Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от apple »

roumensp написа:
apple написа:Що тук в Канада ще си намерят ли?
Не всички. Но повечето от кадърните и тия дето не ги мързи, да. Другите не ме интересуват, защото не съм майка Тереза, че да ги мисля. Всеки сам се оправя така, както може.
На който не му харесва, good luck in UK! :D
Аха много удобно измъкване както винаги, типично в "преуспял" стил. Хайде дай пример с реални хора намерили си работа като лекари примерно с българска диплома, че ти цитира тази професия. Ако имаш предвид тепърва да почват да теглят кредити и да учат със сигурност ще намериш, но това няма нищо общо. Такава "реализация" не се брои. А за твоя бранш сме наясно, че сте от малкото привилегировани, които могат да работят без никакво чакане, учене, приравняване и т.н. Но това не ти дава право да наричаш всички останали категории професионалисти некадърници и мързеливци! Както избегна и темата за таксиметровите и другите видове професионални шофьори тук. Как се става такъв тук, колко се рлаща, колко се чака, какви изпити се държат и по мое мнение какви рушвети се бутат, за да се мключиш в гилдията. И на първо място с уточнението, че зори и това да ти е била професията в БГ с години наред това с нищо не ти помага, чакаш и почваш сначале точно както и тези, които никога не са работили това. Поне у нашето канатско село е така, а у Белию камик кък е ни знам! Ама то там на село може и таксита да ви не требват, та простено ти е да не знаеш... ;)
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от mwanza »

Аз ли нещо пропускам или това ми звучи невярно:

"...Много добре е за Вас, че сте имали възможност да дойдете в Обединеното кралство и да се възползвате от безплатното университетско образование ..."

Къде е това безплатно образование???
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от Павел »

Ако тая е наистина дъщеря на Максим Бехар, не се учудвам на глупостите които пише. В Б-я има много понтенциал - за боклуци като баща и. Преди десетина години имах нещастието да се срещна с М. Бехар в офиса му, в един панелен блок на бул Б-я, с/у сегашната Била (иначе го раздаваше много тежко) - беше закачил на стената зад бюрото си в рамка "почетен консул на Сейшелските острови". Изключителен мошеник и рядко противна твар. Вомит да го наречеш, комплимент ше му направиш.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от optics »

simeonovi написа:...А и мисля че вече отшумя това голямо излизане понеже и там няма работа толкова както преди време..
Зависи в кой бранш. В джебчийския например има доста вакантни позиции, макар и да не са обявени ;)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от roumensp »

apple написа:
roumensp написа:
apple написа:Що тук в Канада ще си намерят ли?
Не всички. Но повечето от кадърните и тия дето не ги мързи, да. Другите не ме интересуват, защото не съм майка Тереза, че да ги мисля. Всеки сам се оправя така, както може.
На който не му харесва, good luck in UK! :D
Аха много удобно измъкване както винаги, типично в "преуспял" стил. Хайде дай пример с реални хора намерили си работа като лекари примерно с българска диплома, че ти цитира тази професия. Ако имаш предвид тепърва да почват да теглят кредити и да учат със сигурност ще намериш, но това няма нищо общо. Такава "реализация" не се брои. А за твоя бранш сме наясно, че сте от малкото привилегировани, които могат да работят без никакво чакане, учене, приравняване и т.н. Но това не ти дава право да наричаш всички останали категории професионалисти некадърници и мързеливци! Както избегна и темата за таксиметровите и другите видове професионални шофьори тук. Как се става такъв тук, колко се рлаща, колко се чака, какви изпити се държат и по мое мнение какви рушвети се бутат, за да се мключиш в гилдията. И на първо място с уточнението, че зори и това да ти е била професията в БГ с години наред това с нищо не ти помага, чакаш и почваш сначале точно както и тези, които никога не са работили това. Поне у нашето канатско село е така, а у Белию камик кък е ни знам! Ама то там на село може и таксита да ви не требват, та простено ти е да не знаеш... ;)
Мисля че вече дадох за пример жена си, която след 6-годишна "дупка" в кариерата си (в Щатите нямаше право да работи) почна работа по специалността си на втория месец след пристигането. След няколко месеца ще й връчат титлата BCLS и ще е една от десетината жени в цялата история на BC, които са я получили. Ако ти кажа доходите й, ще ти изпадат семките, защото се доближават до тия на Пумпи. :D Дипломата й е от ВИАС и не е учила наново в Канада, като изключим изпитите, свързани с лицензирането.

Таксиметровите и другите видове професионални шофьори не ме интересуват, очевидно ти си специалиста там и затова ти предлагам да насочиш интереса си към Батето, по си пасвате един-друг.
Последно промяна от roumensp на Пет Фев 08, 2013 2:56 am, променено общо 1 път.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от roumensp »

optics написа:
simeonovi написа:...А и мисля че вече отшумя това голямо излизане понеже и там няма работа толкова както преди време..
Зависи в кой бранш. В джебчийския например има доста вакантни позиции, макар и да не са обявени ;)
Не знам дали наистина има българи в позиция standby, както твърди ablood-a, но цигани - със сигурност. :D
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от apple »

Мисля че вече дадох за пример жена си, която след 6-годишна "дупка" в кариерата си (в Щатите нямаше право да работи) почна работа по специалността си на втория месец след пристигането. След няколко месеца ще й връчат титлата BCLS и ще е една от десетината жени в цялата история на BC, които са я получили. Ако ти кажа доходите й, ще ти изпадат семките, защото се доближават до тия на Пумпи. :D Дипломата й е от ВИАС и не е учила наново в Канада, като изключим изпитите, свързани с лицензирането.
Спасов, ставаше въпрос за лекари ама айде и другата категория да обсъдим. Значи жена ти...ми добре! Ама чакам и други примери, щото ако от изключения се правят такива генерални изводи според Игнат Канев примерно, ти би изглеждал като гладен глист с доходите си. Ти заприлича вече на Бистра по отношение на хвалбите. С тая твоя жена стана вече досадно да се хвалиш. А смени плочата, че втръсна... Хубаво е, че е постигнала това, което е постигнала, но инженерите, които аз познавам тук до един работят нискоквалифицирана и тежка работа. Без изключения така, че не подвеждай хората от БГ, които четат тук и не им давай фалшиви надежди. Голяма си надувка, да знаеш! Изглежда, че съпругата ти освен всичко е и по-земен човек след като не виси тук да се дуе и да си четка егото. ;)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от the_coach »

Много се отклоняваме от темата, но не мога да се въздържа и да не коментирам поста на ябълката. Значи аз имам тук трима много близки приятели, които работят като инженери, като единия дори е главен инженер на компанията. Не се е налагало да учат нещо тук, нито да приравняват нещо. Знам още няколко човека българи, които също работят като инженери. Друг близък мой приятел българин преди 2 седмици беше на интервю за инженерна позиция, шанса да получи работата е повече от 50%.
"Тежка" работа работят такива като мене, дето нямат някакво високо образование или търсен занаят. Така че ако хората си имат занаята и уменията, няма от какво да се плашат :)
Пък и да нямат - никога не е късно да се учиш на нещо ново :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от IRA »

Те инженерите и докторите и сега си намират работа в Европа, дори по лесно отколкото в Канада. Ниско клалифицираната работна ръка също си намираше работа до сега.Аз дори и не мисля,че ще юрнат чак толкова много хора към Евопа.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от Bistra »

IRA написа:Аз дори и не мисля,че ще юрнат чак толкова много хора към Европа.
О, Да - цигани. :rofl:
Аз пък всичките имигранти - инженери, които познавам са си намерили работа без да губят много време в учене.
Вярно, че повечето са румънци и от други националности. Явно само ние българите сме "особени" :rofl:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от agent Ozo »

Ябълката не може, или отказва да приеме, че именно изключенията са най-примамливи за новите кандидати, а не масовите явления.
Защото всеки се има за изключителен и му се иска да вярва, че и той ще е от изключенията.

А ако не му се получат нещата, винаги може да приеме ролята на пътеводна светлина за идващите след него, обяснявайки им как и тях едва ли ще ги огрее.
Слабото място на тази мисия е, че няма как да се пренебрегнат и елиминират изключенията. Защото винаги ще ги има. И винаги едно само изключение ще е сто пъти по-примамливо от лавината предупреждения на цял куп огорчени ябълки.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
simeonovi
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Яну 12, 2013 5:57 pm
Местоположение: Muddy York

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от simeonovi »

roumensp написа:
optics написа:
simeonovi написа:...А и мисля че вече отшумя това голямо излизане понеже и там няма работа толкова както преди време..
Зависи в кой бранш. В джебчийския например има доста вакантни позиции, макар и да не са обявени ;)
Не знам дали наистина има българи в позиция standby, както твърди ablood-a, но цигани - със сигурност. :D
Защо досега какво ги спираше да влизат в която и да е страна от Евро Съюза че да са на standby ?
Едва ли на джебчия му е нужно право на постоянно пребиваване и работа.
כלבת תחת קטנה וטפשה פאנק
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от IFF »

simeonovi написа:
roumensp написа:
optics написа:
simeonovi написа:...А и мисля че вече отшумя това голямо излизане понеже и там няма работа толкова както преди време..
Зависи в кой бранш. В джебчийския например има доста вакантни позиции, макар и да не са обявени ;)
Не знам дали наистина има българи в позиция standby, както твърди ablood-a, но цигани - със сигурност. :D
Защо досега какво ги спираше да влизат в която и да е страна от Евро Съюза че да са на standby ?
Едва ли на джебчия му е нужно право на постоянно пребиваване и работа.
Много уместна забележка :y:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от miteto »

apple написа:
Мисля че вече дадох за пример жена си, която след 6-годишна "дупка" в кариерата си (в Щатите нямаше право да работи) почна работа по специалността си на втория месец след пристигането. След няколко месеца ще й връчат титлата BCLS и ще е една от десетината жени в цялата история на BC, които са я получили. Ако ти кажа доходите й, ще ти изпадат семките, защото се доближават до тия на Пумпи. :D Дипломата й е от ВИАС и не е учила наново в Канада, като изключим изпитите, свързани с лицензирането.
Спасов, ставаше въпрос за лекари ама айде и другата категория да обсъдим. Значи жена ти...ми добре! Ама чакам и други примери, щото ако от изключения се правят такива генерални изводи според Игнат Канев примерно, ти би изглеждал като гладен глист с доходите си. Ти заприлича вече на Бистра по отношение на хвалбите. С тая твоя жена стана вече досадно да се хвалиш. А смени плочата, че втръсна... Хубаво е, че е постигнала това, което е постигнала, но инженерите, които аз познавам тук до един работят нискоквалифицирана и тежка работа. Без изключения така, че не подвеждай хората от БГ, които четат тук и не им давай фалшиви надежди. Голяма си надувка, да знаеш! Изглежда, че съпругата ти освен всичко е и по-земен човек след като не виси тук да се дуе и да си четка егото. ;)
И защо да е надувка? Ти самата го зачекна да ти даде примери със специалности извън ИТ и той ти даде с жена му. Понеже не ти изнася отговора, бил надувка...
Въпреки че ако трябва да съм честен, работа по инженерна специалност на втория месец в Канада, след 6 години дупка в резюмето - е не просто изключение, ами изключението дето сигурно го дават на първо място в учебниците по изключения :D Това определено не е нормата, нито дори се доближава до реалността за мнозинството емигранти-инженери в Канада. За докторите пък е излишно въобще да се спори - работа във Великобритания могат да почнат 1000 пъти по-лесно отколкото в Канада.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от Bistra »

miteto написа:Въпреки че ако трябва да съм честен, работа по инженерна специалност на втория месец в Канада, след 6 години дупка в резюмето - е не просто изключение, ами изключението дето сигурно го дават на първо място в учебниците по изключения .
Дупка в резюмето къде? В Канада ли?
Не смятам, че е изключение. Cъвсем закономерно е, особено ако има недостиг на кадри в отрасъла, както е в случая. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор