Какво става?!?!?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво става?!?!?

Мнение от jovani »

Rall написа::rofl: Смеееееех :rofl: Те това ще оправи БГ - програма за имиграция, па като заприиждат едни американци на орди... :D
:rofl: Спомням си 90-та година некъде като се разгоря гражданската война в Алжир. По това време учех в столицата и ходехме да играем тенис в българското посолство. Та един ден гледам увеличили охраната щото много алжирци прескачали оградите на посолствата и искали политическо убежище... Та питам един от посолството има ли желаещи за БГ, а той се смее и вика, - Имаше 2-ма ама като разбраха, че са объркали знамето с италианското си отидоха... :D
През 1990 година и Ламборджинита нямаше, но в момента нещата стоят по друг начин...

В почти всяка азиатска държава в която съм бил съм виждал по хотелите и заведенията голямо количество Англичани, Американци и Австралийци, живеещи там по 180 дни в годината с цел, освен всичко друго - избягване на персоналното данъчно облагане в собствените им държави. В миналото някои от тези азиатски страни са били с много рестриктивна имиграционна политика, а в момента развиват програми, подобни на Канадската за бизнес-имиграция, ретайърмънт, млади специалисти и прочие.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Какво става?!?!?

Мнение от Rall »

A какво точно работят тия Англичани, Американци и т.н. в съответната азиатска д-ва по 180 дни годишно?
Щото ако става дума за пенсии дошли да гушнат некое друго момиченце или момченце, то Бг и така си е достатъчен бардак, нема нужда и тая измет да се нанесе.
Dead Eyes See No Future
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво става?!?!?

Мнение от jovani »

Rall написа:A какво точно работят тия Англичани, Американци и т.н. в съответната азиатска д-ва по 180 дни годишно?
Щото ако става дума за пенсии дошли да гушнат некое друго момиченце или момченце, то Бг и така си е достатъчен бардак, нема нужда и тая измет да се нанесе.
Предполагам има много хора със сериозни асети, както и приходи от бизнес инвестиции в офшорни акаунти, търговия с чуждестранни клиенти, форин рентал инкъм и прочие. Във Англия и Австралия не дължиш данък общ доход стига да живееш повече от половин година извън тях (183 дни, и доколкто проверих последно в САЩ има промени в това изискване, така че е добре информацията, която давам да се проверява от допълнителни източници към момента на прочита) - данъка се дължи в страната, където си прекарал най-много време, което може да бъде от под 10 до 12% в страни като Сингапур или Хонг Конг.

И най-интересното е че обикновенно тези хора развиват бизнес на новото място - просто по навик, или защото могат да правят това най-добре, важното е че от една страна плащат данъци, а от друга развиват местната икономика (освен останалите възможни бенефити за тях).

Сега да не вземете да хукнете по Азия с идеята, че всяка срещната мадама ще ви се върже - опитайте първо в Куба и ако и там не се справите моят съвет е да не си хабите на по-високите нива, а да да ъпгрейдвате първо скил сета, както и да увеличите обема на финансовите стимули преди следващата ви стъпка.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво става?!?!?

Мнение от MrGeek »

jovani написа:Предполагам има много хора със сериозни асети, както и приходи от бизнес инвестиции в офшорни акаунти, търговия с чуждестранни клиенти, форин рентал инкъм и прочие. Във Англия и Австралия не дължиш данък общ доход стига да живееш повече от половин година извън тях (183 дни, и доколкто проверих последно в САЩ има промени в това изискване, така че е добре информацията, която давам да се проверява от допълнителни източници към момента на прочита) - данъка се дължи в страната, където си прекарал най-много време, което може да бъде от под 10 до 12% в страни като Сингапур или Хонг Конг.

И най-интересното е че обикновенно тези хора развиват бизнес на новото място - просто по навик, или защото могат да правят това най-добре, важното е че от една страна плащат данъци, а от друга развиват местната икономика (освен останалите възможни бенефити за тях).
Дотук добре, само дето джовани учудващо за способностите му да вади всякакви линкове от интернет, пропусна да даде информация къде точно в горната схема се намира България. За да не се мъчи излишно, ето две картинки от класацията на Форбс относно условията за развитие на бизнес в държавите.
Първата картинка е от от върха на класацията (Топ10), където се намират цитираните от него Хонг Конг и Сингапур (за нещастие Канада също е в тази група на престижното четвърто място):

Изображение

А ето и картинката на трета страница:

Изображение

Оставям на джовани проучването колко от тези бизнесмени стигат до третата страница на класацията в търсенето на алтернативни държави за начинанията им.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво става?!?!?

Мнение от myhata II »

Бизнес за кого бе Гикс ?
Колко пъти да ти повтарям че в Канада няма конкуренция със закон !!!!!
Не го слушайте какво ви казва,тук всичко е обхванато от корпорации ,демек за нов бизнес изобщо не си и го помисляйте !!!!
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво става?!?!?

Мнение от Bistra »

Е, а в България какъв нов бизнес можеш да развиваш бре, Муха?
Тук поне ако започнеш нещо дребно, никой не ти пречи.
И защо трябвало да има конкуренция със закон? :o
Аз все си мислех, че пазарните отношения налагат и конкуренцията - Не законите.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво става?!?!?

Мнение от myhata II »

Питай баща ти,той ще ти обясни как стоят нещата ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво става?!?!?

Мнение от MrGeek »

myhata II написа:Бизнес за кого бе Гикс ?
Колко пъти да ти повтарям че в Канада няма конкуренция със закон !!!!!
Не го слушайте какво ви казва,тук всичко е обхванато от корпорации ,демек за нов бизнес изобщо не си и го помисляйте !!!!
Тук здраво си противоречиш с компадрето джовани, дето го набута в твойта група бе мухЪ. Как така има закон против конкуренцията? Това абсолютно противоречи на легендарната биография на въпросния другар. Май ще те дърмони по каската твоя приятел, задето му съсипваш имиджа по този начин. Я го питай да ти обясни как си е развил бизнеса в Канада прецаквайки всички закони. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво става?!?!?

Мнение от jovani »

Мр. Гийк, не се ли научи за толкова години, че класациите на Форбс са за да ги четат баламите?

В тази тема точно за това ставаше дума - че правителствени организации дават сериозни пари, за да си рекламират продукта - в случая имиграционната дестинация.
Много ясно, че първото място на което ще отидат да рекламират ще са разни частни издания, публикуващи класации за щяло и нещяло.

Бизнесът в Канада е много по-регулиран, отколкото в България, където има значително по-малко административни ограничения за произволно избран бизнес, а и малкото ограничения се прескачат сравнително лесно. Кредитиране също се осигурява много по-трудно в Канада, ако си външен инвеститор или новопристигнал имигрант.

В България почти всеки таксиджия си има собствена фирма и няма сериозни административни пречки освен, да кажем, изискването за цвета на колата - я кажи тук как се издава нов лиценз за таксиджия и колко струва? В Торонто правото да имаш собствено МПС такси струва към момента около 250 бона.
Щяхме ли да плащаме такива авто застраховки ако не беше добре регулираната застрахователна индустрия?

Моят бизнес е сравнително модерен, но въпреки това съм зависим от много фактори и не бих могъл да го практикувам сам, дори и да имах финансовите възможности - именно заради многото административни изисквания необходими, за да ти позволят да имаш директен достъп до борсата. И пак мога да кажа, че поради факта, че нямам сериозна конкуренция ми позволяват да мърдам, съвсем по друг начин стоят нещата в по-традиционните бизнес сфери - риъл естейт дивелопмънт, финанси и банково дело, констракшън и т.н.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво става?!?!?

Мнение от MrGeek »

jovani написа:Мр. Гийк, не се ли научи за толкова години, че класациите на Форбс са за да ги четат баламите?
Рабира се, никога не съм се съмнявал в този природен закон. Щом една статистика не е по вкуса на другаря политагитатор, то тя веднага бива обявена за гадна реклама от подкупни медии.
jovani написа:Бизнесът в Канада е много по-регулиран, отколкото в България, където има значително по-малко административни ограничения за произволно избран бизнес, а и малкото ограничения се прескачат сравнително лесно. Кредитиране също се осигурява много по-трудно в Канада, ако си външен инвеститор или новопристигнал имигрант.
Това определено трябва да се запази за поколенията, защото ще предизвиква бурен смях винаги и по всяко време. :D

jovani написа:Моят бизнес е сравнително модерен, но въпреки това съм зависим от много фактори и не бих могъл да го практикувам сам, дори и да имах финансовите възможности - именно заради многото административни изисквания необходими, за да ти позволят да имаш директен достъп до борсата. И пак мога да кажа, че поради факта, че нямам сериозна конкуренция ми позволяват да мърдам, съвсем по друг начин стоят нещата в по-традиционните бизнес сфери - риъл естейт дивелопмънт, финанси и банково дело, констракшън и т.н.
Директен достъп е най-вероятно да са ти осигурили до една друга специфична институция, защото до финансовите пазари достъпа се определя единствено от конкретни бизнес и технически изисквания, напълно непонятни за възпитаници на АОНСУ.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Какво става?!?!?

Мнение от Mr.D »

Много от вас старите нямате понятие за бизнес за сьжаление. Говорите за Страни без да мислите а уж сте умни. Кьде е основан бизнеса няма значение.
важно кьдепроизвеждаш а не кьде си се корпорирал. Китай и Америка са примера. Продаваш на запад, произвеждаш на изток, останалите сме само сьрвисес и реал естейт.
Бьлгариа има корупция и затова не става за бизнес. Иначе работна рька евтина но качеството е зле.
Jovani
Я ми намери добра фирма за мебели в БГ на цената и качеството на Китайските. И тогава мисли за БГ бизнес.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво става?!?!?

Мнение от jovani »

Аз смятам да престана да участвам в дискусии с форумният юнак Мр. Гийк, който и най-малка идея си няма как се регистрира независим брокер ид за да можеш да имаш директен достъп до гейтуеите на борсата, а не чрез посредник. Вариантът да използваш брокер ид на друга компания автоматично те прави зависим от тази компания. Тук не става въпрос да си отвориш акаунт при някой брокер и да изпращаш ордерите с кликане с мишката, а за много по-сериозни технически и административни изисквания, които трябва да се покрият.

Форбс не е никакъв статистически източник, а издание в което съм 100% сигурен че класациите се правят на приниципа "кой ще ми плати най-много?", а за останалите страни сигурно се тегли жребий или се взима решение "на око" спрямо това кой какво е чул. В противен случай щяха да си направят труда да публикуват с подробности по какъв начин, с помощта на кои индикатори, как избрани, от къде получени и по какви формули е направена класацията, по начина по който се публикуват научни изследвания, за съжаление на Мр. Гийк "класациите" на Форбс дори не претендират да имат някаква научна стойност.

Never Argue With A Fool – They Will Drag You Down To Their Level, Then Beat You With Experience!
Последно промяна от jovani на Пет Авг 19, 2011 10:24 am, променено общо 1 път.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво става?!?!?

Мнение от jovani »

Mr.D написа:Много от вас старите нямате понятие за бизнес за сьжаление. Говорите за Страни без да мислите а уж сте умни. Кьде е основан бизнеса няма значение.
важно кьдепроизвеждаш а не кьде си се корпорирал. Китай и Америка са примера. Продаваш на запад, произвеждаш на изток, останалите сме само сьрвисес и реал естейт.
Бьлгариа има корупция и затова не става за бизнес. Иначе работна рька евтина но качеството е зле.
Jovani
Я ми намери добра фирма за мебели в БГ на цената и качеството на Китайските. И тогава мисли за БГ бизнес.
Български мебели се продават от години в Западна Европа и доколкото съм запознат - със завиден успех.
Предполагам, както качеството, така и цената им са такива, че да могат да се продават успешно; може би въпросът ти трябва да се перефразира като - "дали най-евтините български мебели са толкова качествени, колкото еквивалентните по цена китайски?" на който въпрос не мога да отговоря, защото не съм запознат нито с китайската, нито в детайли с българската мебелна индустрия.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво става?!?!?

Мнение от miteto »

jovani написа:Бизнесът в Канада е много по-регулиран, отколкото в България, където има значително по-малко административни ограничения за произволно избран бизнес, а и малкото ограничения се прескачат сравнително лесно. Кредитиране също се осигурява много по-трудно в Канада, ако си външен инвеститор или новопристигнал имигрант.
Би ли споделил "по какъв начин, с помощта на кои индикатори, как избрани, от къде получени и по какви формули" правиш извода, че един новопристигнал емигрант от Македония или Виетнам примерно ще получи банков кредит много по-лесно в България, отколкото в Канада. Така де, разбрахме че Форбс не представя тези научни индикатори, но явно съм пропуснал къде си посочил твоите, на които базираш твърдението си.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво става?!?!?

Мнение от Bistra »

Какви пък са тия китайски мебели??? Китайска фирма за мебели или произведено в Китай? :?:
Аз мисля, че са 2 различни неща, защото западните компании все пак упражняват някакъв контрол над продукцията си в Китай.
Mr.D написа:Я ми намери добра фирма за мебели в БГ на цената и качеството на Китайските. И тогава мисли за БГ бизнес.
Ako търсиш добра българска фирма мога да ти препоръчам някого.Имам много добро приятелче.
Един друг мой познат наскоро си купи апартамент във Виена и ги беше командировал момчетата да му инсталират IKEA мебели.Не заради друго, ами поради простата причина, че този тип готови мебели са евтини, но модулни.Както знаем жилищните пространства навсякъде по Европа не са разхитително големи като Северно-Американските, следователно модулните мебели не пасват и трябва да се преработят. Българските мебели затова и са по скъпи, защото често са по-поръчка, т.е. няма серийност на производството и това оскъпява.Та ако ми доведеш в комплект на "китайските" мебели и една дружина юнаци да ми ги инсталират, ще призная, че :"You are the master!" :)
Последно промяна от Bistra на Пет Авг 19, 2011 10:40 am, променено общо 3 пъти.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор