Времето в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Времето в Канада

Мнение от tonich »

ivandaman написа:The Weather Network май имат нужда от reality check :D
Или направо да наемат Батето. Той е изтъкнат специалист в метеорологията. И не само.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
7George
Мнения: 9665
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Времето в Канада

Мнение от 7George »

Калгари е само н а 300 км по-наюг от Едм., но климата и по-добър, циала зима духат често шинуци (сух топъл вятър), днеска пак беше към нулата, слънце почти всеки ден, ако няма снежна буря. Лятото е по-прохладно от Едм., влага - никога почти не се усеща, даже проблема на новодошлите е сухия въздух. Най-много пада последните 2 зими до -28, и то през нощта, предните имаше и до -33 пак за 1 -2 нощи. Пролетта е доста неприятен сезон - хладна и безкрайна - чак до май-юни, когато идва заедно с лятото. Март и април са си по-скоро зима, снега е най-много Март по статистика, тая година се изваля декември, може да дойде по- друго.

Казват тая зима идвал сибирски въздух в Канада през полюса, затова са тия студове.

Вие ново-съскачуанците, ще гледате други неща, мисля, не само времето - възможности за работа, цена на живота, визия, обстановка, ландшафт, развлечения, хората какви са и т.н.т; Те и законите в Саск. за различни от другите провинции. И много равно там при вас! 8)
Embrace your climate change!
borismorev
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Окт 11, 2013 1:30 am
Местоположение: Calgary

Re: Времето в Канада

Мнение от borismorev »

Не е чак толкова лошо времето в Калгари, съгласен съм. Живее се, особено ако не си подаваш носа навън много-много :)
То и в БГ пада то -20C зимата, ама само за ден, и то за малко през нощта. А тука цяла седмица да ти е -25C, чувства се като -35C. Е на такива условия май никой не трябва да живее ако питате мене. Но пак казвам, с нужната екипировка и повече стоене вътре се преживява добре.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Времето в Канада

Мнение от myhata II »

Тази вечер е - 22 чувства се -30 , баси вдруги ден е 1ви Март....
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Времето в Канада

Мнение от tanyatais »

Благодаря ти за инфото Джордж. :y:
Ще го имам предвид ,че не е чак толкова студено ,а и планините до Банфф са ми любими засега.
Лека вечер .
При нас е -41 днес ,но някой друг е преценил другояче:
хихихи
Изображение

This Saturday :
Изображение
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Времето в Канада

Мнение от newcomer »

танче,танче,казах ти аз ,че ще плачеш за лондонския си чадър през зимата ама ти си мислеше,че е майтап

а що се отнася за местене от саскачуан в албърта мисля си ,че скок от трън та на глог.

живей се единственно в БК.ама там тея къщички с двор започват от по 1 милион,много пот трябва да се пролей.
обаче като вземеш канадския паспорт след около 10 години/четейки за новите правила/ имаш избор м/у флорида и калифорния на топло.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Времето в Канада

Мнение от Daisy2 »

newcomer написа:танче,танче,казах ти аз ,че ще плачеш за лондонския си чадър през зимата ама ти си мислеше,че е майтап
Що бе, струва ми се, че на Таня й харесва в Риджайна или поне времето не й пречи. Термоустойчиви дрехи, студът не е страшен, защото не е влажно, за разходки е добре, а вътре камина с мирис на дърва плюс парно отопление. Така поне самата тя казва. Ти защо си я заоплаквал?

Но тази година времето съвсем се изчанчи - в София цъфнаха игликите, а дърветата почнаха да пускат листа. А е още края на февруари.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Времето в Канада

Мнение от newcomer »

Daisy2 написа:
newcomer написа:танче,танче,казах ти аз ,че ще плачеш за лондонския си чадър през зимата ама ти си мислеше,че е майтап
Що бе, струва ми се, че на Таня й харесва в Риджайна или поне времето не й пречи. Термоустойчиви дрехи, студът не е страшен, защото не е влажно, за разходки е добре, а вътре камина с мирис на дърва плюс парно отопление. Така поне самата тя казва. Ти защо си я заоплаквал?

ти на -40 представяш ли си кво ти се случва.кви разходки,кви 5 лева.
а и не очаквай да си признае.ще стиска зъби като комунист на разпит и лоша дума няма да каже.м
ма и да каже,аз обещавам да не и се смея.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Времето в Канада

Мнение от Daisy2 »

newcomer написа:
ти на -40 представяш ли си кво ти се случва.кви разходки,кви 5 лева.
а и не очаквай да си признае.ще стиска зъби като комунист на разпит и лоша дума няма да каже.м
ма и да каже,аз обещавам да не и се смея.
Цъ - не си представям какво ми се случва и не искам да си представя :) Ама свят широк, хора всякакви. Защо сега така с лошото?!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Времето в Канада

Мнение от Bistra »

Daisy2 написа:
newcomer написа:
ти на -40 представяш ли си кво ти се случва.кви разходки,кви 5 лева.
а и не очаквай да си признае.ще стиска зъби като комунист на разпит и лоша дума няма да каже.м
ма и да каже,аз обещавам да не и се смея.
Цъ - не си представям какво ми се случва и не искам да си представя :) Ама свят широк, хора всякакви. Защо сега така с лошото?!
За да не се прекарал само той сред цъфналите налъми, пардон иглики. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Времето в Канада

Мнение от Kpetrov »

tanyatais написа: При нас е -41 днес ,но някой друг е преценил другояче:
хихихи
Изображение
Ха ха ха -41 днес, а в четвъртък (-314 C)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Времето в Канада

Мнение от newcomer »

Bistra написа:
Daisy2 написа:
newcomer написа:
ти на -40 представяш ли си кво ти се случва.кви разходки,кви 5 лева.
а и не очаквай да си признае.ще стиска зъби като комунист на разпит и лоша дума няма да каже.м
ма и да каже,аз обещавам да не и се смея.
Цъ - не си представям какво ми се случва и не искам да си представя :) Ама свят широк, хора всякакви. Защо сега така с лошото?!
За да не се прекарал само той сред цъфналите налъми, пардон иглики. :D

си говорим с теб на флорида/ако я докараме до пенция/ за налъмите и игликите.до тогава мисля да си стоя прекаран. :)
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Времето в Канада

Мнение от Bistra »

newcomer написа: си говорим с теб на флорида/ако я докараме до пенция/ за налъмите и игликите.до тогава мисля да си стоя прекаран. :)
Значи викаш след 20-тина години. Ехех колко свят ще изръшкам дотогава :party: , а ще си говорим, ако не ме хване деменцията и те помня още. Ние тук живеем активно, не миришем иглики и налъми, следейки термометрите...Да не съм някакъв заточеник -муха, я! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Времето в Канада

Мнение от myhata II »

Bistra написа:
newcomer написа: си говорим с теб на флорида/ако я докараме до пенция/ за налъмите и игликите.до тогава мисля да си стоя прекаран. :)
Значи викаш след 20-тина години. Ехех колко свят ще изръшкам дотогава :party: , а ще си говорим, ако не ме хване деменцията и те помня още. Ние тук живеем активно, не миришем иглики и налъми, следейки термометрите...Да не съм някакъв заточеник -муха, я! :D
ура.. ! :D :clap:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Времето в Канада

Мнение от Bistra »

myhata II написа:ура.. ! :D :clap:
Така, така...Мирно до стената, та да ти дойде акъля! :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Заключено