Въпрос за изтекъл паспорт

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от MrGeek »

jovani написа:В София сигурно има над 10,000 българо-канадци (даже и книги са написали) и не са отворили консулство, пари си плащаш и в Букурещ, нищо че ти си отишъл там, а не те при теб - така че не мога да схвана разликата.
Ти си ги броил лично тия, така ли? И запомни веднъж за винаги, че заплащането на услугата няма нищо общо със заплащането на екскурзията на консула. Не е толкова трудно да се схване тази елементарна концепция, да му се не види.
jovani написа:Между другото има ли в Букурещ услуга за издаване на Канадски паспорт за няколко часа или ще трябва да ходиш още веднъж след 15 дни и да загубиш потенциално много повече пари от евтин самолетен билет Ванкувър-Торонто?
За последен път да ти повторя - при подновяване на канадски паспорт не се изисква никакво ходене до посолството. Изпращаш документите по куриер и по същия куриер си получаваш новия паспорт. Ако това не те устройва, можеш да си опънеш палатка пред посолството - проблемът си е лично твой. И понеже захапа тази подробност, без да се замисляш както винаги, искам да ми кажеш колко пъти нашенец трябва да прелети до Торонто за да приключи цялата процедура с подновяването на документите си? Аман от тролове.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от jovani »

pumpy написа:
jovani написа: Радвай се, че не си Канадец, живеещ в България - "втората?" по големина държава в света не може да си позволи да отвори едно консулство в България, та ще ти се наложи да си кореспондираш с Букурещ. Малка държава като България си позволява да харчи пари за консулство в Торонто, ти искаш да ти дойдат на крака до вас и да ти звъннат на звънеца за това, че не си си извадил паспорт когато си имал такава възможност, а си чакал до последният момент да ти изтече и да вдигаш джабала, че някой друг ти е виновен.
Никой не ти е крив, че си се забил във Ванкувър и не си се напечелил достатъчно, нито данъци плащаш в България и никой не ти е крив, че не си взел още Канадски паспорт - оплачи се на имигрейшън Канада, България не ти е виновна с нищо.
Много е удобно да пропуснем момента, че втората по големина страна в света е така организирана, че паспорт се вади по пощата.
Нашия паспорт даже да ти го изпратят по пощата е МЪКА. Осигуряваш си сам плика и подписваш декларация, че те отговорност не носят. И специални изсквания имат към плика, така че само фирмата от етажа под консулството да може да ти осигури такъв плик. А пък тази фирмичка се държи от една лелка, българка, която е много гъста явно с лелката от зад гишето в българското консулство в Лос Анджелис. Да ви звучи познато ??? До болка,а ?
Аз пък напоследък видях толкова некадърни и алчни адвокати, че не ми е ясно изискването за "гарантьор" на Канадският ти паспорт да бъде адвокат или прочие, при положение че съм виждал безскрупулни адвокати да съчиняват такива глупости, че не е ясно как успяват да си запазят лицензите. Отговор - "гарвън гарвъну око не вади". Има Канадски адвокати дето за пари и задника ще си продадат - без никакви скрупули, че харазват хората и им губят времето, предварително знаейки, че кейса е обречен - важното е някой да плати и да поръча музиката.

Напоследък ми се повръща от подобни примери, но се надявам да ви ги разкажа по-натам, когато процесът приключи.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от pumpy »

jovani написа: Аз пък напоследък видях толкова некадърни и алчни адвокати, че не ми е ясно изискването за "гарантьор" на Канадският ти паспорт да бъде адвокат или прочие, при положение че съм виждал безскрупулни адвокати да съчиняват такива глупости, че не е ясно как успяват да си запазят лицензите.
Явно представа си нямаш какво е канадския паспорт. Гарант може да е всеки, който има паспорт. Това с избраните професии е доста старо вече....
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от jovani »

pumpy написа:
jovani написа: Аз пък напоследък видях толкова некадърни и алчни адвокати, че не ми е ясно изискването за "гарантьор" на Канадският ти паспорт да бъде адвокат или прочие, при положение че съм виждал безскрупулни адвокати да съчиняват такива глупости, че не е ясно как успяват да си запазят лицензите.
Явно представа си нямаш какво е канадския паспорт. Гарант може да е всеки, който има паспорт. Това с избраните професии е доста старо вече....
Последният път като си вадих се изискваше гарантьор, практикуващ една от ограничен брой професии.
При ваденето на паспорт извън Канада все още съществува това изискване:

Eligible guarantors for Canadians abroad

Your guarantor must:
1.Have known you personally for at least two (2) years.
In the case of a child, the guarantor must have known the applicant (parent or legal guardian) personally for at least two (2) years and have knowledge of the child.
2.Live within the jurisdiction of the passport issuing office and be accessible for verification.
3.Be one of the following: ◦Dentist
◦Judge
◦Practising lawyer
◦Magistrate
◦Mayor
◦Medical doctor
◦Notary public
◦Police officer
◦Signing officer of a bank

4.Be able to confirm your identity

Retired guarantors are not eligible unless the guarantor's name still appears on the listing provided to Passport Canada by the relevant association.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от jovani »

MrGeek написа:
jovani написа:В София сигурно има над 10,000 българо-канадци (даже и книги са написали) и не са отворили консулство, пари си плащаш и в Букурещ, нищо че ти си отишъл там, а не те при теб - така че не мога да схвана разликата.
Ти си ги броил лично тия, така ли? И запомни веднъж за винаги, че заплащането на услугата няма нищо общо със заплащането на екскурзията на консула. Не е толкова трудно да се схване тази елементарна концепция, да му се не види.
jovani написа:Между другото има ли в Букурещ услуга за издаване на Канадски паспорт за няколко часа или ще трябва да ходиш още веднъж след 15 дни и да загубиш потенциално много повече пари от евтин самолетен билет Ванкувър-Торонто?
За последен път да ти повторя - при подновяване на канадски паспорт не се изисква никакво ходене до посолството. Изпращаш документите по куриер и по същия куриер си получаваш новия паспорт. Ако това не те устройва, можеш да си опънеш палатка пред посолството - проблемът си е лично твой. И понеже захапа тази подробност, без да се замисляш както винаги, искам да ми кажеш колко пъти нашенец трябва да прелети до Торонто за да приключи цялата процедура с подновяването на документите си? Аман от тролове.
Предполагам, че може да се каже, че проблемът си е лично негов, по същата логика.
Факт е, че Българският консул се разхожда до по-големите градове отвреме-навреме, докато опциите на Канадец в България се свеждат до една - Букурещ.
Нека да добавя, че Българите могат да пътуват в Европа и да влизат в България само с една лична карта, която важи 10 години. За завръщането в Канада е необходим Канадски паспорт важащ 5 години. Тези които не са станали Канадски граждани разчитат само на Българският си паспорт и пърманент резидент кард и е логично да си направят сметката, за което не е виновен Българският консул, а условията, които са приели когато са имигрирали.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от jovani »

jovani написа:
pumpy написа:
jovani написа: Аз пък напоследък видях толкова некадърни и алчни адвокати, че не ми е ясно изискването за "гарантьор" на Канадският ти паспорт да бъде адвокат или прочие, при положение че съм виждал безскрупулни адвокати да съчиняват такива глупости, че не е ясно как успяват да си запазят лицензите.
Явно представа си нямаш какво е канадския паспорт. Гарант може да е всеки, който има паспорт. Това с избраните професии е доста старо вече....
Последният път като си вадих се изискваше гарантьор, практикуващ една от ограничен брой професии.
При ваденето на паспорт извън Канада все още съществува това изискване:

Eligible guarantors for Canadians abroad

Your guarantor must:
1.Have known you personally for at least two (2) years.
In the case of a child, the guarantor must have known the applicant (parent or legal guardian) personally for at least two (2) years and have knowledge of the child.
2.Live within the jurisdiction of the passport issuing office and be accessible for verification.
3.Be one of the following:
◦Dentist
◦Judge
◦Practising lawyer
◦Magistrate
◦Mayor
◦Medical doctor
◦Notary public
◦Police officer
◦Signing officer of a bank

4.Be able to confirm your identity

Retired guarantors are not eligible unless the guarantor's name still appears on the listing provided to Passport Canada by the relevant association.
http://www.ppt.gc.ca/cdn/section2.aspx? ... ernational
Нещо много се умълчахте, защото както виждате изкарването на Канадски паспорт от Канадски гражданин, живеещ в България е НЕВЪЗМОЖНО.
Освен ако не познава лично от минимум 2 години някой Румънец, работещ в изброените професии и чието име фигурира в списък, изпратен на Канадската паспортна служба от съответната асоциация (който се ъпдейтва кой знае на колко време и с каква прецизност).
Mission Impossible. Добре че няма и нужда, защото Българският паспорт (или лична карта) в момента отварят много повече врати.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от pumpy »

jovani написа: 2.Live within the jurisdiction of the passport issuing office and be accessible for verification.

Освен ако не познава лично от минимум 2 години някой Румънец,
Не бе майна, няма нужда да е румънец. България е точно толкова в юрисдикцията на посолството в Букурещ, колкото и Румъния и Молдова. Така, че е достатъчно да познаваш някой от изброените професии в БГ и си готов. Всичко става удобно по пощата, като бял човек :)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от jovani »

pumpy написа:
jovani написа: 2.Live within the jurisdiction of the passport issuing office and be accessible for verification.

Освен ако не познава лично от минимум 2 години някой Румънец,
Не бе майна, няма нужда да е румънец. България е точно толкова в юрисдикцията на посолството в Букурещ, колкото и Румъния и Молдова. Така, че е достатъчно да познаваш някой от изброените професии в БГ и си готов. Всичко става удобно по пощата, като бял човек :)
Поредният "специалист" дето всичко му е ясно. Само остава да видим кой изпраща списък с банковите служители или зъболекарите на Канадският Паспортен отдел в Букурещ. Както вече казах - Mission Impossible.
Между другото някой Канадски гражданин изкарвал ли си е Канадски паспорт от България, че да знае как реално става работата, за да не четем свободни съчинения из форумите?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от pumpy »

jovani написа: Само остава да видим кой изпраща списък с банковите служители или зъболекарите на Канадският Паспортен отдел в Букурещ. Както вече казах - Mission Impossible.

за да не четем свободни съчинения из форумите?
Майна, ти и да четеш не можеш бе.... Я виз в собствения си цитат, в червено защо кои точно случаи е необходимо да се праща списък ...... и тогава пак коментирай...
Retired guarantors are not eligible unless the guarantor's name still appears on the listing provided to Passport Canada by the relevant association.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от jovani »

pumpy написа:
jovani написа: Само остава да видим кой изпраща списък с банковите служители или зъболекарите на Канадският Паспортен отдел в Букурещ. Както вече казах - Mission Impossible.

за да не четем свободни съчинения из форумите?
Майна, ти и да четеш не можеш бе.... Я виз в собствения си цитат, в червено защо кои точно случаи е необходимо да се праща списък ...... и тогава пак коментирай...
Retired guarantors are not eligible unless the guarantor's name still appears on the listing provided to Passport Canada by the relevant association.
Ти май не можеш да четеш братчед. Лошото е, че и да пишеш не можеш. Цитата показва, че се гледа някакъв списък и ако човека е в списъка, дори и да е пенсионер, то може да ти подпише декларацията. Или викаш - ако твърди, че не е пенсионер няма да има проблеми, дори и да го няма в списъка - по тази логика няма и как да проверят дали изпълнява професията, която твърди че изпълнява.
Ти лично изкарвал ли си Канадски паспорт от България или не? За зъболекарски лиценз за НУТ предполагам че знаеш как се изкарва, но не за това става дума в тази тема.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от pumpy »

Е не, отказвам се да споря когато се си в състояние да прочетеш и разбереш 2 реда текст на английски и ги интерпретира както му дойде.
Вадил съм канадски паспорт извън Канада - това достатъчно ли е ? Или трябва да в Румъния за да имам право да чета и разбирам английски ?
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от jovani »

pumpy написа:Е не, отказвам се да споря когато се си в състояние да прочетеш и разбереш 2 реда текст на английски и ги интерпретира както му дойде.
Вадил съм канадски паспорт извън Канада - това достатъчно ли е ? Или трябва да в Румъния за да имам право да чета и разбирам английски ?
Не мога да ти разбера мисълта, написана на Български. И смятам, че имам доста добри познания по Английски (но с лош акцент).
Въпросът ми НЕ е дали си изкарвал Канадски паспорт от САЩ, конкретните ми думи са:
Ти лично изкарвал ли си Канадски паспорт от България или не?
Пумпи, не искам да се карам с тебе - ти си пич и те уважавам, макар и понякога да се бъзикам с теб. Нека да не превръщаме дискусията в безсмислен спор, целящ темата да отиде в кофата или под шипките. Ако някой е изкарвал Канадски паспорт от България моля да се включи.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от anxeli »

jovani написа: Има Канадски адвокати дето за пари и задника ще си продадат - без никакви скрупули, че харазват хората и им губят времето, предварително знаейки, че кейса е обречен - важното е някой да плати и да поръча музиката.

Напоследък ми се повръща от подобни примери, но се надявам да ви ги разкажа по-натам, когато процесът приключи.
Е стига де, кейса бил обречен! Аз чакам вече моторетката е приготвена да си я сложим пред колата, след твоя прецедент.
Между другото иаз исках да ти кажа че кейса е обречен, но нямаше да ме послушаш, защото не съм адвокат и защото щеше да е без пари. Тоест, има нужда от адвокатите :D!
Циганите - на Сатурн !
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от ivandaman »

Вадил съм три пъти канадски паспорт за мен и два пъти за детето ми в Коста Рика, и наистина ти трябва гарант, но те се намират лесно.. Веднъж хванах адвокатката от копанията за която работих, друг път един съсед зъболекар и така.. Не е кой знае какво усложнение..
Изискванието е малко "идиотско" съгласен съм. При положение че предишен паспорт и един куп канадски Ай-Ди-та като лична карта, СИН, шофьорска книжка и т.н. явно не са достатъчни за да си докажеш самоличноста..

Иначе за Канадците в БГ би трябвало да могат да използват български гаранти щом като посолството в Букурещ е отговорно и за БГ..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Въпрос за изтекъл паспорт

Мнение от jovani »

anxeli написа:
jovani написа: Има Канадски адвокати дето за пари и задника ще си продадат - без никакви скрупули, че харазват хората и им губят времето, предварително знаейки, че кейса е обречен - важното е някой да плати и да поръча музиката.

Напоследък ми се повръща от подобни примери, но се надявам да ви ги разкажа по-натам, когато процесът приключи.
Е стига де, кейса бил обречен! Аз чакам вече моторетката е приготвена да си я сложим пред колата, след твоя прецедент.
Между другото иаз исках да ти кажа че кейса е обречен, но нямаше да ме послушаш, защото не съм адвокат и защото щеше да е без пари. Тоест, има нужда от адвокатите :D!
Само не знам какво да ги правя тия моите хубосници от борда, след като спечеля делото...
На тях не им дреме, защото ще платят на адвоката им с парите от мейнтенанса и имат иншуранси за съдебни клеймове, единственият дето играе със свои пари съм аз.
Както винаги следваме логиката на парите:
- Борда седи в/у купчина пари от мейнтенанс фийс и неговата цел е да ги изхарчат независимо по какъв начин. Ако трябваше да рискуват свои пари никога не биха ме тормозили.
- Адвокатът на кондо корпорацията знае, че ще загуби, но въпреки това приема "предизвикателството" отправено от борда. Той пари ще направи и в двата случая - независимо дали ще загуби или спечели делото, защото му плащат на час, а не на успеваемост.
- Аз съм единственият, принуден да сложи свои пари на масата (съдията се заплаща от гавърнмента).
Та такива ми ти работи в "уредената" Канада.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Публикувай отговор