Евровизия

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Софи Маринова се провали на Евровизия

Мнение от martatabs »

ablood написа:
martatabs написа:п.с. В интерес на истината, имаше къде къде по-лоши изпълнения от нейното, но на нея и липсваше единствено декорация (танцьори, визуални ефекти, и т.нат.) към песента й, това е.
Да бе. Единствено това и липсвало. Иначе победител отвсекъде. :lol:
Не казвам, че Софка щеше да грабне първото място..., лошото е че понася всичките негативи от това + че е циганка.
Ми, какво да ти кажа...някои от участниците ги спаси факта че вкараха танцови и визуални елементи в изпълненията си. Лично на мен шведката ми хареса как пее, но в танцово отношение с тези ръкомахания малко се изложи.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Софи Маринова се провали на Евровизия

Мнение от martatabs »

"Софи Маринова се провали на Евровизия", хайде да не споменаваме "човека глас". Миналото издание на Евровизия изпълнението на Поли Генова страшно много ми хареса, и визия, и изпълнение, и сценично поведение, всичко. Така също и на Миро не беше лоша песента. Така и не мога да разбера, кое е това, което не ни достига. Евровизия 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 се печелят все от песни изпълнени на английски, дали това да е причината. Явно не разбират текста на песента и се създава погрешна представа за песента и съответно на изпълнителя. Колкото до Елица и Стоян, явно им допадна народните мотиви в песента.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Софи Маринова се провали на Евровизия

Мнение от budtel »

Нямам нищо против, че Софито е циганка. Поблема е, че нейното изпълние беше чалга представление. Пя на някакви неразбираеми за мен езици, ромски и турски може би. Това е чалгата. България е обладана от чалга. Тя е навсякъде - в политиката, в живота. Затова избягахме от там. Нямам нищо против ромите, турци и помаци стига те да уважват българските традиции и да се зоват българи. Все пак са родени в България и имат българско гражданство. Отраснали са в България и могат да се нарекат българи. Това обаче не е така. Софито не пропуска повод да каже, че е ромка, че дори се гордее с това. Ако толкова иска може да каже, че е българка от ромски произход. Тогава ще я уважавам. Кой е расист аз или тя. Моля martatabs да ми отговори.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Софи Маринова се провали на Евровизия

Мнение от roumensp »

budtel написа:България е обладана от чалга. Тя е навсякъде - в политиката, в живота. Затова избягахме от там. Нямам нищо против ромите, турци и помаци стига те да уважват българските традиции и да се зоват българи.
Един път и аз да се съглася с теб.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Софи Маринова се провали на Евровизия

Мнение от ivandaman »

Хей Румба къде се беше покрил?? Welcome back..

По темата:
Реших да видя песента победител Еуфория и останах приятно изненадан.. Мой тип парче, въпреки че не е нещо извънземно..

Edit:
Намерих няколко ремикса които и придават малко по-клубно звучене...
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Софи Маринова се провали на Евровизия

Мнение от tonich »

budtel написа:Кой е расист аз или тя.
Ами ти, разбира се!
Достатъчно е само да се прочете заглавието на темата, която ти собственоръчно създаде! ;)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Софи Маринова се провали на Евровизия

Мнение от pumpy »

budtel написа:Нямам нищо против, че Софито е циганка. Поблема е, че нейното изпълние беше чалга представление. Пя на някакви неразбираеми за мен езици, ромски и турски може би. Това е чалгата. България е обладана от чалга. Тя е навсякъде - в политиката, в живота. Затова избягахме от там. Нямам нищо против ромите, турци и помаци стига те да уважват българските традиции и да се зоват българи.
Ама те не са българи. Ти канадец ли си ? НЕ. Може да си канадски гражданин, но не си канадец. Си и винаги ще си останеш българин. И ако някой те насили да се наречеш канадец ще опищиш света, че те насилват да не си горд българин, а те карат да се наричаш канадец.
Ние сме българи като етнос и български и канадски граждани по стечение на обстоятелствата. Тя е циганка, която е български гранданин, затова представя страната си на Евровизия. Това, че едно малцинство успява да изпрати свой представител на Евровизия от името на мнозинството е проблем на последното, а не на малцинството.

А това показва "омраза" спрямо тази изпълнителка. Показва, че имаш адски много протиш нея, не мислиш ли ?
budtel написа:Чалгаджийката Софи Маринова не стигна до финала на Евровизия. Тя отиде да пее с голямо самочувствие, но получи "шамар" от журито. Облеклото с което се е представила е под всякаква критика. Абсолютна цигания. Това плашило, представете си, представя България.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Софи Маринова се провали на Евровизия

Мнение от ablood »

Няма как да съм ОК с представянето на БГ от Софи Маринова. Това си няма нищо общо с толерантността ми към нея (лично). Хората по света гледат българският представител на Евровизия и виждат нея. Мизерен процент от тях (0.0...1%) са осведомени, че тя всъщност не е етническа българка, така, че в тяхното съзнание тя изгражда български стереотип.
Изображение
Може да е красива от циганска гледна точка, но на фона на масовите БГ певици Софка е направо грозотия. Не преувеличавам. Даже Миро ми харесва повече. :lol:

Може да има внушителен глас, с огромен диапазон, но е изключиелно не-благ и вреслив.

Може чалгата и ориенталските елементи да се харесват у нас, но и аз у дома се разхождам по боксерки и джапанки, ама се спретвам за пред общество.

Тоест, срам ме е, че тя представи БГ. Направо се радвам, че не спечели, та да лъснем навсякъде с нейния лик.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Софи Маринова се провали на Евровизия

Мнение от pumpy »

ablood написа:Тоест, срам ме е, че тя представи БГ. .
И мен, но сега това вече няма значение. Можеше разни "патриоти" да ни светнат предварително какво може да се случи и да ни "организират" да гласуваме за някой друг. Но е къде къде по-лесно да се мрънка след това за заговора на империята на злото.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Софи Маринова се провали на Евровизия

Мнение от ablood »

Прави ли ви впечатление небрежното отношение на руснаците към Евровижън? Гласуват и изпращат представители с не-толкова блестящи песни, колкото със стъписваща визия (по един или друг начин :lol: )

2010 http://www.youtube.com/watch?v=JVCvNS7c ... re=related
2011 http://www.youtube.com/watch?v=T_UD4z8xmrs
2012 http://www.youtube.com/watch?v=YdgbM8k_wNg

Между другото парчето от 2010 ми е сред любимите, на флашка, която редовно си слушам в колата. Мнооо.. яко! :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Re: Софи Маринова се провали на Евровизия

Мнение от emilcho »

ablood написа:
Тоест, срам ме е, че тя представи БГ. Направо се радвам, че не спечели, та да лъснем навсякъде с нейния лик.

Изображение

Дали кебекарите също се срамуват?
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Софи Маринова се провали на Евровизия

Мнение от ablood »

Намираш Селин Дион за грозновата ли? Или с неприятен глас? Или нетипична представителка на нацията си?

Не съм сигурен, че те разбирам.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Софи Маринова се провали на Евровизия

Мнение от budtel »

Леле Pumpy ти отново пишеш без да мислиш. Прав си, че аз дори и да взема канадско гражданство си оставам българин. И това е така, защото не съм отраснал тук, не съм ходил на училище тук, нямам детски спомени, не говоря местния диалект, и т.н. и т.н. А Софито и нейните събратя винаги са си били в България. Отраснали са там, евентуално са посещавали български училища, гледат българска телевизия и т.н. Нещо повече - те имат само едно и единствено гражданство - българско!!! Следователно трябва да се самоопределят като българи и трябва да приемат блгарската култура. Например аз имах един колега, чийто родители бяха от Шириланка. Той самият обаче беше роден тук. Понеже беше мургав го попитах от къде е, а той ми отговори, че е канадец. И той наистина си беше канадец. Говореше канадски език, държеше се като канадец със самочувствие. Дори се сприятелихме, беше съвсем нормален и интелигентен човек.
Но Pumpy ти доста вярваш на новата политика и затова не можеш да рабереш някои неща. Затова в твоите очи аз съм расист, защото случаш изкривени идеологии граничещи с фашизъм. Даже бих те успокоил, че расизъм нямак как да съществува, защото от отдавна вече няма чисти раси. Но има народ, има нация със свои традиции, със своя история, със свое бъдеще...
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Re: Софи Маринова се провали на Евровизия

Мнение от emilcho »

ablood написа:Намираш Селин Дион за грозновата ли? Или с неприятен глас? Или нетипична представителка на нацията си?

Не съм сигурен, че те разбирам.
Според мен, не би спечелила конкурс за красота. Лично на мен гласът ѝ ми е неприятен, но това не значи че не може да пее, нали?
Софи Маринова е също толкова типична представителка на нацията си, колкото и Селин Дион. Може и да е грозна (не бих вадил генерални заключения от една снимка), може и гласът ѝ да е супер дразнещ. Все пак мнозинството е гласувало за нея, за да иде на Евровизия, там се е представила сравнително достойно и не виждам защо трябва да ме е срам от това, че една не особено красива циганка представлява страната ми на някакъв незнаен конкурс.
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Софи Маринова се провали на Евровизия

Мнение от myhata II »

Кое мнозинство бе Кемилчо ? :D
А като вземете да си провeтрявате устата,що не вземете да прочетете някой от коментарите на наши звезди от естрадата
Пак повтарям естрадата,не от чалгарско циганските селски муцуни 8)
Последно промяна от myhata II на Нед Май 27, 2012 10:52 pm, променено общо 1 път.
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор