Работа в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Работа в Канада

Мнение от myhata II »

В Китай има машини за милиарди и както виждаш бълват ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Работа в Канада

Мнение от ivanko13 »

myhata II написа:
Готоо,от чука има ли време да си изравниш дипломата :D
Имам канадска, ще ти я пиша в резюмето :D
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Работа в Канада

Мнение от yahoo »

ablood написа:Което е напълно естествено и разбираемо.

Ти, ако беше работодател в БГ щеше ли да назначиш с охота новопристигнал китаец, едва разбиращ какво се иска от него и никога невиждал системата ти на работа?
Къде сравняваш с България нещата? В Канада има цедка за повечето новопристигнали по професионални и езиковите умения за поне някакво минимално ниво. Китайците ги пропускай в тези примери защото тук съм работил и с китайци дошли отпреди повече от 10г. и пак не мога да се разбера с тях. Никой не би си заложил авторитета да препоръчва всеки който познава освен ако не преценя че е подходящ и че ще може да се справи. Все пак говорим за изключения, а не че всеки новопристигнал още от самолета го назначават на работа преди който и да е местен само защото някой го познавал.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Работа в Канада

Мнение от myhata II »

Да ама ето ви пример и то 2
Англичанка от Лондон пристига с майка си на 21 години ,след 2 седмици минала интервю,работи рецепционист в голяма адвокатска кантора в Даун Таун на 40 000
Ирландка,на 26 ,омъжена за канадец ,на 4тия ден след пристигането си кандидатства в Дилър шип в Торонто,на 6 ия ден вече работи на 28 000 заплата и се чуди да остава или да си ходи обратно
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Работа в Канада

Мнение от myhata II »

ivanko13 написа:
myhata II написа:
Готоо,от чука има ли време да си изравниш дипломата :D
Имам канадска, ще ти я пиша в резюмето :D
Мноо е важно,ако напишеш че си живял и работил и в Англия ще е чудно ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
paraf78
Мнения: 75
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:24 pm
Местоположение: Lachine/Montreal

Re: Работа в Канада

Мнение от paraf78 »

всичко си зависи от нас самите - какви сме били в БГ, какво искаме да постигнем тук, какви са нивата ни на език. Идеалният вариант е да си с езици, изкарваш едно курсче, и естествено, ако имаш пододящите хора, може и работа да започнеш.

Ако не, първо език, после курс и .... каккъвто ти бил късмета.

А относно това, дали е пристижно да се работи в банка в БГ , о какво значение има , важното е да има работа да се издържат. Атук дали ще работи в банка, защо не , ако това и харесва на г-жата.

Но, трябва да сти готови и за смена на професията, или поне нещо подобно. Това , което аз съм работила в БГ, тук няма да го работа, защото е почти невъзможно- що се касае до ниво на езикa, диплома и .т.н. Но съм си направила сметка и затова се ориентирам в друга насока

успех с процедурата :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Работа в Канада

Мнение от ablood »

yahoo написа:...
Не ти е много ясна позицията, така, че...ОК
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Работа в Канада

Мнение от apple »

Дебел азиатец, нарамил сопа и трудно скиващ през найсти диоптър... Що е то? :?: А иначе по темата работа в Канада бол - нали видяхте филмчето? Каним ви на вечеря, ама като пристигнеш: ааа не бе ти си се объркал, то всъщност означаваше да ни измиеш чиниите след вечеря... Е остатъците от нашата вечеря може да си ги хапнеш де, то и ние сме хора дето се вика...знаем кво е да изпаднеш в нужда! Ама спокойно след 8-10 години може и да работи жената в банка...нищо не се знае... ;)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Работа в Канада

Мнение от ablood »

apple написа:Дебел азиатец, нарамил сопа и трудно скиващ през найсти диоптър... Що е то? :?:
И аватарът и подписът ми са послание към определена група.
Ако не стопляш...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Работа в Канада

Мнение от myhata II »

myhata II написа:
ablood написа:Което е напълно естествено и разбираемо.

Ти, ако беше работодател в БГ щеше ли да назначиш с охота новопристигнал китаец, едва разбиращ какво се иска от него и никога невиждал системата ти на работа?
Ще го назнача веднага,като знам че ще ми работи като робче за стинки :y:
Ябълка,май за ей това става въпрос :lol:
А тъй като стана въпрос за китайчета ,Аблъд да гледа и да се учи от шефа на НОКИА ;)
http://news.sagabg.net/nokia-uvolnyava- ... aziya.html"
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Работа в Канада

Мнение от ivandaman »

myhata II написа:Да ама ето ви пример и то 2
Англичанка от Лондон пристига с майка си на 21 години ,след 2 седмици минала интервю,работи рецепционист в голяма адвокатска кантора в Даун Таун на 40 000
Ирландка,на 26 ,омъжена за канадец ,на 4тия ден след пристигането си кандидатства в Дилър шип в Торонто,на 6 ия ден вече работи на 28 000 заплата и се чуди да остава или да си ходи обратно

И на колко години е англичанката щом майка и е на 21?? 40К за нейната крехка възраст наистина са за завиждане . :)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Serbian
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Работа в Канада

Мнение от Serbian »

paraf78 написа:
Емиграцията си е като рестарт и трябва да си готова на големи компромиси.
много добре казано, наистина е един рестатрт, нов живот. Забрави каква си била в БГ, тук всичко трябва да започнеш отначало. Винаги има изключиния, разбира се ;)
Да, много хубаво казано..."Рестарт", но с предварително напълно промиване на мозъка.
Освен това, забрави и факта че си човек, защото там ще станеш платен слуга. Колкото повече плюеш на страната си, толкова повече те възнаграждават т.е. "интегрират".
Обърши си задника със визата и продължи да си работиш в банката. Тези дето ти дават съвети, остави ги да почистват къщите в Монреал.
"Вук на овцу своје право има кâ тирјанин на слаба човјека. Ал' тирјанству стати ногом за врат, довести га к позванију права, то је људска дужност најсветија!" Владика Петар Петровић-Његош
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Работа в Канада

Мнение от pumpy »

Serbian написа: Да, много хубаво казано..."Рестарт", но с предварително напълно промиване на мозъка.
Освен това, забрави и факта че си човек, защото там ще станеш платен слуга. Колкото повече плюеш на страната си, толкова повече те възнаграждават т.е. "интегрират".
Обърши си задника със визата и продължи да си работиш в банката. Тези дето ти дават съвети, остави ги да почистват къщите в Монреал.
Ha, точно свърших лечението на последния пациент за деня и какво да видя, някакви ценни съвети. Аз мидлч е по-добре да забравиш да четеш такива проспериращи и мотивиращи мнение, защото каквото работи/не работи за едни, не е задължително да работи.не работи за други ;)
Публикувай отговор