Земетресение в София

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Земетресение в София

Мнение от ablood »

Хайде още едно тая нощ.
Този път "лекичко". Едва четворка.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
азо
Мнения: 276
Регистриран на: Пон Май 23, 2011 12:26 pm
Местоположение: İstanbul

Re: Земетресение в София

Мнение от азо »

ablood написа:Хайде още едно тая нощ.
Този път "лекичко".
оле майкоооу, ше Омра от смрЪт!!! са си идем след ралта - дармадан! Ената стена у хола, ена у куфнята и две у антрето са кат великденско ейце подир сборване!!! дип, че съм застрахован, ма като се сета за 8-месечния основен ремонт къде го преживех и резко си раздвижих и ключица и све, докат сиктирдосвах йордан кафъндъкова!!!! шот ми НАО!
don azo - the spirit of istanbul.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Земетресение в София

Мнение от mortigur »

Абе днес си мислех, че поне до колкото знам история май в подобната такава на човечеството не са документирани земетресения които продължават повече от един два дена? Не съм търсил из гугъла, но обикновенно запазените исторически източници споменават за разрушителни земетресения, но не съм срещал за споменаването на продължителни. Като например в Модена както е сега и в Перник както почва да става навик.
Taxation is theft.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12481
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Земетресение в София

Мнение от Ivan1007 »

mortigur написа:Абе днес си мислех, че поне до колкото знам история май в подобната такава на човечеството не са документирани земетресения които продължават повече от един два дена? Не съм търсил из гугъла, но обикновенно запазените исторически източници споменават за разрушителни земетресения, но не съм срещал за споменаването на продължителни. Като например в Модена както е сега и в Перник както почва да става навик.
Грешиш. Афтършоковете са много често явление. Магнитудата на най-големите обикновенно е по-малка от това на главното с 1-1.5. Има и много на брой значително по-слаби.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Земетресение в София

Мнение от myhata II »

Екстрасенска вся паника в Перник
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1395246"

Коментар номер 2 на ЯЯ е супер !! :rofl: :rofl: :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Земетресение в София

Мнение от Misho76 »

И днес имаше.В 10.23 БГ време.Офис на 2-ят етаж почти няма човек,който да не го е усетил.И веднага по-късно вечерта задължителният град с големина на череша.Отделно чета,че между 23-29 май се е откъснал астероид,който се движи между Земята и Марс.Ами тук вече/предполагам и в Итали/ хората вярват в 12.12.12.Забелязва се оживление в банковият сектор,купуват се доста успокоителни от аптеките.Яко вървят батериите за фенерчета.Някои хора се задвижват от параноята.
Хората,които се занимават с наука евентуално да разкажат на какво им прилича това..... :^)
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Земетресение в София

Мнение от yahoo »

Малка корекция - денят Х е 21-12-2012, точно 10 дена преди края на годината, а ти го скъси с още десетина (не че има особено значение). От самия ден нищо не се очаква, евентуалните събития се предполага да започнат както преди него така и дълго след това. Не виждам нищо лошо хората да са поне малко подготвени поне психически. На Ябълката и дадох идея за бизнес преди време, но май го взе за майтап. Дано това да е всичко иначе въпроса за мен ще е да си ходя ли до България другия месец или не. Съпругата вече е там още от първото земетресение, аз се опасявам да не отида за последното :?:
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Земетресение в София

Мнение от Misho76 »

yahoo Уместна корекция за денят X .Лично аз не обичам числото 2 и вторниците като дни от седмицата.
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Земетресение в София

Мнение от klisurov »

yahoo написа:... Съпругата вече е там още от първото земетресение, аз се опасявам да не отида за последното :?:
Има ли връзка между пристигането на съпругата ти и земетресението? :D
Ако с теб ще се сложи край на тръсовете, що си още в Канада :o


Вярвам, че носиш на майтап :)
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Земетресение в София

Мнение от optics »

Misho76 написа:И днес имаше.В 10.23 БГ време.Офис на 2-ят етаж почти няма човек,който да не го е усетил.И веднага по-късно вечерта задължителният град с големина на череша.Отделно чета,че между 23-29 май се е откъснал астероид,който се движи между Земята и Марс.Ами тук вече/предполагам и в Итали/ хората вярват в 12.12.12.Забелязва се оживление в банковият сектор,купуват се доста успокоителни от аптеките.Яко вървят батериите за фенерчета.Някои хора се задвижват от параноята.
Хората,които се занимават с наука евентуално да разкажат на какво им прилича това..... :^)

Прилича на масова вяра в тъпизъм, за съжаление нито първия нито последния по рода си.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Земетресение в София

Мнение от Rall »

М дам, човека не е дръпнал много напред от каменната ера явно. Цялата информация на света да му дадеш, през сателит да я прекараш и на ентелегентния телефон да му я изпратиш, той пак ще си седи сврян на дъното на пещерата си и ще се страхува от гнева на боговете... :fubar:
Dead Eyes See No Future
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Земетресение в София

Мнение от Pointzero »

Rall написа:... той пак ще си седи сврян на дъното на пещерата си и ще се страхува от гнева на боговете... :fubar:
Цитат от уебкафе http://www.webcafe.bg/id_957768302/
"...Митрополитът обаче не пропусна да отбележи, че сме се отървали от по-тежки последици от земетресението заради великата божия милост, а не защото сме праведни, напротив. Същото каза и Знеполският епископ Йоан по време на молебена, отслужен вчера в Перник: "Греховете ни потресоха земята". ...
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Земетресение в София

Мнение от myhata II »

„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор