Моля за малко съвети и мнения ....

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от demococcus »

Guinness написа:
borkoo написа:.Чета тука мнения за страните от западна Европа.Ами кво да ви кажа,аз не съм живял там,но познавам не един или двама които са живяли и такива които живеят и в момента.Не знам дали ви е ясно на привържениците на тези страни,че там дискриминацията към имигрантите е огромна и неприкрита.
Едно цигане се хвали
-Еййй това да се ядат кебачета,много хубаво!
-А бе ти ял ли си?-завистливо го питат другите циганета
-Аз не съм ,ама бати е гледал как ядат! :rofl: :rofl: :rofl:
Позовавайки се на надеждни източници, цигането е стигнало до правилното заклчение ;) Аз също имам познати (и българи и местни) от западноевропейски страни, които потвържават тези на блюдения (за дискриминацията, не за кебапчетата, хаха).

И освен това, по мои наблюдения, миграционният поток е от Европа (включително и Западна) към Северна Америка, а не обратното :!: За миграция на Канадци към България пък и дума не може да става. Не че движението на масите винаги е в най-правилната посока, но все пак ме кара да си мисля че София и Лондон не са най-яките места за живеене на света :wasntme:
harimaska
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Дек 27, 2013 2:08 pm

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от harimaska »

Здравейте съфорумци,
имам отново питанка към тези, които са по запознати... Има ли някакъв конкретен период от време, през които се сменя списъкът с желаните професии, или по точно с тези на които се дават точки от обучението. Също искам да помоля за линк в които обявяват предстоящите сесии, тъй като сме още в началото на изучаването на френски език и ми е доста трудно като се ровя, да се оправя из френските страници... Благодаря!
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от Icoman »

harimaska написа:Здравейте съфорумци,
имам отново питанка към тези, които са по запознати... Има ли някакъв конкретен период от време, през които се сменя списъкът с желаните професии, или по точно с тези на които се дават точки от обучението. Също искам да помоля за линк в които обявяват предстоящите сесии, тъй като сме още в началото на изучаването на френски език и ми е доста трудно като се ровя, да се оправя из френските страници... Благодаря!

Линк към списъка с предстоящите сесии:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... sions.html"

В сайта можеш да четеш и на английски. Информацията е много подробна.
Успех!
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
harimaska
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Дек 27, 2013 2:08 pm

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от harimaska »

мерси Icoman
Публикувай отговор