КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от prace »

Канадците с които съм общувала са двулични и подмолни..
Не може да се разчита на тях. Хлъзгави са.
Това е лично мое мнение.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от IFF »

prace написа:Канадците с които съм общувала са двулични и подмолни..
Не може да се разчита на тях. Хлъзгави са.
Това е лично мое мнение.
Особено когато става въпрос да си вардят работата.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Павел »

Ябълке, кахърите ти са като на 80 годишна бабичка, дето я е страх че ще забременее. Айде ела в Канада, намери си работа и тогава се притеснявай от забиване на работното място. Май имаш време бол.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от apple »

Много грубо бе Павле! Явно на тебе мобинга ти се отдава да го прилагаш. Дано не си шеф на някого пич :P И къде видя кахъри и притеснения? Беше просто питане и не го намирам за маловажно в сравнение с други теми. Нещо много емоционален ми се виждаш по темата, защо ли??? :?: :^) Да не криеш някоя стара травма по темата :lol: !
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ivandaman »

Ябълке, "офис политикс" има навсякъде.
В Канада също. Подлизурковци и точни хора също има. Според мен няма от какво да се притесняваш, защото както вече споменаха хората законите за дискриминация и харасмент може да се интерпретират по всякакъв начин.

Наскоро четох че един бил толкова дебел че го уволнили защото не можел да си върши работата като (flagger) и той осъдил работодателя си за дискриминация..
Така че.. Щом има дискриминация срещу дебелите що да няма дискриминация и спрямо неспособните.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Rall »

Ами всичко зависи от това къде бачкаш, и в канада и в бг е едно и също. На строителната площадка и в някои префинено-гейски офис, приказката и закачките няма как да са еднакви. Канадците са хора като всички останали и не се намират на друга планета. Приказките на последните 3 работни места на които съм бил са се едни и същи ... ех на тая да има начин да и го ... или вчера едикояси как ме продуха в почивката... и те така сичко си е нормално. Не се крия в женската тоалетна та да знам другия пол за кво си говори докато подплисква катерицата ама мойта ми вика че е същото ;) Иначе за подливане на вода за натегачество и др. просто работата ми винаги е била в такава сфера че такива простотии нема как да виреят, в лъскавите офиси при тия дет се разкарват с клуп на врато и миришат на непроветрен бардак е по друга играта.
Dead Eyes See No Future
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Linko »

Именно. Да сте чули да се оплаква някой друг, а не онзи на който мечтата му е да се уреди именно в такъв лъскав офис.
И за който "бачкатор" е мръсна дума.
И дори не му пропива, че бачкатор може да е и програмиста и учителят и лекарят и т.н.
Или пък и те и хората на ръчния труд, всички те да са просто заплатаджии и тунеядци.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от apple »

Иначе за подливане на вода за натегачество и др. просто работата ми винаги е била в такава сфера че такива простотии нема как да виреят, в лъскавите офиси при тия дет се разкарват с клуп на врато и миришат на непроветрен бардак е по друга играта.
:y: Съгласна съм напълно, че администрацията е благодатна почва за мобинга и интригантството. Ама пък колко народ се натиска да седне на бюрото и да си надене клупа, да образува хемороиди, холестерол, наднормено тегло и високо кръвно+хронична депресия и т.н. Явно това си е интернационален феномен, не само БГ /нали помните "Учи мама, та да не работиш!"/ Служенето :geek: не е като бачкането.... : :whew:
Иначе да ви припомня емигранти, че в БГ без деебели, ама мнооого дееебели връзки не можеш да започнеш работа в държавна или общинска иституция та ако щеш да имаш и 10 дипломи и да си квалифициран на макс в областта за която кандидатстваш. Говоря го компетентно, защото съм в бранша все още. Така, че за връзките ако смятате, че в БГ ги няма вече заповядайте обратно - на борсата за безработни с канадския ви експириънс и българската си наивност... Айде със здраве или я по добре :beers:!
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от cocose »

