Федерални избори: 19 октомври 2015

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор

За кого ще гласувате на федералните избори?

Conservative Party
25
45%
Liberal Party
11
20%
New Democratic Party
10
18%
Bloc Québécois
1
2%
Green Party
1
2%
Strength in Democracy Party
0
Няма гласували
Libertarian Party
0
Няма гласували
Christian Heritage Party
2
4%
Pirate Party
3
5%
Democratic Advancement Party
0
Няма гласували
Rhinoceros Party
2
4%
Communist Party
1
2%
 
Общо гласове: 56
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от myhata II »

Пумпъл, грехота е да се бачка по празник, нова година е все пак, или викаш пред моргиджа всички сме равни
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от miteto »

pumpy написа:P.S. Малка корекция с данъците в Кебек, под 53% (29+24) имам предвид провинциални и федерални взети заедно. Съответното съотнощение в Албърта е 39% (29+10). Разликата е очевадна.
Разлика има и наистина е в полза на Албърта, но понеже данъка е стъпаловиден, процентите не се събират директно както ти го правиш.
Примерно доход над $300,000 е най-високото данъчно стъпало и в Албърта и в Квебек. Комбинираният процент федерални+провинциални (average tax rate) е 45% процента за Квебек и 36% за Албърта (a не 53% и 39%). Няма доход, при който в Квебек да ти взимат над 50% данъци.
pumpy написа:Е за това е темата: някои искат да превърнат цяла Канада в един Кебек а.к.а комунизъм...
Бая от тия "някои" са се навъдили и в може би най-консервативната (и богата) провинция в Канада, щом донесоха победа за партията най-близка до а.к.а комунизъм (NDP) ;)
pumpy написа:И аз моя избор съм го направил, живея в Албърта, работя в БК и си почивам на юг...
Това е твоя избор и аз го уважавам, понеже всеки се стреми да прави това, което е максимално изгодно за него. Сега сложи ръка на сърцето и кажи, дали се възмущаваше, че Квебек е комунистически докато ти даваха субсидии и стипендии по време на образованието, а децата ходеха на детска градина за без пари (на практика)?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от pumpy »

miteto написа:Сега сложи ръка на сърцето и кажи, дали се възмущаваше, че Квебек е комунистически докато ти даваха субсидии и стипендии по време на образованието, а децата ходеха на детска градина за без пари (на практика)?
НЕ и не го крия, но не съм съгласен, че е за без пари, защото НЯМА безплатен обяд и данъците ясно го показват, а аз съм плащал такива винаги когато съм живял там.
Докато ми беше изгодно съотношението данъци/бенефити стоях в Кебек и никой не може да ме "вини" за това. Когато това съотношение не беше изгодно вече, си смених местожителството. Сега не ми се иска цяла Канада да стане един Кебек. И това не е осъдително: ако на някой му предложат по-добре работа, по-добри бенефити няма ли да приеме или ще си каже " не бе, аз не искам да съм по-добре, искам да сме всички равни, както си бяхме в България по време на комунизъма...."
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от myhata II »

pumpy написа:
miteto написа:Сега сложи ръка на сърцето и кажи, дали се възмущаваше, че Квебек е комунистически докато ти даваха субсидии и стипендии по време на образованието, а децата ходеха на детска градина за без пари (на практика)?
НЕ и не го крия, но не съм съгласен, че е за без пари, защото НЯМА безплатен обяд и данъците ясно го показват, а аз съм плащал такива винаги когато съм живял там.
Докато ми беше изгодно съотношението данъци/бенефити стоях в Кебек и никой не може да ме "вини" за това. Когато това съотношение не беше изгодно вече, си смених местожителството. Сега не ми се иска цяла Канада да стане един Кебек. И това не е осъдително: ако на някой му предложат по-добре работа, по-добри бенефити няма ли да приеме или ще си каже " не бе, аз не искам да съм по-добре, искам да сме всички равни, както си бяхме в България по време на комунизъма...."
:rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Koko »

Темата не беше ли за предстоящите избори, поне кажете кой води в социологическите проучвания? Ще го издухат ли Харпър или ще остане още един мандат?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от myhata II »

Koko написа:Темата не беше ли за предстоящите избори, поне кажете кой води в социологическите проучвания? Ще го издухат ли Харпър или ще остане още един мандат?

Харпър са БЕТОН, Коки !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от roumensp »

Koko написа:Темата не беше ли за предстоящите избори, поне кажете кой води в социологическите проучвания? Ще го издухат ли Харпър или ще остане още един мандат?
Нищо не се знае:
http://www.ctvnews.ca/politics/election/nanos-polls"
http://www.cbc.ca/news2/interactives/po ... index.html"

На провинциалните избори в БК анкетите предвиждаха убедителна победа за НДП (провинциални, не федералната НДП), но те загубиха. Оттогава не вярвам особено на прогнози.
Последно промяна от roumensp на Сря Сеп 16, 2015 3:46 pm, променено общо 1 път.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от miteto »

pumpy написа:НЕ и не го крия, но не съм съгласен, че е за без пари, защото НЯМА безплатен обяд и данъците ясно го показват, а аз съм плащал такива винаги когато съм живял там.
Докато ми беше изгодно съотношението данъци/бенефити стоях в Кебек и никой не може да ме "вини" за това.
Пупми, съгласен съм по принцип, ама винаги ми е интересно хората като кажат "данъците ясно го показват, а аз съм плащал такива винаги когато съм живял там" - все едно твоите данъци дето си плащал са покривали субсидираната детска градина и университет и всичко пито-платено. За да сме по-точни, на примерен доход $50,000 в Албърта вземат $9,350 данъци а в Квебек $11,193. Мислиш ли, че тия $1843 повече на година покриват детски градини за $7/ден, евтино висше образование, високи детски надбавки, евтини авто-застраховки и т.н.?
pumpy написа:И това не е осъдително: ако на някой му предложат по-добре работа, по-добри бенефити няма ли да приеме или ще си каже " не бе, аз не искам да съм по-добре, искам да сме всички равни, както си бяхме в България по време на комунизъма...."
Така, ама ако някой е знаел прадварително колко заплата ще получава в старта фирма и колко ще трябва да работи, ако вземе да се изцепи след като почне новата работа "Абе тия в старта фирма бахти и миризливите изедници" - на мен не ми звучи много добре. Значи докато си ползвал, всичко е било супер, а след като си се изнесъл изведнъж стават лоши комунисти ;)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от miteto »

roumensp написа:
Koko написа:Темата не беше ли за предстоящите избори, поне кажете кой води в социологическите проучвания? Ще го издухат ли Харпър или ще остане още един мандат?
Нищо не се знае:
http://www.ctvnews.ca/politics/election/nanos-polls"

На провинциалните избори в БК анкетите предвиждаха убедителна победа за НДП (провинциални, не федералната НДП), но те загубиха. Оттогава не вярвам особено на прогнози.
Противно на това, с което някои тук се само-заблуждават, имат страшно много канадци-кореняци, които са привърженици на "комунистите" NDP. В кавички щото не са баш истински комунисти, но фона на това което някои в този форум разбират под "комунизъм", би трябвало да ги причисляваме към комунистите.
Иначе да, при такива близки проценти и то цял 1 месец преди изборите, абсолютно нищо не се знае. Няма и как да се знае, много хора до последните 1-2 дена не са решили за кого да гласуват, особено тези които клонят наляво от центъра и се чудят дали да подкрепят либералите или НДП.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от pumpy »

miteto написа:.....За да сме по-точни, на примерен доход $50,000 в Албърта вземат $9,350 данъци а в Квебек $11,193. Мислиш ли, че тия $1843 повече на година покриват детски градини за $7/ден, евтино висше образование, високи детски надбавки, евтини авто-застраховки и т.н.?
А на моите примерни доходи колко е разликата ? Пак ще го кажа просто: аз съм знаел къде отивам и защо отивам там. Ползвал съм, плащал съм докато съм ползвал, плащал съм и след като спях да ползвам. Платил със си с лихвите, вярвай ми......
...... Значи докато си ползвал, всичко е било супер, а след като си се изнесъл изведнъж стават лоши комунисти ;)
Не просто не искам заразата да се разраства из цялта страна........
А по темата, и аз не варвам особено на прогнози, видимо хорицата в тази страна се "самоинзненадват" от време на време. Може би ни трябват комунистите за мандат или два, за да ни припомнят за какво иде реч.....
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от miteto »

pumpy написа:
miteto написа:.....За да сме по-точни, на примерен доход $50,000 в Албърта вземат $9,350 данъци а в Квебек $11,193. Мислиш ли, че тия $1843 повече на година покриват детски градини за $7/ден, евтино висше образование, високи детски надбавки, евтини авто-застраховки и т.н.?
А на моите примерни доходи колко е разликата ? Пак ще го кажа просто: аз съм знаел къде отивам и защо отивам там. Ползвал съм, плащал съм докато съм ползвал, плащал съм и след като спях да ползвам. Платил със си с лихвите, вярвай ми......
Какви примерни доходи, колко време си работил като зъболекар и си плащал съответните данъци в Квебек? Така ти се струва, че си платил с лихвите - никой не обича да му излизат пари от джоба, ама ако направиш точно сметка въобще не си си платил дори масрафа, да не говорим отгоре. Ти това дето продължаваш да го плащаш е на федералните, а не на Квебек.
Ако става въпрос за щатите, с техните цени за университет и детска градина, въобще дума няма да обелвам. Ама да ми говориш за Квебек дето взима едни $2000-3000 повече данъци на година, че си платил и с лихвите отгоре - сори, няма как да повярвам.
pumpy написа:Не просто не искам заразата да се разраства из цялта страна........
Звучи ми лицемерно, ако го каже някой който никога не е живял в Квебек нито има намерени - тогава е по-приемливо. Да ги клепеш след като си използвал до последно всички предложени благинки, не ми се вижда редно.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от pumpy »

miteto написа: Какви примерни доходи, колко време си работил като зъболекар и си плащал съответните данъци в Квебек? Така ти се струва, че си платил с лихвите - никой не обича да му излизат пари от джоба, ама ако направиш точно сметка въобще не си си платил дори масрафа, да не говорим отгоре. Ти това дето продължаваш да го плащаш е на федералните, а не на Квебек..
Мите, през 2012 и 2013 (когато работех като зъболекар) ако и да не съм бил в Кебек съм плащал данъци точно там преди да успея да се "преместя" в Калгари. Вярвай ми платил съм си за масрафа с лихвите.....
От 2007 до 2010 съм работел като хигиенист и съм правил повече от 50к на година - и там съм плащал като поп с лихвите....
Хайде стига с мен, нека се концентрираме по темата, плийз
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от roumensp »

miteto написа:... имат страшно много канадци-кореняци, които са привърженици на "комунистите" NDP. В кавички щото не са баш истински комунисти, но фона на това което някои в този форум разбират под "комунизъм", би трябвало да ги причисляваме към комунистите.
Има, никой не го отрича.
BTW, ти си единият от тия дето им вика "комунисти". :D
Някои точки от платформата им ми харесват (ако изобщо могат да ги изпълнят), но въпреки това няма да гласувам за тях (тяхната кандидатка в района ми е голям убитак :tmi: ). От моя избирателен район вероятно ще бъде избран консервартор, както е било винаги в последните 10-ина години.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от miteto »

pumpy написа:От 2007 до 2010 съм работел като хигиенист и съм правил повече от 50к на година - и там съм плащал като поп с лихвите....
Пупми, като човек дето обича цифрите направо се излагаш. Какъв поп какви лихви, ти да не мислиш, че сумата която си платил за данъци ако е равна на едно университетско обучение, значи всичко е пито-платено? Всичките тия услуги, които държавата ти е осигурявала на теб без значение дали учиш или не (градски транспорт, здравеопазване, пътища, училища, библиотеки и т.н.) - те от чии данъци трябва да дойдат? Между другото ти наясно ли си че дори в "не-комунистическите" провинции висшето образование се дотира от държавата? Примерно в Онтарио една учебна година е $10,000 в Квебек $5,000 и отделно са ти давали субсидия - ама явно не осъзнаваш че дори тия $10,000 в Онтарио не са истинската цена, а е "подбутвана" от държавата? Т.е. от данъците на някой си?
Ми те и тия дето лежат на социал в Квебек може да им се случи да платят по $200-300 данък на година - дай сега и те да прокламират, че понеже са платили данъци и всичко е пито-платено при тях :D
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от miteto »

roumensp написа:
miteto написа:... имат страшно много канадци-кореняци, които са привърженици на "комунистите" NDP. В кавички щото не са баш истински комунисти, но фона на това което някои в този форум разбират под "комунизъм", би трябвало да ги причисляваме към комунистите.
Има, никой не го отрича.
Малко прибързано говориш от името на всички. Имаше някои, дето се изцепиха за генетично увредени, други говорят за зараза и т.н. Ама в Албърта спечелиха точно NDP - тва ми беше мисълта, че от големите петролни шейхове се пребоядисха на комунисти за нула време :D Да не се окаже след като минат изборите че 30-40% от канадците са "генетично увредени", според терминологията на въпросния генетичен гений.
Публикувай отговор