Canadian Dream

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от pumpy »

.....
Последно промяна от pumpy на Вто Апр 16, 2013 1:28 am, променено общо 1 път.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Canadian Dream

Мнение от Marto »

Ябълке, сори, ама никой работодател не го интересува какъв ти е интелекта, а какви конкретни способности можеш да му предлагаш. Ето някои хора тука са използвали интелекта си за да се научат на програмиране. Други пък без да имат някакви особени претенции за интелект пък знаят как да карат камион и изкарват колкото комптърджиите. Та кажи ми, моля те какво ценно имаш да предложиш на един работодател освен интелекта си.

Имай предвид, че тези от оризищата средно имат IQ значително по-високи от българските. Да не се окаже, че твоя интелект може дори и 2 долара ПОД минималната не струва. :rofl:
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Canadian Dream

Мнение от Marto »

pumpy написа: Ти разбираш ли какво значи да работиш изобщо ???
Мисля, че отговорът е "не". Чета между редовете и ми се чини, че на ябълката много й се иска да се добере до държавна работа и тука, тоест да продължи паразитното си съществуване от България.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Canadian Dream

Мнение от myhata II »

А бе вие ,защо си мислите че всички хора трябва да са под или на вашето ниво за да се чувстват по хепи ?
А ми че са простаци-простаци са,че се намираш в детската градина ,намираш се ,какво толкова не ви стана ясно ?

Нещо което разбрах след 2рата си година в Канада ,ще дам съвет на Ябълка:
Тук Ябълке НЕ ценят по умния и с по голям интелект,а напротив -По простия и неграмотен,поради простата причина че ги е страх да не им вземеш нааканата позицийка :lol: :D
Та колкото се правиш на тапет толкова по добре :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Canadian Dream

Мнение от Marto »

myhata II написа:Тук Ябълке НЕ ценят по умния и с по голям интелект,а напротив -По простия и неграмотен
Tи по тази логика да са те направили поне сенатор вече :lol:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Canadian Dream

Мнение от Bistra »

pumpy написа: А относно работата ми на минимал: започнал съм работа в стоматологичен кабинет на ПЕТИЯ ден след кацането си в Монреал без познати и мрежи на МИНИМАЛНА заплата от 7.30 ако не ме лъже паметта. После стана 7.45 защото се вдигна на провнциално ниво през април или май, не помня точно. После малко по малко стигнах до 11 долара на 6 месец, когато напуснах. В Кара (кетъринг компанията) започнах на 12.51 дневна смяна и напуснах на 16.51 нощна след някоко години.
Аз не лъжа, колкото и да ти е неприятен този факт. Ако не помниш нещо, питай ще ти кажа стига въпроса ти да е в разумни граници. А и да не забравя да ти напомня: в продължение на 3 месеца съм работил по 80 часа седмично в кабинета на минимал и в Кара на техния минимал. Ти разбираш ли какво значи да работиш изобщо ???
7.38$ на час беше минималната заплата 2004 г. Съпругът ми започна първата си "архитектурна работа за 9 $ на час 2-3 месеца след като пристигнахме.
А аз година след него за 10 $/час. Дадоха ми 1 $ в повече, защото съм жена. Баси, ако бяхме на социал по това време, щяхме да взимаме повече! :D
Преди 2 години отказа работа в държавната администрация, защото не го бива да интригантства, да мързелува и защото в частният сектор му предложиха по-висока позиция. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Canadian Dream

Мнение от ablood »

Е, на такъв вид "мерене" не бях попадал във форума! :|
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Canadian Dream

Мнение от seeker »

ablood написа:Е, на такъв вид "мерене" не бях попадал във форума! :|
Въпрос на време е да се премери и меренето. Явно меренето е националният спорт на българите.
myhata II написа:А бе вие ,защо си мислите че всички хора трябва да са ... на вашето ниво за да се чувстват ... хепи ?
Тук съм съгласен с японеца.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Canadian Dream

Мнение от myhata II »

seeker написа:
ablood написа:Е, на такъв вид "мерене" не бях попадал във форума! :|
Въпрос на време е да се премери и меренето. Явно меренето е националният спорт на българите.
myhata II написа:А бе вие ,защо си мислите че всички хора трябва да са ... на вашето ниво за да се чувстват ... хепи ?
Тук съм съгласен с японеца.
За всичко си съгласен с японеца,всички са съгласни с японеца,ама не искат да си го признаят бе Сик :lol: :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от apple »

