Защо България не е добро място за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от miteto »

SFBG82 написа:
miteto написа:

Селата били пълни със млади многодетни семейства :rofl: Това от евростат ли го научи или от наръчника на Герберския Тролски Съюз? Като гледам демографските статистики България е с отрицателен прираст, на едно от последните места в света! https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... rowth_rate" - то няма естествен прираст дори в големите градове, тоя трол ще ми пише глупости за многодетни семейства по селата :fubar:
Няма висок естествен прираст във всички цивилизован страни, освен там където мигрантите допринасят за него.
Страните от Западна Европа растат демографски само заради механичен прираст. Най-развитата европейска икономика - Германия има по-нисък естествен прираст и раждаемост на глава спрямо България. Хем е пълна с тарамбухи.
Няма никакво значение какъв е прираста без да се отчита фактора миграция, в цивилизованите страни. Фактът е, че със или без мигранти, България е на едно от най-последните места в света, така че да се говори за "много" млади многодетни семейства и то по селата е абсолютно тролене.
SFBG82 написа:Обективен съм и винаги се оповавам на факти, документи, математика, логика и статистика. Не съм по празните приказки и окачествявания.
Я покажи фактите, документите и статистиките за множеството млади многодетни семейства по селата (покрай София или покрай Каспичан, където избереш)?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от miteto »

SFBG82 написа:Млад и образован българин в София прави 2500 евро нет месечно без проблем още на втората година от кариерата им.
Може ли да видим фактите, документите и статистиките, подкрепящи това твърдение? С изключение на известен процент от ИТ специалистите или пък ескортите, нещо не виждам кой прави 5000 лева чисто само с 2 години стаж?
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

SFBG82 написа:До 3 години всички села около София ще са газифицирани.
Ще спрат да горят въглища и дърва и въздухът ще влезе в норма, както е през 2/3 от годината.
Около 250 000 души живеят в софийските села и градчета.
От тях сигурно 1/3 се отопляват на дърва и въглища.
Разбира се.
Петилетката за 3 години. :D
Пари бол да се вържат към мрежата, за котле и инсталация.
Пропуснал се да каеш, че след 3 години Никой няма да кара айсе годишни таралясници и че Витоша ще бъде преместена, за да се отвори котловината, а Бойко ще спре температурните инверсии през зимата :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от ablood »

SFBG82 написа: Нито съм трол, нито смешник.
Обективен съм и винаги се оповавам на факти, документи, математика, логика и статистика. Не съм по празните приказки и окачествявания.
Не мисля, че има съфорумник, който да не се е разхилил на това.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от jet »

SFBG82 написа:
roumensp написа:Ти съвсем си изперкал, Йорко е по-нормален от теб. :D
Горното не го твърдя аз, а Евростат. ;)

Дай да сравним конвертируемостта и стойността на еврото и канадския долар. След 2 години и половина в България хартийките ще са с евро-дизайн, засега само стойността на лева е фиксирана спрямо еврото, но скоро и дизайнесркото оформление ще бъде същото. На банкнотите изписаха вече ЕВРО и ЕЦБ на български език. Това е валутата на близо 400 милиона европейци. 10 пъти повече от броя на канадските колонисти. Математиката винаги печели. 8)
Като си голям математик не се ли сещаш, че хартийките с Евро знаците, ще бъдат делено на 2 на сегашните ви цифри. А иначе и по две да ги умножите пак сте извън всякаква класация.
Като минете на Евро, съвсем ще ви лъснат голите задници- 500Е заплата, 3 Е/час, 100Е пенсия, 1Е бензина (нали искахте заплати като при Тато).
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от jet »

SFBG82 написа:
pumpy написа:След 21 години ще съм пенсионер и заплатата няма да ме интересува. не ми се живее в светлото бъдеще, аз живея днес и сега..... И днес и сега доходите в България са мизерни.
Вашата възраст не е мой проблем.
Млад и образован българин в София прави 2500 евро нет месечно без проблем още на втората година от кариерата им.
Още един наперен безсмъртник, вечно млад. Като те заинтересува ще бъде късно и тогава ще има голямото реване (да не се бърка с реванЕ :lol: )
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от agent Ozo »

jet написа:Още един наперен безсмъртник, вечно млад. Като те заинтересува ще бъде късно и тогава ще има голямото реване (да не се бърка с реванЕ :lol: )
Що бе, Жетко, започнахте нещо да си пречите ли наперените безсмъртници?
Че тук всички до един сте такива. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

SFBG82 написа:До 3 години всички села около София ще са газифицирани.
Ще спрат да горят въглища и дърва и въздухът ще влезе в норма, както е през 2/3 от годината.
Еее, малко ви оставя и няма кой да му напомни че най-новата мода която придобива масови мащаби в България са пелетните горелки,
казано на простоцарски - горелки за пресовани шлюпки от слънчоглед, талаш и други подобни отпадъци.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

optics написа:
SFBG82 написа:До 3 години всички села около София ще са газифицирани.
Ще спрат да горят въглища и дърва и въздухът ще влезе в норма, както е през 2/3 от годината.
Еее, малко ви оставя и няма кой да му напомни че най-новата мода която придобива масови мащаби в България са пелетните горелки,
казано на простоцарски - горелки за пресовани шлюпки от слънчоглед, талаш и други подобни отпадъци.
Ти ми отговори на въпроса, преди малко четох това и се чудех какво точно горят, че били замърсявали: Три квартала на София с най-замърсен въздух в страната
Основни причини за замърсяването са битовото отопление и автомобилният трафик, заяви Валери Серафимов от Агенцията по околна среда
И к'во излезе, до 3 години всички села около София щели да са газифицирани, докато баш-гражданите ще продължават да си горят пресованите шлюпки от слънчоглед ... :lol:
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

jet написа:
SFBG82 написа:
roumensp написа:Ти съвсем си изперкал, Йорко е по-нормален от теб. :D
Горното не го твърдя аз, а Евростат. ;)

Дай да сравним конвертируемостта и стойността на еврото и канадския долар. След 2 години и половина в България хартийките ще са с евро-дизайн, засега само стойността на лева е фиксирана спрямо еврото, но скоро и дизайнесркото оформление ще бъде същото. На банкнотите изписаха вече ЕВРО и ЕЦБ на български език. Това е валутата на близо 400 милиона европейци. 10 пъти повече от броя на канадските колонисти. Математиката винаги печели. 8)
Като си голям математик не се ли сещаш, че хартийките с Евро знаците, ще бъдат делено на 2 на сегашните ви цифри. А иначе и по две да ги умножите пак сте извън всякаква класация.
Като минете на Евро, съвсем ще ви лъснат голите задници- 500Е заплата, 3 Е/час, 100Е пенсия, 1Е бензина (нали искахте заплати като при Тато).
В Латвия преди няколко години въведоха еврото при около 600 евро средна заплата, колкото е приблизително в момента и в България. Щом латвийците се оправиха с около 600 евро средна заплата, защо и ние да не можем? А и заплатите в България продължават да се вдигат, сега са 600 евро, догодина 700 евро.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

Питайте Бойко за числото 1 650 000:

https://bultimes.bg/pitaite-boiko-dali- ... bednostta/"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
jet написа:
SFBG82 написа:
roumensp написа:Ти съвсем си изперкал, Йорко е по-нормален от теб. :D
Горното не го твърдя аз, а Евростат. ;)

Дай да сравним конвертируемостта и стойността на еврото и канадския долар. След 2 години и половина в България хартийките ще са с евро-дизайн, засега само стойността на лева е фиксирана спрямо еврото, но скоро и дизайнесркото оформление ще бъде същото. На банкнотите изписаха вече ЕВРО и ЕЦБ на български език. Това е валутата на близо 400 милиона европейци. 10 пъти повече от броя на канадските колонисти. Математиката винаги печели. 8)
Като си голям математик не се ли сещаш, че хартийките с Евро знаците, ще бъдат делено на 2 на сегашните ви цифри. А иначе и по две да ги умножите пак сте извън всякаква класация.
Като минете на Евро, съвсем ще ви лъснат голите задници- 500Е заплата, 3 Е/час, 100Е пенсия, 1Е бензина (нали искахте заплати като при Тато).
В Латвия преди няколко години въведоха еврото при около 600 евро средна заплата, колкото е приблизително в момента и в България. Щом латвийците се оправиха с около 600 евро средна заплата, защо и ние да не можем? А и заплатите в България продължават да се вдигат, сега са 600 евро, догодина 700 евро.
Ъхъ.
Тази година завод за полупроводници, догодина за цели проводници :D

Латвия проведе лустрация много отдавна, а вие още гласувате за комунисти като Боко Тиквата, Цвъконий и Тетка Тачева и ви управляват агенти на комунистическата ДС
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от MrGeek »



Щеше да е смешно, ако не беше жалко!
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Ъхъ.
Тази година завод за полупроводници, догодина за цели проводници :D

Латвия проведе лустрация много отдавна, а вие още гласувате за комунисти като Боко Тиквата, Цвъконий и Тетка Тачева и ви управляват агенти на комунистическата ДС
Затова ли средната заплата в България расте два пъти по-бързо от тази в Латвия?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Публикувай отговор