В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили 2

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от myhata II »

MrGeek написа:
myhata II написа:Кокич,кое не се е сбъднало ?
Минаха 2 месеца ,остават още 4 за да изритат гърчолята,и още 3,4 максимум Германия да излезне от Европата,по моята прогноза
Както вече казах на България нищо друго не и остава,освен да се хване за палците и да прегърне Русия и Китай
Други пътища няма
За Канада Кокич нещата седят така
Стискаха,стискаха и вече почнаха да изспускат
Прочете ли статистиката колко канадски домакинства са в ДЕБТ,всеки ден ми званят по 3 те телефона от разни компании да ми помагат и предлагат за излизане от ДЕБТ
Работата започва да става зле ,очаква се да се срине маркета на имоти,в момента в Торонто купуват имоти КЕШ само новопристигнали имигранти от Азия !
Може би трябва да сложим този брилянтен гео-политико-икономически анализ в уикито на форума. Значи мухЪтЪ предвижда до 3-4 месеца максимум Германия да напусне ЕС, а България да направи азиатско-балкански съюз с Русия (са сила) и Китай. Fascinating! :rofl:
Бъркаш понятията Прогноза и Анализ Гиксъ ;)
За разлика от теб чакащия и услушващ, аз давам прогноза ,ти като голям разбирач и камилар трябва да обадиш нещо ,ама нъц :rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от Koko »

jovani написа: Бих ги посъветвал да се опитат да променят мисленето си наместо да търсят мястото с "по-зелената трева", защото такова място не съществува. Възможности за реализация и успехи има навсякъде, и всичко зависи от личните качества и атитюд на индивида. Ако някой знае какво иска и как да го постигне в Канада - предполагам че ягуарите и моргиджите няма да закъснеят, но както всички знаем не всеки от този форум може да се похвали с подобни придобивки. Напротив - с хубави коли, имоти и хубав живот могат да се похвалят много Българи, живеещи в България, пред чиито успехи моята скромна персона може само мълчаливо да сведе глава. ...
Добре звучи - като за челна страница на партиен официоз без значение на коя от партийте в България, но проблема е че е също така откъснато напълно от действителността. Ако не друго, увеличаващият се брой желащи да напуснат държавата, въпреки че кризата е наистина глобална, само го потвърждава.
jovani написа:А ти какво ще кажеш за тези не малко хора, които са постигнали много повече от всички нас, при това живеещи в скромната държава наречена България? Или всички те са връзкари, мутри или само си раздават куфарчета с пари (за да цитирам хвърковатата фраза на един известен форумен герой)? Много от тези хора ще доживеят до дълбока старост и ще оставят бизнеса на близките си, докато други само ще се чудят къде да се преместят, за да избягат от собствената си природа...
Давай поименно, защото такива хора в България наистина се броят на пръсти.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от Koko »

myhata II написа:Кокич,кое не се е сбъднало ?
Минаха 2 месеца ,остават още 4 за да изритат гърчолята,и още 3,4 максимум Германия да излезне от Европата,по моята прогноза
Както вече казах на България нищо друго не и остава,освен да се хване за палците и да прегърне Русия и Китай
Други пътища няма
За Канада Кокич нещата седят така
Стискаха,стискаха и вече почнаха да изспускат
Прочете ли статистиката колко канадски домакинства са в ДЕБТ,всеки ден ми званят по 3 те телефона от разни компании да ми помагат и предлагат за излизане от ДЕБТ
Работата започва да става зле ,очаква се да се срине маркета на имоти,в момента в Торонто купуват имоти КЕШ само новопристигнали имигранти от Азия !
А-ха, значи 4-ри месеца предварително ти си вече сигурен че прогнозата ти се е сбъднала?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от jovani »

Koko написа:
jovani написа: Бих ги посъветвал да се опитат да променят мисленето си наместо да търсят мястото с "по-зелената трева", защото такова място не съществува. Възможности за реализация и успехи има навсякъде, и всичко зависи от личните качества и атитюд на индивида. Ако някой знае какво иска и как да го постигне в Канада - предполагам че ягуарите и моргиджите няма да закъснеят, но както всички знаем не всеки от този форум може да се похвали с подобни придобивки. Напротив - с хубави коли, имоти и хубав живот могат да се похвалят много Българи, живеещи в България, пред чиито успехи моята скромна персона може само мълчаливо да сведе глава. ...
Добре звучи - като за челна страница на партиен официоз без значение на коя от партийте в България, но проблема е че е също така откъснато напълно от действителността. Ако не друго, увеличаващият се брой желащи да напуснат държавата, въпреки че кризата е наистина глобална, само го потвърждава.
jovani написа:А ти какво ще кажеш за тези не малко хора, които са постигнали много повече от всички нас, при това живеещи в скромната държава наречена България? Или всички те са връзкари, мутри или само си раздават куфарчета с пари (за да цитирам хвърковатата фраза на един известен форумен герой)? Много от тези хора ще доживеят до дълбока старост и ще оставят бизнеса на близките си, докато други само ще се чудят къде да се преместят, за да избягат от собствената си природа...
Давай поименно, защото такива хора в България наистина се броят на пръсти.
Видно е че всеки си гледа от собствената камбанария и си бае каквото му допада на него. Колкото и статистика и примери да вадя, понеже на теб или на Мр.Гийк не им изнасят все ще твърдите каквото на вас ви се иска. Ако някой даде примери за обратното - мнението бива изрязано и отива под шипките (в най-добрият случай).
Да се спори с вас е безсмислено и не виждам никаква полза за себе си, че да го правя. Не мисля и да ставам професионален форумджия (сеирджия).
Ще дам само един пример - понеже на Коко или някой друг му се е наложило да учи наново в Канада съветите ви винаги ще са за доучване (демек не допускате, че може да има и други варианти). Аз съм в прайвът бизнеса и мисля че съм дал не едно мнение, което би помогнало на някой в това отношение - но понеже не съм част от масата в този форум е естествено да съм недолюбван. Ами според мен много от съветите ви са неправилни (от моята позиция), но това не означава, че имам желание да споря всяка минута със всеки един от вас.
Аз например твърдя че през последните 2 години има голям спад на уъркър клас имигранти в Канада, както и на тези по роднинска линия, и не смятам, че желанието на хората да eимигрират от България се е засилило - напротив, има тенденция за завръщане от държавите, които са били силно засегнати от рецесията 2008 (Канада не е една от тези държави). Данните за това ми мнение могат да се намерят в съответните официални източници.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от roumensp »

jovani написа:Аз например твърдя че през последните 2 години има голям спад на уъркър клас имигранти в Канада, ....
Това не е защото желаещите намаляват, а е вследствие на все по-рестриктивната имиграционна политика на Канада. Освен това спадът далеч не е толкова голям, a е от порядъка на 16% (http://www.cic.gc.ca/english/resources/ ... ary/01.asp" ).
jovani написа:... не смятам, че желанието на хората да eмигрират от България се е засилило ...
Вероятно не се е засилило особено, но не e и намаляло. Процентът на желаещите да емигрират винаги е бил достатъчно висок ... предполагам не очакваш, че той би могъл да расте неограничено, докато стигне 100%. Едно стабилно число, от порядъка на 20-22% е доста красноречиво.


Ето какви са перспективите в България в настоящия момент:
Близо 70% от висшистите не работят по специалността си
Младежката безработица в България се е увеличила двойно през последните две години.
... преди години в България безработните младежи между 15 и 24 години бяха основно от малцинствените групи и такива, които нямат завършено средно образование. Сега обаче се увеличава броят на младите хора с добро образование, които не работят. И една значителна част от тях решават да емигрират, за да си намерят работа. През последните години в България освен това се наблюдава много притеснителна тенденция - наличие на т.нар. потомствена безработица. Това са млади хора, които нямат работа, но и родителите им са безработни.
Такова е положението за средностатистическия млад българин, а какво лично ти (или аз, или Коко) би могъл да направиш в България никой не го интересува особено.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от myhata II »

Който има земя, земеделска и то, да се хваща и да я обработва,там е истината,Румба много ит специалисти станахте бе,вече взехте да си пречите,
Много висшист и малко простак в Бгто, :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от roumensp »

myhata II написа:Който има земя, земеделска и то, да се хваща и да я обработва,там е истината, .....
И с какво ще я обработваш тая земя, Муха, с рало и волове ли ? Нали трябват пари, при това много, за машини, торове, сезонни работници и т.н. 99% от хората, които имат земя са принудени да я дават под наем на арендатори за жълти стотинки или да я продадат на някой от броящите се на пръсти едри собственици на земя.
Тъща ми има доста земя, та знам как стоят нещата.

А и ти колко млади хора познаваше, дето искаха да стават фермери ? Защото аз май не познавах такива. Земеделието в България го пиши бегало, май натам отиват нещата в последно време ... Докато в Канада съм виждал дори имигранти да стават фермери. Е тука дето работя (в китайската махала), няма и 3-4 километра от сградата ми, има едни китайци дето отглеждат разни овошки и цветя в парници и ги продават, това им е бизнеса.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от budtel »

Не искам да стряскам никой, но според мен кризата в световен мащаб ще се задълбочава. И причината най-вече е в притискането на Азия от Запада и САЩ. Имам предвид не само икономическия натиск, който се оказава, но и във военно отношение. Ето днес в персийския залив е изпратен още един американски самолетоносач. Русия и Иран също изпращат военна техника в средиземно море. Проблема е, че военната машина на Запада вече се прибилижава опасно близко до Русия, Иран и Китай. Американски военни сили отскоро контролират Китай откъм югоизточната част на страната, базирани в Австралия. Казват, че ги е страх от мобилизацията на китайската армия.
Сега има няколко ключови момента, които мога да отключат сериозен военен конфлик, бих казал световен. Това са Сирия, Армения и Иран. Ако режима на Сирия отпадне то тогава средиземно море ще е отворено за настъпление към Иран. Съответно Русия и Китай ще загубят серизни позиции. Армения е единствената държава в региона, която спира Турция за излаз на Каспийско море. В тази зона е и северен Кавказ, а там са Чечения и Дегистан, най-проблемните републики в Руската федерация. Много анализатори смятат, че проблеми в тази зона би довела до разпад на Руската федерация. Естесвено Русия няма да допусне това, дори и с цената на свтовна война.
Всичко това има връзка със световната криза и включително Канада. При един световен военен конфликт кризата ще се задълбочи сериозно. Нека не забравяме, че Китай е един от най-големите износители и кредитори за Северна Америка. Какво би станало ако започне война с Китай? Какво би станало ако Запада започне да губи? Какво би стналало ако ПРО в Европа не е достатъчно благонадеждни?
За мен кризата ще се задълбочва не само в България, но и в Канада. И факта, че Канада промени емиграционната си политика говори, че ще има сериозни трусове.
Време е да затегнем коланите. Аз вече го направих.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от jovani »

roumensp написа:
jovani написа:Аз например твърдя че през последните 2 години има голям спад на уъркър клас имигранти в Канада, ....
Това не е защото желаещите намаляват, а е вследствие на все по-рестриктивната имиграционна политика на Канада. Освен това спадът далеч не е толкова голям, a е от порядъка на 16% (http://www.cic.gc.ca/english/resources/ ... ary/01.asp" ).
jovani написа:... не смятам, че желанието на хората да eмигрират от България се е засилило ...
Вероятно не се е засилило особено, но не e и намаляло. Процентът на желаещите да емигрират винаги е бил достатъчно висок ... предполагам не очакваш, че той би могъл да расте неограничено, докато стигне 100%. Едно стабилно число, от порядъка на 20-22% е доста красноречиво.


Ето какви са перспективите в България в настоящия момент:
Близо 70% от висшистите не работят по специалността си
Младежката безработица в България се е увеличила двойно през последните две години.
... преди години в България безработните младежи между 15 и 24 години бяха основно от малцинствените групи и такива, които нямат завършено средно образование. Сега обаче се увеличава броят на младите хора с добро образование, които не работят. И една значителна част от тях решават да емигрират, за да си намерят работа. През последните години в България освен това се наблюдава много притеснителна тенденция - наличие на т.нар. потомствена безработица. Това са млади хора, които нямат работа, но и родителите им са безработни.
Такова е положението за средностатистическия млад българин, а какво лично ти (или аз, или Коко) би могъл да направиш в България никой не го интересува особено.
Statistical data released earlier this month shows that the country’s total jobless rate currently sits at 7.4 percent. But for those in the 15-24 age bracket, the figure is 14.7 percent — 27,000 fewer youths have jobs right now than at this time last year.
http://www.cbc.ca/news/canada/story/201 ... yment.html
Излиза че и в Канада младежката безработица се е увеличила двойно. Сега я ми кажи колко от новите имигранти започват да работят по "специалността си" в първите няколко години (има и такива примери, но какъв процент са)? Ако погледнеш и една друга официална статистика ще видиш, че в последните 12 години нетната имиграция извън България е намаляла от 5% през 2000 до под 3% през 2010-2011 и трендъд върви към стабилно намаление.
Сега остава да ми кажеш къде шансът на един младеж е по-голям - в собствената си държава с двойна безработица или в чужда, пак с двойна безработица?
Само да вметна, че в Канадската статистика не влизат новите имигранти, защото за да се броиш за безработен трябва първо да си работил някъде и да си си загубил работата - демек данните са изкривени значително (и това всички ние го знаем).
Отново казвам - не съм против имиграцията по принцип - в много случаи е по-доброто решение, а и определено носи друг вид експириънс, това което казвам е, че ако човек разсъждава рационално и е силно мотивиран и на двете места няма как да има по-малки успехи в собствената си страна. Причината за успеха на повечето имигранти е липсата на сейфти нетуърк или "възможността да висиш по кафетата без да работиш", демек много по-силната мотивация и хвърлени усилия спрямо това на което са свикнали в собствената си страна.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от roumensp »

budtel написа:Не искам да стряскам никой, но според мен кризата в световен мащаб ще се задълбочава. И причината най-вече е в притискането на Азия от Запада и САЩ. Имам предвид не само икономическия натиск, който се оказава, но и във военно отношение. Ето днес в персийския залив е изпратен още един американски самолетоносач. Русия и Иран също изпращат военна техника в средиземно море. Проблема е, че военната машина на Запада вече се прибилижава опасно близко до Русия, Иран и Китай. Американски военни сили отскоро контролират Китай откъм югоизточната част на страната, базирани в Австралия. Казват, че ги е страх от мобилизацията на китайската армия.
Сега има няколко ключови момента, които мога да отключат сериозен военен конфлик, бих казал световен. Това са Сирия, Армения и Иран. Ако режима на Сирия отпадне то тогава средиземно море ще е отворено за настъпление към Иран. Съответно Русия и Китай ще загубят серизни позиции. Армения е единствената държава в региона, която спира Турция за излаз на Каспийско море. В тази зона е и северен Кавказ, а там са Чечения и Дегистан, най-проблемните републики в Руската федерация. Много анализатори смятат, че проблеми в тази зона би довела до разпад на Руската федерация. Естесвено Русия няма да допусне това, дори и с цената на свтовна война.
Всичко това има връзка със световната криза и включително Канада. При един световен военен конфликт кризата ще се задълбочи сериозно. Нека не забравяме, че Китай е един от най-големите износители и кредитори за Северна Америка. Какво би станало ако започне война с Китай? Какво би станало ако Запада започне да губи? Какво би стналало ако ПРО в Европа не е достатъчно благонадеждни?
За мен кризата ще се задълбочва не само в България, но и в Канада. И факта, че Канада промени емиграционната си политика говори, че ще има сериозни трусове.
Време е да затегнем коланите. Аз вече го направих.
Разбрахме, затягаш колана заради международното положение. :rofl:

"Какво би станало ако" ..... А какво би станало, ако вместо да пишеш глупости тука, поработиш малко над себе си, така че да не трябва да затягаш колана ?
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от budtel »

roumensp, съветвам те и ти да затегнеш колана, защото нещата са доста сериозни. Не знам дали знаеш, но има насочени ядрени глави към голeми градове в щатите. Или това може би не те засяга?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от roumensp »

jovani написа:Statistical data released earlier this month shows that the country’s total jobless rate currently sits at 7.4 percent. But for those in the 15-24 age bracket, the figure is 14.7 percent
Ако беше погледнал статията, щеше да забележиш, че в България младежката безработица през 2011 г. е 26%.
jovani написа:... това което казвам е, че ако човек разсъждава рационално и е силно мотивиран и на двете места няма как да има по-малки успехи в собствената си страна.
Твоят личен опит и пример никак не се връзват с горното твърдение.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от jovani »

Дали ще се повторя, като кажа, че е видно че всеки има своите позиции и дава примерите, които му изнасят? Обективността става жертва на личното отношение по даден проблем. Ако някой е имигрирал, то той в собствените си очи е взел добро решение и бърза да го предлага на другите. Тези, които са учили повторно смятат, че това е най-добрият избор за всички. Тези които не са учили разбира се смятат, че те са взели най-правилното решение. Хората на социал потриват доволно ръце. Всеки счита себе си за най-добрият пример за успех и е готов да се изтъква пред другите. Според мен пък (ето и аз съм субективен) доходите са най-обективният измерител за успех и не виждам някой от вас да има по-добри доходи от 10-те процента най-богати Българи. Един програмист, колкото и да се счита за успешен си остава работник и не може да достигне стандарта на живот на средно успешен български бизнесмен. Разбира се, в собствените си очи той е най-големият пич. Тези, които не са програмисти пък започват с оправданията - ами тук е по-безопасно, по-подредено, но дори и този персепшън мисля че го разбихме в едни други теми (да но е по-добре да забравим за това и да живеем в нашият измислен, но безопасен свят). Някой дава пари да публикува измислени статистики с които разни хора си оправдават постъпките, без да осъзнават, че някакво не знам си как изчислено "средно" ниво няма нищо общо с тяхното уникално положение. Калабалък :)
Последно промяна от jovani на Пон Апр 09, 2012 9:05 pm, променено общо 1 път.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от roumensp »

budtel написа:roumensp, съветвам те и ти да затегнеш колана, защото нещата са доста сериозни. Не знам дали знаеш, но има насочени ядрени глави към голeми градове в щатите. Или това може би не те засяга?
Може би ако си затегна колана и ще ги насочат към Мексико Сити. :rofl:
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от myhata II »

Румба стягай колана,иде свършока на света майна,отиде къщицата на банките,отиде китайския квартал с оранжерийте 8) :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор