Кандидатстване и по двете процедури?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Кандидатстване и по двете процедури?

Мнение от pumpy »

ivalin написа:
pumpy написа:
dea написа:До колкото ми е известо няма пречка човек минал по федералната процедура да се засели в Квебек, нали Квебек е част от Канада. :
Само дето без заветния сертификат за селекция е нещо като "втора ръка кебекарин" през първите ЕН на брой месеци и не че има някакво значение, но за социал и КОФИ има и някои си го търсят....
dea, явно тези неща въобще не са ти ясни не е хубаво да подвеждаш аудиторията! pumpy, на теб бих казал още по-малко! Проблемите не са нито за кофи, нито за социал, а още на летището при кебекарските емиграционни...
Интересно ако кацна в Отава, кой точно имиграционнен ще ме спре да се заселя в Гатино още същия ден ????
Виж, като се опитам да подам за здравна карта, или някаква друга "чисто" Кебекарска процедура, тогава какво ще стане в първите няколко месеца, без заветния серитификат ???
Да не говорим, че на Монреалското летище СПОКОЙНО можеш да минеш покрай кебекарските имиграционни, докато покрай федералните не можеш.
И за да не голословя, погледнете изискванията за отпускане на AFE:
- сертификат за селекция;
- заселване в Кебек, без да си живял преди това повече от 3 месеца в Канада от момента на пристигането ти;
Ерго това е съвсем реална възможност и няма ама НИЩО ОБЩО с никакви имиграционни;

Все едно няма никакво значение, хората не са подали по никоя процедура, защото се чудят как да подадат и по двете за да получат по две визи, за всеки случай :P
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Кандидатстване и по двете процедури?

Мнение от klisurov »

pumpy написа:... Виж, като се опитам да подам за здравна карта, или някаква друга "чисто" Кебекарска процедура, тогава какво ще стане в първите няколко месеца, без заветния серитификат ???...
Тя темата, че утече, утече, та:
В момента точно как е, не знам. От няколко места чувам, че федералните вече "се обаждат да питат кебекарите, дали си искат имигранта, или да го връщат обратно" :o
Реално, последно време федералната процедура бе спряна, което може да се тълкува и, че на федерала имигранти не му трябват, та кебекарите да си събират пристигналите "избранници" :D
Това, пак по "този рекъл, онзи казал" е валидно за това, къде ще кацнеш. След това ходи къде искаш.

През 2007 единствения проблем бе, че трябваше да пускам по факс адреса, на който да си получа PR картата.
SIN ми е кебекарски (източни провинции), а кебекарска здравна карта получих веднага (но покрит бях след 3-тия месец).
Когато излязох на социал, никой не се интересуваше имам ли, нямам ли сертификат на кебекар.
Когато записах да ме покебекарчат, пак не бе проблем липсата му.
Проблем бе, когато записах политехниката. Едва тогава трябваше да доказвам, че имам право да плащам като кебекар, а не като канадец.
Сега вече минавам за кебекар (поне що се касае за обучение), т.к. веднъж вече са ме признали за такъв.

Пак повтарям, как точно е към днешна дата, не знам.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Кандидатстване и по двете процедури?

Мнение от ivalin »

pumpy написа: Интересно ако кацна в Отава, кой точно имиграционнен ще ме спре да се заселя в Гатино още същия ден ????
Виж, като се опитам да подам за здравна карта, или някаква друга "чисто" Кебекарска процедура, тогава какво ще стане в първите няколко месеца, без заветния серитификат ???
Да не говорим, че на Монреалското летище СПОКОЙНО можеш да минеш покрай кебекарските имиграционни, докато покрай федералните не можеш.
И за да не голословя, погледнете изискванията за отпускане на AFE:
- сертификат за селекция;
- заселване в Кебек, без да си живял преди това повече от 3 месеца в Канада от момента на пристигането ти;
Ерго това е съвсем реална възможност и няма ама НИЩО ОБЩО с никакви имиграционни;

Все едно няма никакво значение, хората не са подали по никоя процедура, защото се чудят как да подадат и по двете за да получат по две визи, за всеки случай :P
pumpy, за да не се повтарям макар, че е наложително ще ти отговоря на въпросите по ред на номерата на задаване:
1. Ако кацнеш в Отава или Торонто, а за по-близко може и във Ванкувър никой няма да те спре да се заселиш в Гатино. Това е твое право.
2. Когато подаваш за здравна карта няма проблем, пък и "някаква друга "чисто" Кебекарска процедура" и тогава нищо лошо няма да стане не само първите няколко месеца, ами до края на пребиваването ти макар, че си без сертификат това не те прави половин човек. :!:
3.На Монреалското летище СПОКОЙНО НЕможеш да минеш покрай кебекарските имиграционни без да те забележат и да те разпитат къде, защо и т.н. Не лъжи хората все едно, че си ги преживял тези неща като говориш неистини, защото току виж някой се вързал на бълтавенето ти.
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Кандидатстване и по двете процедури?

Мнение от pumpy »

ivalin написа:
pumpy написа: Интересно ако кацна в Отава, кой точно имиграционнен ще ме спре да се заселя в Гатино още същия ден ????
Виж, като се опитам да подам за здравна карта, или някаква друга "чисто" Кебекарска процедура, тогава какво ще стане в първите няколко месеца, без заветния серитификат ???
Да не говорим, че на Монреалското летище СПОКОЙНО можеш да минеш покрай кебекарските имиграционни, докато покрай федералните не можеш.
И за да не голословя, погледнете изискванията за отпускане на AFE:
- сертификат за селекция;
- заселване в Кебек, без да си живял преди това повече от 3 месеца в Канада от момента на пристигането ти;
Ерго това е съвсем реална възможност и няма ама НИЩО ОБЩО с никакви имиграционни;

Все едно няма никакво значение, хората не са подали по никоя процедура, защото се чудят как да подадат и по двете за да получат по две визи, за всеки случай :P
pumpy, за да не се повтарям макар, че е наложително ще ти отговоря на въпросите по ред на номерата на задаване:
1. Ако кацнеш в Отава или Торонто, а за по-близко може и във Ванкувър никой няма да те спре да се заселиш в Гатино. Това е твое право.
2. Когато подаваш за здравна карта няма проблем, пък и "някаква друга "чисто" Кебекарска процедура" и тогава нищо лошо няма да стане не само първите няколко месеца, ами до края на пребиваването ти макар, че си без сертификат това не те прави половин човек. :!:
3.На Монреалското летище СПОКОЙНО НЕможеш да минеш покрай кебекарските имиграционни без да те забележат и да те разпитат къде, защо и т.н. Не лъжи хората все едно, че си ги преживял тези неща като говориш неистини, защото току виж някой се вързал на бълтавенето ти.
Хубаво е да не си протичоречим в едно и също мнение, още по-хубаво е да не противоречим на хора имащи опит, но какво да се прави.
Аз се отказвам и продължавам да се занимавам с данъчната си декларация, че малко много социаладжии са ми се закачили тази година на хранилка и трябва да ги поотсея още малко, а не останаха дни за това....
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Кандидатстване и по двете процедури?

Мнение от 7George »

След което ако си пуснала две молби и по едната си приета - когато я приемеш и ти - другата чак тогава изгаря. (Парите също, защото бюрократи са се трудили над твоите документи).
Тука се изпуска една от целите на емиграцията - да се създаде постоянна работа на повече местни чиновници. :)

Примера с фермера също не е много удачен - фермите са семейно начинание и фермера по принцип минава само със сезонен наемен труд. Тоест на него му трябват временни работници, а не специалисти за постоянно.

Ако кандидатства семейство, мисля няма никакви проблеми двамата да започнат различни програми и после успелият да зеведе половинката и децата, там където им се отвори парашута или повече им харесва живота.
Embrace your climate change!
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Кандидатстване и по двете процедури?

Мнение от Leda78 »

Писах мейл - да видим ще ме удостоят ли с отговор и ще кажа :y:
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Кандидатстване и по двете процедури?

Мнение от agent Ozo »

7George написа:Ако кандидатства семейство, мисля няма никакви проблеми двамата да започнат различни програми и после успелият да зеведе половинката и децата, там където им се отвори парашута или повече им харесва живота.
Това щеше да е вярно, ако всяка кандидатура се състоеше от 1 кандидат и n на брой придружаващи кандидати. Без значение последните какви са и кои са, и без те да участват в оценката на главния кандидат. Но не е така.
Кандидатурата е групова и всеки кандидат (дори и децата) има своя принос за събирането на необходимия брой точки при оценката на тази кандидатура.
Така че, при една и съща група хора кандидатстващи по определена процедура, смяната на водещия кандидат не означава различни кандидатури, а различен начин на оценка на кандидатурата. Ако пък процедурите са различни, то не може да се приеме, че кандидатите са различни, само защото различни членове от групата са главни апликанти по едната и по другата процедура. Просто един кандидат кандидатства на две места едновременно, твърдейки различни неща. Именно от тук идва и проблемът.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Кандидатстване и по двете процедури?

Мнение от Leda78 »

Тук трябва да се съглася. Ако си спомняте, имаш един съфорумец, който по Федералната беше изпратил по една професия и единия беше водещ кандидат по 1121, но тъй като квотата беше свършила по тази професия, канадците бяха направили другата половинка водещ кандидат и бяха обърнали кандидатурата. Това беше 2011, когато ние изпуснахме квотата и си го спомням добре, тъй като се надявах, че и при нас могат да направят така, но моят мъж нямаше IELTS, така че не го направиха при нас... Не зная по тая причина или не, всъщност, но не го направиха.

А иначе, наистина не знаем какви са техните таргети - в края на краищата всяка кандидатура си е пари, които отиват в джоба на канадците, така че аз съм почти сигурна, че няма да има проблем да се кандидатства по повече от една процедура, иначе щеше изрично да е написано на 1001 места... За най-елементарни неща ги пишат по 100 пъти, които дори не са толкова ключове за оценката надали ако нещо, каквото и да е, може да доведе до негативен резултат за кандидатурата, няма да го напишат.

Между другото от CIC са изпратили отговор и са ме препратили към Букурещ относно този въпрос. Писах им вече. Да видим...
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Кандидатстване и по двете процедури?

Мнение от agent Ozo »

От Букурещ ще те препратят към отделни текстове на закона и правилника за имиграция в Канада, които няма да дават конкретен отговор на въпроса ти.
А и никой до тук не каза, че е забранено от закон или правилник да се кандидатства по двете процедури едновременно. Просто има голям риск определен чиновник да направи извода, че кандидатите поне за едното лъжат, твърдейки коренно различни неща относно намеренията си за установяване в Канада. И кой ще даде гаранция, че излъгалия за едно, не е излъгал или няма да излъже и за друго? Лъжци не му трябват на никого.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Кандидатстване и по двете процедури?

Мнение от Leda78 »

Да, това е едната гледна точка. А другата е, че не щадиш усилия да отидеш в Канада и имаш доста голям шанс за реализация, след като си се класирал по две програми...

Може да ме препратят, а може и да се излъжат да дадат конкретен писмен отговор. Ще видим.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Кандидатстване и по двете процедури?

Мнение от agent Ozo »

Leda78 написа:Да, това е едната гледна точка. А другата е, че не щадиш усилия да отидеш в Канада и имаш доста голям шанс за реализация, след като си се класирал по две програми...
Типична грешка за всеки, който не е разбрал, че Квебек може и да е в Канада, ама е нещо по-различно от останалата част на Канада. И малко избързваш с "класацията". Много преди това ще бъде установено, че един кандидат дава обещания (вкл. писмени) на два различни субекта.
ОК, аз казах, каквото имам да казвам.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11763
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Кандидатстване и по двете процедури?

Мнение от optics »

agent Ozo написа:Много преди това ще бъде установено, че един кандидат дава обещания (вкл. писмени) на два различни субекта.
И какво от това???
Тези обещания са АКО бъде взет по тяхната програма. Не виждам какво ви смущава тия дето сте против едновременното кандидатстване.
Се едно ти да подаваш за работа на няколко места (и естествено навсякъде се кълнеш колко много искаш да работиш при тях, ще допринесеш и пр) и единия работодател да вземе че да разбере че си подавал другаде и да се обиди и да каже - аааа, не, не ща аз такива лъжльовци.
:rofl: :rofl: :rofl:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Кандидатстване и по двете процедури?

Мнение от agent Ozo »

Хайде и ти сега, Оптикс...против сме били. Пита се в задачката дали има и какъв е риска ако се кандидатства по двете процедури едновременно и всеки си дава мнението. Ясно е, че ще има мнения и "за" и "против". Пък хората сами ще си решат какво да направят.

Аз не съм чул работодател да иска да се подписват декларации за намерение за установяване в завода или офиса му при кандидатстването за работа. Интересно би било ако ги има някъде, каква ли ще е реакцията на боса като разбере, че кандидатът го лъже най-безцеремонно.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Кандидатстване и по двете процедури?

Мнение от Leda78 »

Ама чакайте - защо да лъжем, че и най-безцеремонно? Ако си кандидатствал и те вземат и по двете - ако избереш Федералната, няма да лъжеш Квебек, защото просто няма да продължиш по тяхната програма. Ако те изберат за Квебек, и подпишеш, че ще живееш там - ще живееш там. Защо трябва да ги лъжеш? Ако си по тяхната програма, си спазваш ангажиментите. И спираш другата - това изрично написах, че ще бъде направено. Така или иначе няма как да влезеш в Канада и по двете процедури едновременно... Трябва в един момент да се избере една и в този случай най-много да си напълнил джоба им с 2-3 такси в повече...

Естествено, има го моментът, че на Квебек им е болна тема, че не всички минали по тяхната програма, се установяват при тях... Но би било грешно да са сигурни, че лъжеш. Че малко ли народ са си кандидатствали само за Квебек и въпреки това не са останали там.

Optics, много правилна аналогия :y: същото е като с работодателите. Всички при кандидатстване за работа искат "мотивационно писмо", включително тези фирми, които не са си казали името, а са написали само "водеща компания в еди кой си бизнес", например, :lol: (колкото и абсурдно да звучи това). И това е от задължителните документи, които пише, че се искат... Та на всички обясняваш как те са тези, при които искаш да работиш и че са много перспективни и т.н. И ако те вземат ще им се "заселиш в завода", както казва агентът, ама, това е ако приключиш интервютата и те ти предложат достатъчно пари и т.н. и изобщо след като финално се разберете. Преди това са на равна нога с останалите работодатели...

Ще е интересно, ако наистина дадат конкретен отговор. Защото, ако не го направят, наистина мисля, че ще е както каза агент Озо - рискът си е за твоя сметка, че някой накриво станал чиновник, ще реши, че това, че си кандидатствал и по друга процедура, означава, че всъщност не целиш да се заселиш в Квебек и да искаш да излъжеш. Но дори да е така - трябва да намери друг предлог да те отстрани - не може да ползва този, след като не е изрично забранено да се кандидатства и по двете процедури.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Кандидатстване и по двете процедури?

Мнение от agent Ozo »

Никога и никой имиграционен чиновник няма да ти напише в отказа, че е поради кандидатстване по двете процедури или пък защото си лъгал. Не, не са толкова груби тукашните чиновници. Това би могло да те обиди и разстрои. Затова ще ти обясни най-добронамерено, че ти отказва поради несъответствие с изискванията за селекция и дори ще ти цитира съответния член от правилника. Ето това ще направи. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор