Защо избрахме емиграцията в Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

Marginal39 написа:Мене не ми харесва ма станах 100 годишен въркулак и вече не е лесно да ходя да строя комунизма наново на чужд терен.
А Канада я избрах по 2 причини:
1. Много е далече от БГ.
2. Не е САЩ.


И там ,какво лошо :shock:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Sunny boy написа:
Marginal39 написа:Мене не ми харесва ма станах 100 годишен въркулак и вече не е лесно да ходя да строя комунизма наново на чужд терен.
А Канада я избрах по 2 причини:
1. Много е далече от БГ.
2. Не е САЩ.


И там ,какво лошо :shock:
За мене е, не искам да давам път в живота на никой (както и не искам никой да ми дава на мене) ...
Или ако не съм разбрал добре въпроса ти, ако искаш да ти кажа кво е лошо там за мене, щи кажа с удоволствие.
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

Живях там 20 години.Ще ги помня янките само с добро.Разбирам,че имаш "особенно" мнение за тях :wink:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Sunny boy написа:Живях там 20 години.Ще ги помня янките само с добро.Разбирам,че имаш "особенно" мнение за тях :wink:
Помниш ги с добро щото не ти се е случило лошо, не знам дали има по-лошо място от там ако ти се случи лошо ...
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

Marginal39 написа:
Sunny boy написа:Живях там 20 години.Ще ги помня янките само с добро.Разбирам,че имаш "особенно" мнение за тях :wink:
Помниш ги с добро щото не ти се е случило лошо, не знам дали има по-лошо място от там ако ти се случи лошо ...
Ако говориш за здравословни причини,знаеш,че се случват навсякъде.Ако искаш да си"кавърт"купуваш иншурънс здраво.Това е реалността.Много хора имат пари да купят ,но не го правят,защото мислят,че лошото "ходи при хората",не при тях.За собствен бизнес,няма по добро място от америката.За много други неща също.Аз всъщност признавам,че ти трябва и голяма доза късмет и аз лично бях късметлия :wink: Но,ако не търсиш късмета и той няма да те намери.Болшинството от обикновените хора,са джъст райт :wink: :beer:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Marginal39 написа:
Sunny boy написа:Живях там 20 години.Ще ги помня янките само с добро.Разбирам,че имаш "особенно" мнение за тях :wink:
Помниш ги с добро щото не ти се е случило лошо, не знам дали има по-лошо място от там ако ти се случи лошо ...
От щатите лошо, от канадската полиция лошо, от "ку.венския остров" лошо, от жената лошо... Пич, как изобщо оцеляваш в този живот?
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Sunny boy написа: Ако говориш за здравословни причини,знаеш,че се случват навсякъде.Ако искаш да си"кавърт"купуваш иншурънс здраво.Това е реалността.Много хора имат пари да купят ,но не го правят,защото мислят,че лошото "ходи при хората",не при тях.За собствен бизнес,няма по добро място от америката.За много други неща също.Аз всъщност признавам,че ти трябва и голяма доза късмет и аз лично бях късметлия :wink: Но,ако не търсиш късмета и той няма да те намери.Болшинството от обикновените хора,са джъст райт :wink: :beer:
Начи Sunny, ето и мойто мнение: иншурънс можеш можеш да купиш ма не здраво. След известно време ако много са ти плащали не можеш да купиш въобще и ше пукнеш като куче (примера с Christopher Reeve). Тва е само едно от нещата които не ме кефят. А иначе да има квито хора иска, тва си е техен проблем и избор след като не ги държат на сила там (както ни държаха мръсните "комунисти" в БГ). Собствен бизнес ВЪОБЩЕ не ме интересува, не съм имал, нямам и нямам никво намерение да имам. Късмета няма сега да го обсъждам а иначе хората са "джъст райт" насякаде само да не им паднеш под мушката. Се пак в щатите мисля че са по-малко "джъст райт" след като те (масата) са тия които подържат тая система а имено системата която позволявя например да те издигнат на върха (случая със Christopher Reeve) а след като паднеш от коня да те оставят да пукнеш като куче (след като вече не вършиш работа, като стара спукана тенджера). Същите тия хора са които са направили (или поне гласували - подържали) хубавите има закони които си имат, напр. в еди-кои си щати нямаш право да праскаш жена си анално (няма никво значение дали тя те е накарала или сте гледали филм в който тва става и сте решили да пробвате) просто е забранено със закон и то не кадето и да го правиш а в къщи при затворени врати и прозорци. Не че аз го правя или имам намерение да го правя ма считам че тва е част от личния живот на хората ма май там не е. Друг хубав закон е съществуващия в еди кои си щати че нямаш право да си пиян на публично място (такъв не е съществувал дори и при мръсните "комунисти" и при мръсните фашисти даже). Кой-знай още кви хубави закони си имат. А да, сетих се, след терористичните атентати, ако мръсните куки ти се довлекат в къщи и ти наредят да наблюдаваш и подслушваш съседа си (с подлушвателни уредби които те щи инсталират) си длъжен, иначе отиваш в пандиза.
Та някак ми се струва че там имате прекалено много забрани срещу прекалено много задължения. Аз лично предпочитам да имам по-малко от тия двете, дори и да карам по-малка и скапана кола и да имам половин жилище вместо 2-3.
Има и фруги неща ма сега не ми идват на акъла, ако те кефи да продължаваме да обсъждаме щи ги кажа.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Sunny забравих да ти обадя една друга далавера.
Преди месец като се прибирахме от Бърлингтън - Вермонт - САЩ в Монреал - Табарнашко с колата на 1 приятел, по пътя в едно малко селище в Щатите решихме да изхвърлиме 2-3 хартийки и тъй като след около 20 годишен живот на запад вече сме придобили културен вид решихме че е невъзможно да ги фърлиме просто извън джама и видяхме от дясно пред една къща да кеси една дебела и млада жена и на около 5 метра от нея детска количка с не знам си кво вътре и боклуджийска кофа също.
Та споделих с моя човек намерението си да фърля хартийките в боклука и той като възпитан американски гражданин ми напомни непременно да и поискам разрешение за тва (нещо което имах намерение да направя така или иначе).
Та спрехме каруцата, аз излезнах и учтиво я попитах дали ше ми разреши да фърля хартийките в боклука и тя също така учтиво ми отказа. Аз помислих че се шегува и я попитах пак и тя пак ми отказа. Прибрах се обратно в колата и я благослових по стар български обичай. Около 150М. по-далече имаше някакви чичковци които ни изгледаха дълго и изпитателно (може би питайки се дали наистина не сме направили нищо лошо на дебелата и скапана кожа). Та не знам кой и как я е възпитавал тая ма искрено се надявам да не срещам такива като нея никога и никаде повече щото освен да си фърля хартийките един ден може да ми се наложи да пия вода или да припадна или не знам си кво и твойте хора американците не знам как ше ми помогнат след като дори не ми дадоха да фърля 1-2 хартийки та да не има натежи боклуджийската кофа ...
Иначе са много "райт" както ти казваш ...
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

Примерите ти имат просто обяснение.American PSYCHY. :wink: Ако си живял там толкова дълго, колкото и аз, и си искал да го разбереш,животът при янките е много easy :wink: Същите проблеми имат много имигранти и тука.Не искат и не могат да се самоопределят/разбирай претопят/ :wink: А за закона който спомена,той е точно това ЗАКОН.Не се променя лесно,а когато е създаван е имало /повод,причина/да е изписан точно така. :wink:
Заключено