Към хората със смесени бракове.....

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Към хората със смесени бракове.....

Мнение от Bistra »

Спокойно де, Pумене! Никой не ги охарактеризирва. Просто си говорим за предпочитания. Аз лично не бих живяла с някой, на когото не му е изписано на лицето кога ми се радва и кога ми е сърдит. Ние сме топла нация и не си крием емоциите. Освен това е много различно да работиш с някого от да живееш с него.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Към хората със смесени бракове.....

Мнение от Bistra »

speedy написа:
Ами предполагам:
-Не си с дръпнати очи
Мога да ги дръпна с пръсти
-Ядеш нормални (несмърдящи) ястия
Обичам истинска китайска кухня.
-Къпеш се редовно
Всеки месец
-И не на последно място...се представяш добре в леглото.
В леглото съм професионалист. Пъхна ли се в чаршафите съм заспал на третата минута.
Aми да ти кажа не знам, тогава.Значи жена ти е много непретенциозна. :)
BTW традиционната китайска кухня коренно се различава от това, което се сервира в ресторанта. Ястията в ресторанта са подобрени с търговска цел. Иначе не би имало клиенти.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Към хората със смесени бракове.....

Мнение от Kan_Tangra »

yonatan написа:Или аз наистина падам от луната, или вие падате от Вердън. Частта, която сте видяли от Канада (Вердън), не е света. Работникът китаец, живеещ във Вердън, не е същият като моята приятелка от Сингапур, директор на банка, нито като моята приятелка от остров Мавриций, преподавателка в университет в Торонто, нито като познатият ми от Хонконг, който инвестира в недвижимост във Ванкувър. Нито образованието им, нито възпитанието им, нито даже зъбите им са еднакви. Китайката в Монтреал, която познавам никога не се е качвала на метро, защото е постигнала хармонията си и може да си позволинай-доброто. Това, че всички латиноамериканките са бедни и се опитват да се докопат до някой нашенец за парите му от социала е също мит, който може да се обясни с това, че познавате само нелегални имигрантки от Мексико. Както и при китайките, има различни прослойки. Относно иранките, най-добрата приятелка на половинката ми е иранка и роднините й не биха се срамували да я видят в моята компания. Кан Тангра, дефектът е в твоя телевизор. Освен това, ако намираш един процент от черните жени за изключително красиви, но не предприемаш нищо, защото имало много кандидати, проблемът е пак при теб. Относно чернокожите момичета и техните перуки, всяка жена има право да променя външния си вид по начин, че да се чувства привлекателна и щастлива. Някой бели жени прекарват доста време в солариуми, за да бъдат по-мургави, но това не означава, че ако останат бели ще са непълноценни.За всеки влак си има пътници. Аз определено не съм за този форум.
Айде като си толкова сербез да се видим на живо, да поизлезем из града. Аз да ти покажа какво виждам, и ти ще ми покажеш какво виждаш.
С Вердън нямам нищо общо. Многобройните ми контакти се дължат на съвсем други среди на общуване. В това число 2 от 4те Монреалски университета и далеч не само тях.
Сега, определено директорки на банки не познавам. Някак си са ми извън възрастовата група, но виж съм се запознавал със всякакви китайски студентки. И по право, финанси, маркетинг, компютър сайънс, моден дизайн, рисуване и не знам и не помня още какво.
Никой не ти говори и никога не е говорил за работнички и работници. Говоря за 100% хора с висше образование.
А това, че приятелката ти е от Сингапур и се чувсваш лично засегнат, сори.

Щом ми отправяш и съвети кой да свалям и кой не, ела да го направиш лично. Ще излезем някой път и ще видим кой какво ще успее да свали.
Пак се повтарям, който има достатъчно избор, не се занимава с дръпнати и черни. Това важи и за самите дръпнати и черни бтв. Тези, които могат се мъчат да хванат бели.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Към хората със смесени бракове.....

Мнение от Koko »

pumpy написа:
yonatan написа: Аз определено не съм за този форум.
:rofl: Деактивирането става с едно лично съобщение до администратора, ако не знаеш.
Мда, напусна ни човека, явно видя че не е за този форум.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Към хората със смесени бракове.....

Мнение от Kan_Tangra »

Абе то и аз си мисля, че не съм, ама нарочно не го оповестявам публично. Ще вземе да ме банне някой модератор. Не за друго, ами да ми спести дилемата и да ми улесни избора. ;)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Към хората със смесени бракове.....

Мнение от optics »

roumensp написа:Учудвам се на тия, които се опитват да охарактеризират скромната бройка от 1.3 милиарда с няколко изречения. :o
Китайците са хора като всички останали - има умни и глупави, работливи и мързеливи, нахални и скромни и т.н.
Аз съм работил и работя и в момента с много азиатци, повечето китайци. Болшинството са били интелигенти, работливи и не-нахални. Предполагам, заради образованието и професията им ... Но от друга страна, всеки ден виждам и китайци, които са точно обратното на това. Така че просто е смешно да се опитвате да правите подобни обобщения.
За милиардите да, прав си. Но за тези които всеки лично е видял - разбира се, че може да прави обобщения, статистики и прочие.

От всички китайци които съм видял, чул и т.н. моето обобщение се припокрива с това на някои по-горни изказвания - нахални, невъзпитани, груби, несъобразяващи се с околните.
Това за "баш Китай". Всички тайвански китайци и китайки които съм срещал са тъкмо обратното и само хубави неща мога да кажа.
Може да е прибързан извод, ама аз на тва му викам - как социализмът може да осере културата на една от великите древни нации.

И да - има изключения. Имал съм и доста близки китайци, възпитани, умни и всичко но това не променя статистиката ми, тъй като са нищожно малцинство.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Към хората със смесени бракове.....

Мнение от jovani »

optics написа:
roumensp написа:Учудвам се на тия, които се опитват да охарактеризират скромната бройка от 1.3 милиарда с няколко изречения. :o
Китайците са хора като всички останали - има умни и глупави, работливи и мързеливи, нахални и скромни и т.н.
Аз съм работил и работя и в момента с много азиатци, повечето китайци. Болшинството са били интелигенти, работливи и не-нахални. Предполагам, заради образованието и професията им ... Но от друга страна, всеки ден виждам и китайци, които са точно обратното на това. Така че просто е смешно да се опитвате да правите подобни обобщения.
За милиардите да, прав си. Но за тези които всеки лично е видял - разбира се, че може да прави обобщения, статистики и прочие.

От всички китайци които съм видял, чул и т.н. моето обобщение се припокрива с това на някои по-горни изказвания - нахални, невъзпитани, груби, несъобразяващи се с околните.
Това за "баш Китай". Всички тайвански китайци и китайки които съм срещал са тъкмо обратното и само хубави неща мога да кажа.
Може да е прибързан извод, ама аз на тва му викам - как социализмът може да осере културата на една от великите древни нации.

И да - има изключения. Имал съм и доста близки китайци, възпитани, умни и всичко но това не променя статистиката ми, тъй като са нищожно малцинство.
А ако и китайците си вадят изводите за Българите като цяло, базирайки се на експириънса си с няколко Български "успели" емигранти?

Възможни изводи: "Селяните со велосипедите"; "Обичат да работят пица деливъри и да карат трошки от по 500-700 долара"; "Пият по нова година в 'църквата' и се бият помежду си като малките деца"; "Уинърс им е любимо място да пазаруват ментета на завишени цени"; "Обичат да гърбят за някого - не проявяват никаква инициативност" и прочие.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Към хората със смесени бракове.....

Мнение от jovani »

Съжалявам, че някой могат да се засегнат, но моите наблюдения са, че азиатците са много по-склонни да рискуват с частен бизнес, съответно имат значително по-високо материално състояние от един среден български емигрант (поне в Онтарио, а вероятно и в БК е така).

Лично аз съм имал няколко връзки с японки и всичките бяха изключителни материалистки (тип "голд дигърс") - въпреки това не мисля, че бих могъл да отнеса моите частни наблюдения, и то към второ поколение имигрантки от дадена националност, към всички представителки от тази националност.

А сега нека да опиша и няколко плюса на огромната част от азиатките с които съм контактувал:
- Изключително чистоплътни, даже вманиачени на тема чистота
- Много добре се грижат за благосъстоянието на половинките си - гледат да те нахранят, следят дали си добре облечен, щастлив и т.н.
- Религиозните им възгледи са изключително миролюбиви (Будисти, или в по-малка степен имащи Конфуциански принципи - за тези, които изобщо имат някакви принципи, разбира се)
- Не бих казал, че красивите азиатки са "лесна плячка", защото има достатъчно висока конкуренция за тях

По въпроса за по-тъмнокожите - имал съм връзка с добре изглеждаща мулатка (Венесуела); виждал съм също изключително красиви (по моите разбирания) чернокожи, но не съм се пробвал - най-вероятно екс-бойфренда им ще се окаже някой здравеняк наркодилър, член на бандата "Отровните скорпиони" или нещо подобно, та не си струва да си губя времето с подобни случаи. Мулатката не беше от най-интелигентните, за сметка на това беше много емоционална, поради което не си допаднахме - предпочитам връзки с по-малко емоции и повече предвидимост и прагматичност. Имал съм връзки и с представителки от Централна, Латинска и Южна Америка, като най ми допадат представителките от Куба (където отново може да се постигне висок резултат с малко вложени средства, време и пр.)