Marto написа:
pumpy написа: Ти разбираш ли какво значи да работиш изобщо ???
Мисля, че отговорът е "не". Чета между редовете и ми се чини, че на ябълката много й се иска да се добере до държавна работа и тука, тоест да продължи паразитното си съществуване от България.
Кривоустия, не ме влече държавното по същите причини, по които и на Бистра мосюто не му е фен. Това може да са твои планове за бъдещето обаче като гледам как офиса и тапицирания стол са ти веруюто в живота. Колкото за интелекта на тези от оризищата уточних, че не става въпорс за азиатците изобщо, а за необразованите гладни такива, които идват полуграмотни и готови на всичко за някой долар. Достатъчно има от другите с образование, пари и възможности далеч над нашите на БГ емигрантите. Тук в БС е магнит и за такива. Щом твърдят, че имот от половин милион тук е евтин и си ги пазаруват като дини в магазина при това и без да работят... Айде стига се хваща са отделни изрази... Пумпалов не си уточнявал, че си бил на минимал като хигиенистче. За прословутите ти 80 часа всички знаем, па и на други се е налагало по толкова да правят не си мисли, че си уникален. Но да пробутваш това като качество на живот и тест за успеваемост ще прощаваш... Хората искат и да се видят със семейството си, и да поспят и да починат малко и някаква лична работа да си свършат. При този режим на работа и почивка, който предлагаш на новодошлите жив ли си изобщо и това изобщо колко дълго се издържа без трайни последици за организма? Виждала съм и виждам хора с такъв график на какво приличат и какъв личен, социален и нам си къв живот имат. И на кой му пука за нозологични единици всъщност? Какво като вече се наричат заболявания на пародонта и нозологичните единици били пародонтит и гингивит представи си :fubar: ами не морално остарелия термин пародонтоза... Не били тикви ами кратуни един вид да се намираме на приказка... Забавяне на процесите да - лечение не! Точно това казвам и аз. Временната ремисия си е временна. Хубаво е че има методи за лечение на това ЗАБОЛЯВАНЕ, но лошото е че са с временен ефект. И никой не съди пародонтолозите за кьопава работа, нали? За лесния избор ставаше въпрос... Но е скучно да се спори с начетени ерудити като тебе. Поне на мене ми стана скучно вече... Нека и другите говорят все пак темата беше за мечти сбъднати или несбъднати, реалности или кой какво там си преживява. А не за житейските драми на зъбаря и киселата ябълка ;)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от apple »

За студентските кредити никой ли няма актуална информация от личен опит? |( И не от Квебек ако може, че не ми върши работа. Но пък за новите мераклии върши така че който иска да сподели ама да уточнява провинцията и годината за която говори ако може... Та да може човек ясно да види разликите и да се ориентира. При това за двата вида кредити тези предлагани от провинцията и тези от банките. Лихвеният процент на банките тук е по-нисък и плащането започва с по-голяма отсрочка, но пък искат гарант/поръчител/ ако не си първа младост, което прави мисията почти невъзможна. И лимит годишен, който изобщо не покрива някий по-скъпи специалности. Провинциалната програма на БС пък така е орязана, че ти дават ако изобщо ти дадат недостатъчно дори да си покриеш цялото обучение за годината с висока лихва са и започва плащане на 6-я месец от приключването ако изобщо го приключиш де. Ако не пак си плащаш по същия начин. Ако училището не е акредитирано не отпускат кредити. Статуса на училището обаче не винаги е лесно да го узнаеш, защото списъкът с кредитираните частни училища не се актуализира редовно и може човек да се самоподведе ако го ползва като единствен източник. Така или иначе кредитиращата институция си прави собствено проучване и ако открие, че училището не е акредитирано ви отказва кредита. Това са местните реалности. Може на някой да му е полезно да ги знае... И лихватат беше 8 процента при провинциалните, а 5 при банковите по едно време. Но това не е съвсем актуална информация, не е от тази година. А и всяка банка си има своя политика все пак и лихвен процент!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Canadian Dream

Мнение от Bistra »

seeker написа:
myhata II написа:А бе вие ,защо си мислите че всички хора трябва да са ... на вашето ниво за да се чувстват ... хепи ?
Тук съм съгласен с японеца.
Ама аз не съм хепи ...Аз съм ън(за)хапи...Искаааам в Японияяяя! ;( :rofl:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Re: Canadian Dream

Мнение от emilcho »

apple написа:За студентските кредити никой ли няма актуална информация от личен опит?
Макар, че Кебек не те интересува, аз да разкажа, току-виж на някого му било полезно.
Магистратура по инженерна химия (46 кредита + още 9 кредита за курсове по френски, извън програмата) - малко под 10к. Заем по програмата на AFE, от RBC. Започнах да го изплащам 6 месеца след като завърших. Лихвата по заема е 3.5 %, което прави по около 100 долара на месец за период от 10 години. В заема влизаше и застраховка с нелошо покритие за двете години в университета.
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от umeiko »

myhata II написа:А бе вие ,защо си мислите че всички хора трябва да са под или на вашето ниво за да се чувстват по хепи ?
А ми че са простаци-простаци са,че се намираш в детската градина ,намираш се ,какво толкова не ви стана ясно ?

Нещо което разбрах след 2рата си година в Канада ,ще дам съвет на Ябълка:
Тук Ябълке НЕ ценят по умния и с по голям интелект,а напротив -По простия и неграмотен,поради простата причина че ги е страх да не им вземеш нааканата позицийка :lol: :D
Та колкото се правиш на тапет толкова по добре :y:
Честно казано, то и аз затова си и мисля че ме избраха от една фирмичка, щото ма виждаха колко съм неорентиран в канадската реалност :)
Ама аз пък взех че им направих демо как работи истинският програмист....останалото е история, както викат ората.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Canadian Dream

Мнение от c200 »

Та колкото се правиш на тапет толкова по добре
Внимавайте на какво се правите, че да не ви стане най-добре, в Квебек "тапет" значи гей по народному :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Заключено