

tonny написа:
klisurov написа:Вие двамцата май и на тая тема ще й ударите ключа :D
Ааа не аз прекрачих границата там, и не мои коментари бяха изтрити. Може би темата е била изчерпана от към Ванкувър, куфари, новодошли и админите са решили да я заключат.

Шегувам се разбира се, извинявам се за некомпетентните и неподходящи коментари. :)
Нищо де, то и от тая има какво полезно да научиш, като например, че трябва да пазаруваш оттам, където има най-много китайци, че трябва да си заключваш портфейла и телефона в жабката преди да пиеш с ракуните и че ако не се пазиш от "българета" и "патладжани" ще "ядеш яко мазния". :D
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

Тони, нали разбираш сега че за ванкувърските баровци си българе , т.е. бомбе !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: От Канада в Европа

Мнение от tonny »

myhata II написа:Тони, нали разбираш сега че за ванкувърските баровци за тях си българе , т.е. бомбе !
Сори айляк, няма да мога да се възползвам от услугите ти, ще ям ванк. шитс докато порасна. Спирам, че наистина ще затворим и тази тема.
Поздрави и всичко най-хубаво. :wave2:
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

tonny написа:
myhata II написа:Тони, нали разбираш сега че за ванкувърските баровци за тях си българе , т.е. бомбе !
Сори айляк, няма да мога да се възползвам от услугите ти, ще ям ванк. шитс докато порасна. Спирам, че наистина ще затворим и тази тема.
Поздрави и всичко най-хубаво. :wave2:
:wave:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от Павел »

myhata II написа:
Павел написа:
newcomer написа:


павка ти от кое гето изпълзя
дай да видим на снимка талашитката заради която си се заробил следващите 20-25 год

Батка, аз от гето не съм изпълзявал - в РусИ никога не съм живял :rofl: И талашитка няма как да ти покажа, щото живея в хай райз кондо, което предполагам се досещаш, е бетонно. Обаче мога да ти обясня моето заробване - кондото го купих март 2009 по време на т. нар. buyers market ; само до края на същата година цената му се вдигна с 100 бона. В момента цената му е 200 бона отгоре и съм го изплатил 70%. При повечето къщи, особено "дитачваните", цените за същия период са се удвоили. При лихва 2% трябва да си идиот (или муха), да не си се заробил с някакъв имот. Ако някога лихвата се вдигне над 5-6 %, го доизплащам накуп.
Всички българи, на които северно-американското грозде е кисело, много обичат да се подиграват на талашитките тук. Аз в САЩ съм живял 15 години все в талашитки и никакъв проблем или неудобство не съм виждал, даже напротив - през 94 преживях земетресение 6.9 по Рихтер (епицентъра беше в Нортридж) - единствените съоръжения които паднаха бяха бетонните - мостове, паркинги, магистрали. Двуетажната къща в която живеех само позаскърца за 2 минути докато трая земетресението и дори една пукнатина не претърпя. Влизал съм в къщи на по 60-70 години, които не бяха мръднали. Ако изобщо се появи проблем с термити - обвиват къщата като пашкул, обгазяват я и след 2-3 дни проблема е решен - това се прави (ако изобщо) веднъж на 30-40 години, време за което българските, дори тухлени, блокове са на разпад.

Дай снимка на супер вдигнатия имот за Х бона който се вдигнал за 1 година на Нта степен ....в твоята глава
А,досега къде ходи на почивка или пил ли си бирички и водки скоро ?
Казах ви като говорите за кокошкарниците си ги поствайте тука да видят хората кой какъв е муха ли е, идиот ли е или фантазьор !
Дай на лични мейла си и ще ти пратя снимки на кокошарника
От началото на годината ходих до
Лейк Тахо - 1 седмица ски
Биг Уайт - 1 седмица ски
Бг - 1 седмица
Барцелона 2 дни
Ибиза 5 дни
Мексико 2 седмици

А сега ти кажи къде ходи на почивка и ме светни как си прави резервациите без кредитна карта, щото един ден ако се присъединя към ванкувърските баровци трябва да мина, както си му е реда, само на кеш :rofl:*

*Понеже не си и чул за Черен Американ Експрес (АКА Centurion Card), се поинтересувай на кои голтаци се дава и при какви условия :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: От Канада в Европа

Мнение от 7George »

утре спреш ли да плащаш си бездомник,как му викаха в канадата
Хоум лес
Ми то тва важи напълно и за тия под наем, ама те май не го знаят. 8) Или се правят на луди, да става тука майтапа. Даже няма нужда и да го изплащам бунгалото, няма да си го нося в гроба я.

За мене е по-важно да си кося сам тревата и да си преустройвам къщата както си искам, и засега мога да си го позволя. Уважавам и вкуса на другите да живеят в чужда къща, приемам, че на са като мене по много показатели.
Embrace your climate change!
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: От Канада в Европа

Мнение от 7George »

Спор няма, поддръжката и всякаквите разходи са много по-високи в Северна Америка.
Дайте да кажем за покрива примерно. Смяна тука 4 - 5 хилки с гаранция 35 години, тоест 1 път и забравяш, ако къщата не е нова де. България - претърсване и нареждане на керемидите в град, среден ремонт, 3000 лв. /скоро на мои роднини/, след няколко години пак ще тече и айде пак майстор. Някои си го правят сами, ама аз не съм от тия да се катеря, даже и вързан.
Embrace your climate change!
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: От Канада в Европа

Мнение от 7George »

newcomer написа: е,значи има все пак с кого да си пие ракията
а не както ванкувърските баровци да си я пият в компания с ракуните и скунсовете
Ти май няма с кой да я пиеш - иначе би било неучтиво да го зарежеш на масата и да щракаш по форума толкова пъти.
Embrace your climate change!
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от tanyatais »

От Канада в Европа... не виждам кой знае какво толкова фрапантно да става . Не мисля,че е добър ход,но всеки си носи глава на раменете.

Пускайте снимки като сте се запрепирали, че пицата изстина докато чакам да зърна заробващите талашитки :lol:
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: От Канада в Европа

Мнение от 7George »

tanyatais написа: Пускайте снимки като сте се запрепирали, че пицата изстина докато чакам да зърна заробващите талашитки :lol:
Myhata няма да пусне нищо, не чакай - оставили сме 10 листа празни в темата за снимките, за неговото околосветско пътешествие, а е качил до сега само 1 снимка на оранжева Лада в Тороно...
Embrace your climate change!
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от tanyatais »

:lol: Ясно . Много шум за нищо ..

Ще си чакам снимки .По-добре да вечерям :)
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от umeiko »

7George написа:
Спор няма, поддръжката и всякаквите разходи са много по-високи в Северна Америка.
Дайте да кажем за покрива примерно. Смяна тука 4 - 5 хилки с гаранция 35 години, тоест 1 път и забравяш, ако къщата не е нова де. България - претърсване и нареждане на керемидите в град, среден ремонт, 3000 лв. /скоро на мои роднини/, след няколко години пак ще тече и айде пак майстор. Някои си го правят сами, ама аз не съм от тия да се катеря, даже и вързан.
Тогава защо едни познати като си купиха нова къща у Торонто, и им се наложи веднага да ремонтират покрива за 25-30к ???
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: От Канада в Европа

Мнение от optics »

umeiko написа: Тогава защо едни познати като си купиха нова къща у Торонто, и им се наложи веднага да ремонтират покрива за 25-30к ???
Нова, нова, колко е нова ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор