Концерт на Глория -24. Май

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от plamsht »

Pointzero написа:
plamsht написа: na vkus i tzvet tovarishti net..
Хаха, напомня ми: "Въпрос на вкус! Казало кученцето и си близнало под опашката..." :rofl:
За парчето, което пуснах съм напълно сериозен.
За Chomsky, предполагам, тази тема беше мухата в супата..ама е прав според мен..

По принцип, който пее зло не мисли ;)

палатка:
http://www.youtube.com/watch?v=xl2sbJ3-dPU"
пауне форкат (Новоселска 0.53-1.08)
http://www.youtube.com/watch?v=Y4zYia3lSnU"

и т.н.

за Глория незнам..
ама що пък не :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от Bistra »

plamsht написа:За трети път го пускам и никой не ми обръща внимание :(
Аз харесвам музиката на Павел, макар него самия да не мога да го понасям. Сори! Значи съм половин комплексарка. :$
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от Chomsky »

Kpetrov написа:Да нямаш притеснение, че за това питаш?!
Конечно е, че имам. Инак няма да питам.

grozdan написа:Начи, Пресито според мени са опитва да пей относно жезъла на любофта. Оттам и размера на съответната любоф.
Ама така структурирана сентенцията според мен описва лирическата героиня... със жезъл... тук май има курт капан
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от Chomsky »

А сега специален поздрав за Жоро Лъдженето, Гуньо Крушата и Атанас - Херкулеса на Црънча... и цялата компания от Белово!

http://www.youtube.com/watch?v=t4ynNqRxO5A"
(Ивана и Сто патрона)

и Милко Калайджиев
http://www.youtube.com/watch?v=ZyvOadjQP7Q"
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от plamsht »

Милко... (толкова невинен и благ)

Спред мен няма нужда да си го изкарваме на наш'те застаряващи балкански фолк хипстъри..прекален светец и богу не е драг..

да пренасочим темата към ММА бойците по нашия край, и техните тукашни братя по оръжие.


https://www.google.ca/url?q=http://www. ... 1waDeFBI4g"
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от Павел »

Две от най-невъзможните неща са, лудия да осъзнае че е луд и селянина да разбере колко е прост.
Защо чалгата има толкова много почитатели в Бг, а както е видно и в Канада - всеки според камбанарията си. Елементарният мозък си изисква елементарна и лесно смилаема музика. Ако чалгата изобщо може да се нарече музика...

Глория не пее чалга, а Галина :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от plamsht »

U2 - Gloria
http://www.youtube.com/watch?v=ybYgP48X2DY"

Шум да има..аийде стига вече
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от analgin »

Chomsky написа:Мисля че тъази тема е най-подходяща за литературен анализ на една песен, която ме озадачава....
Какво ще кажете да се направи литературен анализ на тази песен на Дриско
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от davidT »

От всеки цървул трандафор не става......има една приказка.
И в Канада да иде, комплексара със селски корени си остава селянин :D :D

Как може да си толкова ограничен ,та да казваш на някой каква музика да слуша/и то родна музика /,как да се облича и накрая и да го обижда ??
Кой знае къв помиар ,скрил се зад монитора може да тай такава злоба.

Ако бяхте емигрирали в Пакистан,Узбекистан или Ангола по можех да ви разбера,ама отишъл си в Белия свят и си си останал същия селски комплексар .
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от Kpetrov »

Е па аз лично до сега у живото си не съм видел да става купоно с нещо друго освен чалга и подобните и жанрове.
Горд селянин. :$
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от Chomsky »

Kpetrov написа:Горд селянин. :$
И аз съм селянин. На паспорта ми пише "Многу див и многу прос".
Мога да плевя разсад, да загърлям фъстък, да пръскам доматите със син камък, да варя скоросмъртница, да се бия всяка събота в дискотеката и квото си щеш. Имам много комплекси, ама хубав човек лошо в себе си не държи и си ги изкарвам нон-стоп :rofl:

Не зьнам ма вече амнайста година на джаз фестивала в монреал свири оркестър Ветекс и монреалските канадки нямат търпение да отидат да помятат гюбеци. Не само българите в канада харесват еркекли чалгъна, но и канадците в канада. А също така и квази-коренното население на сащ се кефи на музиката на пайнер, така че не ми ги разправяйте тия.
Вие какво искате да слушаме сега "смоооооооооооооооук он да уааааааааааатееер" ли.
Или "цветееее на луната, ти ако поискаш, ще засеяяя аз за тееееееб"
Аман, заман.

Аз казах ли вече, че не кефи поп-фолка.
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от grozdan »

Chomsky написа: И аз съм селянин. На паспорта ми пише "Многу див и многу прос".
Мога да плевя разсад, да загърлям фъстък, да пръскам доматите със син камък, да варя скоросмъртница, да се бия всяка събота в дискотеката и квото си щеш. Имам много комплекси, ама хубав човек лошо в себе си не държи и си ги изкарвам нон-стоп :rofl:
Пропусна да кажеш, че истинският селянин не танцува в дискотеката. Танцуването е за жените и педалите. Нема кво толко да се кълчиме. Истинският селянин стой гордо облегнат на стената в компанията на други такива като него, смуче некъв алкохол и гледа лошо. Следствието е боя ;)
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
stoyan ignatov
Мнения: 53
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 6:24 pm
Местоположение: Montreal

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от stoyan ignatov »

:clap: :rofl:
Павел написа:
janyz написа:Смешник.....
Съгласен :D

Сигурен съм, че най-близкото нещо което някога те е доближавало до Лед Цепелин е някоя снимка на дирижабъл, поместена в енския вестник.

Да твърдиш, че слушаш и Глория, и Цепелин, и класическа музика е все едно да казваш, че обичаш да носиш както войнишки шинели, така и палтa на Кенет Кол и Майкъл Корс.

Смешка, 4 рийл
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от Павел »

Чалгарите под прикритие наистина ме развеселяват: една, дето не може да върже просто изречение, ми казва, че съм имал тесен мозък (не знаех, че мозъците биват два вида - тесни и широки :D); друг един музиковед ми изнася лекция на тема "Слушането на всякаква музика - гарант, че няма да имате проблеми с вътрешното аз" и изобщо говори за музика без да обръща внимание, че темата е за Глория. Обаче за едно е много прав - аз слушам предимно рок, щото съм комплексар (смених си българското име с чуждестранно - от Галин на Глорий) и щото е модерно - вече 60-тина години.

Билетите ще се изкупят не от чалгари, а от ценители на истинския талант, които много държат на качествено поднесен концерт - буфосинхронистката така премерено ще си отваря устата, щото почти няма да се забележи, че пее на плейбек. Единствената възможност чалгарята да чуе гласа на Галка на живо ще е, когато между песните ще им крещи - "Страхотни сте" (че сте достатъчно заблудени и се излъгахте да се довлечете на "концерта" ми) и "Обичам ви" (щото се изръсихте с по $40) пари, които все повече ще ми трябват, предвид факта че одъртявам и мутрите вече не искат да ме издържат както едно време.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от ivanko13 »

Познавам народ падащ си по чалгата и същевременно ценящ рок музиката... Викам им "баладни" фенове... Като са ми на гости обаче и им пусна The Best of Both Worlds на Ван Хейлън, трудно издържат две песни... Иначе звучи яко примерно си наредил плейлиста с ред Цепелин ред Глория и от "Приятелко ти моя най добра" минаваш в The Ocean :rock:
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Заключено