US работна виза

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: US работна виза

Мнение от pumpy »

melissa написа:Мерси pumpy, хич не е малко, но пък спестява доста време и недоразумения предполагам. Друго, което се чудя... ако всички dependents са канадци, не виждам смисъл от H4, но то това не е толкова важно така или иначе. Pumpy, може ли да ми дадеш координати на този адвокат/адвокатска кантора, които цитираш по-горе
Имат нужда от Н4, защото като канадци не може да стоят повече от 6 месеца и после трябва да се разхождат до граница за ново влизане и рано или късно ще е трудно да обясняваш защо не си вземеш нормална виза. За адвоката ще ти пиша на лични.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: US работна виза

Мнение от roumensp »

melissa написа:Мерси pumpy, хич не е малко ...
Не знам за другите професии, но в мойта област (IT) разноските по адвокати винаги са били заплащани от компанията. Няколко пъти съм сменял компанията (т.е. нова H1B) и 2 пъти съм удължавал и винаги те са плащали, вкл. и за процедура за зелена карта (която така и не завърших). Като казвам "плащали", имам впредвид и разноските по Н4 визата на жена ми, не само моята.
Последно промяна от roumensp на Сря Дек 03, 2014 4:38 pm, променено общо 1 път.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: US работна виза

Мнение от miteto »

roumensp написа:процедура за зелена карта (която така и не завърших).
Защо?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: US работна виза

Мнение от roumensp »

miteto написа:
roumensp написа:процедура за зелена карта (която така и не завърших).
Защо?
Защото ми се изчака чакането. :D Бях EB3, която не беше "current" и след като седях близо 2 години с подаден I-485 (но неодобрен заради retrogression-а), си се прибрах в Канада при семейството си (те вече живееха там постоянно), защото имаше опасност да загубя статута си на PR.
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: US работна виза

Мнение от jet »

А кога се губи канадското гражданство, ако не се появиш в Канада известно време?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: US работна виза

Мнение от pumpy »

jet написа:А кога се губи канадското гражданство, ако не се появиш в Канада известно време?
Това е според зависи: кога си го получил, как си го получил, какво казва закона, дали е отменен и/или променен и какво е настроението на съответния министър на имиграцията - все още много неясно по въпроса :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: US работна виза

Мнение от roumensp »

jet написа:А кога се губи канадското гражданство, ако не се появиш в Канада известно време?
Засега няма подобен прецедент, батето може да спи спокоен. ;)
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: US работна виза

Мнение от umeiko »

Бъзикат се хората. Никой не може да ти вземе гражданството, веднъж получено, твое си е доживот.
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: US работна виза

Мнение от jet »

кандидатствам в различни US компании, харесват ми резюмето и изведнъж като разберат, че съм канадец и комуникациите секват. Какъв им е дерта, не мога да разбера. Трябва да седя в щатите и от там да кандидаствам ли. Някой да има идея.
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: US работна виза

Мнение от umeiko »

Правилно си разбрал. Има две-три причини:
- Първата е че могат да те видят на место, да те интервюират и т.н.
- Втората е че няма да има нужда да ти плащат преместването
- Третата е че ако си в щатите...ми значи вече си успял да влезеш някак си, сиреч вече не си риск. Вервай ми, много ора има върнати на границата, никой не ще да рискува...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: US работна виза

Мнение от pumpy »

BTW имаше някаква промяна за Н4, че вече могат да работят на този статут. Ако някой се интересъва да провери по-официален източник от мен :)
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: US работна виза

Мнение от umeiko »

Няма промяна за H4. Имаше обсъждане за промяна, ама нещо се развали работата, и слава богу, че сума ти индийци щяха да намажат.
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: US работна виза

Мнение от jet »

А като взема TN Visa, жената с какъв документ ще влезе?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: US работна виза

Мнение от pumpy »

jet написа:А като взема TN Visa, жената с какъв документ ще влезе?
TD няма право на работа, освен ако нейната професия не и осигурява ТД сама по себе си
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: US работна виза

Мнение от roumensp »

pumpy написа:
jet написа:А като взема TN Visa, жената с какъв документ ще влезе?
TD няма право на работа, освен ако нейната професия не и осигурява ТД сама по себе си
Моята жена беше в "отпуска" 6 години. :D За разлика от Канада, в щатите не е мизерия, ако само един от семейството работи ... поне преди беше така.
Публикувай отговор