Направи си сам мебели

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Направи си сам мебели

Мнение от tonny »

Не за това, аз съм сам в къщи и няма с кого да си кажа наздраве... :D
Прати ми бай Гошо за няколко дни. :rofl:
Ако искаш истината от мене ето ти я...тука повечето теми са пълен булшит и влизам само да се похиля малко с 2-3 потребителя. Радвай се, ти имаш привилегията да си един от тях. :rofl:
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Направи си сам мебели

Мнение от myhata II »

tonny написа:Не за това, аз съм сам в къщи и няма с кого да си кажа наздраве... :D
Прати ми бай Гошо за няколко дни. :rofl:
Ако искаш истината от мене ето ти я...тука повечето теми са пълен булшит и влизам само да се похиля малко с 2-3 потребителя. Радвай се, ти имаш привилегията да си един от тях. :rofl:
мерси, ще почерпя !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Направи си сам мебели

Мнение от klisurov »

myhata II написа:
pumpy написа:
myhata II написа:защото човешкото око е ненаситно и иска още и още ...
накрая изпадаш в дебт и се зомбясваш в името на парите, кое му е хубавото ?
по добре "юност" отколкото цял живот робче на банките
А ти защо съдиш за хората по себе си?
Ако нямаш глава на раменете си, банките не са ти виновни.
Просто мисли преди да ползваш пластината, а ако не можеш пробвай това YNAB, помага ако и когато имаш нужда. Ако и тогава не можеш да се контролираш повредата е в твоя телевизор...
е то по твоята логика, ако прочетеш статистиките за финансовото състояние на редовия канадец, то цяла Канада са със повреден телевизор .
Амииии ... да.
Познавам Кебекарите, на които кредитните им карти са "пълни", на падеж плащат само минимума и съответно плащат един куфар пари лихва.

Мисля, че Павел вече го коментира: На падеж плащам 100% и съответно не плащам лихва.

BTW по едната кредитна имам 1% cash back при всяко плащане, а по другата 2% за храни и бензин и 0.5% за останалото.
Като не ми дадат отстъпка при плащане в брой (едно 99% от случаите), плащам с една от двете кредитни.
И не ми обяснявай, че на всякъде дават отстъпка при плащане в брой.
Единственото място, където (аз лично) съм го виждал написано, е на бензиностанциите в New Haven, CT. Затова и там предпочитам да плащам в брой. Тук си плащам бензина с кредитка и ми излиза с 2% по-малко. До сега не съм случил тук на бензинджия, който да ми даде по-тънка цена, ако платя в брой. Както и на нито една касиерка в някой от големите магазини.
Но си прав, че ако на мебелиста платя в брой, а не с чек, таксите (тук са си 15%) може и да ми се разминат. Ама като падне шкафа от стената, интересно как ще си търся гаранцията, след като "не съм платил".
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Направи си сам мебели

Мнение от Marto »

В доста щати бензиностанциите дават такива отстъпки, защото малката печалба от бензин отива на кино, когато някой плати с кредитна карта (особено ако е някоя от с як КЕШ бЕк).

А и мухата си е прав за себе си - много малко хора вземат карти в кижижи ;)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Направи си сам мебели

Мнение от optics »

Marto написа:В доста щати бензиностанциите дават такива отстъпки, защото малката печалба от бензин отива на кино, когато някой плати с кредитна карта (особено ако е някоя от с як КЕШ бЕк).

А и мухата си е прав за себе си - много малко хора вземат карти в кижижи ;)
Ако правилно съм те разбрал - че хора които не могат да се самоконтролират, трябва да стоят далеч от кредити.
Но тези които могат, защо и те трябва да гледат Юность цяла година за да събират кеш?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Направи си сам мебели

Мнение от myhata II »

явно някой хора тук във форума които от 20 и кусур години живеят в Северна Америка не са го проумели че тук всичко се върти около заема, колкото по голям дълг имаш, толкова е по добре за системата, а тя точно от това се нуждае- "полезни идиоти"
90% от жителите на този континент живота им минава от чек на чек без изобщо да видят пари в кеш !
а тръгнали да ми говорят за "Юность", щото майките и бащите им цял живот са били на "Сони" и "Самсунг" и както се вижда не са умрели, а даже напротив ще живеят повече от нас защото са се хранили със натурални храни и са живели безгрижен живот по времето на соца
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Направи си сам мебели

Мнение от Павел »

Мух, я кажи като през две години си подменяш колите, кеш ли ги плащаш и дилърите правят ли ти отстъпка за това :)
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Направи си сам мебели

Мнение от myhata II »

Павел написа:Мух, я кажи като през две години си подменяш колите, кеш ли ги плащаш и дилърите правят ли ти отстъпка за това :)
правят
а и най изгодно е когато има промоция за кеш, и стават много изгодни дилове
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Направи си сам мебели

Мнение от Marto »

myhata II написа:
Павел написа:Мух, я кажи като през две години си подменяш колите, кеш ли ги плащаш и дилърите правят ли ти отстъпка за това :)
правят
а и най изгодно е когато има промоция за кеш, и стават много изгодни дилове
Aбе бъзикате се с мухата, но фактът е, че промоциите са 0% лихва или еди колко си хиляди долара отстъпка за КЕШ, но не и двете в почти всички случаи.
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Направи си сам мебели