IFF написа:
prace написа:Канадците с които съм общувала са двулични и подмолни..
Не може да се разчита на тях. Хлъзгави са.
Това е лично мое мнение.
Особено когато става въпрос да си вардят работата.
:y: :y: :y: :y: :y: :y:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от anxeli »

Ябълке и тук е така за държавната администрация. Но като се има предвид че в Торонто хората вече са от кол и въже и 50% са не са родени канадци :) има шансове за пробивни и способни жени. За бели здрави мъже, естествено никакъв шанс :P ...
За харасмънта, където аз работя няма никакви свалки защото сме почти само жени. Има 2-3 мъже но всички са прекалено заети и наплашени да не ги осъди някой че не вдигат очи от земята. Делата са толкова скъпи, а и професионалната организация прибира лиценза на провинените, никой със здрав разум не се занимава с такива неща :fubar: ...
Така че не се притеснявай, опасност на този фронт няма. Чак може да ти липсва, даже от строежите не подсвиркват :lol: .......
Циганите - на Сатурн !
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от apple »

Абе, хора какво ви става? За пореден път уточнявам нямам предвид сексуален тормоз на работното място, А:
Цитат:
Мобинг означава подлагане на даден служител на тормоз от страна на негови колеги, подчинени или началници, включващ в себе си постоянни негативни изказвания, постоянна критика по адрес на работника, неговата социална изолация вътре в организацията, изключването му от служебните действия, разпространяване на лъжлива информация за него и т. н.
Този феномен ме интересува, а не недоклатените канадци и канадки, които си позволяват да са напористи. И да ги има и да ги няма все тая след БГ школата в този аспект сме тренирани :lol: !
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от becks »

apple написа:Абе, хора какво ви става? За пореден път уточнявам нямам предвид сексуален тормоз на работното място, А:
Цитат:
Мобинг означава подлагане на даден служител на тормоз от страна на негови колеги, подчинени или началници, включващ в себе си постоянни негативни изказвания, постоянна критика по адрес на работника, неговата социална изолация вътре в организацията, изключването му от служебните действия, разпространяване на лъжлива информация за него и т. н.
Този феномен ме интересува, а не недоклатените канадци и канадки, които си позволяват да са напористи. И да ги има и да ги няма все тая след БГ школата в този аспект сме тренирани :lol: !
Има такива неща много. Колкото повече отговорности и интереси има в дадена работа, токлова повече интриги.
В моя офис например се въртят много пари. Когато става дума за кой да вземе голямата сделка или комисионата, стават такива интриги, че просто ти е бедна фантазията. Тва, което си гледала в БГ е нищо.
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от speedy »

Като ще ставате канадци, ползвайте канадски термини. Мобинг-шмобинг...

Тук му викат poisoned work environment, демек отровна атмосфера.

http://www.tbs-sct.gc.ca/gui/mibh-sjh01-eng.asp"

Канада е развита държава и, както си му е реда, и "харасмънта", и отровната атмосфера, са добре развити, както и борбата срещу тях. Иначе много HR хора ще останат без работа.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Pepon »

apple написа: Този феномен ме интересува, а не недоклатените канадци и канадки, които си позволяват да са напористи. И да ги има и да ги няма все тая след БГ школата в този аспект сме тренирани :lol: !
Типично изказване на неподготвен и заблуден кандидат имигрант. След няколко години работа в Канада номерата в БГ фирмите ми се виждат плоски като филия с масло :)
Единственото нещо, по което БГ и канадските шефове и служители си приличат като две капки вода, е че спазват стриктно желязното правило - "Relatives are always first and sex partners come second". Във всичко останало онези ни водят с обиколки.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от prace »

Pepon написа:
Типично изказване на неподготвен и заблуден кандидат имигрант. След няколко години работа в Канада номерата в БГ фирмите ми се виждат плоски като филия с масло :)
Единственото нещо, по което БГ и канадските шефове и служители си приличат като две капки вода, е че спазват стриктно желязното правило - "Relatives are always first and sex partners come second". Във всичко останало онези ни водят с обиколки.
:y:
Последно промяна от prace на Чет Ное 11, 2010 11:25 pm, променено общо 1 път.
Публикувай отговор