Canadian Dream

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Canadian Dream

Мнение от analgin »

Californian написа:Има и такива дето купуват по-България близо 100хил долара за жилище... още ме е яд. С тази демографска криза и въобще в следващите 5-10 години не виждам да се подобри състоянието в България.
Сега щях за 3та къща да мисля в Северна Америка .....При това на пазар където след 10-15 години къщите от 150к ще станат 300к...с тази чудовищна релокация към Тексас и от вън и от вътре в страната
Така, че не е важно колко изкарваш, ако не си добър с инвестирането на парите. :)
Тексас е Бей Ерията и Саут Бей но все едно 1970та година в момента....
Ще ти дам по-добра насока да инвистираш:
Първата зима в Канада беше ужасна за моите родители - дългата зима ги депресира много. Това ме накара да се замисля и започнах да проучвам пазара:
1) Флорида - привидно евтини жилища, но много високи данъци + кондо такси и хиляди рестрикции ..... - отхвърлих тотално идеята
2) Насочих се към Доменикана и там попаднах на българин брокер на имоти който с маниер нямащ нищо общо с българския манталитет (риск да не получи комисионна) ме насочи към Панама - за мен там е райското място на света където купих къща в затворен комплекс на добра цена. Данъците са ниски, 80% от хората говорят 3 езика (испански, английски и френски) и най-вече успях да реша проблемите с канадаският студ. Родителите ми се чустват ОК през зимата и децата с нетърпение чакат да има някакъв прозорец от време за да са там.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Canadian Dream

Мнение от ablood »

Аха

Аналгине, когато ти купуваш е къща. Когато другите купуват е барака.

Когато ти купуваш си баровец. Когато другите купуват, го правят (изцяло) със спестяванията на родителите си.

Нещо ми кофтееш
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Canadian Dream

Мнение от Californian »

analgin написа: Ще ти дам по-добра насока да инвистираш:
Първата зима в Канада беше ужасна за моите родители - дългата зима ги депресира много. Това ме накара да се замисля и започнах да проучвам пазара:
1) Флорида - привидно евтини жилища, но много високи данъци + кондо такси и хиляди рестрикции ..... - отхвърлих тотално идеята
2) Насочих се към Доменикана и там попаднах на българин брокер на имоти който с маниер нямащ нищо общо с българския манталитет (риск да не получи комисионна) ме насочи към Панама - за мен там е райското място на света където купих къща в затворен комплекс на добра цена. Данъците са ниски, 80% от хората говорят 3 езика (испански, английски и френски) и най-вече успях да реша проблемите с канадаският студ. Родителите ми се чустват ОК през зимата и децата с нетърпение чакат да има някакъв прозорец от време за да са там.
Сигурно е добре, нищо не знам за Панама.
Доста от Тексас хора инвестират в Коста Рика. За там чувам доста добри думи...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Canadian Dream

Мнение от ablood »

Не бързай да му вярваш.

Както той самият написа предишната страница - живее в друга реалност. ;-)
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
eva-vet-eva
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 4:19 pm
Местоположение: Пловдив,от 29.03.05-Монреал

Re: Canadian Dream

Мнение от eva-vet-eva »

speedy написа:Канадските данъци не са толкова високи. Тия дни оправях документацията - ами някъде към една четвърт от семейните доходи са отишли за федерални и провинциални данъци. Разните му местни такси и HST/GST/PST не ги смятам, де...
При нас малко повечко-1/3, ама и за нас гледам поостанало. И аз не мисля, че канадските данъци са невъзможни.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Canadian Dream

Мнение от speedy »

eva-vet-eva написа:При нас малко повечко-1/3, ама и за нас гледам поостанало. И аз не мисля, че канадските данъци са невъзможни.
И тук калкулаторът дава повече проценти, но като отпиша това-онова за децата, транспорт, пенсии и процентите намаляват. Ако не ме мързеше да търся счетоводител, можеше и още да се смъкне.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Canadian Dream

Мнение от roumensp »

apple написа:Я да видим кой за какво мечтал и какво намерил всъщност? И що е социализъм и има ли той почва в Канада? Човек е толкова голям колкото били мечтите му разправят... моите мечти не се покриха и на 10 процента ама пък на успелите сигурно са покрити на 150... Какво дава и какво взима Канада според вас? Кои професии хранят тук, а не какви са пробутани в списъците с търсени професии, щото едното няма много общо с другото...
При мен няма разочарования, защото не съм имал мечти. Аз съм в Канада, защото не можах да остана в Щатите и никога не съм очаквал прекалено много от "задния двор на Америка", но в крайна сметка се оказа, че тук не ми е зле. При мен никога не е имало напрежение и проблем да работя по специалноста си (добре че се преквалифицирах навремето от строителен инженер в IT) и за 13 години ми се събират около 45 дена, в които да съм бил без работа. При жена ми (завършила ВИАС) нещата никога не са били толкова гладки и определено влага много повече труд, време и нерви в работата си от мен.

Според мен най-търсените професии са бачкаторските, ама повечето българи дето идват тук все искат бюро. :D

А за социализма в Канада - да, има почва, ама аз никога нищо не успях да намажа, все други се уреждат. ;(
Жена ми преди 2-3 години имаше един обект с кондоминиуми в Whistler. Пазарната им цена била над 7-800000, но били предназначени за "социално слаби" и щели да им ги дават по 200-250,000. :tmi: Е това ако не е социализъм. :@ Не знам какъв трябва да си, за да се уредиш - наистина беден, многодетен, връзки, подкупи ... ?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Canadian Dream

Мнение от roumensp »

Californian написа:Ама не си прав, че е просто държава Канада - аз съм с други впечатления от нея за 2-3 месеца там - впечатленията са ми, че е като Европа(работил съм в Австрия, Унгария, Франция и Германия) демек... консервативна.
Ми като ти се събират 2-3 месеца, от какъв зор си изпляскал 5-6 отговора в тема, наречена "Canadian Dream" ? :D
Ако някой пусне тема, наречена "American Dream", нямам нищо против да се включиш активно. ;)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Canadian Dream

Мнение от Bistra »

roumensp написа:Не знам какъв трябва да си, за да се уредиш - наистина беден, многодетен, връзки, подкупи ... ?
А и без връзки, и подкупи става. Дори не е нужно да си многодетен. Трябва да си изчакаш поетапно да ти дойде реда (знаеш тук бързането не им е силната страна), ако дотогава издържиш на социал и успееш да пребориш бюрокрацията. Баща ми имаше наематели, които се изнесоха, казвайки му, че са се уредили със социално жилище. То пък големият келепир да живееш в такова, като имаш предвид, че съседите ти отглеждат вътре канабис! Ай, мерси! Не бих се възползвала от такава "далавера".
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Canadian Dream

Мнение от Californian »

Моите роднини са от 10 години в Канада и гледам поне 1-2 годишно да ходя.
Доста и от нещата са ми ясни там. За това изказвам мнение.
Въобще не ви разбирам как цял живот се хващате да изплащате такива заеми.
Тук намерих работа на един приятел - и мъжа и жената висшисти - програмисти.
Тук ще живеят в 4-5хил ск.ф палат плюс прислуга - готвач, чистач и т.н целодневни.
Такъв стандарт където и да било в Канада е невъзможен за семейство където и двамата работят като специалисти.
Моя стандарт ако избере жена ми да не работи с 2-3 деца ще е същия като на някой в Торонто или Ванкувър където и двамата работят като специалисти, та даже и малко отгоре.
Отделно и времето ме кефи тук, че ми е топличко, интересно ми е за какво някой ще избере Канада пред някои хубави места в Щатите като Тексас. :tmi:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Canadian Dream

Мнение от roumensp »

Californian написа:Отделно и времето ме кефи тук, че ми е топличко, интересно ми е за какво някой ще избере Канада пред някои хубави места в Щатите като Тексас. :tmi:
Ти трябва да отговориш на тоя въпрос, нали уж се беше засилил да ходиш в Монреал, където било най-най. :D Или повече от един ден назад не можеш да помниш.
Californian написа:Тук намерих работа на един приятел - и мъжа и жената висшисти - програмисти.
Тук ще живеят в 4-5хил ск.ф палат плюс прислуга - готвач, чистач и т.н целодневни.
И като се събуди, беше ли паднал от леглото ? :rofl:
Californian написа:Моя стандарт ако избере жена ми да не работи с 2-3 деца ще е същия като на някой в Торонто или Ванкувър където и двамата работят като специалисти, та даже и малко отгоре.
Твоят стандарт ми е ясен, щом ти се вижда скъпо в Монреал. :D
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Canadian Dream

Мнение от Bistra »

Californian написа:Такъв стандарт където и да било в Канада е невъзможен за семейство където и двамата работят като специалисти.
Моя стандарт ако избере жена ми да не работи с 2-3 деца ще е същия като на някой в Торонто или Ванкувър където и двамата работят като специалисти, та даже и малко отгоре.
А значи нямаш проблеми да издържаш жена си + 3 деца? За какъв дявол ти трябваше тогава финансово независима жена? И ти се чудя, защо толкова си се разписал в канадски форум? Това е все едно аз да пиша в американски или български за автомобили примерно. ....Ами не ме интересува! :yawn:
Ти си любознателен явно. А кога ти остава време да изкарваш за "високия стандарт"? - Тайна :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Canadian Dream

Мнение от Pointzero »

Моите 2 цента, но накратко, защото за 12 год в Монреал, мога да напиша best seller :lol:
Т.к. работя като програмист (човек на точните науки) ще го давам по алгоритъм *,** - 1,2,3...
*(гледам основно въпросите на ябълката - original poster)
**(дано помогна на кандидат емигрантите)
1. "...що е социализъм..." - по моите представи, Канада е близо до капиталистически социализъм, някакъв хибрид, където хем частната собственост е (уж) неприкосновена, enterprenuership, private business, etc, хем социалната система (засега) работи много добре. (благодарение на данъците - което, за съжаление в бъдеще може да доведе до социално напрeжение).
2. "..мечтите... са се сбъднали..." - труден въпрос, т.к. мечтите са толкова, колкото са хората на тази планета - +/- 6 милиарда. Моите са се сбъднали на 30% , ако това има някакво значение.
3. "...Какво дава и какво взима Канада.." - по този само въпрос може да се отвори нова тема. Накратко - в зависимост какво търсиш, може да ДАВА, ама може и да ВЗИМА. (и да дава на другите)
4. "...Кои професии хранят тук.." - много са.Както и тези, които "не хранят".
5. "..Колко трябва да учиш .." - 2-3 години средно статистически. Дори и да имаш диплома от БГ за същото. В зависимост от професията може да бъде <1 или >4 години.
И последно: идвайки в Канада от България, и ако ви се работи - нещата ще се уредят. Може да минат 2,3.. макс (5 год) но ще бъде ОК. Всеки да си прецени дали е готов да "жертва" 2,3..5 год!

П.С. иначе и тук си има неуредици и неща , които те дразнят всекидневно... но все пак, тук не е "рая" :rofl:
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Canadian Dream

Мнение от IRA »

Californian написа:
ablood написа:Не
Просто работим по 30-38 часа на седмица макс и имаме време за дома и децата.

Мен ми звучи като научна фантастика 3 деца и мъжа и жената да работят без никаква помощ, става ясно от думите ти.
Евала тогава и на теб, в този форум сте се събрали звезда до звезда. :D 8)
Аз няма три имам две, и двамата работим, те си ходят на училище и градина, въобще не виждам за какво ти е да ти помага някой дори и да са 3 децата.

Аз исках да отида някъде където ще се отърва от някоi досадни роднини и други подобни. Канада навремето беше най лесното място за имиграция, пък хем е далече, хем не е прекалено далече. Сега ми е супер, вдигам телефона само като съм на кеф :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Canadian Dream

Мнение от Bistra »

Свекърва ми едно време като ни идваше на гости носеше редовно супичка в буркани. Изтъркаха ми се предните зъбки от стискане. :D Сега обаче не може. Канадците не разрешават. :rock:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Заключено