Мнение от Panem et Circenses »

Marto написа:
myhata II написа:
Павел написа:Мух, я кажи като през две години си подменяш колите, кеш ли ги плащаш и дилърите правят ли ти отстъпка за това :)
правят
а и най изгодно е когато има промоция за кеш, и стават много изгодни дилове
Aбе бъзикате се с мухата, но фактът е, че промоциите са 0% лихва или еди колко си хиляди долара отстъпка за КЕШ, но не и двете в почти всички случаи.
Което показва и реалната "цена" на тези 0% лихва за 60/72/84 месеца - която е точно стойността на този кеш дискаунт.
Обаче има и още нещо - върху цената на автомобила се начисляват такси (GST/PST/HST) така че купувача в кеш винаги ше плати по-малка тотална цена заради факта че плаща по-малко такси!!!

Например (само условно):
$30,000 крайна цена при финансиране (с всичките delivery и други административни такси)
срещу
$20,000 крайна цена при кеш плащане (с всичките delivery и други административни такси)
Каква ще бъде финалната цена с начислените такси зависи от това къде сте в Канада, но купувача в кеш ще е ВИНАГИ с едни гърди напред
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Направи си сам мебели

Мнение от myhata II »

Panem et Circenses написа:
Marto написа:
myhata II написа:
Павел написа:Мух, я кажи като през две години си подменяш колите, кеш ли ги плащаш и дилърите правят ли ти отстъпка за това :)
правят
а и най изгодно е когато има промоция за кеш, и стават много изгодни дилове
Aбе бъзикате се с мухата, но фактът е, че промоциите са 0% лихва или еди колко си хиляди долара отстъпка за КЕШ, но не и двете в почти всички случаи.
Което показва и реалната "цена" на тези 0% лихва за 60/72/84 месеца - която е точно стойността на този кеш дискаунт.
Обаче има и още нещо - върху цената на автомобила се начисляват такси (GST/PST/HST) така че купувача в кеш винаги ше плати по-малка тотална цена заради факта че плаща по-малко такси!!!

Например (само условно):
$30,000 крайна цена при финансиране (с всичките delivery и други административни такси)
срещу
$20,000 крайна цена при кеш плащане (с всичките delivery и други административни такси)
Каква ще бъде финалната цена с начислените такси зависи от това къде сте в Канада, но купувача в кеш ще е ВИНАГИ с едни гърди напред
да, ама за находчивия зъболекар Пумпи, точките от картата за самолета са по важни от едни 10к разлика в джоба ! :D

ама ако ме питаш мен, проблема си е в неговия телевизор, просто ги няма в наличност първите 20 к. :lol: ;)
гроздето кисело щото на високо
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Направи си сам мебели

Мнение от pumpy »

Panem et Circenses написа:
Например (само условно):
$30,000 крайна цена при финансиране (с всичките delivery и други административни такси)
срещу
$20,000 крайна цена при кеш плащане (с всичките delivery и други административни такси)
Каква ще бъде финалната цена с начислените такси зависи от това къде сте в Канада, но купувача в кеш ще е ВИНАГИ с едни гърди напред
myhata II написа:
да, ама за находчивия зъболекар Пумпи, точките от картата за самолета са по важни от едни 10к разлика в джоба ! :D

ама ако ме питаш мен, проблема си е в неговия телевизор, просто ги няма в наличност първите 20 к. :lol: ;)
гроздето кисело щото на високо
Майна, майна, едни 10к УСЛОВНО
Научи се да четеш и после да коментираш..."условно" :lol:
Когато ми намериш колата, която искам да си купя с 30% по-тънко защото ще платя кеш, моля те кажи ми, давам ти 15% от кредитната й цена директно - това ще са най-лесните пари изкарани в живота ти.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10122
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Направи си сам мебели

Мнение от Pavel M »

tonny написа:Не за това, аз съм сам в къщи и няма с кого да си кажа наздраве... :D
Прати ми бай Гошо за няколко дни. :rofl:
Ако искаш истината от мене ето ти я...тука повечето теми са пълен булшит и влизам само да се похиля малко с 2-3 потребителя. Радвай се, ти имаш привилегията да си един от тях. :rofl:

с порастването си започваш да ми се издигаш в очите
започваш да усещаш откъде духа вятъра ;)
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Направи си сам мебели

Мнение от Independent »

Не че нещо, но винаги досега са изчислявали отстъпките СЛЕД таксите. Така че тия такси си ги плащаш, но при определени условия изглежда, че продавача поема част от тях. Аз досега не съм виждала отстъпки да надвишават стойността на таксите (15% в Квебек).
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Направи си сам мебели

Мнение от myhata II »

брей в тая тема имало напредък, започнахте да узрявате и да го осъзнавате че кеша е цар
а аз по тоя случай ще си отворя водката за да ми се сгрее душата пред зимното вю на хоризонта
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор