SOCIA PRI APRTAMENT V BULGARIA

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Ombudsman написа:
IvHaydu написа:То в Квебек има такава програма - казва се заем и стипендия; докато учиш, ти дават стипендия (пари, които не връщаш) и заем (него го връщаш, но на много малки порции и е нисколихвен); това е супер, защото можеш да си изкараш местна диплома и с нея да търсиш по-добра работа.
IvHaydu, къде ги дават тези нисколихвени заеми за учене и какво е цифровото им изражение ? Щото напоследък започвам да се изривам полека-лека като си представя какво трябва да връщам :shock: Мани я тази супер програма, не ми я хвали, че познавам много хора увиснали на това дередже.

А за социалът и апартаментът съм писала във форума над 10 пъти. Който се интересува да си потърси.
Дават ги по учебните заведения. Не я хваля системата, просто ще я ползвам, тъй като нямам собствена. Може и без да връщаш - плащаш си и си свиркаш.
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Iv, и все пак въпросната ти фраза беше симптоматична. Явно и други милят като теб, ти само си по-искрен:?



[color=green]
Това с бика и т.н. е за хората, които като чуят "социална помощ", поцват веднага да плюят срещу нея, като че ли някой им бърка в джоба. А ги е яд, че бачкат като луди, докато други взимат пари, бачкат на черно и са по-богати от тях. Завиждат им, ама не им стиска да го направят и те, затова само плюят...
[/quote]
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

survivor написа:Iv, и все пак въпросната ти фраза беше симптоматична. Явно и други милят като теб, ти само си по-искрен:?




Това с бика и т.н. е за хората, които като чуят "социална помощ", поцват веднага да плюят срещу нея, като че ли някой им бърка в джоба. А ги е яд, че бачкат като луди, докато други взимат пари, бачкат на черно и са по-богати от тях. Завиждат им, ама не им стиска да го направят и те, затова само плюят...
[/quote]

Знаеш ли колко пъти съм чувал неща от сорта на : "Айде бе, ще ги е*а у социаладжиите, аз се скъсвам от бачкане, не мога да уча език, щото съм скапан, а те кротко си учат език, взимат си диплома и после взимат голямата пачка..."?
И кой е прав сега - тоя, дето бачка като вол, или тоя, дето взима това, което му дават, за да учи?
Симптоматично е не това, че пиша истината за една немалка част от плюещите по социала, а това, че явно доста вият срещу луната като вълци от гняв, че май са се прекарали? Иначе защо ще плюят??????
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

IvHaydu написа:
survivor написа:Iv, долната ти фраза (оставила сам я отдолу) направо ме шокира. Значи човек, който се блъска да работи на бяло, плаща данъци и вижда как съседът му живее на social, подработва на рекламите по 2-3 дни в седмицата, не само че не плаща данъци, ами има и куп други екстри освен социала, така че реално жизненият му стандарт е по-висок от неговия, няма право да го е яд?
Как де не му бъркат в джоба, Iv! Ами нали той като плаща данъци може да се надява да получава повече услуги, те за това са данъците. Завиждал, но не му стискало да излезе на social? Че някаква смелост ли се иска да отидеш и да протегнеш рака? Аз ако взимам social най-малкото бих изпитвала неудобство от съседа ми, който бачка и плаща данъци, а в крайна сметка живее по-зле от мен. И благодарност бих изпитвала даже. Защото благодарение на такива като него аз бих си получавала всеки месец чека.

Като казвам това, не искам да кажа че съм съвсем против социала за имигрантите. Ако един човек който не знае езици тръгне във фабрика и учи език на вечерни курсове, има голяма вероятност да си остане във фабриката за цял живот. Та това ако човек го използва разумно и си гони целта, може да се окаже един нелош вариант. Ама да се говори за "балъците" които бачкат като луди, че завиждали, но не им стискало, тук мисля че вече се минава някаква граница.
Минава се всякаква граница, като се поставят 95% хора в нужда под знаменателя на 5% тарикати!
И интересно как поне един, взимащ социална помощ, не написа думичка тука! Защото хората слушат само хули срещу тази помощ, която между другото се отпуска от правителството на Квебек, а не от доброжелателни имигранти!
Има хора, на които тази помощ е нужна, и си мисля, че доста по-разбиращи нещата тук хора са решили да я отпуснат тая помощ.
Те местните си траят и плащат, обаче Бая ти Ганя, като трябва да палти нещо от джоба си, изведнъж колко работлив става!
Кохто не е доволен, да се оплача на правителството на Квебек - да му върнат частта от данъците, с която се осигурява социалната помощ!
Късмет!
абе човек,шъ мъ извиниш ъгейн,че ти меся на далаверата,ама искам пък да си кажа мнението-първо-ако ги няма доброжелателнте имигранти,правителството на Квебек няма откъде да вземе пари за помощи,не ти ли е ясно?Второ,верно е,че някои имат нужда от такива помощи и те си знаят,затова не се обаждат,защото индивида,който пусна темата и потъна неизвестно къде си каза,че още три пристигането той си застава на помощи,и това е.Наистина нуждаещите се си вземат помощи докато им трябва,и после си намират работа.Не можеш да не се съгласиш с мен,че има бг-ри,които циал живот си вземат помощи и бачкат на черно.Голяма далавера,а????Ама това си е техен живот,сега пак да не си помислиш,че им завиждам,че са по-богати от мен,и че правят повече мангизи от мен :lol: :lol: :lol: Това между другото беше голяма смешка,дето написа по-горе,че ние,братята работещи завиждаме на тези със сощъла.
И трето-изказването ти,че на който не му харесва,да се оплаче на правителството на Квебек,си е дебилство.Пак ще кажа-БГ-ска работа.Бъди благодарен,че има работещи,и си вземаш помощите всеки месец,че имаче лошо.
и
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Iv, az ako sam na social nai-malkoto bih bila blagodarna na tezi, koito bachkat i plashtat danaci.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

goliama mechka написа:
IvHaydu написа:
survivor написа:Iv, долната ти фраза (оставила сам я отдолу) направо ме шокира. Значи човек, който се блъска да работи на бяло, плаща данъци и вижда как съседът му живее на social, подработва на рекламите по 2-3 дни в седмицата, не само че не плаща данъци, ами има и куп други екстри освен социала, така че реално жизненият му стандарт е по-висок от неговия, няма право да го е яд?
Как де не му бъркат в джоба, Iv! Ами нали той като плаща данъци може да се надява да получава повече услуги, те за това са данъците. Завиждал, но не му стискало да излезе на social? Че някаква смелост ли се иска да отидеш и да протегнеш рака? Аз ако взимам social най-малкото бих изпитвала неудобство от съседа ми, който бачка и плаща данъци, а в крайна сметка живее по-зле от мен. И благодарност бих изпитвала даже. Защото благодарение на такива като него аз бих си получавала всеки месец чека.

Като казвам това, не искам да кажа че съм съвсем против социала за имигрантите. Ако един човек който не знае езици тръгне във фабрика и учи език на вечерни курсове, има голяма вероятност да си остане във фабриката за цял живот. Та това ако човек го използва разумно и си гони целта, може да се окаже един нелош вариант. Ама да се говори за "балъците" които бачкат като луди, че завиждали, но не им стискало, тук мисля че вече се минава някаква граница.
Минава се всякаква граница, като се поставят 95% хора в нужда под знаменателя на 5% тарикати!
И интересно как поне един, взимащ социална помощ, не написа думичка тука! Защото хората слушат само хули срещу тази помощ, която между другото се отпуска от правителството на Квебек, а не от доброжелателни имигранти!
Има хора, на които тази помощ е нужна, и си мисля, че доста по-разбиращи нещата тук хора са решили да я отпуснат тая помощ.
Те местните си траят и плащат, обаче Бая ти Ганя, като трябва да палти нещо от джоба си, изведнъж колко работлив става!
Кохто не е доволен, да се оплача на правителството на Квебек - да му върнат частта от данъците, с която се осигурява социалната помощ!
Късмет!
абе човек,шъ мъ извиниш ъгейн,че ти меся на далаверата,ама искам пък да си кажа мнението-първо-ако ги няма доброжелателнте имигранти,правителството на Квебек няма откъде да вземе пари за помощи,не ти ли е ясно?Второ,верно е,че някои имат нужда от такива помощи и те си знаят,затова не се обаждат,защото индивида,който пусна темата и потъна неизвестно къде си каза,че още три пристигането той си застава на помощи,и това е.Наистина нуждаещите се си вземат помощи докато им трябва,и после си намират работа.Не можеш да не се съгласиш с мен,че има бг-ри,които циал живот си вземат помощи и бачкат на черно.Голяма далавера,а????Ама това си е техен живот,сега пак да не си помислиш,че им завиждам,че са по-богати от мен,и че правят повече мангизи от мен :lol: :lol: :lol: Това между другото беше голяма смешка,дето написа по-горе,че ние,братята работещи завиждаме на тези със сощъла.
И трето-изказването ти,че на който не му харесва,да се оплаче на правителството на Квебек,си е дебилство.Пак ще кажа-БГ-ска работа.Бъди благодарен,че има работещи,и си вземаш помощите всеки месец,че имаче лошо.
и
Ти си бил много сведущ по финансовата политика на Квебек,брей!
Не знаех, че квебекското правителство взима повече данъци от работещите имигранти, за да издържа неработещите такива. ???
Има и такива, съгласен съм с теб, дето от социал минават на пенсия, а през това време бичат на черно; това са мошеници; за тях не ми се говори и с тях не ми се занимава.
Не си мисли, че ако ти не завиждаш, то и много други хора не завиждат.
А за изказването ми и за дебилството - еми може и да съм дебил.
Само че аз поне го допускам, за разлика от някои истински дебили, дето си мислят, че с данъците си плащали социала на бедните, и те трябва да са им благодарни, хахахахаха!
Жив и здарв да си!
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

survivor написа:Iv, az ako sam na social nai-malkoto bih bila blagodarna na tezi, koito bachkat i plashtat danaci.
Сърв, ако аз бачкам, не бих карал някои хора да ми благодарят за това, че държавата им дава нещо - няма да имам чак такава мания за значимост и величие!
Виж, ако доброволно отделяш по 100 - 200 долара месечно от заплатата си, за да подпомогнеш нуждаещите се, или работиш като доброволец - евала, добри човече, света има нужда от такива като теб.
Иначе - марш да бачкаш, за да хрантутиш мързеливите безделници!!!
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

не съм сведущ по въпроса със икономика на Квебек,просто икономика си е икономика и в Занзибар,и в канада.А аз навремето съм завършил икономика.Естественно,че се вземат повече данъци,за да може правителството на Квебек да плаща на неработещите,ти откъде си мислиш,че идват паричките?Недей да спориш за елементарни неща.един съвет от мен-вземай си сошъла,докато имаш нужда,и благодари на всички работещи за него,а не на правителството на квебек.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

goliama mechka написа:не съм сведущ по въпроса със икономика на Квебек,просто икономика си е икономика и в Занзибар,и в канада.А аз навремето съм завършил икономика.Естественно,че се вземат повече данъци,за да може правителството на Квебек да плаща на неработещите,ти откъде си мислиш,че идват паричките?Недей да спориш за елементарни неща.един съвет от мен-вземай си сошъла,докато имаш нужда,и благодари на всички работещи за него,а не на правителството на квебек.
Благодаря ти за съвета.
Смятам да взимам това, което ми трябва.
А ще благодаря на правителството на Квебек, защото помагат на тези, които имат нужда (дали аз съм в тая категория или не - това не е важно).
Може би и полицаите трябва да благодарят на работещите, защото те им плащат заплатата?
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Iv, prosto namiram izkazvaneto ti za raboteshtite, koito zavizhdali na socialzadjiite, za arogantno. Zavizhdash za neshto, koeto ne mozhesh da imash. A da mine na social i da raboti na cherno mozhe vseki. Spiram da pisha po vaprosa, mislya che poziciite ni sa yasni.


[color=green]
Това с бика и т.н. е за хората, които като чуят "социална помощ", поцват веднага да плюят срещу нея, като че ли някой им бърка в джоба. А ги е яд, че бачкат като луди, докато други взимат пари, бачкат на черно и са по-богати от тях. Завиждат им, ама не им стиска да го направят и те, затова само плюят...
[/quote]
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

IvHaydu написа:
goliama mechka написа:не съм сведущ по въпроса със икономика на Квебек,просто икономика си е икономика и в Занзибар,и в канада.А аз навремето съм завършил икономика.Естественно,че се вземат повече данъци,за да може правителството на Квебек да плаща на неработещите,ти откъде си мислиш,че идват паричките?Недей да спориш за елементарни неща.един съвет от мен-вземай си сошъла,докато имаш нужда,и благодари на всички работещи за него,а не на правителството на квебек.
Благодаря ти за съвета.
Смятам да взимам това, което ми трябва.
А ще благодаря на правителството на Квебек, защото помагат на тези, които имат нужда (дали аз съм в тая категория или не - това не е важно).
Може би и полицаите трябва да благодарят на работещите, защото те им плащат заплатата?
за полицаите-напълно си прав,разбира се че трябва да им благодарят,това и в Бг съм го казвал,на всички полицай,дето са ме спирали,и са ми искали рушвет,че благодарение на мен те си получават заплатата.това е основата на всичко.Ти как си мислиш,правителството на квебек вади(откъде)парички,за да плаща на полицаите?????????не бъди елементарен
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

survivor написа:Iv, prosto namiram izkazvaneto ti za raboteshtite, koito zavizhdali na socialzadjiite, za arogantno. Zavizhdash za neshto, koeto ne mozhesh da imash. A da mine na social i da raboti na cherno mozhe vseki. Spiram da pisha po vaprosa, mislya che poziciite ni sa yasni.



Това с бика и т.н. е за хората, които като чуят "социална помощ", поцват веднага да плюят срещу нея, като че ли някой им бърка в джоба. А ги е яд, че бачкат като луди, докато други взимат пари, бачкат на черно и са по-богати от тях. Завиждат им, ама не им стиска да го направят и те, затова само плюят...
[/quote]
напълно си права,и аз спирам да пиша по темата,и без туй я разводнихме прекалено,който има желание,нека отговори на младежа.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

survivor написа:Iv, prosto namiram izkazvaneto ti za raboteshtite, koito zavizhdali na socialzadjiite, za arogantno. Zavizhdash za neshto, koeto ne mozhesh da imash. A da mine na social i da raboti na cherno mozhe vseki. Spiram da pisha po vaprosa, mislya che poziciite ni sa yasni.



Това с бика и т.н. е за хората, които като чуят "социална помощ", поцват веднага да плюят срещу нея, като че ли някой им бърка в джоба. А ги е яд, че бачкат като луди, докато други взимат пари, бачкат на черно и са по-богати от тях. Завиждат им, ама не им стиска да го направят и те, затова само плюят...
[/quote]

Може да е арогантно, но не е мое, а на работещи за 1150$/месец, семейство от двама души без деца, които ги е яд на техни комшии, че взимали към 1000$ социал, и с детските взимали повече от тях! А те, по-точно той, си скъсвал гъза от работа!! И аз го анмирам за арогантно, още повече, че тоя юнак ги псува здарвата! И защо - защото той работи, а те - не! Ами, да си намери по-добре палтена работа тогава! Еми - не можел. Ами - да учи тогава! Еми, не му се учило на стари години. И на такъв ли трябва комшиите да му благодарят? Аз ли съм арогантен, че споделям с вас мнението му, или той, че го е казал??
Ако прочетеш по-внимателно изказването ми, което цитираш вече 3-ти път, ще видиш, че то е насочено към хората, които плюят поо социалната помощ, защото самите те, работейки, изкарват по-малко или същото. Затова те плюят срещу социала и завиждат на социаладжиите. Ето ти примера по-горе, и той далеч не е единствен.
Трябва по-добре да четеш, преди да казваш кой е арогантен и въобще кой какъв е!
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Гост

Мнение от Гост »

И аз съм съгласна със survivor за арогантността. Въпросът не е в социалната помощ, а в мисленето ... Подобно на това, че можеш и да не върнеш дълга си (примерно за учене), ... защото просто такава е системата. (Отварям скоба, за да попитам какво става като не върнеш дълга си ? Обявяваш личен фалит. Какво следва от това ? Социал :wink: )

Виждам доста имигранти, които в действително се смятат за големи тарикати и умници и считат местните за големи наивници и глупци /както и системата им/, които могат да "прецакат" както те си знаят. Моля да не го приема никой лично, това е общо наблюдение. Да, ама не ! Както навсякъде тук си има и такива - и онакива.

Та, по въпроса, IvHaydu, след като си решил да ползваш системата, в която и аз съм въвлечена не случайно, знаеш ли наистина какви са лихвите по заема за учене и другите условия около него ? Почти убедена съм, че ще ти бъде полезно. Още повече, че другарят Шаре попромени някой работи последните месеци и положението върви от зле на по-зле.

А, и тези дето учат - ще сполучат ! :D Много натрапващо се мнение, че някои се скъсвали да учат езици и да вземат дипломи, а другите - мързеливци, бачкали, защото не можели да се жертват в името на науката. :wink: :D Със съжаление констатирам, че този, който го може го може, а другият ходи да учи. :?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ами и аз смятам че е по добре да учиш отколкото да работиш в завод от който няма да можеш да се измъкнеш. Всеки си взима решението сам,но за мен щом нещо съществува не е престъпление да го използваш.
Заключено