Тропотът на цървулите

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от Bistra »

Pointzero написа:Тъп популист.
Ти в България ли живееш? И ако не, защо? Не вярвам да е заради красивата природа? :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от pumpy »

Daisy2 написа: Теди Москов работи за 350 лева и няма особена полза от този данък. Плоският данък е несправедлив по отношение на ниските доходи и облагодетелства високите. Затова при вас е прогресивен - за да е справедливо за бедните :) E, и за да смъкват повече пари от данъци, де - както се казва "две в едно" :D
Тоест данък от 40% на горницата над необлагаемата, да кажем в случая минимална заплата от 310 лв щеше да му е по-изгодна. Въпроса е колко трябва да си напънеш задника, за да се окаже, че плоския данък е по-изгоден за теб ? 500 кинта на месец ? 600 кинта на месец ?

И този социализъм сме го обсъждали вече - бедните(социаладжийте) не са тези, които движат обществото напред, за съжаление. Те са тези, който обществото ни носи напред, въпреки явленото им съпротивление. И за да сме ясни, нямам предвид социалджиите по принуда, а тези по избор....
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от Daisy2 »

pumpy написа: Тоест данък от 40% на горницата над необлагаемата, да кажем в случая минимална заплата от 310 лв щеше да му е по-изгодна. Въпроса е колко трябва да си напънеш задника, за да се окаже, че плоския данък е по-изгоден за теб ? 500 кинта на месец ? 600 кинта на месец ?

И този социализъм сме го обсъждали вече - бедните(социаладжийте) не са тези, които движат обществото напред, за съжаление. Те са тези, който обществото ни носи напред, въпреки явленото им съпротивление. И за да сме ясни, нямам предвид социалджиите по принуда, а тези по избор....
Данъчната скала е нарастваща с нарастването на Tax bracket, тоест при заплата 350 лева и необлагаем 310 лв няма начин при прогресивна скала да си на 40 % за горницата - това е процент за доходи в горния сегмент, ако изобщо го има в скалата. Зависи от необлагаемия минимум, стръмината на данъчната скала и deductible expenses. Горе долу там е - 600 лева/месец, при 310 лева необлагаeм минимум, 0 deductible expenses (за по-лесно, щото там варира) и скала, подобна на канадската (федерален+провинциален данък). Ако скалата е различно стръмна, обаче, ще е друго.

Аз само обясних на Бистра защо Теди Москов е казал това, което е казал :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от Bistra »

Daisy2 написа:Аз само обясних на Бистра защо Теди Москов е казал това, което е казал :)
Абе, той и други неща беше казал, ама всеки чете това, което му изнася, нали знаеш. ;)
Да ти кажа, сънят ми е спокоен при тукашната данъчна скала. Не се чувствувам депресирана и нещастна за да хукна да сменям местожителството си за 10 % плосък данък. :lol:
Ама всеки с приоритетите си, де. Явно и родната ни култура я очаква пенсионна възраст, както и всички други сфери на живота. А защо не и опело дори?! :|
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от Daisy2 »

Bistra написа:
Daisy2 написа:Аз само обясних на Бистра защо Теди Москов е казал това, което е казал :)
Абе, той и други неща беше казал, ама всеки чете това, което му изнася, нали знаеш. ;)
Да ти кажа, сънят ми е спокоен при тукашната данъчна скала. Не се чувствувам депресирана и нещастна за да хукна да сменям местожителството си за 10 % плосък данък. :lol:
Ама всеки с приоритетите си, де. Явно и родната ни култура я очаква пенсионна възраст, както и всички други сфери на живота. А защо не и опело дори?! :|
Аз чета това, от което разбирам - а то е числа и статистика :) и това коментирам. Другите неща са в сферата на хуманитаристиката (психология, социология, политология) и не са моя специалност, а за разлика от мнозинството българи, не обичам да говоря за неща, от които не разбирам ;) Така че оставям на другите да обсъждат другите неща :)

Супер, радвам се за теб.

Написах нещо за родната култура и го изтрих :) Съгласна съм, всеки с приоритетите си
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от Bistra »

Да ти кажа, навремето, когато ни държаха заключени зад желязната завеса и аз си мислех, че е добре, докато не ни дадоха възможност да пътуваме. Хубаво е да си вярваме, де. ;)
Дай сега статистика кое се изчерпва по-бързо? Билетите за чалга мероприятия, борби с хора или кучета тип "Колизеум", или билетите за театралните постановки? :|
Също би ми бил интересен статистически възрастовият състав на публиката? При толкова закрити театри е съвсем нормално билетите да се изчерпват месеци по-рано. Явно и до ден днешен това си остава най-евтиното забавление за по-старата генерация, с носталгия по изгубената младост.
Тук ми се е случвало, например да купувам билети за желан концерт година в аванс. Билетите се изчерпват буквално за час след като са пуснати за продажба в Интернет пространството.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от Daisy2 »

Точка 1: Аз нямам желание да споря с теб, Бистра :) Ти си права. Там, където си ти, е най-хубаво. Това, което ти правиш, е най-добро. Твоят живот е най-прекрасен. Никой не може да се мери с теб ;) А аз и не искам. Форумното пишкомерене ми е противно.

Статистика не мога да ти дам, но мога да ти разкажа своя опит. За "Животът е прекрасен" в Иван Вазов чакахме седем месеца, докато успеем да си вземем билет. И не съжаляваме - Пламен Донев направи уникална роля, но и целият екип беше страхотен. Може да прочетеш кой е Николай Ердман, ако ти е интересно ;) Пие

За "Вишнева градина" чакахме само два месеца - но пак си струваше. От всички роли, обаче, най-много ме впечтали Лопахин на Деян Донков! Уникална роля! Ана Пападопулу беше доста невзрачна, според мен.

Салонът на голямата сцена беше пълен и на двете, повечето млади хора в костюми и момичета във вечерни рокли, но имаше и възрастни дами.

И за камерната зала, "Козата или коя е Силвия" на Олби, едва се доредихме. Но Михаил Билалов изигра съвършен Мартин. Препоръчвам го на всички. Салонът беше пълен само с млади хора, тази пиеса е скандална за старото поколение :) А, излъгах - до нас седеше една възрастна дама, която си тръгна в момента, когато Мартин си призна, че е влюбен и чука една коза :D

И още нещо - постановките бяха истинска наслада, а публиката аплодираше като луда. И имаше защо!
Заболяха ни дланите, актьорите излизаха няколко пъти на сцената и не можеха да си тръгнат да почиват.

Но не ми обръщай внимание - всичко това не се е случвало и няма как да се случи в София :D

Ако имаш още въпроси или коментари, моля, виж точка 1 ;)
Последно промяна от Daisy2 на Сря Яну 23, 2013 12:07 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от Bistra »

А извинявай! Не мога да си меря нещо, което нямам, а и с което нямам намерение да се сдобивам. :handshake:
Просто пуснах гледната точка на човек, който разбирам си е отнесъл доста неприятности и нападки заради различното си виждане. Заради това и му симпатизирам. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от Daisy2 »

Never mind it! :handshake: Надявах се, че знаеш значението на израза "фигуративно казано", но явно съм се лъгала :)

Твое право си е да симпатизираш и съчувстваш на когото си искаш. Само че ти беше тази, която каза "като не ти харесва, не мрънкай, ами прави нещо, за да промениш нещата". Може би (само предположение, да не се засегнеш нещо ;)) и за Теди Москов се отнася - като не му харесва, свят широк! Обаче се носят слухове, че той поработи в Германия и нещо не му понесе климата там ;) Но затова пък може да опита в Канада - тя е отворена за имигранти.

Аз не разбирам от театрална режисура - аз съм само консуматор на театър. И не мога да коментирам дали заслужно или не Теди Москов се чувства недооценен. Затова коментирах само това, от което разбирам - нещо, което ти постави на обсъждане, и то е защо за Теди Москов плоският данък не е предимство.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от roumensp »

Ниският плосък данък донякъде се компенсира със сравнително високото ДДС от 20%. Например при нас sales tax (HST) e 12%, а като се върне GST+PST (вместо HST) след няколко месеца, храните и някои други стоки и услуги отново ще се облагат само с GST (5%). А Албърта никога и не са имали PST, само 5% GST.

Държавата/провинцията/щата винаги намират начин да си набавят достатъчно пари, нема страшно. :D Например във Вашингтон изобщо няма щатски данък, но има сравнително високи property taxes, докато в Орегон няма sales tax (ДДС), но има щатски данък.
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от Pointzero »

Bistra написа:Ти в България ли живееш? И ако не, защо? Не вярвам да е заради красивата природа? :D
Това пък какво общо има с изказването ми?
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от miteto »

Daisy2 написа:Статистика не мога да ти дам, но мога да ти разкажа своя опит. За "Животът е прекрасен" в Иван Вазов чакахме седем месеца, докато успеем да си вземем билет. И не съжаляваме - Пламен Донев направи уникална роля, но и целият екип беше страхотен. Може да прочетеш кой е Николай Ердман, ако ти е интересно ;) Пие

За "Вишнева градина" чакахме само два месеца - но пак си струваше.
Моят опит е подобен. За двете седмици престой в София нямаше кьорав билет за каквато и да е постановка, включително за кукления театър за децата. Всичко разпродадено.
По отношение на "борбите с хора" - събитието на UFC в Торонто държи рекорда за продажби (над 55,000 билета) на тоя континент. Монреалските събития също са с едни от най-високите продажби. Та не е като тука да не се интересуват от "варварски" изпълнения като "борби с хора" ;)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от Bistra »

miteto написа:Моят опит е подобен. За двете седмици престой в София нямаше кьорав билет за каквато и да е постановка, включително за кукления театър за децата. Всичко разпродадено.
Ти не ходиш ли в Торонто на куклен театър? (Боже, и аз културна тема съм пуснала.)
То, затова и кучето ти толкова лошо гледа. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от roumensp »

Daisy2 написа:Теди Москов работи за 350 лева и няма особена полза от този данък.
А ти откъде знаеш, да не би да си е публикувал месечните доходи в медиите ?

Следната статия/интервю ме навежда на мисълта, че е имал доста успешна кариера в последно време:
http://bit.ly/10SfuJB"

Толкова ли са cheap германците и българските театри та дотам да го е закъсал ? :D
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от miteto »

Bistra написа:
miteto написа:Моят опит е подобен. За двете седмици престой в София нямаше кьорав билет за каквато и да е постановка, включително за кукления театър за децата. Всичко разпродадено.
Ти не ходиш ли в Торонто на куклен театър?
Ако ходя в Торонто, значи не трябва да ходя никъде другаде, така ли? Искахме да заведем детето на постановка на български, това е.
Сега какво, като има няколко човека които не поддържат тезата ти, че всички в София са чалга-идиоти които се интересуват само от борби с кучета, ще ги бомбардираш с неадекватни въпроси и "свръх-интелигентни" подмятания ли :rofl:
Публикувай отговор