В очакване на покана за интервю...

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
duzko
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Яну 13, 2011 11:20 am
Местоположение: Sofia

Re: Забавяне на accusé-то 2

Мнение от duzko »

Ясно, благодаря за бързия и точен отговор. И още веднъж успех с начинанието! :y:
DSC - 08.11.2011
Получени във Виена - 11.11.2011
Accusé de réception - 20.04.2012
Documents requis - 12.12.2012
Изпратени допълнителни документи - 14.02.2013
Вписване в листата на чакащите - 28.05.2013
Entrevue 15.11.2013 - успешно!
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Забавяне на accusé-то 2

Мнение от karelia79 »

Вик, това при вас е съвсем друго нещо. Предполагам, че първо по ел. поща се получили писмо-потвърждение за отваряне на досие, което е с почти идентичен текст като акюзето. А после по поща сте получили истинско акюзе. Ние не получихме истинско акюзе изобщо.
А това писмо по мейл, което получихме е 4 месеца след отваряне на досието ни и е конкретно за това, че са приключили разглеждането му.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: Забавяне на accusé-то 2

Мнение от Вик »

karelia79 написа:Вик, това при вас е съвсем друго нещо. Предполагам, че първо по ел. поща се получили писмо-потвърждение за отваряне на досие, което е с почти идентичен текст като акюзето. А после по поща сте получили истинско акюзе. Ние не получихме истинско акюзе изобщо.
А това писмо по мейл, което получихме е 4 месеца след отваряне на досието ни и е конкретно за това, че са приключили разглеждането му.
Това означава, че хората работят енкспедитивно и потвърждава предходното ми мнение, че кандидатурата Ви е безупречна и не им е отнела много време да я обработят и доказва още, че има смисъл от тестовете ако желаеш по-лесно и експедетивно кандидатурата
да мине през първоначалната оценка. Това е мое мниение или по-скоро хипотеза.
Очаквам и други колеги да се похвалят със същото.
Успех!
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Забавяне на accusé-то 2

Мнение от cantare »

Вик написа:... и доказва още, че има смисъл от тестовете ако желаеш по-лесно и експедетивно кандидатурата
да мине през първоначалната оценка.
Нищо подобно. Не заблуждавайте хората с такива изказвания.
На кой кога ще му проучат досието може само да се гадае. Само имиграционните знаят по каква схема ги обработват.
Vouloir, c'est pouvoir!
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: Забавяне на accusé-то 2

Мнение от Вик »

cantare написа:
Вик написа:... и доказва още, че има смисъл от тестовете ако желаеш по-лесно и експедетивно кандидатурата
да мине през първоначалната оценка.
Нищо подобно. Не заблуждавайте хората с такива изказвания.
На кой кога ще му проучат досието може само да се гадае. Само имиграционните знаят по каква схема ги обработват.
Нямам намерение да заблуждавам никого. Просто моя хипотеза.
Естествено ,че емиграционните си знаят най-добре. Не мисли, че изгарям от желание да се явявам
на тестове. Лично аз предпочитам да не съм прав.
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Забавяне на accusé-то 2

Мнение от milly »

Misho76 написа:Много хубава новина! :y:
Надявам се в краят на август да се появи инфо за сесии за БГ-тата.
по принцип в края на юли трябва да има информация, тъй като списъкът се обновява на всеки 2 месеца (поне така пише) и трябва да включва юли-авг-септ-окт, т.е. за следващото тримесечие
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Забавяне на accusé-то 2

Мнение от karelia79 »

Според мен инфо за нова евентуална сесия ще се появи в края на август или даже септември, понеже в този списък има включени дати до средата на септември, а и самият списък е озаглавен сесии май-август 2012 година.
На практика излиза, че обявяват списъка със сесии не на тримесечие, а на четиримесечие...
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Забавяне на accusé-то 2

Мнение от milly »

е, списъкът включва и септември, защото съответната сесия започва август и продължава до септември, но не обхваща целия септември, реално касае сесии, които започват август. Включва 4 месеца, но това е текущия месец + идното тримесечие, ето например последният списък е публикуван края на май и обхваща целия май + следващото тримесечие. Много сложни ми станаха обясненията :D и една мисъл текнааа :fubar: едва ли ме разбра, карелия
Но както се казва по нашенски, дали ще го публикуват юли, август или септември, можем само да гадаем :*
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Забавяне на accusé-то 2

Мнение от borkoo »

Предварително се извинявам за дозата писимизъм която ще внеса сега,но нека бъдем реалисти.Карелия79,честито и от нас.Радваме се за всички,които са преминали първото сито и чакат с трепет интервюто.Но приятели,моля не се заблуждавайте за две неща.Пъвото е,че като са ви изпратили заветното писмо и ще бъдете поканени на следващото интервю.Няма такава гаранция.Писах го веднъж и ще се повторя.Има не малко хора подали документи средата,есента и зимата на 2010 година,които също имат писмо,че са включени в списък за бъдещо интервю,тоест те не бяха поканени на интервюто през март 2012 година.Убедена съм,че първо ще поканят тях и след това ще канят кандидати подали документи през 2011 година.И второ,не се навивайте излишно,че тази година ще има нова сесия.Така се навивахме и ние през 2010 и 2011 година,но уви имаше само по една сесия.През 2010г само 2 седмици,а през 2011г 3 седмици.Тази година сесията беше само 2 седмици.А до 2009г включително е имало по 2 сесии на година за по 2 седмици.Личното ми предчувствие е,че ще има зимна сесия 2012 дано се окажа права,но не се самонавивайте,така разочарованието е по-голямо.Искам да кажа и още нещо за мнението на ВИК относно тестовете за ТСФК.Пак ще се повторя,извинете,но за мене това явяване е загуба на време и пари,ако освен имиграционните не са ти поискали такъв.Говоря за хората подали документи до 05.12.2011.Разбира се след тази дата теста и задължителен и всеки кандидат желаещ повече точки трябва да го мине,а водещия задължително.Никой не може да промени мнението ми.Убедена съм,че никой не е минал без интервю,само с тест,ако този тест е бил негова самоинициатива,тоест не му е бил поискан.Мисля,че Карелия79 за пореден път е живото доказателство.При тези високи нива,доказани по безпорен начин,тя ще бъде повикана на интервю.Ами сори,ако съм попарила нечий оптимизъм,но мисля,че трябва да бъдем преди всичко реалисти.Учете френски,гответе се да защититите вашия работен проект за Квебек и съм убедена,че ще успеете.
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: Забавяне на accusé-то 2

Мнение от Вик »

borkoo написа:Предварително се извинявам за дозата писимизъм която ще внеса сега,но нека бъдем реалисти.Карелия79,честито и от нас.Радваме се за всички,които са преминали първото сито и чакат с трепет интервюто.Но приятели,моля не се заблуждавайте за две неща.Пъвото е,че като са ви изпратили заветното писмо и ще бъдете поканени на следващото интервю.Няма такава гаранция.Писах го веднъж и ще се повторя.Има не малко хора подали документи средата,есента и зимата на 2010 година,които също имат писмо,че са включени в списък за бъдещо интервю,тоест те не бяха поканени на интервюто през март 2012 година.Убедена съм,че първо ще поканят тях и след това ще канят кандидати подали документи през 2011 година.И второ,не се навивайте излишно,че тази година ще има нова сесия.Така се навивахме и ние през 2010 и 2011 година,но уви имаше само по една сесия.През 2010г само 2 седмици,а през 2011г 3 седмици.Тази година сесията беше само 2 седмици.А до 2009г включително е имало по 2 сесии на година за по 2 седмици.Личното ми предчувствие е,че ще има зимна сесия 2012 дано се окажа права,но не се самонавивайте,така разочарованието е по-голямо.Искам да кажа и още нещо за мнението на ВИК относно тестовете за ТСФК.Пак ще се повторя,извинете,но за мене това явяване е загуба на време и пари,ако освен имиграционните не са ти поискали такъв.Говоря за хората подали документи до 05.12.2011.Разбира се след тази дата теста и задължителен и всеки кандидат желаещ повече точки трябва да го мине,а водещия задължително.Никой не може да промени мнението ми.Убедена съм,че никой не е минал без интервю,само с тест,ако този тест е бил негова самоинициатива,тоест не му е бил поискан.Мисля,че Карелия79 за пореден път е живото доказателство.При тези високи нива,доказани по безпорен начин,тя ще бъде повикана на интервю.Ами сори,ако съм попарила нечий оптимизъм,но мисля,че трябва да бъдем преди всичко реалисти.Учете френски,гответе се да защититите вашия работен проект за Квебек и съм убедена,че ще успеете.
Не виждам нищо песимистично. По-скоро това е реалността относно графика на селекционните мисии, колкото и да не ни се нрави.
За тестовете може само да гадаем. Ще споделя и едно мое лично мнение относно тестовете по принцип - резултата от теста не дава
реална представа за нивото на владеене на езика. Ако не се готвиш отделно за конкретния формат има голяма вероятност да се провалиш.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Забавяне на accusé-то 2

Мнение от karelia79 »

Обсъждането на нашите предположения за предстоящи сесии изобщо не означава,
че очаквам да ни поканят на следващата. Напротив, убедена съм, че е малко вероятно, тъй като има много семейства преди нас.
Що се отнася до сесиите. Според мен това, че две години подред е имало по 1 сесия, изобщо не означава че тази година няма да са 2. Кога ще е следваща, наистина никой от нас не знае и няма как да знае...
По отношение сертификатите за езици - не мисля, че са губене на време. На пари - може би, въпреки че човек може да се подготви и самостоятелно, както някои съфорумци са правили... За мен, няма друго обяснение защо нашата кандидатура е минала предварителната селекция, а никой друг от юни, юли или август месец не е получил такова писмо. Мисля, че това се дължиименно на факта, че всичките ни точки, вкл. за езици са документално доказани. Все пак, това са чиновници, които искат работата им да е подплатена с доказателства.
А що се отнася до успеха на тест и реалното ниво на владеене - да, това са напълно различни неща. Все пак късметът играе голяма роля, както и много други фактори.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Забавяне на accusé-то 2

Мнение от Tish »

И аз съм на мнение, че точките за език по- добре да бъдат доказани със съответния документ, както образованието, стажа и др. Според мен явяването на тест и покриването на заявените нива е предпоставка за успешното минаване на интервю и до някаква степен предпазва от връщането на кандидата да положи съответния тест. Само да кажа, в момента чета как протича сесията в Москва, голямата част от кандидати са върнати да се явят на изпит по френски и да пратят сертификати в срокът до 1 г. Не се знае как ще протича сесия в България ,така че по добре да сме подготвени. А самият изпит не е труден, ако се готви по съответния формат. И както гледам резултати във Варна повечето защитават нивото по-високо от реалното.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Забавяне на accusé-то 2

Мнение от martatabs »

karelia79, според подписът ти имаш нива В2/С1 изкарани края на октомври 2011 година. Към настоящия момент смяташ ли, че би ги покрила отново?
Аватар
razorman
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2009 4:55 am

Re: Забавяне на accusé-то 2

Мнение от razorman »

Според мен най-голямо значение има това при кой служител ще ти попаднат документите и как ще бъдат гледани. Не мога да коментирам как се работи в тази сфера в Канада, но от опита и наблюденията ми у нас всичко зависи от самия чиновник - може двама човека да подадат документи по едно и също време, но те да се разглеждат от различни служители, които работят по различен начин и критерии, и резултатите да бъдат ясни в съвсем различни срокове. Не мисля, че наличието на сертификати за езиците и резултатите от тях са най-важният фактор, но не смятам и че са за пренебрегване. Предвид факта, че процедурата се бави доста и едва ли всеки може да си позволи да ходи на уроци по френски без да прави определени паузи от време на време, смятам че едно независимо оценяване винаги би било в полза, отколкото в ущърб за кандидата. 100-200 лева не е кой знае какъв разход на фона на всички разноски по процедурата, така че и с тях и без тях все тая. :D В крайна сметка всеки си има свое собствено мнение и сам решава за себе си какво да прави.
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Забавяне на accusé-то 2

Мнение от cantare »

Tish написа: Само да кажа, в момента чета как протича сесията в Москва, голямата част от кандидати са върнати да се явят на изпит по френски и да пратят сертификати в срокът до 1 г.
При какви условия връщат за сертификат по френски? Любопитно ми е, при това положение кандидатите събират ли точките или са на кантар и затова им искат и изпит?
Vouloir, c'est pouvoir!
Публикувай отговор