Стрелба в парламента

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Стрелба в парламента

Мнение от agent Ozo »

MrGeek написа:Значи всички сме длъжни да четем и автоматично да изразяваме възмущение от непрестанните глупости на Бистра. В противен слуачай тези, които не изявяваме възмущение, значи подкрепяме нейните идиотски възгледи
Не от всичките ѝ глупости, естествено. Само от тези, които не могат и не трябва да бъдат подминавани с лека ръка.
Иначе се налага въпросът: "Защо не таксувате и казаното от "vio" като една от поредните глупсти във форума и не го подминете?"
Това казвам, а не което на теб ти е удобно да смяташ, че съм казал.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Стрелба в парламента

Мнение от davidT »

Язък за младото момче.
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Стрелба в парламента

Мнение от Kpetrov »

mwanza написа:Така и не ми стана ясно какъв е мотива. Жалко за убитите :(

http://news.ibox.bg/news/id_314976543"

Коментарите под статията са меко казано фрапиращи. Има доста изтрещели хора в България.
В коментарите под статията има и други важни новини от изминалите дни.
Журналистката, която искаше да разкрие, че ООН подкрепя ИД загина в катастрофа
Журналистката Серена Чехим загина в атомобилна катастрофа малко преди да успее да завърши своя последен репортаж за „Ислямска Държава“
Колкото до мотива, какво има да му се разбира... на война, като на война! Отстрелват униформени.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Стрелба в парламента

Мнение от Joya »

Понякога когато чета този форум...срам ме е.
Някои от изказванията са не малоумни, те са на жалки, злобни човечета.
Някой замисли ли се че този войник е човек, че е момче на 24 години, че има малък син, че е нечий син, че е отишъл на работа като всеки друг ден и не се е върнал при семейството си, Че можеше всеки друг да е на негово място, дори ти пишещият глупости, отишъл на разходка в парламента.
Където и да се случи е тъжно и трагедия, но в такъв момент хората би трябвало да се обеденят, не да злорадстват. А когато се случва в държава като Канада, където има повече сигурност, тогава вече е тревожно.

Мир на праха му и много сили на близките.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Стрелба в парламента

Мнение от Bistra »

Joya написа:Понякога когато чета този форум...срам ме е.
Някои от изказванията са не малоумни, те са на жалки, злобни човечета.
Някой замисли ли се че този войник е човек, че е момче на 24 години, че има малък син, че е нечий син, че е отишъл на работа като всеки друг ден и не се е върнал при семейството си, Че можеше всеки друг да е на негово място, дори ти пишещият глупости, отишъл на разходка в парламента.
Където и да се случи е тъжно и трагедия, но в такъв момент хората би трябвало да се обеденят, не да злорадстват. А когато се случва в държава като Канада, където има повече сигурност, тогава вече е тревожно.

Мир на праха му и много сили на близките.
:y:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Стрелба в парламента

Мнение от Kpetrov »

Joya написа:Понякога когато чета този форум...срам ме е.
Някой замисли ли се че този войник е човек, че е момче на 24 години, че има малък син, че е нечий син, че е отишъл на работа като всеки друг ден и не се е върнал при семейството си,
Ако имаш предвид мен, истината боли. Какво искаш да си измислям истории и оправдания ли!
Фактите са си факти. Няма нищо злобно в това. Всички са нечии синове и дъщери и носят душа, а някои са дори деца!
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Стрелба в парламента

Мнение от Bistra »

Kpetrov написа: Всички са нечии синове и дъщери и носят душа, а някои са дори деца!
Да, само че някои са ТЕРОРИСТИ, а други са мирни граждани. Истината наистина боли. Затова на някой не му изнася и ме трие като луд. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Стрелба в парламента

Мнение от Kpetrov »

Bistra написа:
Kpetrov написа: Всички са нечии синове и дъщери и носят душа, а някои са дори деца!
Да, само че някои са ТЕРОРИСТИ, а други са мирни граждани. Истината наистина боли. Затова на някой не му изнася и ме трие като луд. ;)
Мирните граждани никой не ги облича в униформи и не ги праща на хиляди километри for fun.
Колкото до това, че те трият... много съжалявам, вероятно изпускаме много!
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Стрелба в парламента

Мнение от Bistra »

Kpetrov написа:Мирните граждани никой не ги облича в униформи и не ги праща на хиляди километри for fun.
Колкото до това, че те трият... много съжалявам, вероятно изпускаме много!
Центърът на Отава не е на хиляди километри. Почетен караул в мирно време, в държава, която не е в състояние на война е все същото, както аз седнала зад компютъра ти отговарям. Имаше предложение от vio и ozo за повишаване числеността на убитите - такива като мен и теб. Това обсъждаме. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Стрелба в парламента

Мнение от Bistra »

Между другото във военната база, от която беше другото убито войниче ( в Сейнт Жан), аз лично заедно с Щеря сме яли омари. Сигурността беше в рамките на нормалното. На пропуска едно войниче ни провери поканите и толкоз. Сега видях по телевизията, че инсталират бетонови блокове. Барикади в мирно време? WTF! :devil:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Стрелба в парламента

Мнение от Mielle »

Добре,де!
На мен ей това изказване на Г-н Харпър ми звучи направо като покана към другата страна:
Канада не е изплашена от инцидента със стрелбата в центъра на столицата и е готова да удвои своите усилия по противодействие на тероризма, заяви канадският премиер Стивън Харпър.
„Нека няма никакви недоразумения. Ние няма да бъдем сплашени. Всъщност, това нападение ще доведе до това, че ние ще укрепим своята решителност и ще удвоим своите усилия, за да бъдат предприети всички необходими стъпки по разкриване о противодействие на заплахите и запазването на сигурността в Канада”, заяви Харпър
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Стрелба в парламента

Мнение от klisurov »

Bistra написа:... Барикади в мирно време?
Canada at war
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Стрелба в парламента

Мнение от Mielle »

Изображение
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Стрелба в парламента

Мнение от Joya »

По-скоро имах предвид коментарите за увеличаване на жвртвите и радост от това.

Аз в случай на тероризъм до колкото съм чела, винаги се тръби че няма страх и т.н. Аз пък се радвам че Канадското правителство реагира така и една жертва е жертва и един човешки живот е много.
За разлика от нашата Родина, където всеки ден измират млади хора и деца, и възрастни биват пребивани за 5лева, но никой не му пука и не го приема на сериозно, докато не му дойде до главата.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Стрелба в парламента

Мнение от 7George »

mwanza написа:Така и не ми стана ясно какъв е мотива. Жалко за убитите :(

...
Мотивите прозират много явно и не е нужно да си гадател. "Да трепем войниците на Канада, щото ще ходят да воюват против мойте хора от Ислямската държава, както и законотворците, одобрили това решение, също и непускащи ни вън от страната да се бием за каузата".

Да, хуманизъм, но не владеем още други методи да успокоим и неутрализираме разярен нападател, стрелящ по съграждани на обществено място. Хипноза, убеждаване, хвърляне на мрежа отгоре му, упойваща спринцовка... доста несигурно и неефективно, със съмнителен резултат.

Озо, викаш всичко е относително, обаче аз не допускам да ми налагат религия, както и на други хора, дето може и да са ми приятели или симпатични да речем. Това ме прави веднага враг на ISIS, и ако се колебая или размекна, им ставам жертва. Викаш, далече са още. Ама не - тука са вече и стралят или може утре да решат да го правят.

А това, че щатите и Канада имат коткретни интереси и поводи да воюват, си е отделно.
Embrace your climate change!
Публикувай отговор