Изобщо гледам да съм по-ефективен - ако може с минимални усилия да постигам максимални резултати, не случайно в последните 2 месеца изкарвам по хиляда долара на ден с четири часов работе ден. След като го докатам до 2 бона на ден (което би следвало да стане в предстоящите година-две) следващият етап би бил да се намали работното натоварване:
Имам един познат от САЩ, който пък има друг познат, зъболекар, дето работил само по 2 дена в седмицата (да слуша Пумпи) и на забележката че "много се преработвал" бил отговорил: "Сега съм добре и мога да си позволя да работя по два дена в седмицата - а някога, когато бях по-млад, съм работил по три, че понякога и по четири"...
Много бих се радвал ако мога и аз да си позволя подобна реплика, но за да се осъществи това е нужно не само висока дисциплина и концентрация, а също така и в къщи човека до теб да те разбира и подкрепя - ето за това, напук на мненията на достопочитаемите и опитни съфорумци бих гласувал за азиатка или в краен случай: Българка :).

!!!"Най-добре е нашенка от село"!!!
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Към хората със смесени бракове.....

Мнение от Bistra »

Леле колко си писал! :o
Уби ме направо! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Към хората със смесени бракове.....

Мнение от ivandaman »

Добре бе, защитниците на азиатците ще ви питам нещо?? (Знам че съм го поствал и преди в други теми но и тази се извъртя в такава насока така че ще го споделя и тук).

Познат колега канадец. Влюби се в китайка... родена в Канада но родителите и от (там някъде мейнленд чайна)... ми те го побъркаха това момче.. Нищо че беше образовано, културно, с професия и с пари и т.н. Само и само и повтарям.. само защото беше бял ..

Аз имах няколко връзки с девойки от Фиджи и една от Сингапур всичките от (хинду произход)... Всеки път едно и също като по строго определен сценарий..

"Моите родители" никога няма да те приемат (Не че на мен ми е дремело де) защото не си "хинду"... То не бяха криеници, лъжене мажене... Все едно че сме в Примари Скул братче...
...

Тъй като е повече от очевадно че ни дискриминират, явно и открито на расова основа, искам някой да ми обясни защо тези "културни интелигентни, образовани и прочие" нации ни слагат всички нас (не само българите но всичко що има малко или много европейски корен) под един знаменател???

Не е ли по-логично преди да тръгнем да защитаваме тези които ни презират да се опитаме да защитим първо себе си???

Само питам..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Към хората със смесени бракове.....

Мнение от anxeli »

Не съм имала връзка с китаец, по скоро с китайка бих имала отколкото с китаец :puke:, но що се отнася до възпитание и отношение към хората китайците, особено по-младите са под всякаква критика. В нашия блок има доста, просто са ми смешни, държат се като стадо и аз се научих вече да не им забелязвам, все едно някакво добиче минава, пълен игнор без угризения му правя.
Циганите - на Сатурн !
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Към хората със смесени бракове.....

Мнение от jovani »

anxeli написа:Не съм имала връзка с китаец, по скоро с китайка бих имала отколкото с китаец :puke:, но що се отнася до възпитание и отношение към хората китайците, особено по-младите са под всякаква критика. В нашия блок има доста, просто са ми смешни, държат се като стадо и аз се научих вече да не им забелязвам, все едно някакво добиче минава, пълен игнор без угризения му правя.
Навсякъде има странни елементи: моята приятелка, например е азиатка, но не е китайка, и много мрази китайките (от мейнленд).
Фризьорката ми е Корейка и често си споделяме лични преживявания - та като и казах от каква националност е приятелката ми се нацупи и отвърна с една дума (поне доколкото успях да я разбера): "Sticky!"
Колкото повече събирам опит - толкова повече се убеждавам в това, че хората от различни националности си приличат (напук на културните, религиозни и исторически разлики).
Веднъж бяхме в бившето "СИРКА" (не знам дали още съществува - мисля, че фалираха преди повече от 1 година) и там се загледах в една друга азиатка за момент, а тя по едно време дойде и жестоко блъсна приятелката ми и двете се изгледаха на кръв (за мое удивление - не знаех даже как да реагирам).
Абе не е лесно да си алфа мейл... :) :) :)
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Към хората със смесени бракове.....

Мнение от Bistra »

jovani написа:
Много бих се радвал ако мога и аз да си позволя подобна реплика, но за да се осъществи това е нужно не само висока дисциплина и концентрация, а също така и в къщи човека до теб да те разбира и подкрепя - ето за това, напук на мненията на достопочитаемите и опитни съфорумци бих гласувал за азиатка или в краен случай: Българка :).

