1,29$ най-ниската цена за 1 хляб?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Guinness написа: Miteto,значи в бедната и мизерна България работиш 1 час за 3 хляба,а в богатата,процъфтяваща и с най -висок стандарт Канада за ЦЕЛИ 5-словом ПЕТ :oops: :oops: :oops: :oops: ОВО Е СТАНДАРТ,ДРУЖЕ :P :P
Това беше просто пример че дадено нещо може да се окаже по-евтино в Канада, отколкото в БГ. Пък и в БГ за много хора хляба е основното в менюто, докато тука наблягат на мръвки (тея 120 килограмовите не станали от туршии и "ляп" такива :D ) Така че разликата в стандартите е огромна, без значение дали на мен или теб това ни харесва или не.
А иначе какво в Англия да не би всички да карате Астин Мартин и да вземате по 50 паунда на час :wink:
Кой както си го направи, друже, където и да е по света :beer: :beer: :beer:
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Moni, verno li che balgarine ne pravyat veche konservi? Ako e taka - asholsun, evala! Az predi da zamina v perioda septemvri-oktomvri pochti vseki balgarski dom stavashe konserven ceh.


[quote="monny"]
но не може да не споменем че най-сигурния признак че бъгларинът е станал европеец е , че е престанал да прави туршии[/quote]
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

доколкото забелязвам вече доста не правят
миналата зима компотите в магазина бяха 1.20 трябва да си луд да запретниш ръкави

туршията е философски въпрос
и не е толкова до манталитет
за да се отажеш от натуралното производство трябва
1 да имаш достатъчно пари че да не правиш тънки сметки
2 да имаш доверие в производителите или в поне някой от тях, а това означава че се е подобрило качеството
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

[quote="mitetoНе бе Мони, не е сериозен - точно за насъщния тука не ти се налага да се притесняваш. Други проблеми гонят хората - ипотеки, застраховки, професионална реализация... [/quote]

няма спор - точно за това иде реч
тези които бягат от мизерията в бг са щастливи че с минимален доход в канада си осигуряват безпроблемно минимално ниво на съществуване, докато в бг това е почти невъзможно
но за тези които търсят професионална реализация е сериозен шок че трябва да слизат на по-ниско ниво

ако не се лъжа с blue passion бяхме в един и същи ден на интервю и доколкото си спомням работеше в банка, едва ли тогава се е интересувал от цената на хляба
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Абе и професионална реализация има, вярно че някои трябва да приравняват, други да учат наново, ама ти нали не мислиш че тука всички работят в Макдоналдс за 7.5 на час :wink: Има много хора дето в БГ са изкарвали добри пари, а тука изкарват още по-добри. Като казвам че тука стандарта е по-добър, това не значи че е така само за хората с минимални доходи, ами въобще за всички нива на доходи. Е, сега, имаше някъв пич Захари от Едмънтън дето бил зъболекар и в БГ изкарвал луди пари, а тука не искали да почнат да му снасят още от летището, ми искали да учи и приравнява :shock:
Хе-хе.
Както казваха Роси и Боби (абе що не пишат змейчетата повече тука :?: ) "Местата за директори тука са заети. За всички останали които не ги мързи има по нещо !!!"
Аватар
Blue Passion
Расист-ново поколение
Мнения: 809
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:36 am

Мнение от Blue Passion »

monny написа:
ако не се лъжа с blue passion бяхме в един и същи ден на интервю и доколкото си спомням работеше в банка, едва ли тогава се е интересувал от цената на хляба
В грешка си,че съм работил в банка,а колкото до интервюто,незнам ти кога си бил,но аз бях на 10.06
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

monny, не е нужно да слизаш на по-ниско ниво, номерът е, да се целиш на високо.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

miteto написа: А иначе какво в Англия да не би всички да карате Астин Мартин и да вземате по 50 паунда на час :wink:
Кой както си го направи, друже, където и да е по света :beer: :beer: :beer:
Miteto,за съжаление не съм в Англия. И тъй като sтава въпрос за цената на хляба,ще направя сравнение с цената му в Англия-аз работех за 10 паунда на час,за 0.65 пи си купувах хляб от пекарната на супермаркета,страхотен,току що изпечен с грамаж-800 гр и се продаваше с огромна табела; BUY ONE,GET ONE FREE!!!! T.e.хляба ми сртуваше 0.325 пи.
А колкото за 50-те паунда и заяждането ти ще ти кажа че съм стигал и до 30 на час. И все пак не виждам защо пишеш с такава злоба!!!! Аз не те питам ти като си в Торонто ,дали работиш за 100$ на час и дали караш Линкълн-20005 год.
Айде друже със здраве и весели празници :lol: :lol: :lol: :lol:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Guinness написа:
miteto написа: А иначе какво в Англия да не би всички да карате Астин Мартин и да вземате по 50 паунда на час :wink:
Кой както си го направи, друже, където и да е по света :beer: :beer: :beer:
Miteto,за съжаление не съм в Англия. И тъй като sтава въпрос за цената на хляба,ще направя сравнение с цената му в Англия-аз работех за 10 паунда на час,за 0.65 пи си купувах хляб от пекарната на супермаркета,страхотен,току що изпечен с грамаж-800 гр и се продаваше с огромна табела; BUY ONE,GET ONE FREE!!!! T.e.хляба ми сртуваше 0.325 пи.
А колкото за 50-те паунда и заяждането ти ще ти кажа че съм стигал и до 30 на час. И все пак не виждам защо пишеш с такава злоба!!!! Аз не те питам ти като си в Торонто ,дали работиш за 100$ на час и дали караш Линкълн-20005 год.
Айде друже със здраве и весели празници :lol: :lol: :lol: :lol:
Не се заяждам, грешно си ме разбрал - бъзиках те :P :P :P Така или иначе както казах стандартите нямат толкова голямо значение, колкото даден човек какво изкарва и дали е доволен от живота в дадената страна...
Весели празници и на тебе :D :beer: :beer: :beer:
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Линкълн-20005 год
i, daite edin nasam be hora - kolko harchi do Mars?
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

KolioBalkanski написа:Линкълн-20005 год
i, daite edin nasam be hora - kolko harchi do Mars?
Samo 1 gram uran na 1 svetlinna godina. Mnogo ikonomichen. I barz. Do saturn hodi za 5 chasa. Obache e kofti ako te gepiat kosmicheskite politsai da karash s poveche ot 300 000 km/sek. Kazvat che togava vremeto spira za tebe, no ne i za kokolnite :nenam: be neznam no Lili Ivanova me kefi s novata si pesen "Llincoln 20005". Samo neia si gledam na triizmernoto DVD dokato avtopilota me zakara do rabotata mi na Jupiter :wink:
Ima hora gotovi da braniat istinata dokato ot neia ne ostane nishto. (J.R.Openhimer)
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

avtopilota me zakara do rabotata mi na Jupiter
Леле ти трябва да си някаква странна форма на живот щом работиш на Юпитер. Там човешки (или кучешки) крак трудно ще стъпи :)
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Е,добре де, една нула у повече,голяма работа :lol: :lol: :lol:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

drifter написа:
avtopilota me zakara do rabotata mi na Jupiter
Леле ти трябва да си някаква странна форма на живот щом работиш на Юпитер. Там човешки (или кучешки) крак трудно ще стъпи :)
А ти спомняш ли си кучето-агент от Men in Black 2 :D :D :D
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

Lub0 написа:monny, не е нужно да слизаш на по-ниско ниво, номерът е, да се целиш на високо.
абсолютно вярно
но ако не си в сезона на ястребите а на яребиците няма по какво да се целиш
Заключено