КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ablood »

Нали?
Поредният, на който морето му е до колене и си мисли, че всичко е изобретено от българи.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от 7George »

Аз лично не съм попадал на таива игри и явления, може би не съм бил в много фирми. Мога да кажа само, че яко си приказват зад гърба, иначе милите, усмихнати, учтиви, мазнички и приветливи колеги. И то с такива цветисти епитети, ругатни и клетви, че ми завяхват ушите да ги слушам.... Зависи само, колко дълбоко е влязал ножа в кокъла. :!:
Embrace your climate change!
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от JoroF »

ДА КАЗВАМ ЛИ АЗ КАКВО МИ ХАРЕСВА В КАНАДА ИЛИ ПАК ЧЕ МЕ ТРИЕТЕ .Като не ви требват позитивни мнения
THE LAST LINE OF DEFENSE
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от miteto »

Едва ли някой те е трил заради това какво мислиш за Канада...
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от apple »

ДА КАЗВАМ ЛИ АЗ КАКВО МИ ХАРЕСВА В КАНАДА ИЛИ ПАК ЧЕ МЕ ТРИЕТЕ .Като не ви требват позитивни мнения
Айде Жоре кажи си :y: ! Нема да се пуашиш ........ Само да те трийнат и .......:muscle: :bully:
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от apple »

И това не ми харесва, ама никак не ми харесва. Явно доста си наприличват двете действителности БГ/КАН.... :(
Убит е шефът на мафията в Монреал
11 ноември 2010, 18:55

Монреал, Канада
В Монреал е убит шефът на най-големия местен клан на мафията 86-годишният Николо Риццуто, съобщи Agence France-Presse. Той бил застрелян в дома си.
Мафиозото е роден в Сицилия през 1924 година. През 1954 година емигрирал в Канада. Влязъл в клана Котрони, контролиращ голяма част от наркобизнеса в Монреал. Също така бил свързан с местни сицилиански кланове и с групировки, работещи в САЩ, Венецуела и Италия.

През 1978 година Риццуто участвал в убийството на шефа на конкурентния клан Паоло Виоли, считан за главен монреалски мафиот. След неговата смърт Риццуто естествено оглавил мафията. Под негово ръководство е доставян хероин в Канада и САЩ.

Мафиотският син Вито, известен като монреалският „тефлонов дон”, през 2004 година е арестуван, екстрадиран в САЩ и осъден за убийство. На свой ред неговият син Ник Риццуто през декември 2009 година е убит в Монреал по време на улична престрелка. Това убийство, както и убийството на самия Николо, се свързват с противопоставянето на сицилианските и калабрийските кланове.
Наркотици, мафия, убийства......какво стана с добрия стар Монреал, така гостоприемен и социален, населен с "подбрани хора" от цял свят - специална селекция осигуряваща мирно, справедливо и хармонично съществуване.....
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от miteto »

apple написа:И това не ми харесва, ама никак не ми харесва. Явно доста си наприличват двете действителности БГ/КАН.... :(

Наркотици, мафия, убийства......какво стана с добрия стар Монреал, така гостоприемен и социален, населен с "подбрани хора" от цял свят - специална селекция осигуряваща мирно, справедливо и хармонично съществуване.....
В това отношение се приличат. Има и наркотици и мафия и убийства. Стават и катастрофи по пътищата. Кво друго - мухите хапят, зимата вали сняг, и тука ако нямаш пари в магазина не ти дават сирене (т.е. сиренето е с пари) и така нататъка... Харесва ми описанието на Монреал - предполагам си живял/а там дълги години, та затова е толкова сполучливо?
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от MrGeek »

apple написа:И това не ми харесва, ама никак не ми харесва. Явно доста си наприличват двете действителности БГ/КАН.... :(
Наркотици, мафия, убийства......какво стана с добрия стар Монреал, така гостоприемен и социален, населен с "подбрани хора" от цял свят - специална селекция осигуряваща мирно, справедливо и хармонично съществуване.....
Доста заблудено и наивно е да си мислиш, че в Канада няма престъпност. Но още по-заблудено е да си мислиш, че двете действителности си приличат. Обаче те хората не случайно са съчинили приказката за заблудените камилчета. Не успях да разбра само каква е връзката между дъртия бивш мафиотски бос, имиграционната програма за skilled workers и "справедливото и хармонично съществуване"? :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ivandaman »

Ябълката упорито продължава да сравнява: "Apples and Oranges" :)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от apple »

Ябълката упорито продължава да сравнява: "Apples and Oranges"
Аха продължавам - все пак и двете са кръгли :P !
Доста заблудено и наивно е да си мислиш, че в Канада няма престъпност. Но още по-заблудено е да си мислиш, че двете действителности си приличат. Обаче те хората не случайно са съчинили приказката за заблудените камилчета. Не успях да разбра само каква е връзката между дъртия бивш мафиотски бос, имиграционната програма за skilled workers и "справедливото и хармонично съществуване"? :D
Къде видя да пиша, че вярвам или съм вярвала някога, че в Канада няма престъпност? Няма държава без такава въпроса е в количеството и най-честите форми, които са различни за различните държави.
В това отношение се приличат. Има и наркотици и мафия и убийства. Стават и катастрофи по пътищата. Кво друго - мухите хапят, зимата вали сняг, и тука ако нямаш пари в магазина не ти дават сирене (т.е. сиренето е с пари) и така нататъка... Харесва ми описанието на Монреал - предполагам си живял/а там дълги години, та затова е толкова сполучливо?
Аха и мечките мечкат, пчелите пчелят, водата е мокра, а жените си имат тайни....
Ами хайде колега-емигрант дай едно по-сполучливо определение за Мон, може пък да съм изпусналА нещо съществено като - СОЦИАЛА, който компенсира всички други недостатъци предполагам. А после ми разправяй, че нямало безплатно сирене :lol: !
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от 7George »

Хората са усетили накъде вървят нещата още преди 200 години.
Цитата долу много ми хареса. Монреал е от големите градове.
When we get piled
upon one another in large cities, as in Europe,
we shall become as corrupt as Europe .
Thomas Jefferson
8)
Embrace your climate change!
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Павел »

Ябълката продължава да килва тайм и да задава отговори.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от apple »

Ябълката продължава да килва тайм и да задава отговори.
Е някои от нас просто си килват тайма, а други са компетентни ментори по всички въпроси. Какво да се прави въпрос на интелигентност предполагам или пък на самочувствие?!? А дали бих могла да получа Вашето мнение г-н Учителю за добрите страни на живота според Вашия жизнен опит в Канада, но моля актуална информация за 2010 г., защото по моето скромно мнение нещата за около 5 г. са драстично променени и го казвам съгласувано с мненията на множество постоянно пребиваващи там наши сънародници. Ако въпроса е отново несериозен според Вас, извинете ме за природното невежество така съм си се родила - съдба :lol: !
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Павел »

Моето скромно мнение е, че в момента се нуждаеш много повече от добрите страни на някой бойфренд, отколкото от тези на Канада.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от miteto »

apple написа:А дали бих могла да получа Вашето мнение г-н Учителю за добрите страни на живота според Вашия жизнен опит в Канада, но моля актуална информация за 2010 г., защото по моето скромно мнение нещата за около 5 г. са драстично променени и го казвам съгласувано с мненията на множество постоянно пребиваващи там наши сънародници.
Питаш или си имаш твърдно мнение по въпроса и просто искаш да се самонавиеш, че то е правилното? Щото така ми се струва... За последните 5 години няма някаква голяма промяна, освен че живота е поскъпнал както навсякъде по света (най-вече недв. имоти). Ама кво знам аз, едва ли съм в групата на компетентните "постоянно пребиваващи сънародници", че да изказвам мнение различно на "твоето скромно" такова ;)
Публикувай отговор