!!!"Най-добре е нашенка от село"!!!
Я, сега и след ivandaman да се включа и аз сега с няколко примера.
Тебе те знаеме, че си винаги напук, ама все пак. :D
По точки:
jovani написа:- Изключително чистоплътни, даже вманиачени на тема чистота
Пример #1
Хубава, скромна, чистоплътна и интелигентна китайка (завършила тукашен Университет), но за жалост дошла на възраст, от която са и останали спомени от предишното място, където е живяла.
А, там е било по-нормално да ходиш по голяма нужда с извинение в градината, а не в точно определеното за целта място наречено тоалетна. :D
Пример #2
Сценарият се повтаря, само че особата е виетнамка и е омъжена за брата на най-добрата ми приятелка.Наскоро им се роди бебе и тя направо заяви, че по религиозни причини 3 месеца не можела да му сменя нито памперсите, нито пък да се къпе.Горкият и мъж! Не само, че набързо се научи да сменя памперси и да къпе отрочето...Ами представяте ли си какво му е да си ляга всяка вечер до некъпана току що родила булка.Як!!!
- Много добре се грижат за благосъстоянието на половинките си - гледат да те нахранят, следят дали си добре облечен, щастлив и т.н.
Стиснати са до безобразие!Моят мъж работи с една китайка.Добра е и скромна, работлива, само че и се наложи да направи ремонт преди няколко месеца.От икономии я излъгаха и ремонта и струваше накрая 2 пъти повече от очакваното. Мъжа и работи към ООН.Да кажеш, че не им стигат парите, напротив...чудят се какво да ги правят, ама ей тъй от стиснатост крушката си намира опашка.
...
Навсякъде, където баща ми е имал наематели китайци като влезеш във входа на блока не може да се диша.По миризливост на манджите ги бият май само пакитата.
...
И не на последно място.Скатавки са!!!До сега съм имала 3-ма колеги от китайски произход.Ако има неблагодарна работа, която да ти прехвърлят го правят с огромно удоволствие и без никакви угризения на съвестта.Иначе са работливи и интелигентни :D
За религията им нищо не мога да кажа.Дай, Боже да не изпадам толкоз за да свързвам съдбата си с азиатец!
...
Колкото до другото...Ех, Бейби ще си намериш майстора с тая нашенка от сиело, ама както и да е ...Да не ни разбивам по детски чистите илюзии! :*
Ама бих те май тоя път по писане, Ъ? :D ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Към хората със смесени бракове.....

Мнение от jovani »

Bistra написа:Колкото до другото...Ех, Бейби ще си намериш майстора с тая нашенка от сиело, ама както и да е ...Да не ни разбивам по детски чистите илюзии! :*
Ама бих те май тоя път по писане, Ъ? :D ;)
"Нашенка от село": имах в предвид песента на НЛО:

Време ми е, станах на години,
като всички хора брак да сключа аз,
само че ще ида във чужбина - нещо по-различно,
нещо по-различно, нещо по-различно да получа.

За американка ми се жени -
друг стандарт, коли, небостъргачи, о
няма там жилищни проблеми,
има СПИН в Америка обаче.

СПИН, СПИН, СПИН, има много СПИН,
има СПИН в Америка обаче.
СПИН, СПИН, СПИН, има много СПИН,
има СПИН в Америка обаче.

Мъничка японка ще си взема -
всичко в моя дом ще е "Hitachi",
ще натрупам много, много йени -
повечко работят там обаче.

По по по, по по по по по по
повече работят там обаче.
По по по, по по по по по по
повече работят там обаче.

Ще ми се в Париж да се оженя -
Айфелова кула, Нина Ричи -
французойка ще върви до мене,
да, но само мен ли ще обича?

Да да да, да да да да да да,
да, но само мен ли ще обича?
Да да да, да да да да да да,
да, но само мен ли ще обича?

Слушайте - най-добре е нашенка, от село
Най-добре е нашенка, от село -
даже да е слабичка и бледа,
хвърлям се, ще се оженя смело,
зеленчуци щом баща й гледа.

Зе зе зе, зе зе зе зеленчук,
зеленчуци щом баща й гледа.
Зе зе зе, зе зе зе зеленчук,
зеленчуци щом баща й гледа.

...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Към хората със смесени бракове.....

Мнение от Bistra »

Това е старо.
"Нашенките от село не са това, което бяха!" :)
Затова казвам: Опази Боже, от нискоинтелигентна жена с претенции!...По-добре май е китайка...
Абе, какви ги говоря - еднакво зле! ;(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор